ادامه تحصیل در دانمارک ، فرصتی استثنایی

کشور دانمارک در رنکینگ جهانی در مقام پنجم از نظر رفاه اجتماعی قرار گرفته است. کشور دانمارک در راس شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی این کشور در کل دنیا دارای اعتبار می باشد. در نتیجه تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک می تواند فرصت خوبی برای پیدا کردن شغل بهتر و آینده ای روشن تر برای شما باشد.

با توجه به اینکه ۹۰% مردم دانمارک به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند لذا ادامه تحصیل در دانمارک در بسیاری از رشته ها در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی می باشد . این مساله یکی از مزایای ادامه تحصیل در دانمارک می باشد که برای دانشجویان ایرانی که معمولا به زبان انگلیسی بیشتر از زبان های دیگر تسلط دارند حائز اهمیت است ولی ادامه ی تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی و پرستاری و مامایی مانند دیگر کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی، به زبان رسمی همان کشور(دانمارکی) است.

مزایای ادامه تحصیل در کشور دانمارک

یکی از مزایای ادامه تحصیل در دانمارک وجود مقطع تحصیلی فوق دیپلم (AP) که متقاضی با داشتن مدرک دیپلم فنی و حرفه ای، و به عبارتی بدون مدرک یش دانشگاهی می تواند برای ورود به این مقطع اقدام نماید. طول دوره ی AP بین ۲ الی ۲.۵ می باشد و پس از کسب این مدرک دانشجو می تواند وارد بازار کار گردد و یا جهت ادامه ی تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نماید.

کشور دانمارک با توجه به بازار بسیار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی،علوم فنی ومهندسی و رشته هایی مشابه این رشته ها جهت کار در این کشور فراهم آورده است بیشتر مورد توجه افرادی بوده است که بدنبال یافتن شغل مناسب در کشور های اروپایی بوده اند. همیشه بازار کار مناسب در یک کشور باعث ایجاد انگیزه در تحصیل می شود . پس با تحصیل در دانشگاه های دانمارک هم از کیفیت تحصیلی و هم از کیفیت زندگی در آینده بهره مند خواهید شد.