ادامه تحصیل در کشور نروژ

کشور نروژ تجربه ی تحصیلی بی نظیر و شرایط عالی تحصیلی برای  تمامی دانشجویان سراسر دنیا فراهم می کند. بین المللی بودن دانشگاه های نروژ یکی از الویت های مهم در سیستم آموزشی نروژ می باشد و دانشگاه های کشور نروژ تلاش بر ایجاد سهولت تحصیل برای دانشجویان بین المللی دارد. در حال حاضر حدود ۱۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نروژ ثبت نام کرده اند.

با توجه به کورس های با کیفیت بالا و رشته های منعطف دانشگاه های کشور نروژ، می توان این کشور را ایده آل ترین مقصد برای تحصیل نام برد. شما همچنین از جو غیر رسمی و راحت دانشگاه های نروژ برخوردار خواهید بود که به راحتی با اساتید خود در تماس هستید. بیشتر موسسات به تسهیلات کامپیوتری مجهز است که با اینترنت رایگان همراه است.

تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارای سازمان رفاهی برای دانشجویان خود می باشند. سازمان رفاهی دانشجویی محلی شما خدمات متنوعی ازجمله خدمات بهداشتی تا فعالیت های ورزشی را شامل می شود.

برای ادامه تحصیل در کشور نروژ نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ دارید. تحصیل رایگان است و در دوران تحصیل دانشجو هفته ای ۲۰ ساعت اجازه ی کار دارد.

هزینه کلی و شرایط ادامه تحصیل

دانشگاه ها وکالج های نروژ قانونی دارند که از دانشجویان بین المللی مبلغی به عنوان شهریه دریافت نکنند . هر چند دانشجویان نیاز است ترمی در حدود ۶۰۰-۳۰۰ کرون نروژ معادل ۱۰۰-۵۰ دلار پرداخت کنند و این مبلغ برای تمامی مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا برابر است . البته باید توجه داشت که بعضی از دانشگاه ها و کالج های نروژ ممکن است مبلغی شهریه برای برنامه های خاص دریافت کنند. معمولا این برنامه ها برای مقاطع فوق لیسانس است.

شرایط کلی ادامه تحصیل در نروژ برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به شرح ذیل است:

مقطع کارشناسی: داشتن مدرک دیپلم متوسطه ١٢  ساله بعلاوه حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی یا دیپلم متوسطه ١١ ساله بعلاوه حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی + مدرک زبان

مقطع کارشناسی ارشد: داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی) + مدرک زبان