ویزا در کشور نروژ

کشور نروژ به علت رفاه اجتماعی بالا و کم بودن جمعیت یکی ازثروتمندترین  کشورهای دنیا می باشد. در کشور نروژ امکان کار پاره وقت برای دانشجویان و پیداکردن کار بصورت تمام وقت برای فارغ التحصیلان بسیار بالاست.

ویزا درکشور نروژ به شخص متقاضی جهت در خواست اخذ اجازه برای ملاقات و ورود به کشور مورد نظر می باشد. ویزا در نروژ به این صورت است که ویزای شینگن از نوع مالتیپل D  می باشد . منظور از مالتیپل ، اجازه ی ورود ناحدود به کشور نروژ می باشد. شما می توانید در مدت اعتبار ویزای خود و روزهای مجاز درون ویزا بصورت نامحدود به حوزه شینگن وارد شوید. مدت اعتبار ویزای از نوع D میتواند تا یک سال باشد اما حداکثر روزهای مجاز آن همان ۹۰ روز است. فرد متقاضی پس از ورود به کشور نروژ به اداره ی مهاجرت مراجعه کرده و درخواست کارت اقامت می کند ، که این کارت پس از حدود ۱۵ روز صادر می شود. اگر شما پذیرش دانشگاهی در نروژ را داشته باشید درخواست کارت اقامت تحصیلی را خواهید داد. این نکته حائز اهمیت است که شما با این نوع ویزا تنها در ابتدا اجازه ی ورود به نروژ را خواهید داشت.

انواع ویزای نروژ از قرار زیر است:

  • ویزای کاری
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای بازرگانی
  • ویزای ازدواج

با توجه به قانون کلی ، افراد خارجی که قصد کار و اقامت نروژ را دارند نیاز به اجازه ی اقامت دارند.چندین مدل اجازه ی اقامت به عنوان مثال اقامت تحصیلی و کار با الزامات و مدارک خاص خود وجود دارد. تمام ملیت های خارجی که قصد ماندن بیش از ۹۰ روز در نروژ را دارند نیاز به اجازه ی اقامت نیز دارند. ملیت های خارجی اگر قصد کار در نروژ را دارند حتی اگر کمتر از۹۰ روز نیز قصد ماندن داشته باشند باید اجازه ی اقامت بگیرند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در نروژ سه ماه و یا بیشتر را دارید باید اجازه ی اقامت برای دانشجویان را بگیرید. اگر می خواهید کمتر از سه ماه بمانید نیاز به اجازه ی اقامت نیست ولی برای ویزا باید درخواست دهید. مدارک شما برای اقامت دائم می بایست توسط خود شما در سفارت نروژ ارائه شود. تمام این مدارک به اداره ی مهاجرت در نروژ UDI فرستاده می شود.