پزشکان سوئد

اشتغال در رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی در سوئد

کشور سوئد برای ادامه تحصیل و مهاجرت و اشتغال، یکی از کشورهای پرطرفدار می باشد. به خصوص اشتغال پزشکان، پرستاران و ماماها در سوئد امروزه بسیار پرطرفدار است. تحصیل پزشکی در سوئد به زبان انگلیسی بسیار محبوب است. اگر مایل هستید که در دسته پزشکان سوئد قرار بگیرید، در این مقاله با موضوع کار و تحصیل پزشکان در سوئد همراه ما باشید.

مزایای کار و تحصیل در سوئد به عنوان پزشک و یا پرستار

  • پزشکان ایرانی در سوئد  می توانند کار گروهی (Team Work) را تجربه کنند. بازار جهانی همیشه به کار گروهی و نوآوری بها می دهد که این امر را می توانید با تحصیل پزشکی در سوئد در دانشگاه های سوئد یاد بگیرید. شما همچنین تکنیک هایی برای یادگیری بهتر کار گروهی خواهید آموخت.
  • دانشگاه های سوئد مثل دانشگاه گوتنبرگ دارای پیشرفته ترین برنامه های آموزشی در مقاطع دانشگاهی می باشد. شما همچنین می توانید برای کار پزشکی در سوئد دوره های کارآموزی را بصورت نیمه وقت در رشته ی خودتان بگذرانید. این امر باعث می شود که شما هم عملی و هم تئوری در رشته ی خود حرفه ای شوید. دانستن تئوری و به کار بستن آن بصورت عملی مزایای خوبی برای پیدا کردن کار بعد از اتمام رشته پزشکی در سوئد می شود.
  • شما بیشتر رشته ها را می توانید در دانشگاه های سوئد بیابید و طبق علاقه ی خود یکی از این رشته ها را انتخاب کنند.
  • شما قادر به ادامه تحصیل به زبان سوئدی و انگلیسی می باشید. همچنین تعداد زیادی از شرکتها در کشور سوئد به زبان انگلیسی صحبت میکنند. به این معنا که با تسلط به زبان انگلیسی می توانید در این شرکت ها مشغول به کار شوید.
  • مخارج زندگی و شهریه ها مقرون به صرفه هستند. بورسیه ها و کمک هزینه های فراوانی برای تحصیل وجود دارد.
  • در حین تحصیل و بعد از تحصیل امکان کار در این کشور وجود دارد. میتوانید در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه های جهان حضور داشته باشید و مهارت های لازم برای فعالیت در مشاغل جهانی را خواهید آموخت.

کشور سوئد از جمله ده کشور برتر و مرفه دنیاست که دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اشتغال پزشکان، پرستاران و ماماها و گرایشات آن در سوئد نیاز به دانش زبان سوئدی جهت تحصیل و کار دارند. علیرغم اینکه سوئدی ها تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند اما  زبان رسمی این کشور، زبان سوئدی است که تسلط به آن اهمیت زیادی برای زندگی و کار در کشور سوئد دارد.

برای کسانی که با مدرک دیپلم و پیش دانش دانشگاهی قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی دارند بهتر است سراغ کشور سوئد نروید. چون به جز پیش نیازهای رشته ی پزشکی، دانستن زبان سوئدی و شرکت در آزمون ورودی نیز مورد نیاز است.

دوره زبان سوئدی در سوئد

گرفتن ویزا بسیار مشکل است. اما کسانی که مدرک پزشکی و پرستاری دارند فرصت دارند بدون داشتن مدرک زبان برای دوره ی زبان سوئدی یکساله در کشور سوئد اقدام کنند. از آنجایی که رشته های پرستاری، مامایی و پزشکی در سوئد به زبان سوئدی ارائه می شوند، دولت سوئد برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را دارند و یا قصد اشتغال در این کشور را دارند، این دوره های زبان سوئدی را در نظر گرفته است. هزینه ی این دوره ی زبان یکساله حدودا ۱۰۰۰۰ یورو است.

از جمله مزایای این دوره:

ویزای همزمان برای همراهین دانشجو ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) می باشد.

همچنین فرزندان اجازه ی ادامه تحصیل رایگان خواهند داشت.

دوره ی زبان سوئدی یکساله فرصت خوبی برای دانشجو و همراهین وی است که بتوانند همزمان وارد کشور سوئد شوند.

پزشکی در سوئد

اشتغال پزشکان و پرستاران در سوئد

شرایط کار و تحصیل پزشکی در سوئد

بعد از اتمام دوره ی زبان یکساله سوئدی، پزشکان به مدت ۶ ماه و پرستاران به مدت ۳ ماه دوره ی کارآموزی می گذرانند و سپس می توانند به عنوان پزشک سوئد وارد بازار کار شوند.

البته برای کار باید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای سوئدی دریافت کرده باشند. با توجه به اینکه مدت یکسال در کشور سوئد حضور دارند و در این مدت با مرکز پزشکی سوئد و بهداشتی در ارتباط خواهند بود لذا امکان پیدا کردن کار در کیس مهاجرت پزشکان سوئد فوق العاده بالا می باشد. به این صورت که کارفرمای سوئدی با گذاشتن حداقل ۱۰ روز آگهی استخدام در اتحادیه اروپا در مورد جذب نیرو تبلیغ کرده باشد.

دو عامل اصلی بازارکار خوب برای پرستاری و پزشکی در سوئد این است که جمعیت سوئد در حال رشد است و دوم سن جمعیت در کشور سوئد در حال افزایش است. همین دو علت فرصت های شغلی خوبی را برای این صنف به ارمغان می آورد. همچنین کمبود پزشک عمومی در سوئد نیز به معضلی تبدیل شده است. پیش بینی می شود که در سال ۲۰۳۰ درخواست برای مشاغل پزشکی تا ۴۰ درصد افزایش یابد در نتیجه اقامت کاری پزشکان در سوئد بیشتر اتفاق خواهد افتاد. پرستاران نیز این فرصت را خواهند داشت که در سیستم درمانی مدرن و سازماندهی شده کار کنند.

پرستاران در سوئد با قرارداد دائمی کار فول تایم هفته ای ۳۶ الی ۳۸ ساعت کار در سه شیفت کار می کنند و شامل ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق هستند. به طور میانگین درامد پزشکان سوئد این قشر از ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار کرون بسته به تجربه ی کاری شخص می باشد.

شما هم میتوانید به پزشکان ایرانی مقیم سوئد اضافه شوید. برای این کار با ما تماس بگیرید.

در جامعه ی سوئد شغل پرستاری از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار است. پرستاران و ماما ها ارتباط اولیه با بیماران دارند و تاثیر بالایی در سیستم سلامتی خواهند داشت. لازم به ذکر است که این ارتباط نزدیک و مداوم با بیماران محلی در این کشور اهمیت تسلط به زبان سوئدی را دو چندان می کند.

از مزایای کار به عنوان یک پرستار در سوئد:

در سوئد هیچ گونه سلسله مراتب طبقاتی از لحاظ پست و مقام وجود ندارد. در نتیجه این امر باعث می شوند که احترام و موقعیت اجتماعی یکسانی برای پزشکان و پرستاران قائل باشند.

پرستاران به طور کلی بین بیماران محبوب هستند و اولین کسانی هستند که در مراکز درمان و بهداشت با بیماران ارتباط نزدیک برقرار می کنند.

از مزیت های مهم شغل پرستاری در سوئد این است که به عنوان یک پرستار اگر به زمینه خاصی (مانند: پزشکی کودکان، آی سی یو و غیره) علاقه مند هستند می توانند با گذراندن برنامه های آموزشی به خصوصی، به عنوان یک متخصص در این زمینه ها مشغول به کار شوند. همچنین این برنامه های آموزشی این امکان را به پرستاران می دهد که موقیت سرپرستی بخش را داشته باشند، که این مساله باعث افزایش حقوق آنها می شود.

با نگاهی اجمالی به سطح رفاه، موقعیت، امنیت و کیفیت زندگی در کشور سوئد می توان این کشور را مقصد مناسب برای پزشکان، پرستاران و مامایان دانست، به خصوص که متاهلین می توانند با خیال راحت خانواده ی خود را نیز همراه خود ببرند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.