توضیحاتی در مورد برنامه های تحصیلی فنلاند

پس از اتمام کارشناسی، می توانید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید. مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه حداقل شامل 120 واحد است و می تواند در حدود 2 سال تحصیل تمام وقت تکمیل شود.

 

کارشناسی ارشد در فنلاند

 

به عنوان یک قاعده، دانشجویانی که در دانشگاه ها پذیرفته می شوند به طور خودکار حقوق تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دریافت می کنند. اکثر برنامه های کارشناسی به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می شود، اما مجموعه گسترده ای از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی وجود دارد. برنامه های کارشناسی ارشد جداگانه دارای انتخاب های جداگانه از دانش آموزان است.

برای واجد شرایط بودن برای برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه، باید مدرک کارشناسی یا مطالعات مربوطه را گذرانده باشید.

 • مطالعات پایه، متوسط ​​و پیشرفته در موضوعات اصلی و فرعی
 • مطالعات زبان و ارتباطات
 • مطالعات دیگر
 • کارآموزی
 • پایان نامه نهایی (پایان نامه کارشناسی ارشد)

دانشگاه ها مسئول برنامه ریزی محتوا و ساختار برنامه های تحصیلی هستند. علاوه بر این، دانش آموز ممکن است بتوانند مادامی که شامل مطالعات اجباری باشد و از دستورالعمل های کلی ساختاری پیروی کند، محتوای مطالعه خود را بطور مستقل برنامه ریزی کند.

خدمات دانشجویی دانشگاه ها و هماهنگ کننده های بین المللی خود دانشکده ها به دانشجویان خارجی راهنمایی ارائه می دهند.

موسسات آموزش عالی فنلاند در حال حاضر بیش از 500 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. گزینه های تحصیلی و تحقیقاتی در مقطع دکترا نیز در دسترس است.

اکثر برنامه های کارشناسی که به زبان انگلیسی تدریس می شود توسط دانشگاه های علوم کاربردی (UAS) ارائه می شود، در حالی که اکثر برنامه های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود توسط دانشگاه ها ارائه می شود.

 تحصیل در فنلاند

برنامه مناسب خود را پیدا کنید!

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد همه برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی از پورتال Studyinfo.fi دریافت کنید.

اگر به اطلاعات دقیق در مورد الزامات، واجد شرایط بودن و روند پذیرش نیاز دارید، با پذیرش دانشگاه ارائه دهنده برنامه مورد علاقه خود تماس بگیرید.

اگر علاقه مند به تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی هستید، هنگام درخواست پذیرش باید به این زبان ها مسلط باشید. اگر از قبل فنلاندی یا سوئدی می دانید، ممکن است تحصیل به این زبان ها برای شما مناسب باشد. برای مشاوره بیشتر با دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید.

یک سال تحصیلی تمام وقت معادل 60 واحد آموزش عالی و یک اعتبار مربوط به 25 تا 30 ساعت کار است.

ECTS اعتبار حجم یادگیری را بر اساس نتایج یادگیری تعریف شده و حجم کاری مرتبط با آن ها بیان می کند.

 

شرایط کارشناسی ارشد در فنلاند

برای درخواست برنامه کارشناسی ارشد، باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را داشته باشید. برای واجد شرایط بودن برای برنامه کارشناسی ارشد UAS باید دوسال سابقه کار مرتبط داشته باشید.  مدرک کارشناسی ارشد معمولا دانشگاه 2 سال تحصیل تمام وقت و 120 واحد تحصیلی است.

 

فرصت های تحصیلات تکمیلی در فنلاند – چه برنامه های تحصیلی ای برای 2021 ارائه می شود؟

شهرهای تمیز و ایمن فنلاند، بیابان های بکر و کیفیت بالای زندگی آن را به مقصدی عالی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تبدیل کرده است.

فنلاند اگرچه کمتر از همسایگان اسکاندیناوی خود شناخته شده است، دارای چندین موسسه با سابقه عالی است. دانشگاه هلسینکی بر اساس رتبه بندی دانشگاه های تایمز در رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بخش آموزش عالی در فنلاند تعداد برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است تا دانشجویان بین المللی را جذب کند.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا می توانید تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند را در نظر بگیرید:

هزینه زندگی نسبتاً پایین: در مقایسه با دیگر کشورهای شمال اروپا، هزینه زندگی در فنلاند کمتر است. این بدان معناست که شما می توانید سبک زندگی معروف اسکاندیناوی را بدون نگرانی بیش از حد در مورد موجودی بانکی خود تجربه کنید.

آزادی تحصیلی: فنلاند به حق به جامعه مساوات طلب خود می بالد و این موضوع در بخش آموزش عالی منعکس می شود که بر اهمیت همکاری و استقلال تحصیلی تأکید می کند.

تحقیق و توسعه: دانشگاه های علوم کاربردی در فنلاند ارتباط نزدیکی با صنعت محلی دارند و به شما این امکان را می دهند که مهارت های خود را در عمل به کار بگیرید.

 • تعداد دانشگاه های ارائه دهنده ی برنامه ی کارشناسی ارشد در فنلاند: 35
 • قدیمی ترین دانشگاه: دانشگاه هلسینکی فنلاند سال تاسیس 1640
 • تعداد دانشجویان بین الملل مشغول به تحصیل در دانشگاه های فنلاند: 23,714 نفر
 • سال تحصیلی: سپتامبر تا ژوئن

 

کارشناسی ارشد در فنلاند

 

انواع دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

فنلاند دارای دو نوع موسسه آموزش عالی است که می توانید در آن مقاطع کارشناسی ارشد را بگذرانید:

 • 13 دانشگاه
 • 22 دانشگاه علمی کاربردی

لازم به ذکر است دانشگاه ها از سیستم سه طبقه بولونیا پیروی می کنند: کارشناسی سه سال، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا چهار سال هستند. ECTS ( واحد اعتبارسنجی ) تمام مدارک، از جمله مقاطع کارشناسی دانشگاه های علوم کاربردی بیشتر بر آموزش حرفه ای و تحقیقات کاربردی تمرکز دارند. به این ترتیب، کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی کمی متفاوت از سایر دانشگاه هاست و مدت زمان کمتری طول می کشد. علاوه بر این، تنها با تکمیل کارشناسی و سه سال تجربه حرفه ای می توان به آن ها دسترسی داشت.

انواع دوره ها

دانشگاه های علمی کاربردی می تواند مدت زمان کوتاه تری داشته باشد، زیرا دانش آموزان باید قبل از شروع دوره دارای تجربه حرفه ای قابل توجهی باشند. مانند سایر کشورهای اروپایی، اعتبارات از طریق ترکیبی از دوره های اجباری / اصلی و دوره ها یا فعالیت های اختیاری به دست می آید. تدریس برای مقاطع کارشناسی ارشد بصورت حضوری یا مجازی از طریق سخنرانی ها، سمینارها، آموزش ها و موارد عملی و همچنین دوره های زبان یا دوره کارآموزی ارائه می شود. ارزیابی بر اساس دوره، امتحانات و پایان نامه نهایی است.

هزینه های کارشناسی ارشد و بودجه در فنلاند

در گذشته هیچ شهریه ای در فنلاند وجود نداشت. با این حال، این امر در سال تحصیلی 2017-18 تغییر کرد، زمانی که هزینه هایی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا تعیین شد. این شهریه ی تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد بین 4000 تا 18000 یورو متغیر است.

همه دانشجویان برای عضویت در دانشگاه یا اتحادیه دانشجویی باید هزینه اندکی بپردازند. سایر هزینه ها ممکن است شامل دسترسی به امکانات دانشجویی مانند مراکز ورزشی و همچنین خرید کتاب های درسی یا سایر مطالب باشد.

 

کارشناسی ارشد در فنلاند

 

منابع مالی

موسسات آموزش عالی فنلاند بورسیه تحصیلی به دانش آموزان با استعداد غیر اتحادیه اروپا ارائه می دهند، که شما عموماً همزمان با درخواست کارشناسی ارشد خود برای آن درخواست می کنید.

شما ممکن است واجد شرایط دریافت حمایت از طریق طرح اراسموس باشید که برنامه های منتخبی مانند Erasmus Mundus Joint Masters ارائه می دهند.

درخواست کارشناسی ارشد در فنلاند

سال تحصیلی فنلاند در ماه سپتامبر آغاز می شود، اما دوره درخواست برنامه های کارشناسی ارشد در فنلاند عموماً از نوامبر تا فوریه / مارس است. (اگرچه در برخی موارد ممکن است اواخر ژانویه بسته شود.)

بسته به برنامه کارشناسی ارشد مورد نظر، تاریخ های دقیق ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر یا حتی در یک دانشگاه متفاوت باشد.

شرایط ورود

متقاضیان کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی (حداقل سه سال) باشند. برای کارشناسی ارشد شما همچنین به سه سال تجربه کار حرفه ای نیاز دارید. اگر قبلاً دارای تحصیلات عالی از کشوری غیر از فنلاند هستید، صلاحیت شما بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

مهارت های زبان: در صورت تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به یکی از زبان های رسمی کشور، انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی.

سایر الزامات خاص دانشکده، در صورت وجود

فرآیند پذیرش

در هر دو نوع دانشگاه در فنلاند از Studyinfo.fi برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد استفاده می شود.

هزینه ای برای درخواست دوره در دانشگاه فنلاند به صورت دستی از شما دریافت نمی شود. شما باید از طریق Studyinfo.fi برای پرداخت هزینه بررسی درخوواست اقدام کنید.

شرایط ویزا شدن

از آنجا که فنلاند عضو اتحادیه اروپا است، شرایط ویزا و مهاجرت برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند هستند، بسته به ملیت متفاوت است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا معمولاً برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای ورود به فنلاند و زندگی در آنجا باید درخواست ویزا کنند.

اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستید، به طور خودکار از حق ورود به فنلاند و گذراندن دوره تحصیلی در آنجا برخوردار خواهید بود.

با این حال، شما باید به عنوان دانشجو ثبت نام کرده و حضور خود را در کشور ظرف سه ماه پس از ورود گزارش دهید.

مجوز اقامت در فنلاند

در فنلاند، ویزا مجوز اقامت کوتاه مدت است که به شما اجازه می دهد حداکثر سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید. بنابراین، اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید این ویزا مناسب نیست. آنچه شما نیاز دارید یک “ویزای دانشجویی” طولانی مدت به نام “اجازه اقامت دانشجویی” است.

تنها زمانی می توانید درخواست مجوز اقامت خود را شروع کنید که پذیرش رسمی از دانشگاه های فنلاند یا دانشگاه های علمی کاربردی این کشور گرفته باشید. دریافت پذیرش مدتی طول می کشد، بنابراین مطمئن شوید که در پرکردن اپلیکیشن مربوطه تأخیر نکنید.

این امر به ویژه مهم است زیرا شما باید شخصاً به سفارت محلی فنلاند اقدام کنید.

برای درخواست مجوز اقامت در کشور فنلاند، به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک پیشنهاد رسمی برای پذیرش از دانشگاه شما
 • بیمه درمانی مناسب
 • اثبات اینکه می توانید در طول تحصیل خود را از نظر مالی تامین کنید (6،720 یورو در سال)

بیمه درمانی مناسب

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت وزارت امور خارجه فنلاند یا خدمات مهاجرت فنلاند مراجعه کنید. سرویس مهاجرت مجوز اقامت را ارائه می دهد که یک سال معتبر است و باید در یک ایستگاه پلیس محلی تمدید شود. شما باید هر سال اثبات منابع مالی را ارائه دهید.

 

کارشناسی ارشد در فنلاند

 

ثبت نام

همه دانشجویان غیر فنلاندی باید در ایستگاه پلیس محلی ثبت نام کنند، حتی اگر از اتحادیه اروپا هستید. برای کسانی که نیاز به اجازه اقامت دارند، ثبت نام پلیس برای تمدید سالانه آن لازم است.

برنامه های کارشناسی ارشد در فنلاند، به ویژه برنامه هایی که جامعه بین المللی دانشجویان را مورد هدف قرار داده است، دارای محتوای تحقیقاتی قوی هستند و به عنوان آمادگی برای مطالعات دکتری طراحی شده اند. با این حال، هر دو کارشناسی ارشد دارای ساختار و پژوهشی، را دربردارد. صرف نظر از این که شما به دنبال یک حرفه تحقیقاتی هستید یا خیر، یک افزودنی ارزشمند برای رزومه هستند. دانشگاه ها دارای خدمات شغلی هستند که می توانند به شما در مورد فرصت های شغلی مشاوره دهند. آن ها اطلاعات محلی از بازار کار در فنلاند و منطقه شمال اروپا خواهند داشت، بنابراین اگر قصد اقامت بعد از تحصیل را دارید، ارزش صحبت با آن ها را دارد. اگر برای تحصیل در فنلاند به ویزای کشور فنلاند نیاز دارید، وضعیت اشتغال پس از تحصیل را بررسی کنید.

در نهایت به دانشگاه های برتر فنلاند و رتبه بندی آن ها می پردازیم.

رتبه بندی QS در سال 2021 رتبه بندی تایمز در سال 2021 نام دانشگاه
104 98 دانشگاه هلسینکی
127 201-250 دانشگاه آلتو
408 301-350 دانشگاه اولو
409 301-350 دانشگاه تامپره
470 351-400 دانشگاه ال یو تی
287 351-400 دانشگاه تورکو
499 401-500 دانشگاه ایسترن فنلاند
33310 401-500 Jyväskylä دانشگاه
571-580 601-800 دانشگاه آبو آکادمی