انگلیسی در منطقه آمستردام

آیا هلندی صحبت نمیکنید ؟ نگران نباشید هلند یکی از کشور هایی است که از بالاترین سطح  مهارت زبان انگلیسی برخوردار است و این امر در منطقه آمستردام پیشرفته تر از هر زمان دیگری است. نه تنها می توانید بدون صحبت به زبان محلی به انجام کارهای روزمره بپردازید ، بلکه بیش از 1000 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

برنامه های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند

آمستردام همیشه یک نگاه آینده نگرانه داشته و به داشتن یک شهر بین المللی می بالد. در نتیجه ، شما تدریس به زبان انگلیسی را در تمام مقاطع  کارشناسی ، کارشناسی ارشد و سایر برنامه های آموزشی خواهید یافت (و بله این بدان معنی است که همه سخنرانی ها ، کتاب های درسی ، امتحانات و دروس دوره نیز به زبان انگلیسی است). اکثر کارمندان دانشگاه چند زبانه هستند و نیازی به ترجمه ندارید.

هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که تحصیلات عالی به زبان انگلیسی ارائه داد. دانش آموزان بین المللی ممکن است مجبور باشند به منظور کسب پیش نیازهای لازم برای ورود به دانشگاه دوره زبان انگلیسی در هلند را بگذرانند.

دوره زبان انگلیسی در هلند

دوره پیش لیسانس (یا فوق دیپلم) مدرک پایه ای است که هدف آن دادن دانش عملی به دانشجویان آینده به منظور آماده سازی آنها برای تحصیل در رشته دانشگاهی مورد نظرشان است.

دوره های فوق دیپلم به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهند که فرصتی برای دست یابی به پیش نیاز ورود به دانشگاه و تحصیل در مقطع کارشناسی داشته باشند. دانش آموزان تحت آموزش های فشرده مکالمه زبان، مهارت های دانشگاهی و همینطور مقدمه ای بر موضوع انتخابی شان در دانشگاه قرار می گیرند که هدفش برآورده کردن انتظارات دانشگاه از دانش آموز در مطقع لیسانس است.

مدرک پایه چیست؟

مدارک پایه که به نام برنامه های پایه، برنامه مسیر راه، مطالعات سال پایه و دوره های پیش دانشگاهی (شامل دوره قبل از لیسانس و قبل از ارشد) نیز شناخته می شوند با هدف دادن آموزش های لازم و دسترسی به دوره لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. دانشجویان بین المللی به منظور آموزش زبان، افزایش شانس تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه خوب و همینطور هماهنگی فرهنگی با کشور مقصد این دوره های را انتخاب می کنند.

ورود به بسیاری از دوره های مطالعات سالانه ی پایه در دانشگاه ها به معنی تضمین ورود دانشجو به همان دانشگاه برای مقطع لیسانس یا فوق لیسانس است. دوره زبان انگلیسی در هلند به دانشجویان کمک می کنند تا با زندگی دانشگاهی نیز راحت تر سازگار شوند، با دیگر دانشجویان ملاقات کنند و دوستان جدید بیابند. تجربه دوره های پیش لیسانس یا پیش ارشد به افراد در این تصمیم کمک می کند که آیا می خواهند رشته دانشگاهی خود را ادامه دهند یا این که دوست دارند به رشته یا دانشگاه دیگری بروند.

دوره های پیش دانشگاهی دامنه وسیعی دارند شامل دوره های پیش پزشکی، پرستاری، وکالت، پیش ارشد روانشناسی، اقتصاد، کسب و کار و بسیاری برنامه های پایه ی دانشگاهی دیگر.

شش عدد از دوره های آماده سازی در دانشگاه های مختلف هلند از این قرارند:

دوره سالانه پایه ی بین المللی، پیش لیسانس (آمستردام)

دوره زبان انگلیسی در هلند که توسط مرکز مطالعات بین المللی هلند (ISC) ارائه می شود به منظور کمک به شما در رسیدن به پیش نیاز های دانشگاهی و زبان انگلیسی لازم برای تحصیل در رشته مورد نظرتان ایجاد شده است.

طول دوره: 1 سال

هزینه: 17400 یورو

آمادگی برای: 19 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه تونتی (Twente)، تیلبورگ (Tilburg)، وریچ (Vrije)

 دوره آماده سازی فشرده، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره آماده سازی فشرده در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 6 ماه

هزینه: 7375 یورو

آمادگی برای: 22 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

این دوره با برنامه زمانی فشرده فعالیت های متفاوتی مانند آموزش سخنرانی محور، جلسات تمرین، جلسات مهارت های کاربردی، پروژه ها، دوره های انتخابی و آموزش ها را شامل می شود.

به جای برگزاری یک امتحان در انتهای دوره آموزشی ما از سیستم ارزیابی مداوم استفاده می کنیم.

این دوره شامل 20 ساعت کلاس در هفته از دوشنبه تا جمعه می شود. از دانشجویان انتظار می رود به صورت خودخوان نیز 20 ساعت در هفته به مطالعه مشغول باشند.

 دوره آماده سازی کوتاه، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره آماده سازی کوتاه در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 6 هفته

هزینه: 2900 یورو

آمادگی برای: 23 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

 ترم مقدماتی، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره ترم مقدماتی در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 5 ماه

هزینه: 4675 یورو

آمادگی برای: 23 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

 سال مقدماتی، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره سال مقدماتی در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 1 سال

هزینه: 7800 یورو

آمادگی برای: 21 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

پایه زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی آگاهی فرهنگی و استقلال است. از طریق دوره زبان انگلیسی در هلند شما با زمینه فرهنگی جدید خود در دانشگاه و در هلند آشنا خواهید شد. به علاوه، با اندیشیدن به نیازهای آموزشی تان و شکل دادن به فرایند یادگیری شما شروع به در دست گرفتن فرایند یادگیری خود خواهید کرد.

این دوره با برنامه زمانی فشرده فعالیت های متفاوتی مانند آموزش سخنرانی محور، جلسات تمرین، جلسات مهارت های کاربردی، پروژه ها، دوره های انتخابی و آموزش ها را شامل می شود.

در آغاز دوره زبان انگلیسی در هلند شما در کارگاهی در مورد آگاهی میان فرهنگی و فرهنگ هلندی شرکت خواهید کرد. با پیشرفت در درس به مرور کنترل بیشتر بر روش دروس خود خواهید داشت و به عنوان مثال امکان انتخاب موضوع برای تکالیف خود را خواهید داشت.

برنامه پیش ارشد (شهر لو واردن)

برنامه پیش ارشد به صورت ویژه برای دانشجویان بین المللی طراحی شده و  آموزش فشرده زبان انگلیسی دانشگاهی، مهارت های آموزشی و سخنرانی های دانشگاهی را با هم ترکیب می کند تا تضمینی برای برنامه های دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کاربردی استندن هلند (NHL Stenden) باشد.

هزینه: 5000 یورو

آمادگی برای: 1 دانشجوی ارشد برای دانشگاه ساکسون با تضمین قبولی درخواست دو رشته کارشناسی ارشد.

بیش از 2100 رشته در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد و دکترا در کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود.

نمونه هایی از ویزای دانشجویانی که از طریق دوره زبان انگلیسی در هلند اعزام شده اند را در ادامه ببینید:

1 دوره زبان انگلیسی در هلند

2 دوره زبان انگلیسی در هلند

دوره زبان در هلند