آیا می خواهید در دانمارک تحصیل کنید؟ به طور مطلوب، بورسیه های تحصیلی ای در دولت دانمارک در تمام سال ها (به طور کامل) وجود دارد. دانمارک به عنوان یک مقصد پیشرو برای دانشجویان خارج از کشور که انتظار تحصیل با کیفیت بین المللی را دارند، ظاهر شده است. تمام موقعیت های موجود در دانمارک با ارائه پشتیبانی مالی عالی به دانشجویان دانمارکی و بین المللی کمک می کند تا تحصیلات خود را در دانمارک و هر نقطه از جهان دنبال کنند.

 

بورس تحصیلی دانمارک

 

از دانشجویان در برنامه های کاربردی دعوت می شود برای بورسیه های دولتی دانمارک در سال تحصیلی آینده درخواست دهند. بورسیه های دولتی دانمارک برای تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک یا دکتری از دانشگاه های دانمارک در دسترس هستند. بورس تحصیلی دانمارک برای همه دانشجویان بین المللی از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا برای تحصیل رایگان در دانمارک با بورسیه آزاد است.

بورس تحصیلی دانمارک تقریباً بیشتر هزینه ها را در طول برنامه بورسیه پوشش می دهد. اطلاعات کامل و دقیق در مورد بورسیه های دولتی دانمارک در سال تحصیلی جاری در زیر آورده شده است.

بیشتر موسسات آموزشی دانمارک توافق نامه های دوطرفه ای با موسسات آموزش عالی خارجی دارند. این توافق نامه ها اغلب به منظور جابجایی دو طرفه دانشجویان، محققین و اساتید ایجاد می شود. از طریق این توافق نامه ها برنامه های ملی و اروپایی به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانمارک دارند بورس تحصیلی دانمارک ارائه می دهد تا به عنوان دانشجوی مهمان یا بخشی از یک مقطع تحصیلی بین المللی آن ها به تحصیل بپردازند.

وزارت آموزش دانمارک اکنون درخواست های آنلاین برای بورسیه های دولتی دانمارک با بودجه کامل برای کلاس های سال جاری می پذیرد.

بنابراین آیا می خواهید در دانمارک تحصیل کنید اما پولی برای پرداخت هزینه تحصیل خود ندارید؟

باید بدانید که دانمارک انواع بورسیه های تحصیلی را با هدف دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بورسیه های دولتی دانمارک برای دانشجویان بین المللی حوزه های مختلفی از برنامه های آموزش حرفه ای گرفته تا آموزش عالی را پوشش می دهد. دانمارک حدود 5.6 میلیون نفر دارد و یکی از برجسته ترین کشورهای اروپای شمالی است.

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک فرصتی برای دانش آموزان برای کسب مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری است. وزارت آموزش عالی و علوم دانمارک بورسیه های دولتی دانمارک را ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی هزینه تحصیل شما را پرداخت می کند. علاوه بر این، می توانید کمک هزینه ای برای پوشش هزینه های زندگی به مبلغ 6090 کرون دانمارک در ماه قبل از کسر مالیات دریافت کنید.

برای بورسیه های سال جاری می توانید آسان، رایگان و سریع به صورت آنلاین درخواست دهید. علاوه بر این، شما می توانید از بین انبوهی از دوره های مختلف، دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بورسیه های تحصیلی دانمارک

هدف بورس تحصیلی دانمارک که دولت تحت توافقات فرهنگی ارائه می دهد، تبادل دانشجویان با صلاحیت بالا و محققین جوانی که قصد دارند به مطالعه عمیق زبان و فرهنگ دانمارکی (یا دیگر زمینه های مطالعاتی مرتبط با کشور دانمارک مانند طراحی، معماری، مطالعات محیطی و غیره) بپردازند.

توافقات فرهنگی، بورس های تحصیلی طولانی مدت برای تحصیل و دوره های تابستانی زبان برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. بورس های تحصیلی طولانی مدت به دانشجویان کشور های برزیل، چین، مصر، ژاپن، روسیه و کره شمالی ارائه می شود در حالی که دوره های تابستانی زبان برای دانشجویان 35 کشور دیگر علاوه بر کشور های ذکر شده در دسترس است. مهلت ثبت نامه سالانه برای بورس تحصیلی معمولاً تا اول مارس است.

جزئیات بورسیه های دولتی دانمارک

 • کشور: دانمارک
 • مقطع های مود نظر: کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری
 • کشورهای واجد شرایط: سطح بین المللی (خارج از اروپا)
 • مهلت: پذیرش در سپتامبر: 1 فوریه سال تحصیلی جاری

معیارهای واجد شرایط بودن:

برای دریافت بورسیه تحصیلی، شما باید تمام شرایط ذکر شده را داشته باشید و علاوه بر آن:

 • اگر شما یک تبعه غیر اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید، می توانید برای کل دوره تحصیلی خود بورسیه دریافت کنید.
 • در برنامه ای ثبت نام کرده اید که تکمیل آن بیش از دو سال طول می کشد.
 • به دلیل تحصیل به شما اجازه اقامت موقت در دانمارک اعطا گردید.
 • بهتر است اگر در آخرین مدرک خود معدل بالایی داشتید در رشته همسان با مدرک دوره قبل درخواست دهید.

مدت زمان برنامه

 • برنامه لیسانس: 3 سال
 • دوره کارشناسی ارشد: 2 سال
 • دوره دکتری: 3 سال

پوشش مالی بورسیه تحصیلی دولت دانمارک

برنامه بورسیه تحصیلی دولت دانمارک برای تشویق، ایجاد انگیزه و پاداش موفقیت های تحصیلی بالا با ارائه بورسیه های جزئی است.

 • معافیت کامل یا جزئی شهریه برای بهترین دانش آموزان در دسترس است
 • متقاضیان اغلب قادر به دریافت کمک هزینه برای هزینه های زندگی خود هستند
 • بودجه برای کتاب، ادبیات و تحقیقات

کمک هزینه اسکان و پوشش بیمه درمانی برای دانشجویان

 

 

بورس تحصیلی دانمارک

 

لیست بورسیه های دولتی دانمارک برای کلاس های سال جاری

دانمارک یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در اروپا است. 8 دانشگاه دانمارک وجود دارد که بورسیه های دولتی دانمارک را ارائه می دهند. برای دانشجویان بین المللی، این دانشگاه ها گزینه های ممکن هستند.

چه کسی می تواند بورسیه تحصیلی را دریافت کند؟

برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی، باید یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA باشید، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مهندسی زیر در Sønderborg (شروع برنامه در پاییز) درخواست دهید و در غیر این صورت باید هزینه های تحصیل را بپردازید:

 • کارشناسی ارشد مهندسی – مکاترونیک – هر دو پروفایل
 • کارشناسی ارشد مهندسی – الکترونیک (Sønderborg)

بورسیه تحصیلی به بهترین واجد شرایط از متقاضیان واجد شرایط اعطا خواهد شد. همه متقاضیان واجد شرایط که موقعیت تحصیل به آن ها پیشنهاد می شود به طور خودکار برای بورس تحصیلی در نظر گرفته می شوند. هیچ درخواست جداگانه ای لازم نیست.

دانشکده مهندسی این امکان را دارد که به متقاضیان واجد شرایط برای سایر برنامه ها در Sønderborg نیز برای بورسیه تحصیلی اعطا کند.

توجه: اگر واجد شرایط دریافت کمک هزینه دولتی دانمارک نیستید، نمی توانید برای بورس تحصیلی در نظر گرفته شوید.

بورسیه تحصیلی شماره 1 دانشگاه IT کپنهاگ (UCPH):

دانشگاه IT کپنهاگ می خواهد به شما کمک کند تا رویای خود را محقق کنید. این دانشگاه به افرادی که مهارت های ارزشمندی را برای دانشگاه به ارمغان می آورند، بورسیه های کارشناسی ارشد ارائه می دهد. ایالت هر سال تنها 3 تا 4 بورسیه برای حمایت از آموزش عالی ارائه می دهد. برای درخواست نیازی به انجام مراحل خاص اضافی نخواهید داشت.

متقاضیانی که شرایط لازم را دارند، این بورسیه دولتی دانمارک را دریافت خواهند کرد.

بورسیه تحصیلی شماره 2 دانشگاه آلبورگ

دانشگاه آلبورگ اکنون از کسانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند درخواست می پذیرد. مدرک علوم مواد در سال جاری. این بورسیه همچنین کمک هزینه ماهانه ارائه می دهد. تامین کنندگان این بورسیه حقوق ماهانه ارائه می دهند، اما بخشی از آن از منبع جداگانه ای می آید. در نتیجه باید از سرمایه خود نیز استفاده کنید.

متقاضیان باید دارای مدرک پیشرفته در زمینه مرتبط و تخصص در شیمی، علوم مواد، علم شیشه، علم سرامیک و واکنش های شیمیایی باشند.

بورسیه تحصیلی شماره 3  بورسیه های دانشگاه کالج شمال دانمارک

کالج دانشگاه شمال دانمارک برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه یا کشورهای محروم از نظر اقتصادی بورسیه تحصیلی اعطا می کند. این بورسیه برای دانشجویانی که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA هستند ارائه می دهد. تعداد محدودی بورسیه وجود دارد و همه رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی را پوشش می دهد. این بورسیه یک سوم تا نیمی از شهریه شما را پوشش می دهد و در برخی شرایط، بیشتر هزینه های زندگی شما را نیز پوشش می دهد.

این یک برنامه بورس تحصیلی کاملاً تأمین شده نیست. دانشجویان همچنین مسئولیت پوشش هر آنچه را که دانشگاه انجام نمی دهد بر عهده خواهند داشت.

بورسیه تحصیلی شماره 4 بورسیه های دانشگاه Roskilde:

دولت دانمارک فقط تعداد معینی کمک هزینه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا ارائه می دهد. دانشجویان سطح کارشناسی ارشد نیز این کمک هزینه را از طریق بورسیه ها برای دانشجویان سطح کارشناسی ارشد دریافت خواهند کرد. بورسیه تحصیلی و معافیت از هزینه تحصیل در دسترس است. مدت زمان بورسیه تحصیلی 21 تا 23 ماه می باشد.

دانش آموزان پوشش کامل شهریه و کمک هزینه ماهانه 7800 کرون دانمارک برای هزینه های زندگی دریافت خواهند کرد.

بورسیه تحصیلی شماره 5 دانشگاه جنوب دانمارک (SDU):

اگر یک شهروند خارجی هستید و می خواهید در دانشگاه جنوب دانمارک تحصیل کنید، باید برای بورسیه تحصیلی استعدادهای درخشان درخواست دهید. اگر مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر داشته باشید، می توانید برای این بورسیه درخواست دهید. شما می توانید در برخی از شرکت های فناوری پیشرفته و عالی کار کنید و تا زمانی که مدرک خود را دریافت می کنید، حقوق دریافت کنید. هر کسی که دارای مدرک کارشناسی در CS یا رشته مربوطه باشد، می تواند درخواست دهد.

مهم نیست مدرک تحصیلی شما چند ساله است یا به کدام کشور تعلق دارید. اگر باهوش، سخت کوش هستید و تحقیقات شما می تواند نتیجه بدهد، می توانید درخواست بدهید.

 

بورس تحصیلی دانمارک

 

بورسیه تحصیلی شماره 6 دانشگاه فنی دانمارک (DTU):

دانشگاه فنی دانمارک دانشگاهی است که بر آموزش و پژوهش تمرکز دارد. سطح بالای تحقیقات بین المللی و فارغ التحصیلان مورد نیاز این دانشگاه را در سرتاسر جهان قابل شناسایی کرده است. بر اساس این توافقنامه، تمامی دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی به دانشگاه فنی دانمارک اقدام کنند، از پرداخت شهریه معاف خواهند شد. طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی از لیسانس تا دکتری را ارائه می دهد.

چندین دوره تمام وقت و پاره وقت برای طیف گسترده ای از رشت ها وجود دارد.

بورسیه تحصیلی شماره 7 دانشگاه آرهوس (AU):

هدف این طرح کمک به افرادی است که به تحقیقات پسا دکتری علاقه مند هستند. این دانشگاه در آخرین الگوی رتبه بندی در رتبه 69 قرار گرفت. رتبه بندی هجده رشته دانشگاه در رتبه بندی نهایی دانشگاه QS در سراسر جهان در بین 100 رشته برتر قرار گرفت. دانشگاه آرهوس یک موسسه جامع است که دانشجویان را برای آماده شدن برای آینده خود پشتیبانی و راهنمایی می کند.

این مرکز بین ‌المللی حمایت آکادمیک و اجتماعی را برای دانشجویان از همه ملیت ‌ها و راهنمایی و جهت‌گیری در مورد AU ارائه می ‌کند.

بورسیه تحصیلی شماره 8 دانشکده بازرگانی کپنهاگ (CBS):

مدرسه بازرگانی کپنهاگ گزینه خوبی برای دانشجویانی است که به دنبال مدرک لیسانس 3 ساله یا مدرک کارشناسی ارشد 2 ساله در اقتصاد بازرگانی یا زبان های مدرن هستند. این کشور سالانه تعداد محدودی دانش آموز را برای دریافت کمک های مالی انتخاب می کند. این کمک می تواند به دانشجویان در تامین هزینه های خود در حین تحصیل کمک کند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند: – معافیت از هزینه تحصیل، – کمک هزینه ماهانه 7000 کرون دانمارک برای پوشش هزینه های زندگی خود در مدرسه بازرگانی کپنهاگ (CBS).

در ابتدای هر ماه، نامزد می تواند کمک هزینه دریافت کند و شما به مدت 22 ماه به دریافت هزینه ها ادامه خواهید داد.

چگونه می توان برای بورسیه های دولتی دانمارک درخواست داد؟

شما باید فرم درخواست آنلاین بورسیه های دولتی دانمارک را تکمیل کرده و برای بررسی بیشتر برای دریافت بورسیه به آژانس آموزش بین المللی در هر یک از دانشگاه های فوق الذکر ارسال کنید. روش درخواست آسان است، هیچ مرحله خاصی در اینجا وجود ندارد که شما را گیج کند. می توانید جزئیات مربوط به بورسیه های دولتی دانمارک را در وب سایت رسمی بیابید.

آخرین مهلت بورسیه تحصیلی دانمارک در سال جاری

مهلت ثبت نام برای تمامی دانشگاه های فوق متفاوت است. بنابراین دانشجویان باید قبل از پایان مهلت با هر دانشگاهی بررسی کنند.

سایر بورسیه ها

بورسیه بنیاد آقاخان

بنیاد آقاخان برای تحصیلات تکمیلی به دانشجویانی با عملکرد عالی تحصیلی از کشورهای زیر بورسیه می دهد: بنگلادش، هند، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، سوریه، مصر، کنیا، تانزانیا، اوگاندا، ماداگاسکار و موزامبیک. داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی عالی، نیاز مالی و پذیرش در یک دانشگاه بسیار معتبر ارزیابی می شوند. از متقاضیان انتظار می رود که تجربه کاری مرتبط در زمینه مورد علاقه خود داشته باشند. بورسیه ها بر اساس کمک هزینه 50 درصدی اعطا می شوند: 50 درصد بر اساس وام. اگرچه اولویت با مطالعات کارشناسی ارشد است، اما برای تحصیل در مقطع دکتری نیز قابل اجرا است.

برنامه دانش پژوهان زنان فناوری (که قبلاً بورسیه یادبود آنیتا بورگ گوگل نامیده می شد)

دکتر آنیتا بورگ خالق برنامه “50/50 تا سال 2020” بود که بر اساس این پیش بینی است که زنان فارغ التحصیل از محاسبات تا سال 2020 50 درصد از فارغ التحصیلان را تشکیل می دهند. این برنامه برای دانشجویان دختر علاقه مند به دنبال کردن یک برنامه کاربردی است. برنامه لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکتری در علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، انفورماتیک یا یک رشته فنی نزدیک مرتبط تحت پوشش این برنامه هستند. هر گیرنده 7000 یورو یا معادل آن دریافت خواهد کرد.

بورسیه گوگل اروپا برای دانش آموزان دارای معلولیت

حمایت مالی از دانش‌آموزان دارای معلولیت (یک موضوع طولانی مدت یا ممتد که بر یک یا چند فعالیت اصلی که دیگران ممکن است به عنوان یک کار روزانه در نظر بگیرند تأثیر می ‌گذارد) علاقه ‌مند به دنبال کردن علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، انفورماتیک، یا یک رشته فنی نزدیک مرتبط در تمام سطوح مطالعات است. هر دریافت کننده 7000 یورو بورس تحصیلی یا معادل آن دریافت خواهد کرد.