کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی ست که برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی بسیار مناسب است. مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و بسیار گرم و دوستانه رفتار می کنند. همچنین جو محیطی هلند بسیار بین المللی ست. هزینه ی تحصیل در این کشور برای مقطع لیسانس در حدود ۶۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ یورو و برای مقطع فوق لیسانس حدودا ۸۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ یورو می باشد.

آیا می دانستید از هر ۱۰ دانشجوی هلندی یک نفر دانشجوی خارجی است؟ کشور هلند بیش از ۹۰۰۰۰ دانشجوی خارجی دارد و هر ساله بر این عدد افزوده می شود. درحدود ۲۱۰۰ پروگرام (program) به زبان انگلیسی در دانشگاه های هلند وجود دارد.

همچنین ۹۵ درصد مردم هلند به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. سطح آموزش عالی کشور هلند با کیفیت و بسیار عالی ست. هزینه ی تحصیل و زندگی در این کشور با توجه به این سطح عالی نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه ست. همچنین شانس گرفتن اسکالرشیپ هم وجود دارد.

کشور هلند از ۱۹۰ کشور جهان دانشجو دارد. جامعه ی هلندی با فرهنگ های متفاوت دنیا ارتباط برقرار کرده است و این نشان دهنده ی افکار باز آنهاست. شیوه ی تدریس در کشور هلند دانشجو محورست.

براساس آمار جهانی سال ۲۰۱۶ هلند یکی از امن ترین و شادترین کشورهای دنیاست. هلند دروازه ای برای ورود به دیگر کشورهای اروپاست. شما از هلند با پاریس، لندن و برلین فقط پنج الی شش ساعت با قطار فاصله دارید. هلند رتبه ی ۱۷ ام بزرگترین اقتصاد دنیاست.

از جمله شرکت های بزرگ و بین المللی دنیا در هلند  می توان به Philips , Heineken, KLM , Shell, ING  و Unilever  اشاره کرد.

شما در هلند در دوران دانشجویی حداکثر ۱۰ ساعت در هفته اجازه ی کار دارد. در دوران سه ماهه تابستان June, July و August  دانشجونی توانند تمام وقت کار کنند.