ادامه تحصیل در آلمان

کشور آلمان یکی از مقصد های پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در اروپا می باشد . در واقع کشور آلمان یکی از کشورهایی ست که از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و کشور بسیار مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد.

از طرفی دیگر زبان انگلیسی برای کورس دانشگاهی در دانشگاه های آلمان رایج تر شده است  و درس ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. صد ها دانشگاه در سرتاسر این کشور وجود دارد که بیش از ده در صد از آنها در رنک ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند . هر کجا از کشور آلمان بخواهید درس بخوانید یا هر رشته ای را که علاقه مند باشید میتوانید دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

ادامه تحصیل در آلمان بصورت رایگان یک شانس بزرگ نه تنها برای دانشجویان اروپایی بلکه برای تمامی دانشجویان در کل دنیا می باشد. دانشجویان از سیستم آموزش عالی با کیفیت ، آموزش زبان جدید و یافتن تجربه های جدید در این کشور جذاب بهره مند خواهند شد.

هر ساله هزاران دانشجو شانس ادامه تحصیل در کشور های اروپایی را خواهند داشت. به همین دلیل دانشگاه ها و کالج های تکنیکی آلمان سعی برای ایجاد جای کافی در دانشگاه های خود برای دانشجویان بین المللی دارد. یکی از مواردی که ذهن دانشجو را برای ادامه تحصیل درگیر می کند هزینه ی تحصیل می باشد. در کشور آلمان ، شهریه ای از دانشجویان در دانشگاه های دولتی از اکتبر ۲۰۱۴ در یافت نمی شود. بیشتر دانشگاه های کشور آلمان از طریق دولت تامین مالی می شوند و میزان خیلی کمی پول از طریق شهریه برای اداره ی دانشگاه گرفته می شود. کسانی که می خواهند در دانشگاه های خصوصی آلمان ادامه تحصیل دهند مبلغی در حدود ۲۰.۰۰۰ یورو در سال به عنوان شهریه پرداخت می کنند.