مزایای تحصیل در کشور دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشورهای آرام مرفه ثروتمند، قانونمند و شاد اسکاندیناویست. از مزایای تحصیل در کشور دانمارک میتوان انتخاب کشور دانمارک به عنوان شادترین کشور دنیا اشاره کرد. از دیگر مزایای تحصیل در کشور دانمارک این است که شما می توانید بدون مدرک زبان در این کشور شروع به ادامه تحصیل دهید.

مزایای تحصیل در کشور دانمارک

لازم به ذکر است که سطح زبان انگلیسی شما باید در حد Upper-intermediate باشد. ولی لزومی به ارائه ی مدارک زبان مانند آیلتس نیست. در صورت ارائه ندادن مدرک زبان نماینده دانشگاه از دانشجو مصاحبه می گیرد تا سطح زبان وی را بسنجد.

مورد دیگر مزایای تحصیل در کشور دانمارک امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم (AP) بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد. همراه دانشجو نیز سه ماه بعد اجازه ورود به این کشور را دارد.

 

طول دوره 1/5 تا 2 سال و با هزینه ی 100،000 کرون (برای کل دوره) حدودا معادل 50 میلیون تومان می باشد.
برای این دوره نیاز به مدرک زبان نمی باشد. لازم به ذکر است دانش زبان باید در حد روزمره باشد.

جایگاه جهانی کشور دانمارک

طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت Study Portal پرسشنامه ای که توسط دانشجویان در رابطه با رضایتمندی از تحصیل پر شده است، کشورهای اسکاندیناوی بهترین کشور جهت ادامه تحصیل می باشد.
این آمار براساس 16000 نظر در سال 2013/14 ارائه شده است. فنلاند بین کشورهای اروپایی رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. البته کشور های سوئد و دانمارک رقابت تنگاتنگی با این کشور دارند و در رتبه های بعدی قرار دارند.
نمره ای که فنلاند در خصوص رضایتمندی به خود اختصاص داده است 9.2 از 10 نمره و کشورهای سوئد و دانمارک بصورت مساوی 9.1 را کسب کرده اند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک می توانید انتظار آموزش در سطح جهانی در حوزه هایی مانند مهندسی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات (IT) داشته باشید. به علاوه، شما در محیطی امن، دوستانه و خلاقیت محور مشغول به تحصیل خواهید بود.

چالش های جهانی نیاز به راه حل های خلاقانه دارند

تمرکز آموزش عالی در کشور دانمارک یافتن راه حل برای مشکلات جهانی است. به همین خاطر کلاس های درس سنتی با همکاری های صنعتی و روش های آموزشی جدیدی ترکیب شده اند که دانشجو ها را تشویق می کند تا از مهارت هایی که یاد گرفته اند استفاده کنند و دانش جدید را به راه حل هایی خلاقانه تبدیل کنند.

این روش تحصیل نیاز به سطح بالایی از خلاقیت و استقلال فکری دارد در نتیجه تحصیل در دانمارک می تواند برای برخی افراد چالش برانگیز و متفاوت با چیزی باشد که به آن عادت دارند. ما شدیدا باور داریم این روش به شما کمک خواهد کرد تا در هر تصمیمی که در زندگی خود گرفتید در آن موفق شوید.

کیفیت بالای تحصیل

مدارک تحصیلی دانمارک در سراسر دنیا شناخته شده هستند و می توانند زمینه بسیار مناسبی برای آینده کاری شما ایجاد کنند.

سیستم آموزشی دانمارک به گونه ای طراحی شده تا خلاقیت، نوآوری و تفکر تحلیل گر و نقاد را پرورش دهد. به عنوان یک دانشجو در دانمارک شما با محیط آموزشی ای به روز رو به رو خواهید شد که در آن می توانید از متخصصین صنعت بیاموزید و دوره های کارآموزی را در موسسات شناخته شده بین المللی بگذرانید.

علاوه بر این ها، همکاری موسسات آموزش عالی، کسب و کار ها، پارک های علوم و موسسات تحقیقاتی عمومی در سطح جهانی تضمین کننده ی این هستند که تحصیل و تحقیق در کشور دانمارک از آخرین یافته ها سرچشمه میگیرد و برای نیازهای بازار کار جهانی پاسخگو خواهد بود.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مزایای تحصیل در دانمارک این است که موسسات آموزش عالی دانمارک بیش از ۶۰۰ برنامه به زبان انگلیسی ارائه می دهند که همگی در سطح جهانی به خاطر کیفیت بالای آموزش شناخته شده هستند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک شما امکان انتخاب بین ۷۰۰ رشته و ۱۳۰۰ کلاس که به زبان انگلیسی تدریس می شوند را دارید.

شما می توانید برای دریافت مدرک کامل در دانشگاه تحصیل کنید یا اینکه به مدرک فعلی خود اعتبار اضافه کنید. موضوعات تحصیلی دامنه وسیعی از رشته ها را پوشش می دهند – علوم، فناوری، علوم داروسازی، بازرگانی، معماری، طراحی، علوم انسانی و غیره.

فرایند اعتباربخشی و تضمین کیفیت مداومی که در سیستم آموزشی دانمارک وجود دارد تضمینی است برای کیفیت بالا و به روز بودن دوره های آموزشی در دانمارک.

از آنجا که تحقیقات نقش مهمی در جامعه دانمارک ایفا می کند شما می توانید دوره های شناخته شده ی دکتری و تحقیقات صنعتی را در دانمارک بگذرانید. اگر علاقه به تحصیل در دانمارک دارید مدارس تابستانه نیز روش مناسبی برای سنجیدن روش های آموزشی این کشور است.

مزایای تحصیل در دانمارک

آموزش خلاقانه

آموزش عالی در دانمارک روش های سنتی تدریس را با دوره ها و روش هایی ترکیب می کند که به شما در ایجاد مهارت های حل مسئله قوی کمک می کند. روش های تدریس بر پایه مسئله و مباحثه آزاد شما را تشویق می کند نظر خود را بیان کنید، دست به آزمایش بزنید و با دیگران همکاری کنید.

این روش کار بر روی پروژه ها را شامل می شود – پروژه خودتان و همکلاسی ها. این پروژه ها که معمولا برای مقابله با چالش های واقعی ایجاد شده اند بر استفاده از قابلیت شما در استفاده آزادانه از خلاقیت و تفکر تاکید دارند. آزمون های شفاهی و کتبی نیز تضمین کننده ی تاثیر بخش بودن دوره های آموزشی هستند.

محیط آموزشی در دانمارک دوستانه و آرام است و دانشجویان و اساتید آزادانه در طول کلاس به بحث می پردازند. وقتی با دیگر دانشجویان برای انجام پروژه های گروهی همکاری می کنید با دوستان جدیدی از سراسر دنیا آشنا خواهید شد.

در دانمارک تحصیل کنید

 • نمایه ای بین المللی به دست بیاورید.
 • مهارت های عالی خلاقانه و مبتنی بر همکاری به دست آورید.
 • زمینه ای مستحکم برای آینده کاری خود به دست آورید.

استانداردهای آموزشی سطح بالا

هر رشته ای که برای تحصیل در دانمارک انتخاب کنید می توانید انتظار استاندارهای سطح بالا از دانشگاه های کشور داشته باشید. اساتید دانشگاه های دانمارک محققین نیمه وقت هستند و اغلب تجربه کار به صورت حرفه ای دارند. این موضوع تضمین دهنده دانش آکادمیک به روز و نگاهی عملی در تدریس آنها است.

علاوه بر این، موسسات آموزش عالی دانمارک اغلب با کسب و کارها، صنایع و موسسات تحقیقاتی همکاری می کنند تا محیط آموزشی پویا برای دانشجویان خلق کنند که در آن می توانند مستقیم از متخصصین صنایع بیاموزند. رشته های بسیاری هم دوره های کارورزی را شامل می شوند که تجربه کاری با ارزشی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

آکادمی ها، کالج ها و دانشگاه های دانمارک همگی مدرن هستند و به دانشجویان دسترسی رایگان به کامپیوتر، کتابخانه و وای فای در محیط دانشگاه می دهند.

پیشرو در نوآورى

مزایای تحصیل در کشور دانمارک

کشور دانمارک در سطح جهان به عنوان پیشرو در چند حوزه فناوری و تحقیقات با اثری جهانی شناخته شده است. در ادامه چند مثال از چیزهایی که می توانید در دانمارک از بهترین های جهان یاد بگیرید را آورده ایم.

دانمارک تاریخچه ای طولانی در زمینه دستاورد ها فناورانه دارد. به عنوان مثال برنامه Skype یا Google Maps و همینطور برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی توسط دانمارکی ها تولید شده است.

دانمارک با داشتن صنایع و تحقیقات در زمین هایی مانند فناوری سبز، بیوتکنولوژی، علوم داروسازی، ارتباطات مخابراتیف آی تی و طراحی جامعه ای دانش محور است.

به منظور بیشتر کردن تحصیل در حوزه های مهم جهانی، امروزه دانمارک بیشترین میزان هزینه برای آموزش عالی (درصد از تولید ناخالص داخلی) در OECD را دارد. چند نمونه:

پیشرو در فناوری پاک

سی سال تمرکز بر سیاست های مرتبط با انرژی دانمارک را به پیشرو در توسعه و استفاده از انرژی های تجدید پذیر (مانند سوخت گیاهی، باد، موج و انرژی خورشیدی) تبدیل کرد.

دانمارک قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ پنجاه درصد از انرژی خود را از باد تامین کند و تا سال ۲۰۵۰ وابستگی خود به سوخت های فسیلی را از بین ببرد. امروزهدانمارک پیشرو در نوآوری در حوضه فناوری پاک است.

اولین در حوزه آی تی

زیرساخت عالی دیجیتال و نفود بالای آی تی در دانمارک این کشور را به محلی ایده آل برای آزمایش فناوری های اطلاعات جدیدی کرده است. شرکت های نرم افزاری در دانمارک موفقیت خوبی دارند و دانمارک تبدیل به درگاهی برای شرکت های بزرگی مانند ماکروسافت، HB، گوگل و IBM شده است.

پیشرو در بیوتکنولوژی

گروه بیوتکنولوژی دانمارک از مهمترین ها در جهان است، به خصوص در حوزه هایی مانند مهندسی زیستی، تحقیقات آنزیمی، تحقیقات CNS و تحقیقات در حوزه سرطان. گروه Medicon Valley در دانمارک سومین گروه صنعتی بزرگ تولید دارو در اروپا است که همکاری نزدیکی با دانشگاه ها، شرکت ها و بیمارستان ها دارد.

برخی رتبه های جهانی دانمارک (۲۰۱۰-۲۰۱۲)

 • پیشرو در نوآوری (دوم اروپا)
 • نوآوری حوزه فناوری پاک (اول)
 • تراکم علمی (بالاترین در اروپا)
 • بهترین سیستم های انرژی (پنجم)
 • استعداد زایی (دوم)
 • شاخص خلاقیت جهانی (چهارم)
 • رقابتی ترین کشورها (دوازدهم)
 • پیشرفته ترین کشور در حوضه آی تی (چهارم)
 • کشور با بالاترین سطح رضایت دانشمندان (اول)
 • بهترین سیستم آموزشی دنیا (دوازدهم)

طراحی دانمارکی  میراثی زنده

دانمارکی ها از سادگی و کارایی لذت می برند. این موضوع در مدیریت جامعه دانمارک پایبندی آن به پایداری خودنمایی می کند. این سادگی خود را در طراحی ها و معماری دانمارک نشان می دهد.

امروزه مد، مبل و مان، طراحی و معماری دانمارک از جمله صادرات اصلی کشور هستند و در جهان به خاطر ویژگی ها نوآورانه و کیفیت بالایشان شناخته شده اند.