دوره زبان در سوئد

با توجه به اینکه ادامه ی تحصیل در سوئد ملزم به داشتن مدارک آیلتس حداقل ۶/۵ و یا تافل ۸۵ می باشد، و اخذ این مدارک در ایران مشکل می باشد،لذا در حال حاضر این امکان وجود دارد که متقاضی جهت گرفتن ویزای سوئد با اخذ پذیرش در دوره زبان در سوئد ( دوره های زبان انگلیسی ) در سوئد ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی-ویزای سوئد ) در سوئد را دریافت کرده و پس از آن جهت ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر و یا اخذ اقامت اروپا اقدام کنند و چنانچه متقاضی از سطح زبانی خوبی برخوردار باشد حتی این امکان نیز فراهم گردیده که پس از انجام مصاحبه ،مستقیم و بدون ارائه مدرک زبان در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس ادامه تحصیل دهد و ویزای سوئد را دریافت نماید.

برای تحصیل در کشور سوئد نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ است اما با توجه به اینکه موسسه ی Eustudy نمایندگی دانشگاه های سوئد را دارد شما می توانید بدون مدرک زبان و با گذراندن دوره زبان در سوئد به مدت ۶ ماه در دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید و سپس ادامه تحصیل دهید. هزینه ی دوره زبان در سوئد به مدت ۶ ماه  ۴۲۵۰۰ کرون سوئد تا ۴۶۰۰۰ کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.

دوره زبان در سوئد در دانشگاه ها برگزار می گردد و این دوره، دوره ی دانشگاهی می باشد که شامل ۳۰ واحد دانشگاهی است. پس ویزای آن از نوع تحصیلی است و تمام شرایط تحصیلی را شامل می شود. از جمله ویزای همزمان همراه و تحصیل رایگان برای فرزندان زیر۱۸سال را می توان نام برد.

امکان تمدید این ویزا برای ترم دوم نیز مقدور است و می توانید تا یکسال این دوره را ادامه دهید.

دوره زبان در سوئد راهی میانبر برای کسانیست که تمایل به ادامه تحصیل یا زندگی در کشور سوئد دارند و زمان برای گرفتن نمره ی مورد نظر آیلتس را ندارند.

لازم به ذکرست شانس بالاتری برای دریافت بورسیه ی تحصیلی پس از گذراندن دوره ی زبان در سوئد خواهید داشت.

تحصیل در مقطع دکترا از مزایای تحصیل در کشور سوئد محسوب می شود. این مقطع رایگان بوده ، شغل محسوب می گردد و دارای حقوق است. به همین منظور پس از اتمام دوره ی دکترا اقامت دانشجویی تبدیل به اقامت دائم می گردد. البته گرفتن پذیرش در مقطع دکترا بطور مستقیم از سال ۲۰۱۵ دیگر امکان پذیر نیست و باید برای ارشد مجدد اقدام شود.

کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد براساس شایستگی و توانایی دانشجو به فرد اهمیت و مزایا می دهد.