سفر به لیتوانی

Chinese, USA and Shengen European visas in passports – adventure background

کشور جمهوری لیتوانی یک کشور کوچک با جمعیت ۲.۹۷۹.۰۰۰ نفر اما زیبا و منحصر به فرد در کرانه ی دریای بالتیک است که در اروپای شمالی قرار دارد و جزو سه کشور منطقه بالتیک است که با لتونی، بلاروس و لهستان و روسیه هم مرز است. کشور لیتوانی سرزمینی هموار و سرسبز در حاشیه اروپا است که مناظر بکر و طبیعت غنی آن مانند دریاچه های آرام و جنگل های وسیع و شهرهای دنج، شما را محسور خود خواهد کرد.

مردم لیتوانی انسان های بی ریا و مهمان نواز و همراه هستند و در مقابل همین رفتار را نیز از مهمانان کشورشان انتظار دارند. امید به زندگی در این کشور بالاست و اگر پای صحبت های پیزرن ها و پیرمرد هایشان بنشینید، داستان های جذابی از تاریخ و فرهنگ و تجربیات آنها خواهید شنید.

کشور لیتوانی از شهرهای بزرگ و همچنین شهرهای کوچک تر و روستاهای سرسبز است. اگر خسته از زندگی شهری شلوغ هستید می توانید در روستاهای زیبای این کشور زندگی پر ازآرامش در کنار دریاچه ها و رودها داشته باشید. همچنین اگر عادت به زندگی شهری داشته باشید شهرهای بزرگ این کشور نیز زمینه های متنوع و جذابی را برایتان دارد.

راهنمای سفر به لیتوانی

برای سفر به لیتوانی راه های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه ها پرواز است. بیشتر مسافران بین المللی در فرودگاه بین المللی ویلنیوس وارد کشور می شوند که تقریبا 4 مایل با پایتخت فاصله دارد. فرودگاه ویلنیوس یکی از 4 فرودگاه بزرگ لیتوانی است که بیش از 20 ایرلاین چارتری و سیستمی دارد که به بسیاری از شهرهای بزرگ اروپایی بی وقفه پرواز دارند. فرودگاه دیگری که غیر از این فرودگاه پیشنهاد می شود فرودگاه کاناس است که یک ساعت با پایتخت فاصله دارد. ایرلاین ها با پرواز های ارزان تر در این فرودگاه تردد می کنند.

دومین راه برای سفر به لیتوانی قطار است. البته خطوط ریلی به لیتوانی از مینسک، بلاروس، ورشو لهستان، مسکو و سنت پترزبورگ وجود دارد.

توصیه: برای ورود به لیتوانی نیاز به یک پاسپورت معتبر و ویزا دارید.

فصل مناسب سفر به لیتوانی کدام است؟

بهار

بهار در لیتوانی از اواسط مارچ که هنوز کمی برف در خیابان ها و مناطق مرتفع دیده میشود آغاز می شود. در این بازه زمانی حتی شما می توانید اولین لک لک ها را در آسمان لیتوانی ببینید. آیا میدانستید که لک لک پرنده ملی این کشور محسوب می شود؟ در لیتوانی 25 مارچ روز لک لک نامگاری شده است. هوا در بهار لیتوانی متغیر است. گاهی میتواند باد و باران باشد گاهی بهاری و شاید کمی گرم. شما در بهار امکان دیدن برف را هم در این کشور در نظر بگیرید.

در بهار خیابان های لیتوانی در شهرهای مختلف پر می شود از شکوفه های رنگی. لیتوانیایی ها در یکشنبه ی قبل از عید پاک با نام یکشنبه های نخل، دسته هایی از نخل های تزیین شده را به کلیسا می برند تا متبرک شود. معتقدند که این کار باعث می شود در تمام سال از نیروهای شیطانی در امان باشند.

اگر در فصل بهار به این کشور سفر کنید میتوانید از تجربه ی دیدن تنوع گسترده ای از پرنده ها لذت ببرید. پارک نموناس دلتا یکی از ایستگاه های اصلی پرنده های مهاجر است. برخی از انواع پرندگان در این پارک به تولیدمثل میپردازند و علفزارهای زیبای این پارک پر می شود از بچه پرنده های گوناگون. همچنین در ایستگاه پرنده شناسی ونته که تمام پرنده شناسان از سراسر دنیا منتظر بهار می شوند تا گونه های مختلف پرندگان را از نزدیک ببینند، صدای آواز پرندگان گوناگون بسیار گوش نواز خواهد بود.

تابستان

تابستان لیتوانی مرطوب ترین فصل سال است. باران های تابستانی از جولای معمولا آغاز می شود تا پایان فصل تابستان. ماه جولای گرم ترین ماه سال در لیتوانی است که دما تا 18 درجه سانتی گراد می رسد. تابستان لیتوانی پر از فستیوال های مختلف و شاد است مانند فستیوال ترانه و موسیقی. در تابستان شما میتوانید از پارک های آبی و موج سواری لذت ببرید.

راهنمای سفر به لیتوانی

راهنمای سفر به لیتوانی – فستیوال ترانه

راهنمای سفر به لیتوانی

راهنمای سفر به لیتوانی – پارک آبی

پاییز

در پاییز هوا بسیار متغیر است. روزها کوتاه تر و مه آلود می شوند و روزهای تاریک آغاز می شود.  در پاییز کم کم سرما شروع میشود به طوری که در ماه اکتبر شما ممکن است باران های یخی و برف را تجربه کنید. در عین حال در همان زمان ناگهان تابستان سرخپوستی آغاز می شود، به این صورت که به مدت یک هفته یا بیشتر هوا گرم می شود و روزها پر می شود از نور آفتاب و سپس دوباره هوا سرد می شود.

در پاییز در لیتوانی هوا اکثرا بادی است و بهترین زمان برای بالن های رنگی که در آسمان شهرهای مختلف دیده می شود. در پاییز در لیتوانی گل کوکب بسیار به چشم می خورد.

در روزهای پایانی سپتامبر مردم لیتوانی فستیوال برداشت محصول برگزار می کنند.

راهنمای سفر به لیتوانی

راهنمای سفر به لیتوانی

زمستان

زمستان های لیتوانی با برف های سنگین همراه است به خصوص در ماه های ژانویه و فوریه. در زمستان به مدت دو سه هفته دمای شب به زیر 20 درجه نیز می رسد. بر بسیار زیاد می بارد اما بعد از قطع شدن بارش به زودی و طی دو روز آب می شود. سرمای بیش از حد لیتوانی به علت بادهای ساحلی است.

در زمستان به عنوان فستیوال سنتی این کشور مسابقات اسب دوانی بر روی دریاچه ی یخ زده ساراتی برگزار می شود. همچنین در زمستان می توانید از بازارچه هایی که به مناسبت کریسمس برگزار می شوند دیدن کنید.

راهنمای سفر به لیتوانی

راهنمای سفر به لیتوانی