تحصیل رایگان در کانادا تنها در مقطع ابتدایی و دبیرستان برای کانادایی ها و افراد مقیم در کانادا امکان پذیر است. همچنین تحصیل در مقطع ابتدایی برای دانش آموزان بین المللی نیز می تواند بسته به مدرسه مورد نظر رایگان باشد.

آموزش و پرورش همیشه در خط مقدم هر جامعه در حال توسعه بوده است. از لحظه ای که کودک به اندازه کافی قدرت راه رفتن را دارد، شروع به تجربه کارکردهای داخلی یک سیستم می کند که برای آموزش مهارت های لازم برای زندگی پس از فارغ التحصیلی طراحی شده است. تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مختلف دانش و تخصص مورد نیاز برای برقراری ارتباط خوب با دیگران و انجام اقدامات اساسی برای عملکرد در هر جامعه را برای فرد فراهم می کند. حتی ممکن است تحصیلات بیشتری برای متخصص شدن در یک زمینه خاص لازم باشد. بیش از یک راه برای دستیابی به هر سطح آموزشی که فرد آرزوی دستیابی به آن را دارد وجود دارد و برخی از انتخاب ها حتی شامل تحصیل در خارج از کشور می شود. امروزه، علیرغم این واقعیت که تحصیل برای عموم مردم یک کشور در دسترس است، اما ممکن است برخی از آن ها برای تحصیل در موسسه مورد علاقه خود، با مشکل مواجه شوند.

 

تحصیل رایگان در کانادا

 

عواملی مانند فرهنگ، هزینه ها، محل سکونت و سایر موارد ممکن است مانع از آن شود که به دنبال آموزش باکیفیتی باشد که به انتخاب او ارائه می شود. یافتن فرصت مناسب برای مطابقت با نیازها و خواسته های فرد می تواند به نفع فرد و اقتصاد باشد. در بلندمدت، با مشارکت متخصصان تحصیلکرده در توسعه هر جامعه، بهبود عملکرد هر بخش از اقتصاد در دسترس خواهد بود.

کانادا به دلایل زیادی مقصد محبوب تحصیلات دانشگاهی بوده است. دانشگاه های آن در سطح جهانی مطرح هستند و پنج مورد از آن ها به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان معرفی شده اند. فرصت های شغلی متعدد همچنین آینده امیدوار کننده ای را برای دانشجویان بین المللی که نهایتا به دنبال اقامت در کانادا هستند فراهم می کند.

اقامت در کانادا همچنین به معنای استفاده از نقاط توریستی داغ و مکان های دیدنی آن مانند آبشار نیاگارا در انتاریو، راکی ​​و لیک لوئیز در آلبرتا و کوه ویستلر در بریتیش کلمبیا است.

با این که کانادا وعده زندگی هیجان انگیز و پر جنب و جوش کالج را به دانشجویان بین المللی می دهد، این نکته را نیز باید در نظر گرفت که ممکن است این فرصت همیشه رایگان نباشد. شما می توانید تا آنجا که امکان دارد برای دانشگاه های کانادا اقدام کنید و از طریق بورسیه تحصیلی و جوایز در کانادا به صورت رایگان تحصیل کنید.

به غیر از بورسیه ها و جوایز، کانادا همچنین دارای دانشگاه های مقرون به صرفه است که می توانید به آن ها مراجعه کنید. با این که هزینه های تحصیل در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور ارزان تر است، هنوز می توانید مطمئن باشید که تحصیلات با کیفیت  در این دانشگاه ها امکان پذیر است. با استفاده از این گزینه ها، فارغ از سطح کالج شما، تحصیل رایگان در کانادا چندان دور از واقعیت نیست. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود بسیاری از چیزهای عالی را که کانادا ارائه می دهد، تجربه کنید.

تحصیل رایگان در کانادا

آیا تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

اما وقتی صحبت از آموزش عالی به میان می آید، ادامه تحصیل در کانادا نه برای کانادایی ها و نه برای دانشجویان بین المللی رایگان نیست. البته در سالهای اخیر دولت کانادا تمهیداتی به وجود آورده است که دانشجویان کم بضاعت کانادایی بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه ها و کالج ها تحصیل کنند، ولی این تمهیدات شامل حال دانشجویان بین المللی نمی شود.

البته میانگین شهریه ها برای دانشجویان کانادایی در هر صورت در مقایسه با شهریه دانشجویان بین المللی پایین تر است، و در برخی موارد بسیار پایین تر (مانند شهریه پزشکی که در برخی دانشگاه ها تا چندین برابر ارزان تر است).

راهکارهایی برای تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

 

 

  • سخت درس بخوانید و درخواست خود را زودتر تنظیم کنید.

یک اپلیکشن خوب (درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه کانادا)، مهارت ها و دستاوردهای تحصیلی شما را نشان می دهد. در حالی که توصیه ی اکید می شود که برنامه خود را زود آماده کنید، اما این نیز بسیار مهم است که بدانید تحصیلات قبلی شما و اینکه چقدر وقت و انرژی خود را روی آن سرمایه گذاری کردید عوامل تعیین کننده یک نامه درخواست خوب هستند.

با مطالعه سخت در سطح فعلی خود، گام های بسیار موثری را در جهت تحصیلات عالی بر می دارید. نمرات و معدل شما، نمرات آزمون و جوایز دانشگاهی و همچنین مشارکت فوق برنامه شما نشان دهنده وضعیت علمی شما است. این مولفه ها توسط تیم پذیرش دانشگاه مورد بررسی دقیق قرار می گیرد، بنابراین بهتر است این موارد را به طور چشمگیری نشان دهید.

آماده سازی زودهنگام درخواست شما همچنین می تواند شانس شما را برای تحصیل رایگان در کانادا و پذیرش در دانشگاه مورد نظر افزایش دهد. به این ترتیب، زمان بیشتری برای جمع آوری اسناد و داده های لازم برای حمایت از پذیرش خود خواهید داشت. عملا شما زمان بیشتری خواهید داشت تا ثابت کنید که چقدر می توانید برای دانشگاه مورد نظر خود ارزش داشته باشید و تیم پذیرش را متقاعد کنید که به اتفاق آرا شما را بپذیرند.

از آنجا که در خارج از کشور تحصیل خواهید کرد، باید در نظر بگیرید که درخواست ها ممکن است شامل شرایط ویزا و سفر باشد. دانستن نحوه انجام زودهنگام این موارد می تواند به شما در مدیریت عاقلانه زمان و منابع کمک کند.

  • درخواست بورسیه تحصیلی در کانادا

کانادا بدون شک مکانی عالی برای تحصیل در دانشگاه است. اگر مایل هستید برای همیشه در این کشور بمانید، فرصت های شغلی متعددی را ارائه می دهد. با این حال، ممکن است هنگام اقامت در خارج از کشور با برخی مشکلات مالی روبرو شوید و برخلاف کشور خود، کمک گرفتن از خانواده و بستگان ممکن است بسیار چالش برانگیز باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید مقاله های هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی در کانادا را مطالعه کنید.

درخواست و پذیرش بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه ی تحصیلی می تواند کمک مالی فوق العاده ای به امور مالی شما کند. نگاهی به برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی بیندازید. این بورسیه ها می تواند شما را به کانادا برساند و شما می توانید به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید. دانشگاه ها و موسسات خصوصی مختلف در کشورکانادا، دانشجویان بین المللی را از طریق برنامه های بورسیه جذب می کنند. علاوه بر این، دولت کانادا با ارائه بورسیه تحصیلی و جوایز ممتاز به دانشجویان برجسته، از مطالعات بین المللی حمایت می کند. برخی از دانشگاه ها، مانند دانشگاه کلگری، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. با توجه به سایت این موسسات، آن ها “بورسیه ورودی بین المللی دانشگاه کلگری” را برای برنامه های کارشناسی خود به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که شرایط خاصی مانند آزمون مهارت زبان انگلیسی، معدل 2.60 یا بیشتر و سایر موارد را دارند.

دیگر دانشگاه ها در کانادا مانند دانشگاه تورنتو در صورت رعایت شرایط خاص، بورسیه تحصیلی را برای برنامه های تحصیلات تکمیلی همانطور که در سایت آن ها ذکر شده است، ارائه می دهند.

برای این دانشگاه، برخی از الزامات شامل شرط نمره بالای هفده یا معادل آن، رونوشت موسسات قبلی پس از متوسطه و مراجع و سایر موارد است. اخذ بورسیه تحصیلی کانادا از دانشگاه های مختلف یکی از بهترین روش های تحصیل رایگان در کانادا است.

در صورت عدم پذیرش درخواست بورسیه تحصیلی، به کمک آموزش مقرون به صرفه در کانادا، می توانید به اهداف تحصیلی خود برسید. دوره های کارشناسی در کانادا سالانه بین 30000 تا20000 دلار در سال هزینه می برند. هزینه های تحصیل در کانادا نیز ممکن است بسته به برنامه دلخواه شما متفاوت باشد، در حالی که هزینه دوره های پزشکی و دندانپزشکی بیشتر است و برنامه های علوم انسانی ارزان ترین. حداقل ​​مبلغی که برای شهریه در کانادا پرداخت می شود سالانه برای تحصیلات کارشناسی حدود 6.400 دلار و برای تحصیلات تکمیلی 7000 دلار در سال است.

برخی از بهترین مقاصد برای آموزش عملی کالج عبارتند از دانشگاه مموریال نیوفاندلند، دانشگاه رجینا و دانشگاه آتاباسکا. تحصیل در این دانشگاه ها به شما کمک می کند تا در کانادا به صورت تقریبا رایگان تحصیل کنید. هزینه های تحصیل در این مدارس سالانه از 1700 تا 20000 دلار متغیر است.

 

 

شما می توانید با مراجعه به صفحه بورس تحصیلی در کانادا در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورید.

مطمئن شوید که یک متقاضی عالی هستید

تحصیل رایگان در کانادا

یکی از اولین الزاماتی که هر موسسه ای باید به آن توجه کند، توانایی و استعداد تحصیلی متقاضی دانشجو است. بنابراین، شما باید مطمئن شوید که یک متقاضی عالی هستید، زیرا داشتن یک برنامه عالی شانس دریافت بورسیه تحصیلی در هر موسسه را به شدت افزایش می دهد. این یک مرحله بسیار مهم در تحصیل رایگان در کانادا است.

یکی از راه هایی که می توانید از آن اطمینان حاصل کنید،‌ یک برنامه عالی برای درس خواندن در موسسه تحصیلی فعلی شماست تا وضعیت خوب نمرات خود را حفظ کنید یا بهبود ببخشید. داشتن معدل بالا و نمرات آزمون می تواند مهارت های شما را در انواع مختلف موضوعات نشان دهد و می تواند ثابت کند توانایی شما برای برآورده کردن انتظارات دانشگاه مورد نظر خود دارید.

 

به دنبال بورسیه های تحصیلی از طرف دولت خود باشید

برخی از کشورها با ارائه بورسیه تحصیلی به اتباع خود برای تحصیل در خارج از کشور، از آنها حمایت می کنند. فارغ از بورسیه های تحصیلی از کشور کانادا، دانشجویان همچنین می توانند به دنبال بورسیه تحصیلی کشورهای خود باشند و هر شرایطی را که کشورشان ممکن است داشته باشد رعایت کنند. با رعایت چنین شرایطی، آنها می توانند در کانادا به صورت رایگان تحت بورسیه تحصیلی دولت خود تحصیل کنند.

تحصیل رایگان در کانادا

به دنبال بورسیه های تحصیلی خارجی باشید

بورسیه ها فقط به دولت ها یا موسسات محدود نمی شود و حتی می تواند توسط سایر سازمان ها در سراسر جهان ارائه شود. بسیاری از سازمان ها به مزیت بهبود آموزش در مرزها اعتقاد دارند و بنابراین، تعدادی بورس تحصیلی به افراد شایسته ارائه می دهند. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی هستند نیز باید درخواست بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط سازمان های مختلف اعم از بین المللی یا محلی را در نظر بگیرند. با استفاده از فرصت های ارائه شده توسط سازمان های مختلف، دانش آموزان برای مقابله با مشکلاتی که ممکن است هنگام انجام حرفه خود با آن ها مواجه شوند، بیشتر آماده خواهند بود.

در حین تحصیل کار کنید

گزینه ای که برخی از دانشجویان بین المللی ممکن است هنگام تحصیل در کانادا داشته باشند، توانایی کار در حین تحصیل است. همانطور که در وب سایت دولت کانادا آمده است، به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، می توانید در حین تحصیل مشغول به کار شوید، در صورتی که اجازه تحصیل شما بیان کند که کار در محوطه دانشگاه یا خارج از آن مجاز است. با این حال، کار در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی فقط در طول مدت برنامه شما مجاز است. کار قبل از شروع تحصیل در کانادا مجاز نیست.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در کانادا

 

تحصیل رایگان در کانادا

 

صرف نظر از هزینه تحصیل در کانادا ، توجه به این نکته ضروری است که تحصیل در کانادا مستلزم تامین سایر هزینه های زندگی و اقامت است. در حالی که برخی از دانشگاه ها برای هزینه های تحصیلی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند، بهتر است برای بورسیه هایی درخواست کنید که کل هزینه های اقامت شما در این کشور را پوشش دهد تا به شما امکان تحصیل رایگان در کانادا را بدهد.

دانشگاه تورنتو بورسیه های بین المللی لستر بی پیرسون را برای دانشجویان برجسته بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی معتبر به مدت 4 سال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو، پوشش کامل شهریه، کتاب، هزینه های جانبی و اقامت را به دریافت کنندگان این بورسیه اعطا می کند.

دانشگاه یورک همچنین چندین برنامه بورسیه را برای دانشجویان بین المللی فهرست کرده است، یکی از آن ها بورسیه ورودی بین المللی است که بسته به عملکرد گیرنده، سالانه 35000 دلار قابل تمدید تا 4 سال اعطا می کند.

دانشگاه کارلتون همچنین چندین بورسیه و جوایز ورودی به دانشجویان بین المللی از جمله بورسیه وان ریوردان و بورسیه وان کالینز پرستیژارائه می دهد که هزینه های تحصیل را به طور کامل پوشش می دهد. در همین حال، همه دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در دانشگاه کارلتون که میانگین پذیرش آن ها حداقل 80 درصد است قبلاً برای بورسیه های ورودی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده اند. این بورسیه تحصیلی تا سالی 4000 دلار قابل تمدید تا چهار سال ارائه می دهد.

در نهایت، دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی دیگر از مدارس معتبر کانادا، چندین بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی و نیاز و جوایز ورودی را برای متقاضیان بین المللی فهرست کرده است. جایزه بین المللی کارن مک کلین رهبر فردا و جایزه بین المللی دانشجویی دونالد ای ورانگ متناسب با نیاز مالی فعلی دریافت کننده ی این بورسیه هزینه ای را به شخص اهدا می کند. این بورسیه ها می توانند به شما در تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در کانادا کمک کنند.

تحصیل رایگان در دوره ی کارشناسی ارشد در کانادا

داشتن مدرک  کارشناسی ارشد در کانادا بدون شک در رزومه شما عالی به نظر می رسد. همچنین فرصت های بیشتری را برای زندگی حرفه ای شما در دسترس شما قرار می دهد. در حالی که تحصیل برنامه کارشناسی ارشد در کانادا به طور کلی هزینه بر است، برخی از دانشگاه ها برای جذب دانشجویان برجسته بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند.

دانشگاه منیتوبا برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی خود را ارائه می دهد که در آن متقاضیان موفق بسته به عملکرد تحصیلی خود سالانه 14000 دلار تا حداکثر دو سال دریافت می کنند.

دانشگاه کلگری چندین جایزه و بورسیه از ارائه دهندگان مختلف را در وب سایت خود فهرست کرده است. برخی از جوایز موجود در دانشگاه کلگری عبارتند از: بورسیه های تحصیلی فارغ التحصیلی آلبرتا اینوویتس گرجویت استیودنتزکه 26000 دلار تا دو سال به دریافت کنندگانش اعطا می کند. بورس تحصیلی عالی آلبرتا گرجویت اکسلنس که 11000 دلار ارزش دارد.

دانشگاه مک گیل در کبک نیز برخی از بورسیه های تحصیلی از جمله بورس تحصیلی بنیاد آربر را فهرست کرده است. به متقاضیان موفق حداکثر 10،000 دلار و بورسیه وستون که 19000 دلار، یکبار قابل تمدید، به گیرندگان اعطا می شود. این بورسیه های دانشگاهی و فدرال فرصت هایی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تحصیلاتشان را تا مدرک کارشناسی ارشد را به صورت رایگان در کانادا ادامه دهند.

دکتری تحصیلی در کانادا به صورت رایگان

کانادا همچنین برنامه های مختلف بورسیه و جایزه را برای جذب دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری ارائه می دهد. بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا یا UGMF شامل دانشجویان دکتری، در برنامه خود متقاضیان موفق سالانه 18000 دلار دریافت می کنند که تا 4 سال قابل تمدید است. همچنین، این دانشگاه بورسیه های تحصیلات تکمیلی کانادا ونیر را به ارزش سالانه 50.000 دلار برای حداکثر سه سال تحصیل در مقطع دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه کلگری همچنین بورسیه های تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا را به همراه جوایز ورودی خود ارائه می دهد که به متقاضیان موفق 12.000 تا 35.000 دلار و بورسیه دکتری ایزاک والتون کیلام که به مدت دو سال 36.000 دلار ارزش دارد.

در نهایت، دانشگاه بریتیش کلمبیا بورسیه رهبری جهانی فارغ التحصیل را با ارزش سالانه 18.200 دلار به علاوه هزینه های تحصیل برای چهار سال تحصیل ارائه می دهد. از طریق این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند. همچنین، دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در کانادا هستند، شانس بیشتری برای تکمیل مدارک خود، بدون نگرانی از نظر مالی خواهند داشت.