1 تحصیل کارشناسی در هلند

به چند دلیل دانشجویان تحصیل کارشناسی در هلند را انتخاب می کنند که مهمترین آنها تسلط مردم هلند به زبان انگلیسی و برخورد خوب مردم هلند با خارجی ها است. سبک غیر رسمی تدریس که بر روی تجربه دانشجویان تمرکز دارد نیز دلیل دیگر این انتخاب است. بیش از 400 رشته مختلف در دانشگاه های مختلف هلند  به زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

شما می توانید در یک دانشگاه تحقیقاتی یا دانشگاه علوم کاربردی به تحصیل کارشناسی در هلند مشغول شوید: گزینه های مختلف فراوانی برای انتخاب وجود دارند که می توانید مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.

تحصیل کارشناسی در هلند، دانشگاه های علوم کاربردی

در دانشگاه های علوم کاربردی شما می توانید در دامنه وسیعی از زمینه ها ثبت نام کنید مانند اقتصاد، سلامت، هنر های زیبا، کشاورزی و غیره. در هر زمینه رشته های فراوانی وجود دارد که ممکن است محتوای آنها بسته به موسسه آموزشی متفاوت باشد.

دانشگاه های علوم کاربردی آزادی عمل بسیاری در زمینه تعیین محتوا و ساختار رشته های خود دارند. این کار به ایجاد انواع مختلفی از برنامه ها ختم شده اما ساختار بیشتر آنها به این صورت است که سال اول مقدمه (propedeuse) است که بعد از آن دوره اصلی که سه ساله است آغاز می شود.

تمرکز رشته ها در اختیار گذاشتن مهارت های و اطلاعات لازم برای انجام یک کار در یک زمینه خاص برای شما است. این یعنی شما تجربه ای عملی از طریق کارورزی و پروژه های کلاسی گروهی به دست خواهید آورد. بعد از به دست آوردن مدرک کارشناسی شما می توانید برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنید یا اینکه در زمینه تحصیلی خود شروع به کار کنید.

پش نیاز های ثبت نام

موسسه آموزشی معمولا حداقل معیارهایی برای ثبت نام قرار می دهد. باید با موسسه آموزش عالی مورد نظر خود در مورد دیپلم مورد نیاز برای رشته انتخابی خود ارتباط برقرار کنید.

پیش نیاز زبان

داشتن توانایی بالای شما در نوشتن، خواندن و صحبت به زبان انگلیسی ضروری است. شما باید در یک آزمون انگلیسی مانند آیلتس یا تافل قبول شده باشید. البته آزمون های دیگری نیز ممکن است مورد قبول موسسات باشد.

تحصیل کارشناسی در هلند

حداقل امتیاز مورد نیاز تافل 213 (اینترنتی) و 550 (کتبی) و برای آیلتس نیز 6 است.

سال مقدماتی

گاهی اوقات شما صلاحیت شرکت در رشته مورد نظر خود را ندارید اما با کمی آماده سازى می توانید سال بعد موفق شوید. از موسسه آموزش عالی مورد نظر خود در مورد برنامه های «سال مقدماتی» اطلاعات کسب کنید

مدت

مجموع واحدها

مدرک

4 سال

240 لیسانس (رشته مورد نظر)

به عنوان مثال لیسانس اقتصاد

4 سال 240

لیسانس علوم (BSc)

4 سال

240 لیسانس هنر (BA)
4 سال 240

لیسانس حقوق (LLB)

تحصیل لیسانس در دانشگاه های تحقیقات محور

در دانشگاه های تحقیقاتی شما میتوانید در مجموعه مختلفی از رشته ها مانند اقتصاد، علوم رفتاری و اجتماعی، زبان و فرهنگ، مهندسی/فناوری، علوم طبیعی، حقوق و علوم پزشکی ثبت نام کنید. به علاوه می توانید یک دوره میان رشته ای در هنر های لیبرال انتخاب کنید: این دوره ها توسط چند کالج دانشگاهی در سراسر کشور ارائه می شوند.

هدف دوره کارشناسی تحقیقات محور آماده کردن شما برای تحصیل بیشتر در آن زمینه و همینطور تقویت و آموزش مهارت های علمی و دانشگاهی به شما است.

محتوای رشته ها می تواند از بسیار کلی تا بسیار تخصصی متغییر باشد. در برخی موسسات شما باید دروس تخصصی و عمومی را پشت سر بگذارید. تقریبا در تمام رشته های لیسانس شما باید دوره ای در روش تحقیق و پایان نامه کارشناسی بگذرانید. بعد از به اتمام رساندن تحصیل کارشناسی در هلند می توانید در تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید یا اینکه در زمینه درسی خود شروع به کار کنید.

مدت

مجموعه واحدها

مدرک

3 سال

180 لیسانس علوم (BSc)
3 سال 180

لیسانس هنر (BA)

3 سال

180

لیسانس حقوق (LLB)