تحصیل رشته های پزشکی در استونی

تحصیل رشته های پزشکی در استونی به صورت یک برنامه ی ۶ ساله به منظور آموزش مهارت های اصلی لازم برای تبدیل شدن به پزشک متخصص ماهر طراحی شده است. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند طیف گسترده ای از مشاغل بین المللی در این زمینه را دنبال کنند. سپس دانشجویان این فرصت را دارند تا تحصیلات خود را در کشور استونی یا کشوری دیگر ادامه دهند و پزشک متخصص شوند یا پزشکی را در سطح دکتری ادامه دهند و یا به دنبال شغل دیگری بروند که به مدرک پزشکی احتیاج داشته باشد.رشته ی پزشکی رشته ای بسیار مهم است زیرا افرادی که به عنوان پزشکان آینده در حال تحصیل می باشند، افرادی هستند که در آینده باید بیماری های زیادی را تشخیص داده و انسان های زیادی را درمان کنند. با افزایش روز افزون جمعیت جهان، دانشکده های پزشکی در تلاشند تا از به روز بودن تدریسشان اطمینان حاصل کنند و مهارت های بالینی مورد نیاز بعد از فارغ التحصیلی را برای دانشجویان پزشکی فراهم کنند.

مدرک پزشکی اخذ شده از دانشگاه این امکان را به شما می دهد تا به عنوان پزشک فعالیت داشته باشید. شما در این رشته دروسی را مطالعه خواهید کرد که تمرکز زیادی روی علوم پزشکی مانند زیست شناسی، بیوشیمی، فیزیولوژی، آناتومی و میکروبیولوژی دارند. هم چنین دوره های عملی زیادی خواهید داشت تا از نزدیک به موارد مختلف مانند بیماری های کودکان و عمل های عمومی بپردازید و تجربیات لازم را از اساتید فرهیخته و کار کشته کسب کنید.مدرک شما به صورت ترکیبی از بخش های مختلف مانند سخنرانی ها، سمینار ها و جلسات عمومی و آزمایشگاهی تحویل داده می شود و از شما خواسته می شود تا به مدت طولانی در محیطی مانند کلینیک مشغول شوید تا تجربیات لازم را به دست آورید. این کار به این خاطر است تا در انتها از میزان مهارت شما در زمینه های مختلف پزشکی اطمینان حاصل شود.

تحصیل رشته های پزشکی در استونی

هدف کلی برنامه های تحصیل رشته های پزشکی در استونی آموزش و تربیت پزشکانی است که:

 • قادر به ارائه ی خدمات پزشکی با کیفیت بالا و مطابق با دستاورد های اخیر در پزشکی باشند و هم چنین از نظر معیار های اخلاقی نیز در جایگاه مناسبی قرار گرفته باشند.
 • آگاهی جامعه را در زمینه ی اهمیت اقدامات مربوط به سلامت و پیشگیری از بروز بیماری افزایش دهند.
 • مایل به انجام فعالیت های مفید در زمینه ی توسعه رشته ی پزشکی و هم چنین علوم مرتبط با این شاخه باشند.
 • علاوه بر دروسی که در دانشگاه ملزم به یادگیری آن هستند، به دنبال کسب تجربه و گذراندن دوره های خودآموزی و هم چنین مطالعه ی گسترده در حیطه ی حرفه ی خود باشند.

دوره ی پزشکی که توسط دانشگاه تارتو استونی ارائه می شود یکی از معروف ترین دوره های برگزار شده در این رشته توسط کشور استونی است. این دانشگاه که در حال حاضر در رتبه ی ۳۰۱ جهان قرار دارد در شهر تارتو استونی واقع شده و این دوره ی ۶ ساله را با هزینه ای حدود ۱۲۰۰۰ یورو به ازای هر سال ارائه می دهد.

چرا در دانشگاه تارتو استونی پزشکی بخوانیم؟

 • دانشگاه تارتو جزو ۱.۲٪ دانشگاه برتر جهان طبق رتبه بندی سیستم های معتبر جهانی مانند QS می باشد.
 • رشته ی پزشکی جزو رشته هایی است که از زمان تاسیس این دانشگاه در سال ۱۶۳۲ تدریس می شده و دانشگاه تارتو تنها دانشگاه در کشور استونی است که مطالعات پزشکی را ارائه می دهد.
 • از طرفی دیگر دانشجویان در بیمارستان دانشگاه تارتو می توانند آموزش های عملی زیادی را از اساتید با تجربه فرا گیرند.
 • بیمارستان این دانشگاه به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده ی خدمات پزشکی در استونی شناخته می شود و تنها موسسه ی پزشکی در کشور استونی است که در زمینه ی تخصص های مختلف رشته ی پزشکی در سطح بسیار بالایی فعالیت دارد.
 • دانشگاه تارتو در بین برترین موسسات علمی پر شمار جهان در زمینه ی طب بالینی قرار دارد.
 • ۹۹٪ پزشکان استونی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.
 • UT دارای آزمایشگاه های نوساز، پیشرفته و محیط آموزشی بسیار با کیفیت و با امکانات بالا می باشد.
 • دانشجویان فنلادی این فرصت را دارند تا به TASLO (سازمانی که دانشجویان رشته ی پزشکی در کنار یکدیگر فعالیت دارند) بپیوندند.
 • تنها ۲۴ دانشجو در این برنامه پذیرفته می شوند که بعدا گروه های کوچکتری را برای تمرین ها و سمینار ها تشکیل می دهند.

تحصیل رشته های پزشکی در استونی

ساختار برنامه تحصیلی پزشکی دانشگاه تارتو:

 • دوره های تخصصی طب بالینی؛ دوره های تئوری و عملی رشته های مختلف پزشکی: آناتومی، روان شناسی، آسیب شناسی، جراحی، پزشکی داخلی و
 • تمرین؛ دراین بخش دانش نظری در سطح بالینی و کلینیکی اعمال می شود. به عبارت دیگر کسب تجربه و تمرین به صورت عملی در کنار اساتید مجرب.
 • زبان استونیایی؛ در این قسمت دانشجویان بین المللی فرصتی برای یادگیری زبان استونیایی و اصطلاحات لازم برای برقراری ارتباط حرفه ای با بیماران دارند.
 • دوره های انتخابی؛ در این بخش از یک لیست ثابت، موضوعات و دوره هایی که ممکن است از دانشکده های مختلف باشد انتخاب می شوند.
 • امتحان پایانی؛ امتحان شامل کلیه ی موضوعات تدریس شده در طول دوره ی تحصیلی می باشد.

نام این دوره، دوره ی تحصیل پزشکی است که به صورت ادغام مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد و در دانشکده ی پزشکی دانشگاه تارتو واقع در شهر تارتو کشور استونی برگزار می شود. این برنامه ی تحصیلی یک دوره ی تمام وقت ۶ ماهه است و ۳۶۰ واحد درسی را شامل می شود. زبان تحصیل در این رشته نیز زبان انگلیسی است.

برای اخذ پذیرش در این رشته ممکن است نیاز به ارائه ی مدرکی برای اثبات مهارتتان در زبان انگلیسی داشته باشید. علاوه بر این باید گواهی پایان دوره ی تحصیلی متوسطه و هم چنین حداقل نمره ی ۶۸۰ آزمون SAT در زیست شناسی را ارائه دهید.

شهریه ی این دانشگاه نیز در رشته ی پزشکی چه برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و چه خارج آن ۱۲۰۰۰ یورو به ازای هر سال می باشد. هزینه های زندگی که شامل هزینه ی اقامت، حمل و نقل عمومی، آب، برق، اینترنت، کتاب و خورد و خوراک می باشد نیز ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو خواهد بود.

توجه داشته باشید که طبق اعلام دانشگاه، تحصیل در این رشته هیچ گونه بورسیه ی تحصیلی را برای شما به همراه نخواهد داشت اما توصیه ما به شما این است که باز هم سایت دانشگاه را چک کرده و یا با دانشگاه به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و برای اطمینان، اطلاعات دقیق تری کسب کنید، زیرا بسیاری از قوانین ممکن است هر لحظه به روز رسانی شوند و یا با توجه به شرایط هر داوطلب تصمیمات متفاوتی اتخاذ شود.

Ege Ergür & Efe Ergür دو دانشجوی اینترنشنال از کشور ترکیه می باشند که در رشته ی پزشکی دانشگاه تارتو تحصیل کردند. آن ها می گویند: تحصیل در رشته ی پزشکی در دانشگاه تارتو کشور استونی فرصتی منحصر به فرد برای توانمند سازی مهارت های تئوری و عملی افراد در زمینه ی علمی می باشد.

به دست آوردن تجربه و و انجام تمرینات عملی در گروه های آموزشی کوچک تر باعث می شود تا متخصصان خود کفا در این رشته برای جامعه ی پزشکی آینده تربیت شوند. مدرکی که از داشنگاه تارتو در این رشته کسب می کنیم تنها برای یک رشته ی خاص محدود نمی شود، بلکه مارا به منظور کشف فرصت های مختلف در زمینه های تحقیق، تدریس و علوم بالینی راهنمایی می کند.

تحصیل رشته های پزشکی در استونی

لطفا در نظر داشته باشید که با توجه به لغو آزمون SAT به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش نیز دچار تغییراتی شود. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش برای سال ۲۰۲۱ در پاییز ۲۰۲۰ در وب سایت اصلی دانشگاه تارتو به روز رسانی خواهد شد.

از آن جایی که داشتن مدرک آزمون SAT در زیست شناسی برای ثبت درخواست در رشته ی پزشکی الزامی است، برای سال ۲۰۲۱ نیز ارائه ی این مدرک اجباری خواهد بود. به دلیل لغو این آزمون، می توان آزمون SAT زیست شناسی را با آزمون SAT شیمی با همان حداقل نمره ی ۶۸۰ جایگزین کرد. به طور کلی وقتی صحبت از تحصیلات پزشکی به زبان انگلیسی در یک کشور اروپایی می شود دانشگاه تارتو در کشور استونی یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای مطالعات، تحقیقات و امکانات ارائه شده به دانشجویان دارای شهرت جهانی است و افرادی که بتوانند از این دانشگاه مدرک دریافت کنند، می توانند در کشور های مختلف مشغول به فعالیت شوند زیرا این مدرک معتبر در اکثر کشور های جهان شناخته شده است. دانشگاه تارتو مطالعات پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی را به زبان استونیایی و پزشکی را هم به زبان استونیایی هم انگلیسی ارائه می دهد.