فرصت طلایی تحصیل بدون مدرک زبان در کشور اتریش

تحصیل در کشور های اروپایی برای دانشجویان ایرانی فرصتی طلایی می باشد. اما برای اعزام به این کشورها نیاز به ملزوماتی می باشند. داشتن مدرک زبان مثل آیلتس و تافل و گرفتن نمره ی مورد نظر برای اعزام به این کشورها همیشه یکی از مشکلات بزرگ  دانشجویان ایرانی بوده که زمان و آینده ی تحصیلی آنها را تحت شعاع قرار می دهد.

با توجه به اینکه عموم رشته ها به غیر از زیر گروه های پزشکی و هنر در اروپا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی و تعداد محدودی رشته در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه میگردند و اخذ مدارک زبان همچون IELTS و TOEFL دشوار است، فرصتی فراهم گردیده که دانشجویان محترم بتوانند در کشورهای اتریش، سوئد و دانمارک بدون نیاز به مدرک زبان به تحصیل خود ادامه دهند که هر یک شرایط خاص خود را دارا می باشند.

در کشور اتریش عموما تحصیل به زبان آلمانی میسر است. متقاضی باید مدرک زبان آلمانی خود را ارائه نماید و یا اینکه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، دوره های زبان آلمانی خود را در اتریش بگذراند. به عبارتی پس از اخذ پذیرش و مراجعه به دانشگاه مورد نظر، دانشگاه کالج های آموزش زبان آلمانی را معرفی مینماید. با معرفی نامه ای که از دانشگاه ارائه میشود به کالج مراجعه نموده و در مدت یک سال موفق به کسب مدرک زبان آلمانی میگردید. سپس در دانشگاه ادامه تحصیل می دهید.

به عبارت دیگر زبان آموزش در کشور اتریش، زبان آلمانی می باشد و البته بعضی از دروس به زبان انگلیسی خواهد بود. در این راستا از شما مدرک زبان آلمانی را خواهند خواست. در بعضی از دانشگاه های کشور اتریش برای ادامه تحصیل سطح مورد نیاز برای زبان آلمانی B2  و در بعضی دیگر از دانشگاه های کشور اتریش سطح C1  می باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کشور اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در کشور اتریش بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد. البته این شرایط برای برخی از رشته های تحصیلی و در مقطع کارشناسی در دسترس دانشجویان می باشد. تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی در اغلب رشته های تحصیلی به زبان آلمانی ارائه می شود. آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند حتما میبایست پیش از ورود به دانشگاه حداقل سه ترم در دوره های آموزشی زبان شرکت نمایند سپس در صورت قبولی در آزمون زبان می توانند وارد دانشگاه شوند.

هزینه دوره های آموزشی زبان در کشور اتریش برای هر ترم در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان رایگان می باشد و دانشجویان سالانه تنها میبایست مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو بابت ثبت نام به دانشگاه پرداخت نمایند. این هزینه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متغیر می باشد.

هزینه های زندگی در اتریش ماهانه در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که البته دانشجویان جهت تامین بخشی از هزینه های خود می توانند حدود ۲۰ ساعت در هفته را مشغول به کار شوند. برای متقاضیان تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان بردن همراه نیز وجود دارد. البته همراه شامل همسر و فرزند کمتر از ۱۸ سال می شود همچنین برای همراه امکان تحصیل رایگان در اتریش وجود دارد.

تحصیل بدون مدرک زبان دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک در اتریش

دانشگاه اینسبروک در کشور اتریش

اغلب دروس در دانشگاه اینسبروک به زبان آلمانی اراده می شوند و تنها تعداد محدودی از رشته های تحصیلی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه اینسبروک از جمله دانشگاه هایی می باشد که امکان تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را برای دانشجویان خارجی فرام نموده است. دانشجویانی مدرک زبان ندارند ابتدا در دوره های آموزشی زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگذار می شود شرکت می نمایند و در صورت قبولی در آزمون زبان می توانند وارد دانشگاه شوند.

تحصیل بدون مدرک زبان دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین در کشور اتریش

دانشگاه وین در کشور اتریش

دانشگاه وین ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی با کیفیتی بسیار بالا می باشد. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه وین که باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است شهریه تحصیلی کم می باشد علاوه بر این دانشگاه وین امکان تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را در اختیار دانشجویان بین المللی گذاشته است و دانشجویانی که بدون مدرک زبان اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه می نمایند با شرکت در یک دوره آموزش زبان و قبولی در آزمون پایان دوره می توانند وارد دانشگاه شوند.

تحصیل بدون مدرک زبان دانشگاه زالتسبورگ اتریش

دانشگاه زالتسبورگ

دانشگاه زالتسبورگ در کشور اتریش

این دانشگاه ارائه دهنده بسیاری از رشته های تحصیلی می باشد اما از بین تعداد زیاد رشته ها، رشته ی هنر از از اعتبار بالاتری برخوردار است و از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار می باشد. تحصیل در دانشگاه زالتسبورگ حتی بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویانی که با زبان آلمانی آشنایی ندارند ابتدا میبایست در دوره های آموزشی زبان شرکت نمایند سپس وارد دانشگاه شوند.