آیا برای تحصیل در خارج از کشور برای جایی برنامه ریزی می کنید که همه همیشه احساس خوشبختی کنند؟ خوب، دانمارک باید جزو انتخاب های اصلی شما باشد. همه می دانند که دانمارک شادترین کشور جهان است و بدون شک احساس شادی مسری است.

 

تحصیل کارشناسی در دانمارک

 

علاوه بر شاد بودن، در دانمارک، شما همچنین این شانس را دارید که تحصیلات با کیفیت جهانی را در محیطی دوستانه، ایمن و مبتنی بر نوآوری دنبال کنید.

تحصیل کارشناسی در دانمارک هدف مناسبی برای برنامه ریزی آینده شما است، چراکه دانمارک جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که بیشترین خرج را صرف آموزش عالی می کنند، و با نگاهی اجمالی به سیستم دانشگاهی این کشور می توان دید که این هزینه ها در جای درستی خرج شده است.

هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های غیردولتی دانمارک این تعهد را در خود حس می کنند که به دانشجویان دانش نظری و عملی، و مهارت های اصلی که برای دنبال کردن یک مسیر شغلی مورد نیاز است را بیاموزند.

اگر در خارج از کشور خود و در کشور دانمارک تحصیل می کنید، تجربه ای سرگرم کننده و غنی خواهید داشت که به شما کمک می کند پایه ای عالی برای آینده شغلی خود به دست آورید.

چرا تحصیل در دانمارک؟

 1. برای دانش آموزان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا رایگان است

بله، درست خواندید. اگر از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا آمده باشید، دانشگاه های دولتی در دانمارک رایگان هستند.

برای افراد بین المللی غیر اتحادیه اروپا ، شهریه بین 6000 تا 16000 یورو در سال است که هنوز بسیار مقرون به صرفه تر از تحصیل در ایالات متحده، کانادا یا استرالیا است. همچنین می توانید برای کمک هزینه های تحصیل و زندگی و برای بورسیه های مختلف اقدام کنید.

 1. دانشگاه های دانمارک جزو بهترین دانشگاه های اروپا هستند

دانشگاه های دانمارک اغلب در بین بهترین موسسات آموزش عالی هم در اروپا و هم در کل جهان رتبه بندی می شوند.

دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه آرهوس، و دانشگاه فنی دانمارک (DTU) تنها چند نمونه هستند، اما با خیال راحت در تمام موسسات می توانید در تمام موسسات تحصیل کنید و مطمئن باشید که جزو دانشگاه های رتبه برتر هستند.

 1. سیستم آموزشی دانمارک توجه زیادی به دانش آموزان دارد

بسته به اینکه از کجا آمده‌اید، ممکن است در حین تحصیل در دانشگاه دانمارک دچار یک شوک کوچک (مثبت) شوید. سالن ها بزرگ پر از دانش آموزان را نخواهید یافت. کلاس ها در گروه های کوچک برگزار می شود که همه می توانند تمرکز بهتری داشته باشند و اساتید به طور جداگانه به هر دانش آموز توجه کنند.

تمام هدف این است که شما را تشویق کند که مرزها را کنار بگذارید، سؤال بپرسید، تفکر انتقادی را توسعه دهید و یاد بگیرید که چگونه با دیگران به درستی کار کنید.

 1. انگلیسی به طور گسترده در همه جا صحبت می شود

اگرچه انگلیسی زبان رسمی نیست، اما زبان انگلیسی در دانمارک بسیار محبوب است. تقریباً 90 درصد از شهروندان دانمارک انگلیسی صحبت می کنند، بنابراین دلیلی برای نگرانی در مورد موانع زبانی یا سوء تفاهم وجود ندارد. با این حال، اگر می خواهید در طول تحصیل خود کار کنید، باید حداقل زبان دانمارکی پایه را بدانید.

 1. شما عاشق Hygge دانمارکی خواهید شد

Hygge کلمه ای است که برای توصیف موقعیت یا لحظه ای استفاده می شود که در آن احساس راحتی، آرامش یا خاص می کنید. این لحظه ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که تنها هستید، از یک کتاب خوب و یک فنجان قهوه لذت می برید، یا در حین انجام یک بازی رومیزی با دوستانتان اتفاق می افتد.

Hygge به سادگی توانایی حضور کامل و لذت بردن از این لحظه تا آنجا که می توانید است. برای اینکه Hygge را احساس کنید نیازی به خرید چیزی، یادگیری یا انجام کار خاصی ندارید.

این یک مفهوم و روش زندگی محبوب در دانمارک است که احتمالاً خیلی زود پس از نقل مکان به آنجا خواهید پذیرفت.

 

تحصیل کارشناسی در دانمارک

تحصیل کارشناسی در دانمارک

دانشگاه های دانمارک، در هر یک از شهرهای آرهوس، کپنهاگ، راسکیله، یا سوندربورگ قرار گرفته باشند، دامنه وسیعی از دروس در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا پایه های علمی آن ها را تقویت کنند.

رشته های تحصیل کارشناسی در دانمارک که در حوزه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، مهندسی، طراحی وب، مدیریت محیطی، مدیریت مهمان نوازی و اوقات فراغت، مدیریت کسب و کار، زبان های مدرن، طراحی، ارتباطات، مطالعات بین الملل، بازاریابی و غیره ارائه می شود هیچ دانشجویی را ناامید نخواهد کرد.

تحصیل کارشناسی در دانمارک معمولاً سه سال به طول می انجامد، ولی دانشجویان این گزینه را پیش رو دارند که دروس اضافی نیز بردارند تا دانش و صلاحیت خود را افزایش دهند.

دانشگاه ها و کالج ها برای تحصیل در دانمارک

سیستم آموزش عالی در دانمارک بسته به تخصص شما و تمرکز بر روی پژوهش یا مهارت های عملی به چند نوع دانشگاه تقسیم می شود.

دانشگاه‌ های سنتی: تقریباً در هر رشته‌ ای که تصور کنید، از روانشناسی گرفته تا علوم کامپیوتر، می ‌توانید برای مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست دهید.

کالج های دانشگاهی: این مدارس برنامه های کارشناسی حرفه ای را در زمینه هایی مانند تربیت معلم، مهندسی، تجارت، پرستاری یا مددکاری اجتماعی ارائه می دهند. برنامه ‌های تحصیلی شامل کارگاه ‌های مختلف و موقعیت ‌های کاری، از جمله در خارج از کشور است.

موسسات آموزش عالی هنری: مدارس تخصصی که در آن ها می توانید مدرکی را در هنر، موسیقی، معماری یا طراحی دنبال کنید.

مدارس آموزش و پرورش دریانوردی: مدارسی که به شدت بر مهارت های تحقیقی و عملی تمرکز دارند و به دانشجویان علاقه مند به مهندسی فنی و دریایی اختصاص داده شده است.

نمونه‌ هایی از دانشگاه‌ های دانمارک را توصیه می ‌کنیم:

 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه روسکیلد
 • کالج دانشگاه VIA
 • آکادمی کسب و کار آرهوس
 • دانشگاه جنوب دانمارک

تحصیل در دانمارک چگونه است؟

آموزش عالی دانمارک، برتری آکادمیک سنتی را با آموزش های نوآورانه ترکیب می کند که به شما امکان می دهد فکر کنید، آزمایش کنید و در راه رسیدن به ایده های جدید و دانش بیشتر همکاری کنید.

با ترکیب سخنرانی ‌ها و آموزش‌ های سنتی با روش‌ های آموزشی مبتنی بر پروژه، مطالعات شما در دانمارک به شما کمک می ‌کند تا یک رویکرد خلاقانه و مشارکتی برای به کارگیری دانش جدید و حل چالش‌ های پیچیده زندگی واقعی ایجاد کنید.

دانشگاه ها، کالج ها و آکادمی ها در دانمارک پیشرفته هستند. محیط آموزشی دوستانه و آرام با دانش آموزان و معلمان است که به طور آشکار در طول کلاس و سخنرانی بحث می کنند.

تحصیل در دانمارک

هر رشته ای را که برای تحصیل در دانمارک انتخاب کنید، می توانید انتظار داشته باشید که کیفیت برجسته و استانداردهای آکادمیک شناخته شده در سراسر جهان را داشته باشید. شما می توانید از میان طیف وسیعی از برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی، از علوم طبیعی و مهندسی گرفته تا معماری و طراحی، انتخاب مناسب خود را انجام دهید.

شهرهای بزرگ دانمارک

دانمارک تنها چند شهر دانشجویی دارد، اما همه آن ها محیطی پر جنب و جوش و زنده را ارائه می دهند. در خارج از کلاس ها، می توانید از اوقات فراغت عالی لذت ببرید، چه در شهر و اطراف دوچرخه سواری کنید یا در یک کنسرت یا رویدادهای اجتماعی دیگر شرکت کنید.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانمارک

 

چگونه درخواست شود

صرف نظر از دانشگاه انتخابی شما، دانمارک برای دانشجویان بین المللی وب سایت ویژه ای برای درخواست ارائه می دهد که در آن می توانید حداکثر برای هشت برنامه درخواست دهید. تمام مدارک درخواستی مورد نیاز را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که همه آن ها به انگلیسی ترجمه شده اند.

به عنوان مثال، مدرک لیسانس یا معادل آن در سطح بین المللی، شرط اصلی هنگام ثبت نام برای مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاهی در دانمارک است.

قبل از ثبت نام در یک برنامه آموزشی، مطمئن شوید که الزامات زبان چیست و آیا نیاز به اثبات مهارت های زبان انگلیسی دارید یا خیر. عملکرد خود را به عنوان یک دانش آموز نشان دهید و مطمئن شوید که میانگین نمرات (GPA) شما در طول تحصیل چقدر بوده است. برای کمک به شانس خود برای رفتن به دانمارک، حتما برای بیش از یک دانشگاه درخواست دهید! مطمئن شوید که واجد شرایط یک دانشگاه دانمارکی هستید. دوره های آمادگی را بگذرانید.

این نوع دوره ‌ها به دانشجویان جویای مدرک کمک می‌ کنند تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌ های تحصیلات تکمیلی، تقویت آموزشی بیشتری کسب کنند.

یک برنامه پیش از ورود به  M.B.A، پیش از ورود به دوره  وکالت یا پیش از پزشکی، و همچنین هر دوره پایه یا آمادگی دیگری که به شما امکان می دهد در برنامه تحصیلی مورد نظر خود تحصیل کنید، امتحان کنید.

زبان انگلیسی خود را از طریق یک دوره آموزش زبان انگلیسی بهبود بخشید

اگر در یک برنامه تحصیلی در دانمارک شرکت می کنید، گاهی اوقات باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.

آزمون های زبان انگلیسی

بیش از 350 برنامه آموزش انگلیسی در دانمارک وجود دارد.

دانشگاه‌ های دانمارک می ‌خواهند مدرکی مبنی بر داشتن مهارت ‌های خوب زبان انگلیسی ببینند تا بتوانید به راحتی در دوره‌ های آن ها موفق شوید. تقریباً تمام دانشگاه های دانمارک این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند:

 • PTE آکادمیک
 • آیلتس
 • تافل
 • C1 پیشرفته

برنامه یادگیری زبان دانمارکی

دانشجویان بین المللی در دانمارک از حق یادگیری زبان دانمارکی برخوردار هستند. این برنامه آموزشی دارای سطوح مختلفی است، و هر سطح نیز دارای چندین واحد است که هر واحد با برگزاری امتحان به پایان می رسد.

از تاریخ 1 جولای 2018، طبق قوانین جدید به ازای هر واحد شهریه دریافت می شود. همچنین قبل از شروع به یادگیری لازم است که پیش پرداختی به موسسه آموزشی پرداخت شود. پیش پرداخت به طور کامل قابل استرداد است.

این کلاس های زبان توسط شبکه ای از آموزشگاه های زبان خصوصی و دولتی ارائه می شود. شما می توانید از میان کلاس های صبح و عصر کلاس مورد نظر خود را انتخاب کنید، و در پایان با شرکت در آزمون های آن کلاس مدرک مورد نظر خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست

این پیش نیازها عبارتند از:

 • دیپلم دبیرستان 4 ساله (یا دبیرستان + 1 سال پیش دانشگاهی)
 • مدرک زبان (به بالا رجوع شود)
 • بعضی از رشته های خاص ممکن است که پیش نیازهای مخصوص خود را داشته باشند. این پیش نیازها عبارتند از:
 • متقاضی باید بعضی دروس خاص را در در دوران دبیرستان پاس کرده باشد. نظام آموزشی دانمارک از «سطوح» A، B و C استفاده می کند، که A بالاترین سطح است.
 • دانشجو باید دروس را با حداقل نمره مورد نیاز پاس کرده باشد
 • مدرک دیپلم که باید دارای معدل حداقلی به خصوص باشد
 • متقاضی باید در آزمون پذیرش یا مصاحبه قبول شود

شهریه تحصیل کارشناسی در دانمارک

در دانمارک شهریه ها برای هر رشته و هر موسسه متفاوت است. میزان پرداختی شما مبلغی بین 6 الی 16 هزار یورو خواهد بود. همچنین شما می توانید برای بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی موجود استفاده کنید تا مجبور به پرداخت شهریه نشوید.

کار دانشجویی

دانشجویان غیراروپایی که در دانمارک مشغول به تحصیل کارشناسی در دانمارک هستند مجازند در هفته حداکثر 20 ساعت کار کنند، و همچنین می توانند در ماه های ژوئن، جولای و آگوست به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. البته لازم است که برچسب جواز کار در پاسپورت شما موجود باشد.

اگر هنگام درخواست برای جواز اقامت درخواست جواز کار ندادید، می توانید با مراجعه به اداره مهاجرت دانمارک اقدام به دریافت این جواز کنید.

اگر زبان دانمارکی بلد نباشید پیدا کردن کار دانشجویی برایتان سخت خواهد بود. با این وجود، رستوران ها و جاهای دیگری نیز وجود دارد که دانستن زبان خارجی به کمکتان خواهد آمد. بعضی از دانشجویان بین الملل در بارها یا رستوران ها مشغول به کار می شوند.

دیگران روزنامه توزیع می کنند، در حوزه بازاریابی تلفنی مشغول می شوند یا در جاهایی استخدام می شوند که نیازمند فردی با دانش زبانی خارجی است. بعضی از دانشجویان نیز شانس می آورند و کاری در زمینه حوزه درسی شان پیدا می کنند.

با این وجود نباید روی کار دانشجویی حساب باز کنید یا برنامه ریزی های مالی تان را بر حسب کار دانشجویی انجام دهید. اگر دانمارکی بلد نباشید پیدا کردن کار برایتان مشکل خواهد بود. توصیه ما به شما این است که در کلاس های زبان دانمارکی شرکت کنید تا شانس خود را برای پیدا کردن کار دانشجویی افزایش دهید.

بعضی از دانشگاه ها بانک شغلی یا مرکز کاریابی دارند و می توانند به شما برای پیدا کردن شغل کمک کنند. همچنین وبسایت های کاریابی مختلفی در دانمارک موجود است که با مراجعه به آن ها می توانید از فرصت های شغلی گوناگون باخبر شوید.

[/fusion_text]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]