ویزای کشور استونی

 

کشور استونی کشوری با 45.227 کیلومتر مربع مساحت و حدود 1.356.000 نفر جمعیت است. این کشور در شمال قاره اروپا واقع شده است. زبان رسمی کشور استونی زبان استونیایی است که شباهت زیادی به زبان فنلاندی دارد. پایتخت استونی شهر تالین است. واحد پول این کشور یورو است.

ویزا و اجازه اقامت

کلیه دانشجویانی که شهروند استونی یا شهروند اتحادیه اروپا نیستند (از جمله کشور های EEA و سوئیس) برای تحصیل نیاز به اجازه اقامت موقت دارند. شهروندان اتحادیه اروپا باید حق اقامت موقت در استونی را بدست آورند. لطفا توجه داشته باشید که استونی ویزای تحصیلی صادر نمی کند. همه ی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای دریافت اجازه ی اقامت موقت برای تحصیل (TRP) درخواست دهند.در صورت تحقق شرایط مورد نیاز، می توان برای سفر به استونی درخواست ویزای کوتاه مدت (نوع C) و یا بلند مدت (نوع D) داد و پس از ورود درخواست اقامت داد. روند درخواست ویزا و اجازه اقامت معمولا پس از پذیرش دانشجو برای تحصیل در این کشور و ارسال مدارک پذیرش به دانشجو از جانب دانشگاه شروع می شود.

شهروندان عضو اتحادیه اروپا

برای بدست آوردن حق اقامت موقت، دانشجو باید ظرف مدت ۳ ماه از روز ورود به استونی، محل اقامت خود را در مرجع دولت در محله ی خود ثبت کند. علاوه بر این دانشجو باید ظرف یک ماه از بدست آوردن اقامت موقت، برای دریافت ID card استونی درخواست دهد.

ویزای کشور استونی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا

دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند باید برای دریافت اجازه ی اقامت موقت برای تحصیل به سفارت استونی در کشور محل اقامت خود مراجعه کنند. از اول اکتبر سال ۲۰۱۰ کلیه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قبلا به طور قانونی در استونی اقامت داشتند و مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری هستند می توانند برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهند. اجازه اقامت موقت تحصیلی برای دوره لیسانس ۳ ساله و برای دوره فوق لیسانس ۲ ساله صادر می شود.

ویزای استونی

اخذ ویزای کشور استونی برای سفر به این کشور الزامی است. این کشور دو نوع ویزا دارد. نوع اول آن ملی و نوع دوم آن شینگن است. اگر با ویزای ملی اجازه ورود به این کشور را بگیرید خوب است بدانید که فقط میتوانید در کشور استونی تردد کنید اما اگر قصد دریافت ویزای شینگن استونی را دارید می توانید علاوه بر سفر به کشور استونی به کشور های عضو شینگن هم سفری داشته باشید.

زمان اخذ ویزای استونی

تقاضای ویزا و سپس دریافت ویزا حدود 40 روز زمان می برد. البته باید توجه داشته باشید که بسته به نوع ویزا این زمان متفاوت است.

سفارت کشور استونی

استونی در ایران سفارتی ندارد و برای دریافت ویزا باید به سفارت فنلاند مراجعه کنید. این سفارت از ساعت 8 صبح تا ساعت 17 به هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند. البته از ساعت 8 تا 13 باید مدارک خود را به این سفارت ارائه دهید و از ساعت 13 تا 17 باید برای ارائه گذرنامه خود به این سفارت اقدام کنید. آدرس سفارت فنلاند در ایران: منطقه یک تهران، خیابان مقدس اردبیلی، طبقه یازدهم مرکز خرید پالادیوم

ویزای کشور استونی

انواع ویزای استونی

 1.  ویزای توریستی
 2. ویزای تحصیلی
 3. ویزای پزشکی
 4. ویزای کاری
 5. ویزای ازدواج
 6. ویزای خانوادگی

 

انواع ویزای شینگن کشور استونی

 1. ویزای کوتاه مدت (ویزای نوع C) : این ویزا برای سفر های توریستی مورد استفاده است. با این ویزا می توانید مدت کوتاهی در استونی اقامت داشته باشید و همزمان از دوستان و آشنایان خود دیدن کنید.
 2. ویزای بلند مدت (ویزای نوع D) : با این ویزا می توانید 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید و پس از اتمام آن باید این ویزا را تمدید کنید. این نوع ویزا را معمولا تاجران دریافت می کنند.
 3. ویزای ترانزیت (ویزای نوع A) : با این ویزا فقط می توانید در فرودگاه های کشور های عضو شینگن حضور داشته باشید و نمی توانید از محدوده فرودگاه خارج شوید.
 4. ویزای نوع B : این نوع ویزا به شما اجازه خروج از فرودگاه و استفاده از مسیر های دیگر برای سفر به کشور های خارج از محدوده شینگن را می دهد.

 

ویزای کشور استونی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استونی

 1. بلیط رفت و برگشت هواپیما
 2. سند ملکی و ترجمه رسمی آن
 3. بیمه مسافرتی
 4. ارائه گواهی بازنشستگی ( اگر بازنشسته هستید )
 5. کپی و اصل کارت ملی
 6. کپی و اصل شناسنامه
 7. اصل و کپی پاسپورت ( حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشده )
 8. دو قطعه عکس 6 در 4 که پس زمینه اش سفید و بدون روتوش باشد
 9. فرم تکمیل شده روادید
 10. تمکن حساب مالی
 11. ارائه گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی و ترجمه آن
 12. ترجمه فیش حقوقی

 

ریجکت ویزای استونی

نداشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای کشور استونی باعث رد شدن در خواست شما می شود. در ادامه دلایل رد شدن ویزای کشور استونی را ذکر خواهیم کرد.

 • ارائه مدارک غیر واقعی و نا معتبر
 • عدم ارائه دعوت نامه
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در این کشور
 • ارائه بیمه مسافرتی نا معتبر

ویزای کشور استونی

اطلاعات و شرایط ویزای استونی

 • نوع ارز دریافتی سفارت استونی: یورو
 • محل صدور ویزای کشور استونی: سفارت فنلاند در ایران
 • مبلغ دریافتی سفارت برای ویزای این کشور: 88 یورو
 • نیاز به ویزا برای ایرانی ها: دارد
 • هزینه ویزای بزرگسالان: 60 یورو
 • هزینه ویزای کودکان 6 تا 12 سال: 35 یورو
 • هزینه ویزای کودکان زیر 6 سال: رایگان
 • نیاز به انگشت نگاری: دارد
 • نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت: دارد
 • نوع ثبت ویزا درگذرنامه: برچسب درگذرنامه
 • نیاز به سوابق ویزای شینگن در سفارت: دارد

ترجمه مدارک مورد نیاز

مدارکی که برای ارائه به سفارت آماده هستند باید به یکی از زبان های انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی ترجمه شده باشد.

تمدید ویزای کشور استونی

مدت زمان تعیین شده برای ویزای استونی 90 تا 180 روز می باشد. پس از پایان اعتبار ویزا باید به یکی از مراکز مهاجرت اقدام کنید تا آنها ویزای شما را تمدید کنند.

ویزای توریستی استونی

بهترین راه برای اخذ ویزای توریستی استونی دریافت دعوت نامه از دوستان و آشنایانی است که در این کشور اقامت می کنند.

ویزای تحصیلی استونی

استونی دانشگاه های معتبری دارد که با تحصیل در این کشور می توانید مدرک بین المللی معتبری دریافت کنید. گرفتن تاییدیه از یک دانشگاه معتبر مرحله اول برای دریافت ویزای تحصیلی کشور استونی است. سپس می توانید با دریافت دعوت نامه مراحل مرتبط با دریافت ویزای تحصیلی استونی را طی نمایید.

ویزای کشور استونی

ویزای پزشکی استونی

استونی از نظر پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته است. اگر می خواهید در استونی درمان شوید می توانید با ارسال مدارک پزشکی خود از یکی از بیمارستان ها تاییدیه بگیرید و بعد از دریافت دعوت نامه مراحل مرتبط با دریافت ویزای پزشکی استونی را طی کنید.

ویزای کاری استونی

کسانی که به منظور کار و تجارت قصد سفر به این کشور را دارند ویزای کاری می تواند گزینه بسیار مناسبی برای آن ها باشد. در ادامه مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری را ذکر خواهیم کرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری استونی

 1. ارائه پروانه ثبت به صورت ترجمه شده
 2. ارائه گواهینامه رسمی از شرکتی که در آن فعال هستید (به زبان انگلیسی)
 3. دریافت دعوت نامه رسمی از کارفرما که مشخصات کامل دعوت کننده، دعوت شونده ودر آن ذکر شده باشد.

 

نکاتی در رابطه با ویزای خانوادگی کشور استونی

 1. اگر فرد خارجی قصد دارد از طریق ایران ویزا را دریافت کند باید ثابت کند که اجازه اقامت یا اجازه کار در کشور ایران را دارد.
 2. افرادی که سنشان زیر 18 سال است و می خواهند بدون والدین خود به استونی سفر کنند باید اجازه نامه از طرف والدین خود ( هم مادر و هم پدر ) به سفارت ارائه دهند.
 3. متقاضیان سفر به این کشور باید ترجمه انگلیسی شناسنامه و کارت ملی های خود را به سفارت این کشور ارائه دهند.
 4. ضروری است که هر یک از افراد به طور جداگانه فرم درخواست ویزای این کشور را پر کنند و در زمان تعیین شده حضوری تحویل سفارت دهند.
 5. تمامی افرادی که قصد سفر به کشور استونی را دارند باید در وقت تعیین شده به سفارت فنلاند مراجعه کنند. ( چون کشور استونی سفارتی در ایران ندارد باید به سفارت فنلاند مراجعه کنید )
 6. ارائه دعوت نامه برای اخذ ویزای خانوادگی استونی لازم است که باید در آن مشخصات کامل دعوت کننده و دعوت شوند ذکر شود.
 7. شخصی که قصد سفر به این کشور را دارد باید فتوکپی گذرنامه ( پاسپورت) فرد دعوت کننده را برای صدور ویزا ارائه دهد.
 8. فتوکپی گذرنامه متقاضیان ارائه شود و دو صفحه خالی در آن وجود داشته باشد و حداقل دارای 3 ماه اعتبار باشد.
 9. فرم درخواست ویزا را می توانید به صورت آنلاین دریافت کنید. لازم به ذکر است که این فرم باید از قبل تکمیل شده باشد و فقط امضا آن را در وقت سفارت بزنید.

 

ویزای کشور استونی

کشور هایی که می توانید با داشتن ویزای استونی به آن ها سفر کنید

 1. بلژیک 
 2.  آلمان 
 3. نروژ 
 4. یونان 
 5. فرانسه 
 6. لهستان 
 7. فنلاند 
 8. لتونی 
 9. پرتغال 
 10. برزیل 
 11. دانمارک
 12. جمهوری چک 
 13. لوکزامبورگ 
 14. لیتوانی 
 15. مالت 
 16. هلند 
 17. مجارستان 
 18. لیختن اشتاین 
 19. بولیوی
 20. ایتالیا 
 21. ایسلند 
 22. اکوادور 
 23. اسلوونی 
 24. اسلواکی