چهارچوب مشترک مرجع اروپایی برای زبان توسط کمیسیون اروپا صادر شده پایه پیشرفت چندزبانی در اروپا است. سطوح مختلف مهارت در زبان آلمانی بر اساس این چهارچوب ایجاد شده است. مدارک زبان آلمانی بر اساس میزان دانش شما از زبان آلمانی طبقه بندی می شود. این طبقه بندی ها به شکل زیر است:

مدارک زبان آلمانی

سطح A1

در این سطح از سطوح مدارک زبان آلمانی، شما دانش بسیار کمی از زبان آلمانی دارید، گفتن و نوشتن جملات سوالی و توصیفی ساده آلمانی را یاد می گیرید، دستور زبان ساده خود را بهبود می بخشید و دامنه لغات خود را افزایش می دهید. لازمه ورود به این سطح گذراندن دوره ۴ هفته ای مقدماتی زبان آلمانی است که افراد طی آن با زبان آلمانی آشنا می شوند. طول این دوره ۴ تا ۸ هفته (۸۰ جلسه) است.

 

اگر مایلید بدون مدرک زبان در کشور آلمان به تحصیل بپردازید به این لینک مراجعه کنید.

سطح A2

شما دانش محدودی از زبان آلمانی دارید و یاد می گیرید چگونه منظور خود را در موقیت های آشنا و روزمره به خوبی بیان کنید. به علاوه، یاد می گیرید متون ساده را چگونه بخوانید و متوجه شوید. طول این دوره بین ۴ تا ۸ هفته (۸۰ جلسه) است.

 

سطح B1

مهارت های شما در آلمانی پایه ناقص هستند. قواعد پایه دستور زبان آلمانی را بازبینی و تقویت می کنید و یاد می گیرید چگونه بحثی درباره یک موضوع جالب را پی بگیرید. این دوره ۴ تا ۸ هفته (۸۰ جلسه) است.

 

سطح B2

هنگام ورود به دوره B2 تسلط مناسبی بر دستور زبان آلمانی پایه و انواع فعل و عبارات دارید و اکنون به تمرین نوشتن، خواندن و بحث درباره موضوعات سخت تر و مسائل کاری می کنید. طول این دوره ۸ هفته (۱۶۰ جلسه) است.

 

آیا میدانستید که دوره های زبان آلمانی را می توانید در کشور آلمان بگذرانید؟ برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

سطح C1

برای ورود به سطح C1 باید تسلط خوبی بر تمامی دستور زبان آلمانی داشته باشید. در این سطح می آموزید که تا در مورد موضوعات بسیاری صحبت کنید و بنویسید. به علاوه در این سطح تقریبا درک تمامی متون آلمانی برایتان ممکن خواهد شد. طول دوره C1 نیز ۸ هفته (۱۶۰ جلسه) است.

 

سطح C2

در سطح C2 از مدارک زبان آلمانی، دستور زبان و لغات آلمانی در ذهن شما نهادینه شده و بسیار روان آلمانی صحبت می کنید به همین خاطر به سراغ متون ادبی، سیاسی اجتماعی، فرهنگی و علمی می روید. طول این دوره ۸ هفته (۱۶۰ جلسه) است.