اتریش، یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات اروپا، گردشگران را در تمام طول سال با مکان هایی برای بازدید در تابستان و زمستان جذب می کند. در واقع، با برخی از بهترین پیست های اسکی اروپا، زمستان تقریباً به اندازه تابستان در مناطق کوهستانی دیدنی این کشور شلوغ است. بازدیدکنندگان به همان اندازه که برای زیبایی های منظره استان های این جمهوری آلپ جذب می شوند، به شهرهای باشکوهی مانند وین، پایتخت تاریخی، و سالزبورگ زیبا، زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتزارت جذب می شوند.

 

راهنمای سفر به کشور اتریش

اتریش، یکی از کوچکترین کشورهای اروپا، عمدتاً کشوری با مناطق مرتفع و کوهستانی مرتفع است و کوه های آلپ شرقی 60 درصد از خاک آن را اشغال کرده اند. رودخانه دانوب حدود 350 کیلومتر از غرب به شرق در بخش شمالی کشور جریان دارد و به جذابیت آن به عنوان یک مقصد گردشگری می افزاید.

با این لیست از برترین جاذبه های گردشگری اتریش، بهترین فرصت های گشت و گذار و کارهایی که باید انجام دهید را بیابید.

  1. وین هافبورگ: کاخ امپراتوری اتریش

کاخ تماشایی هافبورگ در وین برای قرن ها مقر سلطنت اتریش، هابسبورگ های قدرتمند بود. اکنون رئیس جمهور در همان اتاق هایی که زمانی به امپراتور جوزف دوم تعلق داشت، امور دولتی انجام می دهد. تقریباً هر حاکم اتریشی از سال 1275 دستور اضافات یا تغییراتی داده است که منجر به تأثیرات مختلف معماری از جمله گوتیک، رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیک می شود.

کل مجموعه هافبورگ همراه با میدان ‌ها و باغ‌ های جذاب، 59 هکتار را شامل می‌ شود که 19 حیاط و 2600 اتاق را در بر می ‌گیرد. نکات برجسته این بازدید شامل مجموعه نقره‌ ای امپراتوری و مجموعه ‌ای از خدمات غذاخوری است که طعم ضیافت ‌های مجلل امپراتوری را که زمانی در اینجا برگزار می ‌شد، نشان می ‌دهد. موزه سیسی، با تمرکز بر زندگی و زمان ملکه الیزابت و امپریال آپارتمان، مجموعه ای از 19 اتاق که زمانی توسط امپراتور فرانتس جوزف و همسرش اشغال شده بود.

  1. سالزبورگ آلتشتات، میراث جهانی یونسکو

سالزبورگ به عنوان محل اقامت شاهزاده اسقف اعظم، از اولین روزهای مسیحیت در اروپا یک مرکز معنوی بود. صومعه بندیکتین سنت پیتر، در قلب Altstadt (شهر قدیمی) توسط سنت روپرت در سال 690 پس از میلاد تاسیس شد و تا اوایل دهه 1100 به عنوان محل اقامت اسقف اعظم از آن نام برده می شد.

شاهزاده اسقف اعظم برخی از بهترین هنرمندان و معماران زمان خود را برای ساختن و تزئین کلیساها، اقامتگاه ها و صومعه های خود به کار گرفتند، و اگرچه این ها در ذائقه قرن های متوالی “به روز” شده اند، ساختمان های قرون وسطی و باروک ترکیبی را تشکیل می دهند که شامل محله قدیمی زیبا برای کشف می شود.

نکات برجسته کلیسای سنت پیتر و کلیسای آن، همراه با گورستان زیبا و دخمه های آن است که فوراً به عنوان محل فیلمبرداری The Sound of Music قابل تشخیص است.

در همین نزدیکی، کلیسای جامع قرار دارد، و در میان خانه‌ های باروک رنگارنگ آن، میدان ‌ها و جاذبه‌ هایی را خواهید دید که زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتزارت، که اکنون به موزه تبدیل شده است، می ‌شوند. بر فراز مناره ها و گنبدهای زیبا، قلعه هوهنسالزبورگ سالزبورگ اوج می گیرد که می توانید با فونیکولار به آنجا برسید.

  1. مدرسه سوارکاری اسپانیایی، وین

مدرسه سوارکاری اسپانیایی به زمان امپراتور ماکسیمیلیان دوم، مردی که مسئول معرفی اسب‌ های معروف لیپیزانر به اتریش در سال 1562 بود، باز می ‌گردد. امروزه، این مدرسه یکی از تنها مکان ‌هایی است که سبک کلاسیک سواری که توسط اشراف ترجیح داده می ‌شود، هنوز در آن اجرا می ‌شود. تماشای نمایش‌ های معروف سوارکاری در مدرسه سوارکاری زمستانی باروک – که از زمان چارلز ششم در اینجا برگزار می ‌شود – در وین ضروری است.

این تالار باشکوه که در سال 1735 ساخته شد، برای اشراف طراحی شد تا مهارت های سوارکاری خود را نشان دهند. بلیط برای تماشای این حیوانات باشکوه در اجرای باله خود بسیار مورد توجه است، بنابراین تا آنجا که ممکن است از قبل به صورت آنلاین بلیط خود را رزرو کنید.

 

راهنمای سفر به اتریش

 

4 . کاخ شونبرون، وین

کاخ باروک شونبرون که در حومه وین واقع شده است در اوایل دهه 1700 تکمیل شد و بعداً توسط امپراتور ماریا ترزا به یک اقامتگاه تابستانی تبدیل شد.

نکات برجسته یک تور شامل 40 اتاق کاخ که به روی عموم باز است، آپارتمان های سلطنتی هستند. گالری بزرگ، با نقاشی های سقفی پرآذین، اتاق میلیونی سالن ماریا ترزا، با پانل های گل سرخ حکاکی شده و طلاکاری شده و تالار آینه ها با آینه های طلایی با قاب روکوکو. در پشت کاخ 1441 اتاقی، 500 هکتار پارک و باغ، همچنین به سبک باروک قرن هجدهم، ساخته شده است.

بازدید شما از شونبرون باید شامل جاذبه های متعددی باشد که در این محوطه ها گسترده شده اند: باغ های رسمی، هزارتو، پالم هاوس که پر از گیاهان و پروانه های استوایی و عجیب و غریب است، یک باغ آلپ با یک خانه مزرعه، قدیمی ترین باغ وحش اروپا و کلاسیک گلوریت، یک سازه مرمری بزرگ که تاج تپه ‌ای بر فراز باغ‌ ها دارد.

موزه کالسکه در مدرسه سوارکاری زمستانی سابق، ده‌ ها سورتمه و سورتمه دولتی تاریخی را به نمایش می ‌گذارد. کل مجموعه کاخ و باغ ها جزو میراث جهانی یونسکو است.

  1. هافبورگ و هافکرچه اینسبروک

امپراتور ماکسیمیلیان اول، که در اواخر دهه 1400 و اوایل 1500 سلطنت کرد، اینسبروک را به اقامتگاه اصلی و مقر دولت هاپسبورگ و در نتیجه نقطه کانونی اروپا تبدیل کرد. کاخ او، هافبورگ، توسط ملکه ماریا ترزا به سبک باروک و روکوکو قرن 18 بازسازی شد. نکات برجسته یک تور، فرصتی برای تماشای آپارتمان های سلطنتی مجلل، تالار غول پیکر مرمری (Riesensaal)، و سقف های نقاشی شده در سراسر این مکان است.

نقطه برجسته Hofkirche یا کلیسای دادگاه، مقبره تماشایی امپراتور ماکسیمیلیان اول است که در سال 1519 درگذشت. ویژگی اصلی این بنای تاریخی که به طور گسترده ای بهترین اثر مجسمه سازی رنسانس آلمان به شمار می رود، تابوت سنگ مرمر سیاه و عظیم با مجسمه ای برنزی است. نقش برجسته هایی از امپراتور در طرفین تابوت 24 نقش برجسته مرمری وجود دارد که وقایع زندگی امپراطور را به تصویر می کشد و در اطراف آن 28 مجسمه برنزی بزرگتر از اندازه واقعی از اجداد امپراتور و معاصران آن قرار گرفته است (مواظب شاه آرتور باشید).

از دیگر قطعات مجسمه می توان به 23 مجسمه برنزی از قدیسین از خانواده هابسبورگ و 20 مجسمه برنزی امپراتوران روم اشاره کرد.

یکی دیگر از نقاط دیدنی هاپسبورگ اینسبروک، Goldenes Dachl یا بام طلایی در شهر قدیمی است. این اقامتگاه پرآذین به‌خاطر پنجره‌های باشکوهش به سبک گوتیک پسین، با کاشی‌ های طلاکاری شده و در حال حاضر موزه تاریخ اینسبروک شناخته می ‌شود.

  1. ملک بندیکتین ابی

ملک ابی یکی از معروف ترین مکان های صومعه در جهان است و ساختمان های دیدنی آن در اطراف هفت حیاط قرار گرفته است. برجسته ترین قسمت این مجموعه عظیم 325 متری انتهای غربی و کلیسای برج های دوقلوی آن است که بر فراز یک محدوده تراس نیم دایره ای قرار گرفته است.

این صومعه که بر روی صخره ‌ای بر فراز ر.ستای اطراف این ملک و مشرف به دانوب قرار دارد، دلایل بسیار خوبی برای گذراندن چند ساعت در آن دارد: مقبره سنت کولومان از Stockerau. بقایای اولین خانواده حاکم اتریش، خانه بابنبرگ. راهرو شاهنشاهی 196 متری با پرتره های حاکمان اتریش، از جمله یکی از ملکه ماریا ترزا. و اتاق های امپراتوری با نمایش های مربوط به تاریخ صومعه، همراه با مجسمه ها و نقاشی ها.

  1. Hallstatt و Dachstein Salzkammergut

هالشتات، بدون شک یکی از زیباترین شهرهای کوچک اتریش، مکان خوبی برای کاوش در منطقه دیدنی Dachstein Salzkammergut، یک سایت میراث جهانی یونسکو است. معماری زیبای باروک گواه ثروت هالستات است که بر اساس تاریخ طولانی تولید نمک از دوران ماقبل تاریخ است.

می‌توانید از دریاچه نمک زیرزمینی در غار Hörnerwerk در نزدیکی دیدن کنید، یا غارهای Dachstein، یکی از چشمگیرترین شبکه‌های غار اروپا را که در برخی مکان‌ها تا 1174 متر عمق دارند، کاوش کنید.

غار یخی غول پیکر با دمای تابستانی زیر صفر و غارهای عظیم با آبشارهای یخ زده باشکوه و غار ماموت با گالری های لوله ای شکل عظیمش که توسط یک رودخانه زیرزمینی باستانی شکل گرفته است، می باشد. در بالای زمین، بازدیدکنندگان می ‌توانند با سکوی تماشای 5 انگشتی فوق‌العاده برخورد کنند، یک سازه فلزی باورنکردنی که بر فراز یک قطره 400 متری با مناظر عالی از کوه‌های آلپ اطراف آویزان شده است.

 

راهنمای سفر به اتریش

 

  1. اسکی در Kitzbühel و Kitzbüheler Horn

یکی از بهترین مکان ‌ها برای اسکی در اتریش، شهر تفریحی معروف کیتسبوهل، عاشقان برف را با 170 کیلومتر پیست اسکی و دامنه ‌های پر از کلبه ‌های کوچک کوهستانی، که می‌توانند در آنجا برای خوردن تنقلات سنتی آلپاین و نوشیدنی‌های گرم‌کننده توقف کنند، به خود جذب می ‌کند. با وجود اینکه این مکان سالانه Hahnenkamm، سخت ‌ترین مسابقات اسکی در سراشیبی است، اما Kitzbühel زمین‌ های زیادی برای تمام سطوح مهارت در سه منطقه اسکی خود دارد و کوچک ‌ترین آن ها، Bichlalm، به آزاد سواران اختصاص دارد.

اما Kitzbuhel فقط برای اسکی بازان نیست. این شهر با دیوارها و خانه های نقاشی شده، و کوه های آلپ پوشیده از برف برای پس زمینه، به زیبایی روستاهای آلپ است. شاخ Kitzbüheler 1998 متری که در زمستان اسکی بازان را به وجد می آورد، در تابستان مورد علاقه کوهنوردان کوهنوردی است و همچنین می توانید با تله کابین از طریق Pletzeralm به قله برسید.

مناظر اطراف این قله یکی از بهترین مناظر قله در تیرول در نظر گرفته می شود: در جنوب از Radstädter Tauern تا کوه های آلپ Ötztal. در شمال، Kaisergebirge در نزدیکی. در غرب، کوه های آلپ لچتال. و در شرق، Hochkönig. در جنوب شاخ کیتزبوهلر، هورنکوپفلی به ارتفاع 1772 متر بالا می رود که از طریق تله کابین نیز به آن می رسید. علاوه بر مناظر عالی، در قله، Gipfelhaus را خواهید دید، خانه ای منحصر به فرد در بالای کوه. یک نمازخانه؛ رستوران؛ و یک باغ در کوه های آلپ.

  1. کاخ Belvedere، وین

یکی دیگر از پربازدیدترین کاخ های اتریش – و یکی که قطعا باید در برنامه سفر به وین شما گنجانده شود – کاخ دیدنی Belvedere (Schloss Belvedere) است. این مکان تاریخی مهم که اغلب به آن ساده به عنوان “بلودره” شناخته می شود، به دو بخش بزرگ تقسیم می شود: کاخ های بالا (Oberes) و پایین (Unteres).

اگر فقط برای کشف یکی از آن ‌ها وقت دارید، برای دیدن قصر بالا به آن جا بروید. در اینجا، بزرگترین بخش از مجموعه آثار هنری چشمگیر این جاذبه را خواهید یافت، و همچنین فرصتی برای مشاهده یکی از بهترین جواهرات معماری حفظ شده کشور را خواهید داشت. ویژگی ‌های برجسته عبارتند از Sala Terrena، سالن اصلی، که به دلیل مجسمه‌ ها و سقف طاق‌ دار گچ‌کاری‌اش قابل توجه است. تالار کارلون با نقاشی‌ های دیواری سقفی، تالار مرمری دو طبقه با مجسمه ها و نقاشی های فراوان و پلکان تشریفاتی چشمگیر مکان هایی هستند که شما در این بازدید خواهید دید.

کاخ پایین کمتر از کاخ های بالا ارزش بازدید ندارد. موارد برجسته شامل گالری مرمر، با مجموعه مجسمه های آن است. تالار گروتسک، با نقاشی های دیواری زیبای متعدد و دومین تالار مرمری که به خاطر نقاشی های دیواری سقفی جذابش معروف است. اگر برای آن روز اینجا هستید (باید برای آن برنامه ریزی کنید!)، این کاخ دارای یک کافه و رستوران عالی، سه فروشگاه و یک بازار کریسمس عالی برای کسانی است که در ماه های زمستان سفر می کنند.

  1. بورگ هوچوسترویتز قرون وسطی

در شرق سنت ویت، بر روی صخره‌ای که حدود 160 متر بالاتر از دره قرار دارد، قلعه باشکوه Burg Hochosterwitz، مهم‌ترین قلعه قرون وسطایی اتریش، گسترده شده است. پس از یک تاریخ پرتلاطم، قلعه – که اولین بار در سال 860 پس از میلاد از آن نامی برده شد – توسط Khevenhüllers تصرف شد و در سال 1570 در برابر مهاجمان ترک قد علم کرد. این قلعه هرگز توسط دشمن تسخیر نشد، از آن زمان در خانواده Khevenhüller باقی مانده است.

جاده دسترسی شیب دار به قلعه، Burgweg، از طریق 14 دروازه دفاعی به سمت حیاط طاقدار زیبا می رود که در آن کلیسای کوچک با نقاشی های دیواری و سقفی مربوط به سال 1570 و کلیسا در انتهای جنوب غربی را قلعه با محراب بلندش که قدمت آن به 1729 می رسد، خواهید دید.

چه زمانی به اتریش سفر کنیم؟

“فصل توریستی” برای سفر به اتریش از ماه می تا سپتامبر است. سفر به اتریش در فصل تابستان مزیت های خودش را دارد: روزهای بلند برای گردش (تا حوالی ساعت 21 روشنی روز)، راه های کوهستانی بدون برف آلپ، بهترین آب و هوا و پر برنامه ترین زمان توریستی.

“فصل میانه” (پاییز و بهار) برای سفر به اتریش، راحت تر و با هزینه های کمتر امکان پذیر است. در این بازه زمانی از سال توریست ها در کشور اتریش از خلوتی و جمعیت کمتر، آب و هوای بهتر و در دسترس بودن اتاق در هتل های مختلف در شهرهای مختلف لذت می برند. در پاییز و بهار به علت تعطیلات پیاپی شاید نتوانید آنطور که باید مناطق مختلف را ببینید اما می توانید از فستیوال های مختلفی که در این دو فصل برگزار می شود لذت ببرید.

آب و هوای اتریش در فصل زمستان می تواند سرد و دلگیر باشد و هوا پیش از صرف شام تاریک شود، اما کوهستان آلپ را که در این فصل پوشیده از برف و سراسر سفید می شود نمی توان نادیده گرفت. ماه دسامبر همچنین مناظر زیبای کریسمس را در مراکز خرید و خانه ها که در شب سال نو با چراغ ها تزئین شده اند برای شما فراهم می کند که به بزرگ ترین جشن سال نوی اروپا معروف است.

همچنین اگر در فصل زمستان به اتریش سفر کنید شب های پر شور و هیجان را در تمام وین خواهید یافت که علت آن فصل رقص های گروهی وین در ابتدای زمستان است.

آب و هوای اتریش در فصل زمستان می تواند سرد و دلگیر باشد و هوا پیش از صرف شام تاریک شود، اما کوهستان آلپ را که در این فصل پوشیده از برف و سراسر سفید می شود نمیتوان نادیده گرفت. ماه دسامبر همچنین مناظر زیبای کریسمس را در مراکز خرید و خانه ها که در شب سال نو با چراغ ها تزئین شده اند برای شما فراهم میکند که به بزرگ ترین جشن سال نوی اروپا معروف است.

 

راهنمای سفر به کشور اتریش

راهنمای سفر به کشور اتریش

جاذبه های فرهنگی در سفر به اتریش

موزه موتزارت یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور اتریش می باشد، این موزه در واقع محل تولد ولفگانگ آمادیوس موتزارت بوده است که هنرمندی بسیار بزرگ بوده است. شما امروزه می توانید با سفر به اتریش از این موزه که یادگاری ها و وسایل این هنرمند در آن قرار دارد دیدن کنید.

جاذبه فرهنگی دیگری که مورد توجه قرار می گیرد سالن تئاتر ملی است که با نام تئاتر بِرگ هم خوانده می شود. این سالن از بزرگ ترین و معروف ترین سالن های تئاتر آلمانی است.

کتابخانه ادمونت یکی از بزرگ ترین کتابخانه های دنیا و همین طور بزرگترین کتابخانه دنیا است که در داخل صومعه ساخته شده است، این کتابخانه دارای معماری فوق العاده زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

جاذبه های طبیعی کشور اتریش

غار Eisriesenwelt یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری اتریش است. این مجموعه غارها بزرگترین مجموعه غار یخی دنیا هستند که سالانه مسافران زیادی برای بازدید از این غارها وارد کشور اتریش می شوند، طول این غارها به 42 کیلومتر می رسد و شما می توانید یک روز کامل را در این غارها سپری کنید.

از دیدنی های زیبای طبیعت اتریش دریاچه مصنوعی schlegeis در قلب دره ی زیلرتال است. این دریاچه در میان رشته کوه آلپ ساخته شده است که باعث زیبایی دو چندان آن می شود. در دو طرف این دریاچه مسیری ساخته شده تا مردم بتوانند در کنار این دریاچه ی زیبا از دوچرخه سواری و یا پیاده روی لذت ببرند.

جاذبه فرهنگی دیگری که مورد توجه قرار میگیرد سالن تئاتر ملی است که با نام تئاتر بِرگ هم خوانده میشود. این سالن از بزرگ ترین و معروف ترین سالن های تئاتر آلمانی است.

کتابخانه ادمونت یکی از بزرگ ترین کتابخانه های دنیا و همین طور بزرگترین کتابخانه دنیا است که در داخل صومعه ساخته شده است، این کتابخانه دارای معماری فوق العاده زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

ویزای اتریش

راهنمای سفر به کشور اتریش

اتریش عضو اتحادیه‌ی شینگن (شنگن) است بنابراین برای سفر به آن باید ویزای توریستی شنگن داشته باشید، یعنی ویزای تایپ C شینگن. مدت این نوع ویزا 90 روز است و شما می‌توانید در اتریش یا سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن بمانید.

در این زمینه 2 نکته وجود دارد که حتما باید به آن‌ها توجه کنید:
اول شاید فکر کنید که این تاریخ 90 روزه، به شما اجازه می‌دهد که کل 3 ماه را در حوزه‌ی شنگن بمانید اما اشتباه فکر نکنید. در حقیقت ویزای توریستی شینگن براساس روزهای برنامه‌ی سفر شما صادر می‌شود.
نکته‌ی دوم هم این‌که هیچ ملیتی به جز شهروندان اتحادیه اروپا نمی‌تواند بیشتر از 90 روز مداوم به عنوان توریست در شینگن بماند. پس باید بعد از 90 روز از حوزه‌ی شینگن خارج شوید، 90 روز صبر کنید و دوباره وارد شوید.