ویزای کشور آلمان

کشور آلمان قدرت صنعتی اروپا محسوب می شود. آلمان کشوری ست که از نظر صنعتی و اقتصادی در اتحادیه اروپا دارای جایگاه خاصی می باشد. همچنین ویزای کشور آلمان از نوع شنگن است.

هزینه تحصیل در آلمان به مراتب از کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی مالزی و اغلب کشورهای اروپایی بسیار کمتر می‌باشد. به‌طوری که در اکثر دانشگاه‌های آلمان هزینه‌ی تحصیل بین ۰ تا ۷۰۰ یورو متغیر و با پرداخت هزینه‌ی ناچیزی دانشجو از خدمات دانشجویی مانند کارت دانشجویی و کارت تخفیف حمل و نقل شهری و تخفیفات برای خرید برخی کالاها و دیگر خدمات برخوردار می‌شود.

ویزای کشور آلمان

ویزا شینگن برای کشور آلمان از نوع مالتی پل D می باشد. در نتیجه در ابتدا برای ورود حتما می بایست شخص متقاضی به کشور آلمان وارد شود. پس از ورود به کشور آلمان به اداره ی مهاجرت مراجعه کرده و در خواست اقامت تحصیلی یا کاری نماید.

برای دریافت همه ی انواع ویزای کشور آلمان لازم است که متقاضی دارای دعوتنامه و دلیل موجه برای درخواست ویزا باشد.

داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان، دعوتنامه تجاری و توریستی، اخذ ویزای کاری آلمان و …. می توانند از دلایل موجه برای درخواست ویزا آلمان باشد.

مدارک لازم برای ویزای کشور آلمان

مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی به قرار زیر میباشند:

 1. گذرنامه ، که حداقل یک سال و سه ماه اعتبار داشته باشد و دقت نماید حتما صفحه اول را امضا نموده باشید همراه با کپی صفحات اول و دوم
 2. فرم در خواست اقامت
 3. سه قطع عکس جدید با پس زمینه روشن
 4. شناسنامه
 5. نامه پذیرش دانشگاه
 6. نامه پشتوانه مالی به مبلغ 8040 یورو
 7. ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی که قبلا به تایید سفارت رسیده
 8. رزومه
 9. نامه انگیزه تحصیلی
 10. مدرک زبان مرتبت با پذیرش

دقت نماید مدارک به همین ترتیب و بدون نقص ارائه گردد.

نکات مهم درباره ویزای کشور آلمان

 • لطفا در خواست روادید خود را نزد نمایندگی خارجی آن کشور از حوزه شنگن ارائه دهید که قصد دارید بیشترین زمان سفرتان را در آنجا سپری نمایید. درصورتی که قصد دارید در چندین کشور از حوزه شنگن، برای مدت برابر اقامت داشته باشید، نماینده خارجی آن کشوری مسئول است که از طریق آن به حوزه شنگن وارد می شوید.
 • لطفا مدارک خود را بطور کامل به ترتیبی که آمده تنظیم نمایید و به شکلی که تعیین شده (مدارک اصل و یا کپی) به باجه تحویل دهید. تمامی کپی ها باید در قطع A4 تحویل داده شوند. حتی در صورتی که اصل مدرک قطع متفاوتی داشته باشد.
  هر درخواست کننده ای، خود شخصا مسئولیت مدارکی که تحویل می دهد را به عهده دارد. در صورتی که کمبودی در مدارک وجود داشته باشد، این خطر وجود دارد که سفارت درخواست شما را نپذیرفته یا رد کند.
 • پس از تحویل درخواست، به دلیل روند رسیدگی، سفارت مدارک دیگری را نمی پذیرد. اما در موارد استثنا ممکن است بطور تلفنی از شما بخواهد مدارک اضافه دیگری نیز ارائه دهید.
 • لطفا توجه داشته باشید در صورتیکه مدارک جعلی ارائه دهید، سفارت از صدور روادید برای شما خودداری خواهد کرد و کلیه کشورهای حوزه شنگن از صدور روادید برای مدتی طولانی برای شما خودداری خواهند نمود.

ویزای دانشجویی آلمان

جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان ابتدا باید مدارک را به تایید سفارت رسانده و سپس از طریق سایت وقت مصاحبه دریافت نمایید، با توجه به اینکه صدور ویزا حدود 10 هفته طول میکشد پس بهتر است وقت مصاحبه را دو ماه زودتر از شروع ترم تنظیم نمایید.

به علت شلوغی عموما از زمانی که شما بخواهید وقت مصاحبه بگیرید 2/5 تا 3 ماه بعد سایت به شما وقت میدهد. پس بهتر است زمان بندی خود را با زمان های گفته شده تنظیم نمایید. به عبارتی بهتر است حدود 5 ماه قبل از شروع کلاسها به سایت مراجعه نموده تا بین 2/5 تا 3 ماه بعد وقت مصاحبه شما تعیین گردد.

دقت نماید حتما قبل از مراجعه به سفارت تمامی مدارک کامل باشند؛ در غیر اینصورت سفارت مدارک را تحویل نخواهد گرفت و از نظر زمانی با مشکل مواجه خواهید شد.

Image result for germany students