تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

به عنوان دانشجوی یک دانشگاه دانمارکی شما با روش های تدریس خلاقانه ای رو به رو خواهید شد که به شما اجازه کسب مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک دانشجوی مستقل را می دهند. در سیستم آموزشی دانمارک و تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک دانشجویان نقش اصلی را ایفا می کنند و تشویق به بیان آزاد نظراتشان می شوند.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

دانشگاه های دانمارک دامنه وسیعی از رشته های تحصیلی را برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک ارائه می دهند و تمرکز بالایی بر روی تحقیقات دارند. در دانمارک شما تجربه عملی در حوزه تحصیلی خود کسب خواهید کرد.

هر رشته ای که برای تحصیل در دانمارک انتخاب کنید می توانید انتظار کیفیت بالا و استاندارهای آکادمیک در سطح جهانی داشته باشید. می توانید از بین رشته های مختلفی که زبان انگلیسی تدریس می شوند انتخاب کنید در حوزه هایی مانند علوم طبیعی، مهندسی، معماری و طراحی.

این ها برخی از رشته های محبوب در دانمارک هستند:

شهر های اصلی دانمارک

دانمارک تنها چند شهر دانشجویی دارد اما همگی آنها محیطی سرزنده و شاداب دارند. در خارج از کلاس می توانید از زمان تفریح و استراحت خود لذت ببرید. دو تا از این شهر ها کپنهاگ و آلبورگ هستند.

دانشگاه ها و کالج های دانمارک

سیستم آموزش عالی دانمارک بسته به تخصص شما و تمرکز بر تحقیقات یا مهارت های عملی به چند نوع دانشگاه مختلف تقسیم می شود:

 • دانشگاه ها سنتی – در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در هر رشته ای که به ذهنتان می رسد می توانید در این دانشگاه ها ثبت نام کنید، از روانشناسی گرفته تا علوم کامپیوتر.
 • کالج های دانشگاهی – این مدارس دوره های تخصصی لیسانس در زمینه های مانند تربیت معام، مهندسی، بازرگانی، پرستاری یا خدمات اجتماعی ارائه می دهند. این دوره های تحصیلی چندین کارگاه و کاروزی شامل کار در خارج از کشور را شامل می شوند.
 • موسسات آموزش عالی هنری – مدارسی تخصصی که در آنها می توانید به دنبال مدارکی در رشته هنر، موسیقی، معماری یا طراحی بروید.
 • مدارس آموزش و تحصیل دریایی – مدارسی با تمرکز بالا بر تحقیقات و مهارت های عملی مختص دانشجویانی که علاقمند به زندگی دریایی و فنی مهندسی هستند.

چند دانشگاه پیشنهادی ما در دانمارک

 • آکادمی بازرگانی آرهوس (Aarhus)
 • دانشگاه جنوبی دانمارک
 • دانشگاه روسکیلد (Roskilde)
 • مدرسه طراحی و تکنولوژی کپنهاگ (KEA)
 • کالج دانشگاهی آسبالون (Absalon)

پیش نیازهای پذیرش

پیش نیاز ها برای برنامه های مختلف در دانمارک متفاوت است. در ادامه چیزهایی که باید در مورد زمان و نحوه درخواست بدانید را برایتان آورده ایم.

ارزیابی مدارک شما

شهروندان غیر دانمارکی که آزمون ورودی (کنکور) ندارند در  صورت امکان پذیرش دارند که مدارکی قابل قیاس با مدارک آزمون ووردی به دانشگاه دانمارک را داشته باشند.

این ارزیابی به طور مختصر بیان می کند که مدرک شما در دانمارک معادل چه چیزی خواهد بود. این ارزیابی تنها جنبه راهنما دارد زیرا هر موسسه آموزشی در دانمارک خود مسئول پذیرش دانشجویان است.

موسسه آموزشی در دانمارک کپی رسمی از مدارک تحصیلی شما خواهد خواست. یعنی باید کپی ای از مدارک خود با مهر و امضای اصل ارائه بدهید، یا اینکه دو نفر که با شما نسبتی ندارند باید پشت مدرک شما را با ذکر نام، آدرس و تاریخ تولد امضا کنند.

برخی موسسات آموزشی درخواست می کنند که این مدارک تحصیلی باید مستقیما از طرف موسسه صادر کننده مدرک شما ارسال شود. این فرایند ممکن است ماه ها طول بکشد پس در مدیریت زمان دقت کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد مدارک ضروری برای پذیرش، آزمون های و انتقال اعتبار را می توان از دفتر ثبت نام و پذیرش موسسه آموزشی دریافت کرد.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

پیش نیاز زبان انگلیسی

تمامی برنامه های آموزش عالی در دانمارک نیازمند داشتند مهارت بالا در زبان انگلیسی هستند. درخواست دهندگان برای تحصیل در دوره های انگلیسی زبان لیسانس و یا بالاتر باید اثبات کنند که سواد انگلیسی آنها حداقل برابر با سطح «انگلیسی B» در دبیرستان است. برخی دوره های به سطح زبان «انگلیسی A» نیاز دارد که یه مرحله بالاتر از سطح انگلیسی B است.

برای اثبات مهارت لازم در زبان انگلیسی معمولا از آزمون های زبانی مانند تافل، آیلتس و کمبریج (CAE) استفاده می شود. میزان نمره مورد نیاز توسط خود موسسات تعیین می شود در نتیجه برای مقدار دقیق مورد نیاز باید با موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید.

در ادامه دامنه ی حدودی از نمره های مورد نیاز را برایتان آورده ایم:

آیتلس

تافل

انگلیسی پیشرفته کمبریج

*انگلیسی B – نمره آزمون حداقل 6.5

*انگلیسی B – نمره آزمون بین 550 تا 583 (کتبی)، یا 213 تا 237 (کامپیوتری)، یا 79 تا 93 (اینترنتی)

*انگلیسی B – مدرک انگلیسی پیشرفته

انگلیسی A – نمره آزمون حداقل 7

انگلیسی A – نمره آزمون بین 587 تا 610 (کتبی)، یا 240 تا 253 (کامپیوتری)، یا 94 تا 101 (اینترنتی)

انگلیسی A – مدرک مهارت (CPE)

نکته: * برخی دوره های به سطح زبان «انگلیسی A» نیاز دارد که یه مرحله بالاتر از سطح انگلیسی B است.

درخواست دهندگانی که زبان مادری شان انگلیسی است این پیش نیاز برایشان در نظر گرفته نمی شود. به علاوه، درخواست کنندگانی که می توانند سند مهارت در انگلیسی در سطح مشابهی ارائه دهند می توانند با دفتر پذیرش بین الملل موسسه مورد نظرشان تماس بگیرند تا ببینند آیا سطح زبان انگلیسی آنها کفایت می کند یا خیر.

پیش نیاز های عمومی برای پذیرش 

اگر علاقه مند به زبان دانمارکی هستید، رشته های متنوعی هم وجود دارد که به این زبان رائه می شود. برای پذیرش در آنها شما باید اثبات کنید که سطح قابل قبولی از مهارت در زبان دانمارکی دارید.

به این منظور باید در آزمون های مانند «دانمارکی به عنوان یک زبان خارجی» (Studieprøven i dansk som andetsprog’) یا «آزمون دانمارکی 2» (Danskprøve 2) شرکت کنید. برخی دوره ها ممکن است به قبولی شما در «آزمون دانمارکی 3» (Danskprøve 3) نیاز داشته باشند.

توجه داشته باشید که به عنوان یک دانشجوی خارجی می توانید به رایگان در دوره های آموزش زبان دانمارکی شرکت کنید. از این طریق می توانید ابتدا برای تحصیل در مقطع لیسانس وارد دوره های انگلیسی زبان شوید و بعد از فارق التحصیلی برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک دوره های دانمارکی را انتخاب کنید (در صورت داشتن مهارت لازم در زبان دانمارکی).

مدارک لازم برای دوره های فوق لیسانس

پیش نیاز پذیر درحواست کنندگان تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک از این قرار است:

 • مدرک کارشناسی ای معتبر که در سطح جهانی شناخته شده باشد یا چیزی معادل آن
 • مدرک مهارت در انگلیسی (بند های قبل)
 • مدرک مهارت در دانمارکی در صورتی که دوره به زبان دانمارکی تدریس می شود (بند های قبل)

چه زمان و چگونه برای ثبت نام کارشناسی ارشد درخواست بدهیم

مهلت ثبت نام برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک متفاوت است. ما توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات مستقیما به موسسه آموزشی مورد نظر خود رجوع کنید.