مزایای تحصیل در کشور دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشورهای آرام و مرفه اسکاندیناویست. از مزایای تحصیل در کشور دانمارک میتوان انتخاب کشور دانمارک به عنوان شادترین کشور دنیا اشاره کرد. کشور دانمارک کشوری ثروتمند، قانونمند و  شادی می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در کشور دانمارک این است که شما می توانید بدون مدرک زبان در این کشور شروع به ادامه تحصیل دهید. البته لازم به ذکر است که سطح زبان انگلیسی شما باید  در حد Upper-intermediate  باشد. ولی لزومی به ارائه ی مدارک زبان مانند آیلتس نیست. در صورت ارائه ندادن مدرک زبان نماینده ی دانشگاه از دانشجو مصاحبه می گیرد تا سطح زبان وی را بسنجد.

مورد دیگر مزایای تحصیل در کشور دانمارک امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم (AP) بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد. سپس می توانید ادامه تحصیل دهید.

همراه دانشجو نیز سه ماه بعد اجازه ی ورود به این کشور را دارد.

از جمله مزایای تحصیل در کشور دانمارک این است که تمامی لیسانسه های در هر رشته ای می توانند در رشته ی MBA مقطع فوق لیسانس در کشور دانمارک ادامه تحصیل دهند. لیسانس های مدیریت تمامی گرایش ها، اقتصاد و حسابداری همچنین می توانند برای رشته ی International Business نیز پذیرش بگیرند.

طول دوره ۱/۵ تا ۲ سال و با هزینه ی ۱۰۰،۰۰۰ کرون (برای کل دوره) حدودا معادل ۵۰ میلیون تومان می باشد.
برای این دوره نیاز به مدرک زبان نمی باشد. لازم به ذکر است دانش زبان باید در حد روزمره باشد.
طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت Study Portal پرسشنامه ای که توسط دانشجویان در رابطه با رضایتمندی از تحصیل پر شده است ، کشورهای اسکاندیناوی بهترین کشور جهت ادامه تحصیل می باشد. این آمار براساس ۱۶۰۰۰ نظر در سال ۲۰۱۳/۱۴ ارائه شده است. فنلاند بین کشورهای اروپایی رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. البته کشور های سوئد و دانمارک رقابت تنگاتنگی با این کشور دارند و در رتبه های بعدی قرار دارند. نمره ای که فنلاند در خصوص رضایتمندی به خود اختصاص داده است ۹.۲ از ۱۰ نمره و کشورهای سوئد و دانمارک بصورت مساوی ۹.۱ را کسب کرده اند.