هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک

هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک

برای شروع تحصیل و زندگی در یک کشور جدید دانستن هزینه ها همیشه می تواند دید روشنی از آینده برای فرد ایجاد کند. تحصیل برای دانشجویان کشور های اتحادیه اروپا رایگان است. اما شهریه تحصیلی برای همه ی دانشجویان بطور سالیانه در حدود ۶۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو معادل ۴۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰  کرون دانمارک میباشد.

در نگاه کلی هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک به این صورت است که هزینه ی زندگی در دانمارک ماهیانه ۶۰۰ الی ۹۰۰ یورو می باشد و در دوران دانشجویی هفته ای ۲۰ ساعت اجازه ی کار دارید. هزینه ی تحصیل در دانمارک سالیانه ۴۰ میلیون تومان است. مقطع دکترا رایگان است و شغل محسوب می شود.

در ادامه هزینه ی تحصیل در دانمارک را در ترمهای مختلف با جزییات خواهید دید.

هزینه ی تحصیل در دانمارک

جدول مقدار هزینه ترمهای مختلف در دانشگاه های دانمارک در دو سال ۲۰۱۴/۲۰۱۶:

مقطع AP (فوق دیپلم ) در رشته های بازاریابی و طراحی مد:

Euro DKK
۱st semester

Incl. Student handling and registration

۶.۲۰۰ ۴۶.۵۰۰
۲nd semester ۳۶۰۰ ۲۷.۰۰۰
۲nd year ۶۰۰۰ ۴۵.۰۰۰
Re-take 1st year ۶۰۰۰ ۴۵.۰۰۰

 

مقطع AP (فوق دیپلم ) در رشته های علوم کامپیوتر، مولتی مدیا و تکنیکال :

Euro DKK
۱st semester

Incl. Student handling and registration

۷۵۰۰ ۵۶.۲۵۰
۲nd semester ۴۹۰۰ ۳۶.۷۵۰
۲nd year (3+4 semesters) ۸۰۰۰ ۶۰.۰۰۰
۵th semester computer science ۲۰۰۰ ۱۵.۰۰۰
Re-take 1st year ۸۰۰۰ ۶۰.۰۰۰

 

مقطع لیسانس:

 

Euro DKK
۱st Year (1st + 2nd semesters)

Incl. registration

۷۸۰۰ ۵۸.۵۰۰
۳rd semester ۲۵۰۰ ۱۸.۷۵۰

 

هزینه ی زندگی و تحصیل در دانمارک

هزینه ی زندگی در دانمارک

هزینه ی زندگی در دانمارک همانند سوئد و آلمان می باشد یعنی چنانچه دانشجو ساکن شهرهای بزرگ و اصلی همانند کپنهاگن و یا آرهوس باشد هزینه ی زندگی ماهیانه ۷۰۰۰ کرون دانمارک برای اقامت دانشجویی و به ازاء هر نفر همراه ۳۵۰۰ کرون دانمارک می باشد.

در شهرهای کوچک هزینه ی زندگی ماهیانه ۵۰۰۰ کرون دانمارک برای دانشجو و ۲۵۰۰ کرون دانمارک برای هر نفر همراه در نظر گرفت. با توجه به هزینه های زندگی، انتظار می رود عموماً دانشجوها متقاضی اخذ پذیرش در شهرهای کوچک باشند و پس از آشنایی با امکانات و محیط بعد از یک ترم جهت ادامه ی تحصیل در شهرهای بزرگتر اقدام نمایند تا امکان یافتن کار را در زمان دانشجویی افزایش دهند.

هزینه سکونت در دانمارک

سکونت بخش بزرگی از هزینه های ماهانه زندگی در دانمارک را به خود اختصاص خواهد داد. خارجی ها باید محل زندگی خود را با دقت انتخاب کنند زیرا این موضوع معمولا روی قیمت ها تاثیرگذار خواهد بود. به طول ویژه، اندازه کوچک کپنهاگ در کنار محبوبیت آن به این معنی است که محل مناسب برای زندگی کمیاب و گران خواهد بود.

هزینه خدمات رفاهی معمولا در هزینه اجاره آورده نمی شود در نتیجه اهمیت دارد که بودجه برای این هزینه اضافه نیز کنار بگذارید. وقتی به دنبال جایی برای زندگی می گردید به یاد داشته باشید که هزینه ودیعه اولیه برابر با مبلغ سه ماه اجاره آن مکان خواهد بود.