سه دانشگاه برتر دانمارک در زمینه مهندسی

(طبق رتبه بندی سازمان THE)

دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس که در سال 1928 در دانمارک تاسیس شده است، یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان در زمینه امور پژوهشی است.

با بیش از 44 هزار دانشجو، این دانشگاه دومین دانشگاه پرجمعیت دانمارک به شمار می رود و دارای چهار دانشکده هنر، علوم و فناوری، سلامت، و کسب و کار و علوم اجتماعی است.

دانشگاه آرهوس که گرایشی جهانی دارد، دارای برنامه های تبادلی با بیش از 50 دانشگاه در سرتاسر جهان است، از جمله دانشگاه قطب شمال (UArctic)، شبکه اوترخت، مرکز نوردیک در فودان و مرکز نوردیک در هند. بیش از 60 رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود و 12 درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند که از 100 کشور مختلف به این دانشگاه می آیند.

این دانشگاه اعتقاد بر این دارد که به تسهیلات پیشرو در زمینه پژوهش دسترسی دارد: کشتی آرورا، که یک کشتی باربری است و در آنِ واحد می تواند در نقش یک آزمایشگاه شناور برای زیست شناسان، زمین شناسان و پژوهشگران اقیانوس مورد استفاده قرار بگیرد، ابررایانه GenomeDK که برای توسعه روش های درمانی پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، یک تلسکوپ روباتیک در جزیره تنریف و چندین ایستگاه دیگر در سرتاسر گرینلند.

تحصیل مهندسی در دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک-دانشگاه آرهوس

همچنین این دانشگاه دارای موزه هنرهای باستانی، یک اخترسرا، پارک، یک آمفی تئاتر در فضای باز، باغ های گیاه شناسی، مسابقه سالانه قایق سواری، و معماری منحصر به فرد است.

در راستای حفظ اهداف مبتنی بر همکاری خود، دانشگاه آرهوس با چندین سازمان صنعتی و دولتی از جمله شهرهای هوشمند، مرکز شرکت های کوچک و متوسط و موسساتی که در حوزه های انرژی، محیط زیست، غذا، کشاورزی، سلامت و آموزش فعالیت دارند همکاری های پژوهشی انجام می دهد.

از جمله فارغ التحصیلان نامدار این دانشگاه می توان به یورگن ویگ نادستورپ (مدیرعامل سابق شرکت لگو)، شاهزاده فردریک دانمارک و آندرس فو راسموسن (نخست وزیر اسبق دانمارک و دبیر کل ناتو) اشاره کرد.

رشته های مهندسی مقطع کارشناسی دانشگاه آرهوس

رشته های کارشناسی مهندسی سه سال و نیم به طول می انجامد و شامل یک ترم کارآموزی نیز می شود. این رشته ها صلاحیت مهندسی و دانش عمیقی درباره جدیدترین فناوری ها به شما می افزاید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه دانش نظری خود را تبدیل به راه حل کنید. هر ترم با یک پروژه به پایان می رسد، و اغلب این پروژه ها با همکاری با شرکت ها انجام می شود.

شما به عنوان یک دانشجو یاد خواهید گرفت که چگونه با دیگران همکاری کنید، چگونه نقادانه و خلاقانه فکر کنید، و به محض ورود به دوره کارآموزی خواهید دید که قادر هستید که با دانش و مهارت های حل مشکل خود ارزش بیافرینید.

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های مهندسی، غالباً با نوآوری و توسعه در بخش عمومی و خصوصی، و یا حتی استارت آپ خودتان، سروکار خواهید داشت. همچنین بسیاری از دانشجوها در مدیریت پروژه ها و طراحی صنعتی دخیل هستند. در حال حاضر نیاز شدیدی به فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی در دانمارک وجود دارد، و انتظار می رود که این نیاز در آینده رو به افزایش برود. همچنین شما می توانید در صورت برداشتن برخی دروس خاص در حین دوره کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل خود ادامه دهید.

در نظر داشته باشید که رشته های مقطع کارشناسی حوزه مهندسی در دانشگاه آرهوس به زبان دانمارکی ارائه می شود.

رشته های مهندسی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آرهوس

رشته های مطقع کارشناسی ارشد مهندسی این دانشگاه رشته های فنی و عملی و پژوهش محوراند. این رشته ها دانش عمیق نظری و تجربه عملی به شما می افزایند، و شما یاد خواهید گرفت که در حوزه تخصصی خود دانش جدید خلق کنید و توسعه دهید.

همچنین دانشگاه آرهوس فرصت های خوبی برای انجام پروژه های میان رشته ای با فناوری پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد. این فرصت به شما کمک می کند تا نمایه ای از خود ایجاد کنید که بسیار باب میل شرکت های خصوصی و موسسات تحقیقاتی خواهد بود.

شما به عنوان یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی قادر خواهید بود که مسائل پیچیده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و حل کنید. در مسیر شغلی خود به توسعه راهکارها با فناوری روز مشغول خواهید بود، راهکارهایی که مسیری برای اختراعات و نوآوری های جدید برای شما و دیگران ایجاد خواهد کرد.

شما با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پیشگام در بسیاری از تغییرات در جامعه خواهید بود و خواهید توانست تقریباً در هر بخشی از جامعه که با فناوری سر و کار دارد، چه در دانمارک و چه در کشورهای دیگر، مشغول به کار شوید.

در نظر داشته باشید که تحصیل مهندسی در دانمارک در بیشتر رشته ها در دانشگاه آرهوس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 دانشگاه فنی دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک

دانشگاه فنی دانمارک

تاریخ دانشگاه فنی دانمارک به سال 1829 بر می گردد، زمانی که پدر الکترومغناطیس هانس کریستین اورستد این دانشگاه را تاسیس کرد، و از آن زمان تاکنون فارغ التحصیلان این دانشگاه نقشی اساسی در ترقی مهندسی در دانمارک ایفا کرده اند. اکنون این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در حوزه مهندسی در اروپا است، و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهندسی به متقاضیان ارائه می دهد.

پژوهش ها در این دانشگاه در حوزه علوم فیزیکی، از جمله شیمی، بیوتکنولوژی و فیزیک، و همین طور حوزه های به خصوص نظیر کشاورزی، مدیریت، حمل و نقل و ساخت ساز صورت می پذیرد. طبق گفته این دانشگاه تمرکز این پژوهش ها بر «فایده آوری برای جامعه، مطرح بودن در کسب و کار، و پایداری» است.

در زمینه آموزش، طبق گفته این دانشگاه، «شیوه اسكانديناويايي» در راستای کار قرار دارد. دانشجویان ترغیب می شوند که در قبال پروژه هایشان مسئولیت پذیر باشند، و همچنین عدم وجود سلسله مراتب، و وجود روابط نسبتاً خودمانی بین اساتید و دانشجویان فضای خوشایندی را ایجاد کرده است.

در اینجا دانشجویان اساتید را با نام کوچک صدا می کنند، زیرا در دانمارک احترام به سرمایه، شغل یا مدل ماشین نیست، بلکه باید آن را باید با تلاش به دست آورد. حواستان باشد که سر کلاس دیر نکنید، طبق گفته این دانشگاه حتی چند دقیقه تاخیر هم «بی ادبی» به شمار می رود.

پردیس اصلی دانشگاه در لینگبی، در 15 کیلومتری شمال کپنهاگ قرار دارد. این پردیس در دهه 1960 تاسیس شد و در دهه 1970 ساخت و سازهای بیشتری در آن انجام گرفت، و اکنون دارای بیش از 100 ساختمان است.

این پردیس توسط زوج معروف معماری دانمارک، اوا و نیلز کوپل طراحی شد. این دانشگاه پایگاه های دیگری نیز در بالراپ، در شمال غربی کپنهاگ دارد، و همچنین در ریزو، که بر روی یکی از آبدره های دانمارک قرار گرفته و تخصص پژوهشگران در اینجا پیدا کردن راهکارهای پایدار انرژی است.

دانشگاه آلبورگ

تحصیل مهندسی در دانمارک

دانشگاه آلبورگ

دانشگاه آلبورگ که در سه شهر بزرگ دانمارک قرار گرفته است، دامنه وسیعی از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می کند که این فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی است. نام این دانشگاه در بسیاری از سازمان های رتبه بندی دانشگاهی جهانی یافت می شود، و از این رو دانشگاه آلبورگ جزو 350 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه آلبورگ از خیلی جهات سازمانی منحصر به فرد به شمار می رود ولی یکی از برجسته ترین این ویژگی های شیوه تدریس این دانشگاه است که «مدل یادگیری مسئله محور آلبورگ» نامیده می شود. این مدل هم در دانمارک و هم در عرصه بین المللی بسیار شناخته شده است و دانشجویان جنبه های علمی و اجتماعی مهم را هم در پروژه های گروهی و هم در حین انجام پژوهش فرا می گیرند.

این دانشگاه فرصت های آموزشی و پژوهشی در حوزه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، و علوم فنی و سلامت در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

پردیس اصلی دانشگاه آلبورگ در شهر آلبورگ قرار گرفته است، شهری که در سال 2016 لقب شادترین شهر را از وبسایت خبری بیزنس اینسایدر دریافت کرد. علاوه بر این که این شهر برای ادامه تحصیل شهری عالی است، شما می توانید با تحصیل در دانشگاه آلبورگ با شبکه بزرگ دانشجویان بین الملل دانشگاه آلبورگ در ارتباط باشید، و از طریق یادگیری مسئله محور رابطه نزدیکی با سایر دانشجویان و همین طور اساتید و مشاوران خود خواهید داشت.