دانمارک سرزمین پادشاهان قدیمی و سنت‌ های باستانی است که قدمت آن به وایکینگ ‌های اولیه باز می ‌گردد که مدت‌ ها پیش بر این سرزمین ‌ها حکومت می ‌کردند. در اینجا می توان فرهنگ متنوعی را یافت که در اعماق آداب و رسوم نوردیک مستقر شده است.

دانشجویان آینده نگر همچنین دانشگاه های پیشرفته و زندگی دانشجویی منحصر به فرد خود را خواهند یافت. دانشجویان دانمارکی در تحصیلات خود شکوفا می شوند و در بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای اجتماعی شرکت می کنند تا شیوه زندگی خود را جشن بگیرند.

این ها تنها تعدادی از دلایل متعددی است که چرا باید در دانمارک تحصیل کنید.

 

مزایای تحصیل در کشور دانمارک

 

 دانشگاه های دارای رتبه برتر

دانشگاه کپنهاگ در بین مدارس همکار خود در دانمارک رتبه بالایی دارد. این کشور دارای نرخ مبادله دانشجویی بین المللی بالا با تعداد بی شماری از دوره ها است که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. همچنین یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی در کشورهای شمال اروپا است.

دانشگاه جنوب دانمارک نیز برنامه های رقابتی تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. روند درخواست آن ساده است و ایده های اقامتی را برای دانشجویانی که از خارج از کشور به دانمارک مهاجرت می کنند ارائه می دهد. این دانشگاه از دانشجویان تبادلی استقبال می کند و تعدادی دوره به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

سایر دانشگاه های محبوب عبارتند از:

  • دانشگاه آرهوس
  • دانشگاه روسکیلد
  • دانشگاه آلبورگ
  • آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای دانمارک.

بورسیه تحصیلی / کمک هزینه

دانشگاه کپنهاگ برای کسانی که از چین، مصر، ژاپن و روسیه سفر می کنند، بورسیه های دولتی ارائه می دهد. همچنین بورسیه های دیگری را بر اساس مطالعات و منشاء ارائه می دهد.

بسیاری از دانشگاه ها برای کمک به تحصیل شما بورسیه تحصیلی، کمک هزینه و/یا کمک مالی ارائه می دهند، اگرچه همه بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی در دسترس نیستند. با این حال، راه های دیگری برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد که منحصر به شما و اهداف شما هستند.

حتماً با کالج یا دانشگاه خود در کشور خود چک کنید، زیرا ممکن است بورسیه تحصیلی، کمک هزینه یا مسابقات مقاله ارائه دهد که به شما امکان می دهد برای برنامه تحصیلی در خارج از کشور درآمد کسب کنید.

این موارد در وب سایت مدرسه شما فهرست می شود، یا می توانید با مشاور خود در مورد گزینه های خود پرس و جو کنید.

زندگی اجتماعی / سنت های منحصر به فرد

دانشجویان دانمارکی در تعاملات اجتماعی بیشتری پیرامون تحصیل خود درگیر هستند. در آغاز سال، دانش‌ آموزان در گروه‌ های مطالعه قرار می ‌گیرند که هر هفته برای بحث در مورد خواندن و کار کلاسی گرد هم می‌ آیند.

رویدادهای سنتی نیز وجود دارد، مانند “Kapsejlads” دانشگاه آرهوس، که به معنای رگاتا بهاری است. در طول این رویداد، دانش ‌آموزان در اطراف دریاچه‌ های وسط پردیس دانشگاهی جمع می ‌شوند تا یک روز نوشیدنی، استراحت، مسابقات قایق ‌رانی و دویدن را برای برنده شدن بلیت ‌های فستیوال Roskilde بگذرانند.

سنت دیگر، کافه‌ های جمعه است که بخش‌ های مختلف دانشگاه میزبان مهمانی ‌های طولانی و مضمونی هستند. این سنت ها سرگرمی و تنوع بیشتری را در طول سال تحصیلی به ارمغان می آورد و فرصتی عالی برای ارتباط با همکلاسی های خود است.

 مسکن / هزینه های زندگی

اگر دانشگاه شما در خانه از قبل با دانمارک شریک شده باشد، شما فقط شهریه مدرسه خود را پرداخت خواهید کرد. اگر از مدرسه ای که در مشارکت با دانشگاه های دانمارک است نمی آیید، شهریه دانشگاه های دانمارک را پرداخت خواهید کرد.

دانشجویان اروپایی، به استثنای دوره های خاص، در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند، شهریه رایگان دریافت می کنند:

  • اجازه اقامت دائم
  • اجازه اقامت موقت که می تواند به اقامت دائم ارتقا یابد
  • والدینی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اقتصادی اروپا که قبلاً در دانمارک کار می کنند

هزینه های زندگی در شهرهای کوچکتر به حدود 700 تا 900 یورو در ماه می رسد. در مناطق بزرگتر، مانند کپنهاگ، هزینه های زندگی می تواند تا 1200 یورو در ماه برسد.

 

مزایای تحصیل در دانمارک

 

شادترین کشور جهان

دانمارک در آوریل 2016 از طریق گزارش جهانی شادی به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شد. برای رتبه بندی 156 کشور مورد بررسی، تیمی از دانشگاه بریتیش کلمبیا به وجوه مشترک این کشورها پرداختند: تولید ناخالص داخلی، سرانه بالا، امید به زندگی سالم در بدو تولد، و فقدان فساد در رهبری.

اما همچنین سه چیز ضروری است که شهروندان بر آن ها کنترل بیشتری دارند: احساس حمایت اجتماعی، آزادی در انتخاب زندگی و فرهنگ سخاوت.

نتایج دانمارک نشان داد درصد بالایی از برابری جنسیتی و ساکنانی که عاشق دوچرخه سواری هستند در این کشور وجود دارد. این موضوع به سلامت مردم و محیط زیست کمک می کند.

فرهنگ غذایی عجیب و غریب

یکی دیگر از دلایل تحصیل در خارج از کشور در دانمارک، تجربه فرهنگ غذایی منحصر به فرد این کشور است. برای صبحانه، مردم دانمارکی اغلب غذایی به نام «جانکت کرامبل» یا «ایمردریس» می‌خورند. این شامل نان چاودار خرد شده با شکر قهوه ای است.

یکی دیگر از غذاهای صبحگاهی که می توانید به عنوان یک دانشجوی تحصیلی در خارج از کشور تجربه کنید “وینربرد” است، یک شیرینی دانمارکی پر از کاسترد. صبحانه معمولاً زمان جشن در دانمارک است، در حالی که شام، زمان غذای جشن آمریکایی رایج است.

متوسط ​​ناهار شامل گوشت های سرد مانند گوشت گاو کباب، ماهی و سوسیس روی نان چاودار با چاشنی است.

وقت شام یا “middag” معمولاً در خانه با تمام اعضای خانواده خورده می شود. قبلاً شامل چندین دوره بود، اما از دهه 60 به یک دوره ساده تبدیل شد. سوپ سنتی، آبگوشت یا سوپ میوه شیرین هنوز هم سرو می شود.

تأثیرات آمریکایی و ایتالیایی را می توان در دانمارک با پاستا، باربیکیو و سالاد بار مشاهده کرد. با این حال، غذاهای سنتی از غذاهای خارجی که در اینجا سرو می شود، برتری دارند. به عنوان یک دانش آموز، تجربه این غذاهای سنتی با مردم محلی بخشی از فرآیند غوطه وری است.شاید بتوانید شانس خود را در تهیه برخی از آن ها امتحان کنید و چند همکلاسی را به آنجا دعوت کنید. این به آن ها نشان می دهد که شما واقعاً به فرهنگ آن ها علاقه مند هستید و ممکن است در بین دانمارکی ها امتیاز قهوه ای به دست آورید.

حیات وحش / پارک های ملی

گوزن، گراز، گرگ، و خرس قهوه ای در زمین های دانمارک رفت و آمد می کنند. با این حال، بسیاری از پستانداران بزرگ دیگر که زمانی در اینجا یافت می شدند به آرامی منقرض شده اند.

رایج ‌ترین پستاندارانی که مشاهده می ‌شوند شامل جوندگانی مانند خرگوش، جوجه تیغی، روباه، سنجاب، و پولکت اروپایی هستند. گوزن های قلیه نیز رایج هستند و آزادانه در مناظر پرسه می زنند.

در تابستان، بسیاری از پرندگان مانند پرندگان آبی مانند لک لک به دانمارک مهاجرت می کنند. در مجموع بیش از 300 گونه پرنده در این کشور وجود دارد.

حیات دریایی نیز در آب های سرزمین اصلی و در دریاهای شمال و بالتیک در مرز دانمارک شکوفا می شود. یک گونه محبوب نهنگ بلوگا است که در آب های سردتر رفت و آمد می کند.

به منظور حفاظت از حیات وحش، سه پارک ملی در دانمارک و یکی در گرینلند ایجاد شد. آن ها در تمام طول سال باز هستند و هیچ هزینه ای برای بازدیدکنندگان ندارند.

دانشگاه کپنهاگ یک برنامه باورنکردنی علوم حیوانات را ارائه می دهد که به زبان انگلیسی تدریس می شود. بسیاری از دانشگاه ها مانند کپنهاگ مجوز کار را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

اگر در حال مطالعه جانورشناسی یا شغلی مرتبط با حیوانات هستید، خدمات پارک ملی ممکن است کمک دانشجویی را استخدام کند. این یک فرصت عالی برای کار با چنین حیات وحش منحصر به فردی خواهد بود.

 

مزایای تحصیل در کشور دانمارک

 

جغرافیای متنوع / فعالیت در فضای باز

دانمارک درست بالای آلمان قرار دارد و شامل جزایر زیادی در سراسر سرزمین اصلی است. نروژ و سوئد خیلی دور از شمال نیستند و ممکن است سفری آسان برای آخر هفته باشد. زمین ها به طور کلی مسطح هستند، اما اکنون به اندازه ای کم هستند که باتلاق های زیادی داشته باشند. خطوط ساحلی زیبا و جزایر اطراف آن پرجمعیت است. قایق سواری در بندر کپنهاگ دانمارک فعالیت های فضای باز که در اینجا یافت می شوند برای دانشجویان بین المللی منحصر به فرد و جذاب هستند. غارنوردی یک فعالیت محبوب در یوتلند است، جایی که سه معدن متروکه اکنون به روی عموم باز است. شکار کهربا یا طلای نوردیک در امتداد خطوط ساحلی رایج است. شام های جنگلی یا آنچه آمریکایی ها آن را “آتش کمپ” می نامند، رویدادهای محبوبی هستند.

دوچرخه سواری کوهستان در بسیاری از پارک های اطراف دانمارک موجود است و اجاره آن ارزان است. تماشای فک و خوک دریایی روی آب یک جاذبه گردشگری بزرگ است.

رویدادها / جشنواره ها

بازار بین المللی وایکینگ ریب یک رویداد تاریخی است که هر ماه می رخ می دهد. این نشان می دهد که وایکینگ ها در صدها سال پیش زندگی می کردند. مردم از سراسر اسکاندیناوی برای شرکت در رویدادها و نمایش های تاریخی که در آنجا برگزار می شود به ریبه می آیند.

کارناوال آلبورگ بزرگترین کارناوال در شمال اروپا است که بیش از 60.000 شرکت کننده و بیش از 100.000 بیننده دارد. در داخل کارناوال، رژه بزرگ برگزار می شود که با یک مهمانی رنگارنگ در مقیاس بزرگ در شهر به پایان می رسد. این یک رویداد منحصر به فرد است که درست در خیابان های نزدیک دانشگاه آلبورگ اتفاق می افتد!

نقاط دیدنی محبوب

دانمارک یک معدن طلا برای دانش آموزانی است که مایل به مطالعه تاریخ، مردم شناسی، جغرافیا، علوم اجتماعی و بسیاری موارد دیگر هستند. این شهر دارای مکان‌ های تاریخی و موزه‌ های فراوانی است که هزاران سال فرهنگ و سنت مردم نوردیک را به نمایش می‌گذارد.

قلعه روزنبورگ در کپنهاگ توسط پادشاه معروف اسکاندیناوی، کریستین چهارم، در اوایل قرن هفدهم ساخته شد. جواهرات تاج پادشاه و ملکه دانمارک و همچنین پرتره های کارولین ماتیلد و استروئنسی را در خود جای داده است.

برای کسانی که به دنبال هیجان های معاصر هستند، باغ تیوولی نیز در کپنهاگ واقع شده است. یکی از محبوب ترین پارک های تفریحی در اروپا است. حتی گفته می شود که این مدل پایه دیزنی لند است.

برای دوستداران وایکینگ، موزه کشتی وایکینگ در Roskilde نزدیک دانشگاه واقع شده است. در آنجا می‌توانید بلیط سفر با کشتی وایکینگ واقعی را رزرو کنید و نحوه عبور آن ها از آب ‌ها را با قایق‌ های فوق ‌العاده پیشرفته‌ شان تجربه کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مزایای تحصیل در دانمارک این است که موسسات آموزش عالی دانمارک بیش از ۶۰۰ برنامه به زبان انگلیسی ارائه می دهند که همگی در سطح جهانی به خاطر کیفیت بالای آموزش شناخته شده هستند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک شما امکان انتخاب بین ۷۰۰ رشته و ۱۳۰۰ کلاس که به زبان انگلیسی تدریس می شوند را دارید.

شما می توانید برای دریافت مدرک کامل در دانشگاه تحصیل کنید یا اینکه به مدرک فعلی خود اعتبار اضافه کنید. موضوعات تحصیلی دامنه وسیعی از رشته ها را پوشش می دهند – علوم، فناوری، علوم داروسازی، بازرگانی، معماری، طراحی، علوم انسانی و غیره.

فرایند اعتباربخشی و تضمین کیفیت مداومی که در سیستم آموزشی دانمارک وجود دارد تضمینی است برای کیفیت بالا و به روز بودن دوره های آموزشی در دانمارک.

از آنجا که تحقیقات نقش مهمی در جامعه دانمارک ایفا می کند شما می توانید دوره های شناخته شده ی دکتری و تحقیقات صنعتی را در دانمارک بگذرانید. اگر علاقه به تحصیل در دانمارک دارید مدارس تابستانه نیز روش مناسبی برای سنجیدن روش های آموزشی این کشور است.

 

مزایا تحصیل در دانمارک

 

آموزش خلاقانه

آموزش عالی در دانمارک روش های سنتی تدریس را با دوره ها و روش هایی ترکیب می کند که به شما در ایجاد مهارت های حل مسئله قوی کمک می کند. روش های تدریس بر پایه مسئله و مباحثه آزاد شما را تشویق می کند نظر خود را بیان کنید، دست به آزمایش بزنید و با دیگران همکاری کنید.

این روش کار بر روی پروژه ها را شامل می شود – پروژه خودتان و همکلاسی ها. این پروژه ها که معمولا برای مقابله با چالش های واقعی ایجاد شده اند بر استفاده از قابلیت شما در استفاده آزادانه از خلاقیت و تفکر تاکید دارند. آزمون های شفاهی و کتبی نیز تضمین کننده ی تاثیر بخش بودن دوره های آموزشی هستند.

محیط آموزشی در دانمارک دوستانه و آرام است و دانشجویان و اساتید آزادانه در طول کلاس به بحث می پردازند. وقتی با دیگر دانشجویان برای انجام پروژه های گروهی همکاری می کنید با دوستان جدیدی از سراسر دنیا آشنا خواهید شد.

پیشرو در نوآورى

کشور دانمارک در سطح جهان به عنوان پیشرو در چند حوزه فناوری و تحقیقات با اثری جهانی شناخته شده است. در ادامه چند مثال از چیزهایی که می توانید در دانمارک از بهترین های جهان یاد بگیرید را آورده ایم.

دانمارک تاریخچه ای طولانی در زمینه دستاورد ها فناورانه دارد. به عنوان مثال برنامه Skype یا Google Maps و همینطور برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی توسط دانمارکی ها تولید شده است.

دانمارک با داشتن صنایع و تحقیقات در زمین هایی مانند فناوری سبز، بیوتکنولوژی، علوم داروسازی، ارتباطات مخابراتیف آی تی و طراحی جامعه ای دانش محور است.