به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک می توانید انتظار تحصیل در سطح جهانی در زمینه هایی مانند مهندسی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات را داشته باشید. شما همچنین در یک محیط امن، دوستانه و مبتنی بر نوآوری تحصیل خواهید کرد.

 

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک می توانید انتظار تحصیل در سطح جهانی در زمینه هایی مانند مهندسی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات را داشته باشید. شما همچنین در یک محیط امن، دوستانه و مبتنی بر نوآوری تحصیل خواهید کرد.

 

در دانمارک، آموزش عالی بر ارائه راه حل هایی برای دنیای واقعی متمرکز است. بنابراین، سخنرانی‌ های سنتی با همکاری‌ های صنعتی و روش‌ های آموزشی ترکیب می ‌شوند که توانایی دانش ‌آموزان را برای استفاده از آموخته‌ ها و تبدیل دانش جدید به راه‌ حل ‌های نوآورانه ارتقا می ‌دهد.

سیستم آموزشی دانمارک برای ارتقای خلاقیت، نوآوری، تفکر تحلیلی و انتقادی طراحی شده است. اعتباربخشی مداوم و تضمین کیفیت تضمینی است که همه برنامه ها از بالاترین کیفیت و ارتباط بین المللی برخوردار هستند.

چرا دانمارک را انتخاب کنید؟

 • تحصیل رایگان در دانمارک برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا
 • آموزش در سطح جهانی که در همه جا به رسمیت شناخته شده است
 • روش ‌های مطالعه نوآورانه (مانند یادگیری مبتنی بر مشکل)
 • رضایت بالای دانش آموزان
 • همکاری نزدیک با صنعت
 • دوره های رایگان دانمارکی
 • انتخاب گسترده ای از برنامه های بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند
 • مشاغل دانشجویی با درآمد خوب و امکانات کمک هزینه

تامین هزینه تحصیل در دانمارک

 • هیچ شهریه ای برای دانشجویان اتحادیه اروپا وجود ندارد.
 • میانگین اجاره مسکن حدود سیصد یورو در ماه است.
 • حداقل حقوق 13 یورو در ساعت است که به راحتی به شما کمک می کند تا هزینه های زندگی را تامین کنید.
 • علاوه بر این، زمانی که 10 تا 12 ساعت در هفته کار می کنید و به طور تمام وقت مطالعه می کنید، دولت دانمارک با کمک هزینه ای تا سقف 700 یورو در ماه از شما حمایت می کند!
 • میانگین هزینه حمل و نقل 40 تا 60 یورو (اگر از دوچرخه استفاده نمی کنید) و برای غذا 200 تا 300 یورو است.

پنج دانشگاه برتر دانمارک

علاوه بر داشتن برخی از بهترین دانشگاه های جهان، بسیاری از رشته های مهندسی ارائه شده در دانشگاه های دانمارک در بین 20 رشته برتر در سراسر جهان از موضوعات طراحی، فنی و معماری رتبه بندی می شوند. تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی با نیازهای زبانی نسبتاً پایین و کیفیت زندگی بسیار دوستانه تر است.

در اینجا مروری بر برخی از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی دانمارک است که مشهور و دارای رتبه بالایی هستند، بهترین امکانات تحصیلی، تحقیقاتی و آزادی فناوری را برای ترویج و رشد دانش ارائه می ‌دهند.

بهترین دانشکده های مهندسی در دانمارک

دانشگاه فنی دانمارک

 • مدارک ارائه شده: BEng، BSc Eng.، MEng، MSc Eng.، MBA، techn. (دکتر فناوری)، و دکتری
 • زبان آموزش: انگلیسی

دانشگاه فنی دانمارک (DTU) که ​​در سال 1829 در Kongens Lyngby تأسیس شد، بهترین دانشکده مهندسی در دانمارک است. همچنین در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در حال حاضر 11200 دانشجو در اینجا ثبت نام کرده اند و 6053 استاد و کارمند برای اطمینان از بهترین کیفیت مطالعه در آنجا هستند.

دانشگاه فنی دانمارک شامل 3 پردیس و 23 بخش برای علوم فنی و طبیعی است. با توجه به نسبت بسیار بالای دانشجویان بین المللی، تمامی دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند و نیازی به دانش دانمارکی ندارند. 17 رشته BEng، 20 رشته کارشناسی، 31 برنامه کارشناسی ارشد و 19 رشته دکتری وجود دارد. مدارس اینجا در برنامه های مهندسی شیمی، عمران و مکانیک بالاترین رتبه را دارند و اغلب 50 دانشگاه برتر هستند.

دانشگاه فنی دانمارک همچنین مکانی عالی برای تحقیق و توسعه است. در حال حاضر، 6008 نشریه و پنجاه و نه گروه تحقیقاتی بی وقفه برای اختراع و بهبود کار می کنند. تا سال 2018، پنجاه اختراع ثبت شده و 117 اختراع ثبت شده وجود داشته است. در مورد مشارکت بین المللی، DTU برای دانشجویان بین المللی بسیار خوشایند است و دارای 1460 پروژه در مشارکت با صنایع است.

دانشگاه فنی دانمارک رتبه 103 بهترین دانشگاه و 82 بهترین موسسه مهندسی در جهان را بر اساس رکورد دانشگاه جهانی QS کسب کرد.

 

تحصیل مهندسی در دانمارک

 

دانشگاه آلبورگ

 • مدارک ارائه شده: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
 • زبان تحصیل: کارشناسی (انگلیسی، دانمارکی)، کارشناسی ارشد و دکتری. (انگلیسی)

دانشگاه آلبورگ (AAU) یکی از مؤسسات پیشرو در دانمارک با زمینه های تحصیلی گسترده، همراه با یک دانشکده مهندسی عالی است. در سال 1974 در شهر بزرگ آلبورگ تأسیس شد و بیش از 19975 دانشجو و 2044 کارمند علمی را در خود جای داده است.

دانشجویان در 3 پردیس در 3 شهر اقامت دارند و در 5 دانشکده تحصیل می کنند. دانشکده مهندسی و علوم شامل 5 گروه است: محیط ساخته شده، مکانیک و ساخت و ساز، شیمی و علوم زیستی، علوم ریاضی، و فناوری انرژی. این دانشگاه 5 دوره کارشناسی و 102 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که شامل علوم پزشکی، فناوری اطلاعات و علوم انسانی نیز می شود.

حوزه های تحقیقاتی در دانشگاه آلبورگ نیز یکی از بهترین ها در کشور است و دانشگاه آلبورگ را به یکی از دانشکده های مهندسی برتر در دانمارک تبدیل می کند. دارای 6356 نشریه تحقیقاتی، با 57 نوآوری و 8 درخواست ثبت اختراع در میان دانشجویان، 838 نفر دکتری است. دانشجویان در 4 دانشکده و 4 رشته تحصیلی مشغول به کار هستند. دانشگاه آلبورگ در رتبه 305 بهترین دانشگاه و 109 بهترین موسسه مهندسی در جهان توسط QS قرار دارد. US News دانشکده مهندسی خود را در رتبه ششم بهترین در جهان قرار داد.

دانشگاه آرهوس

 • مدارک ارائه شده: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
 • زبان تحصیل: کارشناسی (دانمارکی، انگلیسی)، کارشناسی ارشد و دکتری. (انگلیسی)

دانشگاه آرهوس (AU) که ​​در سال 1928 تأسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه دانمارک است. این دانشگاه در شهر آرهوس، که دومین شهر بزرگ کشور است، واقع شده است و AU نیز یکی از بزرگترین موسسات است. در حال حاضر 38000 دانش آموز در اینجا ثبت نام کرده اند.

دانشجویان در 5 حوزه دانشگاهی و 23 اقامتگاه اقامت دارند و موضوعات متعددی از مهندسی تا علوم انسانی را مطالعه می کنند. در اینجا 5 دانشکده با 26 بخش وجود دارد. دانشکده علوم و فناوری 14 برنامه مهندسی اختصاصی را ارائه می دهد که همه به زبان دانمارکی هستند. فقط در مجموع 4 برنامه لیسانس به زبان انگلیسی است. با این حال، 6 برنامه کارشناسی ارشد وجود دارد که همگی به زبان انگلیسی هستند و 33 برنامه Ph.D..

دانشگاه آرهوس در تحقیقات و همکاری های بین المللی سرآمد است. دارای 42 مرکز تحقیقاتی است که از این میان 16 مرکز عالی هستند. همچنین دارای 4000 دانشجوی بین المللی از 120 کشور جهان است. AU در رتبه 147 جهانی و 197 برای مطالعات مهندسی در جهان قرار دارد.

رشته های مهندسی مقطع کارشناسی دانشگاه آرهوس

رشته های کارشناسی مهندسی سه سال و نیم به طول می انجامد و شامل یک ترم کارآموزی نیز می شود. این رشته ها صلاحیت مهندسی و دانش عمیقی درباره جدیدترین فناوری ها به شما می افزاید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه دانش نظری خود را تبدیل به راه حل کنید. هر ترم با یک پروژه به پایان می رسد، و اغلب این پروژه ها با همکاری با شرکت ها انجام می شود.

شما به عنوان یک دانشجو یاد خواهید گرفت که چگونه با دیگران همکاری کنید، چگونه نقادانه و خلاقانه فکر کنید، و به محض ورود به دوره کارآموزی خواهید دید که قادر هستید که با دانش و مهارت های حل مشکل خود ارزش بیافرینید.

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های مهندسی، غالباً با نوآوری و توسعه در بخش عمومی و خصوصی، و یا حتی استارت آپ خودتان، سروکار خواهید داشت. همچنین بسیاری از دانشجوها در مدیریت پروژه ها و طراحی صنعتی دخیل هستند. در حال حاضر نیاز شدیدی به فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی در دانمارک وجود دارد، و انتظار می رود که این نیاز در آینده رو به افزایش برود. همچنین شما می توانید در صورت برداشتن برخی دروس خاص در حین دوره کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل خود ادامه دهید.

در نظر داشته باشید که رشته های مقطع کارشناسی حوزه مهندسی در دانشگاه آرهوس به زبان دانمارکی ارائه می شود.

تحصیل مهندسی در دانمارک

رشته های مهندسی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آرهوس

رشته های مطقع کارشناسی ارشد مهندسی این دانشگاه رشته های فنی و عملی و پژوهش محوراند. این رشته ها دانش عمیق نظری و تجربه عملی به شما می افزایند، و شما یاد خواهید گرفت که در حوزه تخصصی خود دانش جدید خلق کنید و توسعه دهید.

همچنین دانشگاه آرهوس فرصت های خوبی برای انجام پروژه های میان رشته ای با فناوری پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد. این فرصت به شما کمک می کند تا نمایه ای از خود ایجاد کنید که بسیار باب میل شرکت های خصوصی و موسسات تحقیقاتی خواهد بود.

شما به عنوان یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی قادر خواهید بود که مسائل پیچیده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و حل کنید. در مسیر شغلی خود به توسعه راهکارها با فناوری روز مشغول خواهید بود، راهکارهایی که مسیری برای اختراعات و نوآوری های جدید برای شما و دیگران ایجاد خواهد کرد.

شما با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پیشگام در بسیاری از تغییرات در جامعه خواهید بود و خواهید توانست تقریباً در هر بخشی از جامعه که با فناوری سر و کار دارد، چه در دانمارک و چه در کشورهای دیگر، مشغول به کار شوید.

در نظر داشته باشید که تحصیل مهندسی در دانمارک در بیشتر رشته ها در دانشگاه آرهوس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

دانشگاه جنوب دانمارک

 • مدارک ارائه شده: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
 • زبان تحصیل: کارشناسی و کارشناسی ارشد (انگلیسی، دانمارکی)، D. (انگلیسی)

دانشگاه جنوب دانمارک (SDU)، یکی دیگر از دانشکده های مهندسی برتر در دانمارک، در سال 1998 به عنوان ادغام بین دو مؤسسه تأسیس شد و سومین دانشکده بزرگ در دانمارک است. این دانشگاه دارای 27000 دانشجو و 3800 کارمند در 6 پردیس خود واقع در 6 شهر است. همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است.

در دانشگاه جنوب دانمارک 5 دانشکده وجود دارد و 6 برنامه کارشناسی در مهندسی و 11 برنامه کارشنسی ارشد 2 ساله در مهندسی ارائه می دهد. دانشگاه هیچ شهریه ای در برنامه های مهندسی انگلیسی زبان برای شهروندان اتحادیه اروپا دریافت نمی کند. در مجموع 67 برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود.

از بین کل دانش آموزان، از هر 5 دانشجوی این دانشگاه یک دانشجو بین المللی است. دانشگاه جنوب دانمارک نیز در حال حاضر 2000 محقق دارد که در پنج بخش، ده مرکز تحقیقاتی و شانزده بخش تحقیقاتی کار می کنند. همه این ها در شش دانشکده تحقیقاتی انباشته شده اند. تحقیق در SDU یکی از بهترین ها است، با نوآوری های مداوم به ویژه در زمینه های مهندسی و پزشکی. US News SDU را به عنوان 301 بهترین دانشگاه و 182 بهترین دانشگاه برای مهندسی در جهان رتبه بندی کرد.

 1. دانشگاه کپنهاگ
 • مدارک ارائه شده: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
 • زبان تحصیل: لیسانس (دانمارکی)، کارشناسی ارشد و دکتری (انگلیسی)

ما لیست بهترین دانشکده های مهندسی در دانمارک را با دانشگاه کپنهاگ (UCPH)، قدیمی ترین دانشگاه دانمارک به پایان می رسانیم. این شرکت در سال 1479 در کپنهاگ، پایتخت دانمارک تأسیس شد. در حال حاضر 37493 دانشجو با 5286 هیات علمی در اینجا ثبت نام کرده اند.

این دانشگاه دارای 4 پردیس است که 3 پردیس آن در پایتخت است. 6 دانشکده با 36 بخش گسترده وجود دارد. تمام برنامه های کارشناسی به زبان دانمارکی تدریس می شود، اما برنامه های کارشناسی ارشد در سطح بین المللی در دسترس هستند. 53 برنامه کارشناسی ارشد به همراه 6 دوره دکتری ارائه می دهد. هر دانشکده برنامه های دکتری اختصاصی خودش را دارد.

UCPH به همراه بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته یکی از بهترین امکانات تحقیقاتی در نیمکره را دارد. 12933 نشریه تحقیقاتی، 4841 محقق و 3088 Ph.D. دانشجویانی که در حال حاضر تحت 200 مرکز تحقیقاتی کار می کنند. فارغ التحصیلان برجسته شامل 9 برنده جایزه نوبل، 24 نخست وزیر دانمارک و یک رئیس سازمان ملل هستند. رکورد QS UCPH را در هفتاد و ششمین دانشگاه برتر جهان قرار داد.