مهاجرت و اقامت در دانمارک

کشور دانمارک شادترین کشور دنیاست. مهاجرت و اقامت در دانمارک از طریق تحصیل در کشور دانمارک امکان پذیرست. شما میتوانید بدون مدرک زبان در این کشور پذیرش تحصیلی بگیرید. اقامت در دانمارک بصورت دائم در  دو حالت امکان پذیرست. شما بعد از اتمام ارشد می توانید وارد مقطع دکترا شوید که شغل محسوب می شود، رایگان است و دارای حقوق می باشد. به همین منظور پس از اتمام دوره ی دکترا اقامت دانشجویی تبدیل به اقامت دائم می گردد. یا بعد از اتمام ارشد تا ۶ ماه فرصت دارید کار فول تایم پیدا کنید و بعد از چهار سال کار و پرداخت مالیات اقامت دائم خواهید گرفت.

+ توجه:

طرح گرین کارت دانمارک از تاریخ ۱۰ جولای لغو شد.

اطلاعات کامل در مورد مهاجرت و اقامت و شرایط گرین کارت

دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپاست که تلاش بر جذب نیروی فعال و متخصص از سراسر دنیا دارد. سیاست مهاجرتی دانمارک مانند انگلستان براساس برنامه ی مهاجرتی نیروی تواناست و از سیستمی به نام گرین کارت دانمارکی برای جذب نیرو از خارج از اتحادیه اروپا بهره گرفته است.

 

طرح گرین کارت دانمارک چیست ؟

 

طرح گرین کارت دانمارک به منظور پیدا کردن فرصت شغلی در کشور دانمارک ایجاد شده است . که شامل اجازه کار و اقامت دانمارک در مدت معین خواهد بود . یعنی مهاجرانی که این گرین کارت را دریافت می کنند نیاز به دریافت اجازه کار نخواهند داشت. البته ناگفته نماند شما با این گرین کارت نمی توانید به عنوان کار آفرین (صاحب شغل شخصی) در دانمارک فعالیت کنید.

 

اقامت کاری پزشکان و دندانپزشکان ومهاجرت به دانمارک از طریق طرح گرین کارت دانمارک

 

قابل توجه پزشکان و دندانپزشکان محترم که متقاضی اخذ اقامت کاری در حوزه اروپا می باشند، با توجه به تغییر قوانین جدید طرح گرین کارت دانمارک از ابتدای سال ۲۰۱۵ و وجود شرایط کاری مناسب پزشکان و دندان پزشکان ، دولت دانمارک طرح جدیدی برای جذب پزشکان و دندانپزشکان در قالب نوع خاصی از گرین کارت با شرایط ویژه ارائه داده است که به شرح زیر است:

 

چنانچه فارق التحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی  هستید این امکان فراهم گردیده که بر خلاف طرح اصلی گرین کارت که تنها دو سال اعتبار دارد، ( توضیحات طرح گرین کارت دانمارک ) می توانید درخواست گرین کارت از نوع متخصص را بدهید که در آن به پزشکان یک فرصت حداکثر دو ساله داده میشود تا در این زمان مدرک زبان دانمارکی یعنی دانسک ۳ را اخذ نموده و مدارک خود را به تایید مراجع دانمارک برسانند.

سپس یک فرصت دو ساله دیگر به آنها  داده می شود تا یک سال به عنوان انترن و شش ماه به عنوان رزیدنت مشغول به فعالیت  شده که این دوره ها دارای حقوق هستند که بصورت ماهانه به آنها پرداخت می شود.

 

مدارک لازم جهت اخذ گرین کارت دانمارک برای پزشکان و دندانپزشکان

 

  • یک قطعه عکس
  • اصل گذرنامه معتبر که حداقل ۲ سال و سه ماه اعتبار دارد + کپی رنگی A4
  • اصل شناسنامه و یک کپی رنگی از تمام صفحات A4
  • اصل گواهی پشتوانه مالی به زبان انگلیسی که حداکثر سه هفته قبل از مراجعه به سفارت باید اخذ گردد و مبلغ آن باید معادل ۱۳۲۰۰۰ کرون دانمارک باشد
  • اصل دانشنامه و ریز نمرات همراه با ترجمه رسمی و یک کپی رنگی A4  از هر کدام
  • هزینه های اخذ گرین کارت دانمارک برای پزشکان و دندانپزشکان
  • هزینه بررسی پرونده ۶۸۵۰ کرون دانمارک
  • هزینه تایید مدارک هر پانچ : ۳۰ دلار آمریکا
  • هزینه صدور ویزا : ۲۴۰ دلار آمریکا

 

گرین کارت دانمارک : جهت اخذ اقامت اروپا، نیازی به شرکت در لاتاری نیست

کسب اقامت اروپا از راه های متعددی میسر است که هر کدام از این راه ها دارای دشواری ها و مزایای خاص خود است. بسیاری از مردم از طرق تحصیلی اقدام به کسب اقامت میکنند. اما بسیاری دیگر در پی اخذ اقامت کاری اروپا هستند. این فرصت در کشور دانمارک از طریق طرحی به نام طرح گرین کارت دانمارک میسر شده است.