تحصیل رشته های مهندسی در استونی

استونی کشوری زیبا در شمال قاره سبز است. این کشور همسایگانی همچون فنلاند، روسیه و لتونی دارد. استونی یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است. این کشور متعلق به منطقه شینگن است و از سال 2011 جزو اعضای منطقه یورو نیز به حساب می آید. از زمان تصویب یورو به عنوان واحد پول رسمی این کشور، استونی به سرعت در حال رونق و پیشرفت است. کشور استونی کشوری موفق در منطقه بالتیک است و به الگویی برای سایر کشور ها تبدیل شده است.در حال حاضر دانشگاه های این کشور بیش از 150 دوره شناخته شده به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با مدرک و بورسیه تحصیلی معتبر بین المللی ارائه می دهند.

تحصیل رشته های مهندسی در استونی

مزایای تحصیل در استونی

 1. استونی اولین کشور در جهان بود که رای گیری آنلاین در سراسر کشور را تسهیل کرد و برای انعقاد یک معاهده بین المللی از امضای الکترونیکی استفاده کرد.
 2. اپلیکیشن اسکایپ توسط 4 مهندس استونیایی ساخته شده است.
 3. در سال 2013 رتبه 2 در جهان برای دسترسی به اینترنت در مدارس را کسب کرد.
 4. استونی یکی از بالا ترین میزان سواد در جهان را دارد. برای بزرگسالان این کشور، میزان سواد 100% است.
 5. استونی یکی از امن ترین کشور های جهان است.

مزایای دانشگاه های استونی

 1. ارائه ی مدرک پذیرفته شده در سطح بین المللی
 2. صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور گسترده
 3. دسترسی به اینترنت رایگان در بیشتر جا ها
 4. زندگی فعال دانشجویی
 5. یک محیط امن و پایدار

در کل 90% از دانشجویان بین المللی از استاندارد زندگی و تحصیل در این کشور راضی هستند.

تحصیل رشته های مهندسی در استونی

تحصیل رشته های مهندسی در کشور استونی

مهندسی و فناوری عمومی، به درک گسترده ای از مهندسی کاربردی و دانش عمومی از تجهیزات، روش ها و فرآیند های فناوری اشاره دارد. این حرفه، یک حوزه بین رشته ای است که شامل مهارت های ریاضی و کامپیوتر، درک اساسی مکانیک، فیزیک مواد و آمار است. گرچه این دسته دانش نظری کمی دارند اما فارغ التحصیلان مهندسی عمومی در زمینه استفاده از اصول مهندسی در موضوعات مختلف فن آوری، تخصص کسب می کنند و می توانند طرح های مفهومی را به سیستم های عملکردی تبدیل کنند.

از آنجا که این رشته، رشته ای عمومی است عمدتا کالج ها و مدارس مهندسی عمومی و فناوری این دروس را ارائه می دهند. دانشجویان معمولا زمینه های تخصصی و مرتبط با علوم فناوری را انتخاب می کنند. تخصص ها شامل مهندسی عمران و مهندسی مکانیک، کنترل برق، فناوری خودرو، فن آوری انتقال و توزیع نیرو یا تهیه پیش نویس رایانه است.

برنامه های دانشگاهی تمرکز زیادی بر فعالیت های آزمایشگاهی و مثال های کاربردی دارند. دانشجویان اصول اساسی مهندسی را فرا گرفته و در زمینه های فن آوری مدرن و روش های طراحی مفید اطلاعات کسب می کنند و دارای مهارت ها و دانش چند رشته ای برای پرداختن به عملیات صنعتی نیز می شوند.

فارغ التحصیلان در دفاتر معماری، شرکت های ساختمانی، آژانس های بیمه و شرکت های مهندسی یا تحقیق و توسعه کار می کنند. نمونه هایی از عناوین شغلی شامل تکنسین گاراژ، تکنسین توسعه، تکنسین مهندسی با کیفیت، تکنسین تعمیر و نگهداری عمومی، تکنسین فرایند و بسیاری موارد دیگر می باشد.

تحصیل رشته های مهندسی در استونی

دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تکنولوژی تالین

برنامه های مهندسی مکانیک از سال ۱۹۱۸ در دانشگاه تکنولوژی تالین ارائه می شوند. با این حال دانشکده مهندسی مکانیک TUT به طور رسمی در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد. هدف از تاسیس این دانشکده ارتقا و پیشرفت در زمینه های مهندسی مکانیک، ماشین آلات و مهندسی نیروی حرارتی در سطح ملی و بین المللی بر مبنای تحقیق و توسعه بوده است.

برنامه های درسی ارائه شده در این دانشگاه نیز به منظور تامین نیاز های صنعت ملی و بین المللی، برای ایجاد تخصص در زمینه های توسعه محصولات، مهندسی تولید، فناوری مواد و مهندسی خودرو طراحی شده اند.

علاوه بر این متخصصان مهندسی حرارت و مکاترونیک نیز به طور ویژه در این دانشکده آموزش می بینند. وجود امکانات پیشرفته اعم از کلاس های رایانه ای، نرم افزار های حرفه ای، مراکز آزمایشگاهی معتبر، و آزمایشگاه های تحقیقاتی بر اعتبار این دانشکده افزوده است. این سازمان رشته های پر متقاضی را که دارای بازار کار گسترده جهانی هستند نیز ارائه می دهد.

چند نمونه از دوره های بین المللی ارائه شده در این دانشکده عبارتند از: دوره های کارشناسی ارشد بین المللی در حیطه ی مهندسی و مدیریت صنایع و هم چنین چندین طرح همکاری پیشرفته. عمده ترین این پروژه های همکاری شامل دوره های مشترک با دانشگاه هلسینکی فنلاند، دوره ی مشترک مسابقاتی مکاترونیک در زمینه ساخت روبات با موسسه فناوری سلطنتی سوئد و دانشگاه تارتو استونی می باشد.

کلیه ی پروژه های تحقیق و توسعه در این دانشگاه با حمایت مالی بنیاد علمی استونی، آژانس فناوری استونی و هم چنین برخی سازمان های بین المللی استونی انجام می شود. از جمله موفق ترین پروژه های این سازمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه سازی سیستم ساز پیانو
 • طراحی دیگ های بخار صنعتی در مقیاس کوچک
 • طراحی و اجرای دستگاه های توان بخشی پزشکی
 • بررسی اصطکاک و سایش های احتمالی در قطعات ماشین آلات
 • تحقیق بر روی فن آوری های مختلف پوشش دهی و توسعه مواد مقاوم و خدمات مرتبط با عناصر دستگاه.

تحصیل رشته های مهندسی در استونی

برخی رشته های مهندسی ارائه شده در دانشگاه های استونی

 1. تعامل انسان و کامپیوتر: یک دوره ی دو ساله و تمام وقت است که توسط دانشگاه تالین به زبان انگلیسی ارائه می شود و دارای ۱۲۰ واحد درسی است.
 2. آینده ی طراحی و فناوری: این برنامه توسط آکادمی هنر استونی به منظور کسب درک عمیق از فناوری مدرن و تنوع فرهنگی و ذهنیت خلاق ارائه می شود. نکته ی مثبت در این رشته تلفیق فناوری و طراحی با سیستم روز دنیا می باشد. زبان تحصیل در این رشته انگلیسی است و مجموعا ۱۲۰ واحد درسی در این رشته گذرانده می شود.
 3. مهندسی و مدیریت صنایع: رشته ی مهندسی و مدیریت صنایع در دانشگاه صنعتی تالین با همکاری کنسرسیوم علوم و فناوری  BALTECH توسعه یافته است و همزمان در ۴ دانشگاه در کشور های سوئد، لتونی، لیتوانی و استونی در حال اجراست. زبان تحصیل در این رشته انگلیسی بوده و ۱۲۰ واحد درسی در این دوره گذرانده می شود.
 4. مهندسی کامپیوتر و سیستم: کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و سیستم در دانشگاه فنی تالین بر طراحی و استفاده از سیستم های رایانه ای مدرن و پیچیده تمرکز دارد. به عنوان بخشی از این برنامه دانشجویان مواردی مانند نوآوری و کارآفرینی، طراحی و مدل سازی سیستم های سخت افزاری، طراحی و برنامه نویسی رایانه، مدیریت پروژه نرم افزار و پایگاه داده را فرا خواهند گرفت.