کشور لیتوانی در شمال اروپا قرار دارد و یکی از سه ایالت منطقه بالتیک است. لیتوانی با پیشینه ی تاریخی خود یک فرهنگ غنی و منحصر به فرد را تشکیل داده است که هم سنت و هم مدرنیته را در می گیرد. این کشور امروزه عضو اتحادیه اروپا و NATO و جزو تحصیل کرده ترین کشور دو زبانه دنیاست. از مزایای تحصیل در لیتوانی می توان به جایگاه جغرافیایی، کیفیت زندگی، کیفیت تحصیل و … اشاره کرد.

مزایای تحصیل در لیتوانی

مزایای تحصیل در لیتوانی

جایگاه جغرایایی

از نطر جغرافیایی و آب و هوا، کشور لیتوانی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد. این کشور پر از سرزمین های سرسبز و جنگل ها و رودهای بکر بوده و از طبیعت زیبایی برخودار است. از نظر آب و هوا کشور لیتوانی یک کشور چهار فصل است. زمستان های سرد و برفی و تابستان هایش گرم و مرطوب است. روزهای بارانی در این کشور نسبتا زیاد و هوای معتدل آن در بهار بسیار فرح بخش است.

اگر به نقشه دقت کنید می بینید که لیتوانی از نظر مسافتی به کشور ایران نیز نزدیک است.

مزایای تحصیل در لیتوانی

کیفیت زندگی

زندگی در لیتنوانی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر و در عین حال با کیفیت است. هزینه زندگی در لیتوانی برای دانشجویان خارجی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است. کشور لیتوانی در میان ۴۰ کشور با کیفیت دنیا قرار دارد و همچنین جزو ۱۰ کشور ارزان قیمت اروپا. هزینه های خورد و خوراک، اجاره منزل، حمل و نقل و بیمه درمانی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است.

هزینه کم و کیفیت بالای زندگی در لیتوانی

هزینه کم و کیفیت بالای زندگی در لیتوانی

کیفیت تحصیل

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه و خوابگاه در کشور لیتوانی بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید با کم ترین هزینه در دانشگاه های خوب این کشور به ادامه تحصیل بپردازید. لازم به ذکر است که دانشگاه های لیتوانی در رتبه بندی جهانی نیز از جایگاه بسیار خوبی بررخوردارند. از دیگر مزایای تحصیل در لیتوانی میتوان به تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور اشاره کرد.

دانشگاه های لیتوانی در هر ترم بی شمار رشته به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف ارائه می دهد. از نکته های مثبت دیگر این است که مدارکی که از دانشگاه های معتبر لیتوانی صادر می شود توسط وزارت علوم کشور ایران مورد تایید و قبول است، به ویژه در رشته های مهندسی و فنی.