ویزای آلمان

ویزا شینگن برای کشور آلمان از نوع مالتی پل D می باشد . در نتیجه در ابتدا برای ورود حتما می بایست شخص متقاضی به کشور آلمان وارد شود. پس از ورود به کشور آلمان به اداره ی مهاجرت مراجعه کرده و در خواست اقامت  تحصیلی یا کاری نماید.

لیست مدارک در خواست ویزای آلمان برای ادامه تحصیل 

مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی به قرار زیر میباشند:

۱-    گذرنامه ، که حداقل یک سال و سه ماه اعتبار داشته باشد و دقت نماید حتما صفحه اول را امضا نموده باشید همراه با کپی صفحات اول و دوم

۲-    فرم در خواست اقامت

۳-    سه قطع عکس جدید با پس زمینه روشن

۴-    شناسنامه

۵-    نامه پذیرش دانشگاه

۶-    نامه پشتوانه مالی به مبلغ ۸۰۴۰ یورو

۷-    ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی که قبلا به تایید سفارت رسیده

۸-    رزومه

۹-    نامه انگیزه تحصیلی

۱۰ – مدرک زبان مرتبت با پذیرش

دقت نماید مدارک به همین ترتیب و بدون نقص ارائه گردد .

 

ویزای دانشجویی آلمان

جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان ابتدا باید مدارک را به تایید سفارت رسانده و سپس از طریق سایت وقت مصاحبه دریافت نمایید ، با توجه به اینکه صدور ویزا حدود ۱۰ هفته طول میکشد پس بهتر است وقت مصاحبه را دو ماه زودتر از شروع ترم تنظیم نمایید ، به علت شلوغی عموما از زمانی که شما بخواهید وقت مصاحبه بگیرید ۲/۵ تا ۳ ماه بعد سایت به شما وقت میدهد پس بهتر است زمان بندی خود را با زمانهای گفته شده تنظیم نمایید ، به عبارتی بهتر است حدود ۵ ماه قبل از شروع کلاسها به سایت مراجعه نموده تا بین ۲/۵ تا ۳ ماه بعد وقت مصاحبه شما تعیین گردد .

دقت نماید حتما قبل از مراجعه به سفارت تمامی مدارک کامل باشند ؛ در غیر اینصورت سفارت مدارک را تحویل نخواهد گرفت و از نظر زمانی با مشکل مواجه خواهید شد .