سفر به دانمارک

سفر به دانمارک

Traveling to Copenhagen

مسافرت و حمل و نقل در دانمارک با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی آسان، سریع و راحت است. دانمارک یک کشور کوچک است که صدها جزیره دارد، از این رو مسیرهای ارتباطی زمینی، دریایی و هوایی بسیاری در آن وجود دارد که نقاط مختلف آن را به هم متصل می کند. در اینجا هر آنچه که برای سفر و رفت و آمد در دانمارک لازم است را خواهید یافت.

پرواز به دانمارک

اکثر افرادی که با هواپیما به دانمارک سفر می کنند در فرودگاه کپنهاگ فرود می آیند. این فرودگاه که تنها حدود پانزده دقیقه با مترو یا قطار تا مرکز شهر فاصله دارد، و برای کسانی که قصد ملاقات از پایتخت دانمارک را دارند در مکانی ایده آل قرار گرفته است. و غالباً رفت و آمد در آن در مقایسه با دیگر فرودگاه های شهرهای بزرگ به سرعت و با کمترین میزان تاخیر انجام می شود.

شما می توانید از فرودگاه برای مسافرت و گشت و گذارهای پیش روی خود انواع بلیط های دیگر تهیه کنید. شما می توانید با مراجعه به وبسایت فرودگاه کپنهاگ به اطلاعات پروازها و همین طور اطلاعاتی نظیر امکانات مربوط به معلولین و سایر امکانات باخبر شوید. روزانه چندین پرواز از کپنهاگ به دیگر شهرهای دانمارک صورت می پذیرد. به عنوان مثال، شرکت «هواپیمایی اسکاندیناوی» (SAS) پروازهای مستقیم به آرهوس، آلبورگ و بیلوند دارد، و هواپیماهای شرکت «نروجین» مستقیماً به آلبورگ، بیلوند و کاروپ پرواز می کنند.

شرکت های هواپیمایی نظیر DAT خدمات پروازی داخلی و بین المللی جامعی به فرودگاه های کوچکتری نظیر برنهلم، اودنسه، اسبیرگ و سودنبورگ فراهم می کنند.

حمل و نقل عمومی در کپنهاگ

شبکه حمل و نقل عمومی کپنهاگ به طور 24 ساعته فعال است، و سرویس هایی نظیر قطار ویژه، مترو و اتوبوس شهری دارد که در ساعات شب و اول صبح هم فعال هستند. بیشترِ انواع بلیط های سفری در کپنهاگ قابل استفاده برای تمامی سرویس های حمل و نقل در داخل و به خارج از پایتخت هستند، سرویس هایی نظیر مترو، قطار ریلی، اتوبوس و اتوبوس های به اصطلاح «لنگرگاه» که شناور بر آب هستند.

چگونه از فرودگاه به کپنهاگ برویم

سریعترین راه رسیدن به کپنهاگ از فرودگاه استفاده از قطار منطقه ای یا مترو است. اگر می خواهید سریعاً به ایستگاه مرکزی کپنهاگ بروید سوار قطار شوید، و یا اگر میخواهید به ایستگاه نورپورت که به همان اندازه در مرکز شهر قرار گرفته است بروید سوار متروی خودران (بدون راننده) شهر شوید.

متروی بدون راننده کپنهاگ

این مترو به دفعات زیاد در روز در حال رفت و آمد است، حتی بعضی اوقات هر سه دقیقه یک مترو در ایستگاه توقف می کند. در بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در بین ساعت 12 شب تا 5 صبح تعداد قطارهای مترو کمتر می شود، و حدوداً هر 20 دقیقه یک مترو در ایستگاه توقف خواهد داشت.

رفت و آمد در کپنهاگ با اتوبوس شهری

تعداد اتوبوس های شهری در کپنهاگ زیاد است و شما را قادر می سازد تا در مدت زمانی نسبتاً کوتاه به بخش های زیادی از کپنهاگ دسترسی داشته باشید. تمامی سیستم های حمل و نقل شهری از یک سیستم بلیط استفاده می کنند، بنابراین استفاده از قطار بعد از پیاده شدن از اتوبوس نیز به سادگی امکان پذیر است. اگر از مقصدتان مطمئن نیستید، کافی است که از رانندگان مهمان نواز اتوبوس ها بپرسید. اتوبوس ها نیز در برخی مسیرها در شب به مسافرین سرویس دهی می کنند.

رفت و آمد در کپنهاگ از طریق اتوبوس های آبی (اتوبوس های لنگرگاه)

Image result for denmark

اگر می خواهید کپنهاگ را از نمایی دیگر ببینید، می توانید سوار بر اتوبوس های آبی شوید. شبکه حمل و نقل شهری دارای سه مسیر از این نوع «اتوبوس» ها است، که دارای 10 ایستگاه مختلف در اطراف بندر است: 6 ایستگاه در سمت جزیره شیلند (Zealand) و 4 ایستگاه در سمت جزیره آما (Amager). این قایق ها زیرمجموعه همان شرکتی هستند که اتوبوس های معمولی را اداره می کند، و همه انواع بلیط ها در اینجا نیز قابل استفاده است.

اتوبوس های لنگرگاه روشی عالی برای دیدار از بندرگاه های مختلف کپنهاگ هستند و از کنار بسیاری از مناظر دیدنی و معروف شهر، از جمله تندیس پری دریایی کوچولو، کانال نیهاون، محله کریستینسون و خانه سلطنتی اوپرا عبور می کنند.

گذر شهری کپنهاگ

اگر نمی خواهید که نگران محاسبه کردن مناطق و زمان باشید، می توانید یک گذر شهری خریداری کنید. این گذرها در دو مدل 24 ساعته و 72 ساعته قابل خریداری هستند، و به شما اجازه سفر نامحدود در مناطق 1 تا 4 را برای یک مدت معین شده می دهند. یک بلیط 24 ساعته (130 کرون سوئد) شامل تمامی مناطق و همچنین فرودگاه می شود.

روند کار هم بدین شکل است که در اولین ورود شما به سیستم حمل و نقل شهری کپنهاگ بر گذر شهری شما مهر خورده می شود، و این گذر تا زمان 24 ساعت یا 72 ساعت آینده معتبر خواهد بود.

دوچرخه کرایه کنید و در پایتخت دوچرخه‌دوست دانمارک پدال بزنید

پروژه دوچرخه شهر کپنهاگ (Bycyklen) شبکه ای است از دوچرخه های برقی «هوشمند» در سرتاسر شهر، که بیست و چهار ساعته و در تمام روزهای سال قابل استفاده است. هر دوچرخه دارای یک تبلت صفحه لمسی است که می توان از آن برای مسیریابی، پرداخت هزینه ها و اطلاعات گردشگری استفاده کرد.

اگر شما علاقه زیادی به دوچرخه سواری داشته باشید، باید بدانید که اکثر مسیرها قابل استفاده برای دوچرخه ها است. لطفا در نظر داشته باشید که اجازه ندارید که در ساعات شلوغی دوچرخه ای را به درون مترو ببرید و اینکه اگر بخواهید دوچرخه خود را همراه خود در قطارهای منطقه ای ببرید باید بلیط تهیه کنید، در غیر اینصورت رایگان خواهد بود.

با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به خارج از کپنهاگ قدم بگذارید

هنگام سفر در سرتاسر دانمارک وسایل نقلیه بسیاری در دسترس شما خواهد بود: هواپیما، قطار، اتوبوس، فری و قایق. این بدین معنی است که در مقایسه با دیگر مکان ها، شما در دانمارک می توانید از جاهای دیدنی و تجربیات بسیار بیشتری بهره مند شوید.

سفر با قطار به خارج از پایتخت

شرکت DSB اوپراتور رسمی و ملی خطوط ریلی دانمارک است ولی امروزه شرکت های ریلی دیگری نیز نظیر Arriva به مردم خدمت رسانی می کنند. سفر به شهرهای دیگر دانمارک از طریق خط ریلی روشی آسان است. مسافرت از طریق قطار از کپنهاگ به آرهوس سه ساعت طول می کشد، به آلبورگ چهار ساعت و به اودنسه یک ساعت و نیم. شما می توانید با مراجعه به وبسایت DSB و یا تماس تلفنی با آنها از زمانبندی سفرها باخبر شوید و بلیط خریداری کنید.

گذر(Eurail)

مسافرین غیراروپایی که به دانمارک می آیند می توانند از گذر یوریل در دانمارک استفاده کنند تا از خدمات ریلی ارزان قیمت برای سفر درون و به خارج از دانمارک بهره مند شوند. همچنین یوریل گزینه گذر در سرتاسر اروپا را نیز فراهم کرده است که شامل سفر در دانمارک نیز می شود.

1 سفر به دانمارک

سفر با اتوبوس برون شهری در دانمارک

یک گزینه ی ارزان تر در مقایسه با سفر با خودرو یا قطار این است که با اتوبوس برون شهری سفر کنید. اگر می خواهید جاهای دوردست تر دانمارک را از نزدیک ببینید، باید بدانید که این کشور شبکه گسترده ای از اتوبوس های مسافرتی در خدمت شما دارد.

دانمارک با بسیاری از شرکت های اتوبوس رانی اروپایی همکاری می کند، از این رو شما می توانید با هزینه ای پایین به شهرهای اروپایی دیگر نیز سفر کنید. از جمله این شرکت ها می توان به Eurolines Germany، FlixBus و Swebus اشاره کرد. لطفاً در نظر داشته باشید که بعضی از این شرکت ها وبسایت انگلیسی زبان ندارند.

سوار بر موج ها شوید: فرابر (فری) در دانمارک

همان طور که می توان از یک کشور پرجزیره انتظار داشت، قایق ها و فری ها به وفور در اینجا یافت می شوند و خدمتی اساسی ارائه می کنند. همچنین اینگونه مسافرت تجربه ای جدید و جالب است، به خصوص اگر تجربه سفر روی آب را تاکنون نداشته اید.

چندین شرکت گردشگری بزرگ امکان سفر با کشتی گردشی و فری را به دانمارک از دیگر مقاصد فراهم می کنند. شرکت هایی نظیر Scandlines، Color Line، Fjord Line و Stena Line می توانند شما را از آن سوی اقیانوس از شهرهای اصلی اروپایی به دانمارک آورده و برگردانند.

در خود دانمارک فری ها و قایق های مسافری بسیاری موجود است که رفت و آمد شما را به جزیره های کوچک و پرتعداد دانمارک امکان پذیر می کنند.

در پایان،

هرگونه که بخواهید در دانمارک سفر کنید، همیشه شیوه ای خواهید یافت که مناسب با بودجه و تمایلات شما خواهد بود. سفر به سلامت!