تحصیل کارشناسی در کانادا

کشور کانادا در سالهای اخیر به یکی از پرطرفدارترین کشورها برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان، هزینه تحصیل در کانادا بسیار کمتر است. سرمایه گذاری های بسیاری که دولت کانادا در زمینه بهبود دانشگاه ها و کالج هایش انجام داده است نویدبخش این است که دامنه وسیعی از رشته ها و دروس به خصوص برای تحصیل کارشناسی در کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

کانادا یکی از مقاصد برتر جهان برای تحصیلات دانشگاهی است. پس چرا رویای تحصیل و زندگی درآن را مال خود نمی کنید؟ به هر حال، داشتن مدرک از دانشگاه کانادا درهای زیادی را برای شما باز می کند و امکانات بی پایانی را در اختیار شما می گذارد.

چرا کانادا را انتخاب کنیم؟

برای چندین دهه، کانادا از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان استقبال کرده است. از طریق آن ها، ما کشف کردیم که چیزهای زیادی برای دوست داشتن در کانادا وجود دارد. در اینجا تعدادی از مزایای تبدیل کانادا به مقصد تحصیل شما آورده شده است.

با بهترین و درخشان ترین ها یاد خواهید گرفت

کانادا به دلیل کیفیت آموزش عالی، از دوره ابتدایی تا تحصیلات متوسطه، در سراسر جهان شناخته شده است. معلمان و اساتید این کشور آموزش های بسیاری دیده اند و دیدگاه های متنوعی را به کلاس ارائه می دهند. در سطح دانشگاه، 2 نفر از هر 5 دانشگاهی حداقل 1 مدرک بین المللی دارند. جای بهتری برای کسب مدرک دانشگاهی وجود ندارد. کانادا با آغوش باز از شما استقبال می کند.

کلیشه “گرم و دوستانه” در مورد کانادایی ها درست است

وقتی به کانادا می آیید، یک کشور خوشایند را می بینید که دارای فرهنگ منحصر به فرد کانادایی است و تنوع را در بر می گیرد. از مراکز شهری گرفته تا شهرهای کوچک، کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. کیفیت زندگی در کانادا بالاترین رتبه را در جهان دارد.

تحصیلات دانشگاهی در سطح جهانی

اگر به دنبال زندگی عالی هستید، در کانادا از آن برخوردار خواهید شد. کانادایی ها و دانشجویان بین المللی در کانادا، از زندگی سطح بالایی  برخوردارند. کانادا جایی عالی برای زندگی و کار است. طبق رتبه بندی دانشگاه های جهان، 4 شهر از 100 شهر برتر جهان در این کشور قرار دارد.

با تحصیل در کانادا در مسیر آینده ای درخشان قرار می گیرید

دانش آموزان کالج و دانشگاه های کانادا با پتانسیل درآمد زایی بالایی فارغ التحصیل می شوند. به همین دلیل است که آینده ای موفقیت آمیز برای آن ها پیش بینی می شود. در واقع، آن ها عهده دار مشاغل ارزنده ای خواهند شد. تنها در دهه گذشته، کانادا 1.6 میلیون شغل جدید برای فارغ التحصیلان ایجاد کرد.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا مقرون به صرفه است

کانادا به دلیل دارا بودن برخی از کمترین شهریه های دانشگاه در بین کشورهای انگلیسی زبان زبانزد خاص و عام است. بودجه شما هر چه که باشد، در طیف متنوعی از گزینه های آموزشی کانادا چیزی مناسب شما پیدا می شود. درباره هزینه برنامه های پس از متوسطه و هزینه های زندگی در شهر مورد نظر خود تحقیق کنید تا بتوانید متناسب با بودجه خود دانشگاهی پیدا کنید و برای پرداخت هزینه های خود، برنامه ریزی کنید.

در کانادا، شما تجربه های بی نظیری را کسب خواهید کرد

ماجراجویی در انتظار شما در کانادا است! یکی از مهم ترین چیزها در مورد تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه آب و هوا، فرهنگ و شیوه زندگی است که قابل مقایسه با هیچ جای دیگری در جهان نیست. از دیدن رنگ های سرزنده ی برگ های پاییزی تا صداهای ملایم قدم زدن در برف در جنگل؛‌ هر فصل و مکان چیزهای زیادی برای ارائه دارد. بیایید کانادا را تجربه کنید و پی ببرید که چرا دیگران زندگی در کانادا را دوست دارند.

جای تعجب نیست که بسیاری از دانشجویان بین المللی کانادا را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنند. کانادا میزبان 10 دانشگاه از 250 دانشگاه برتر جهان است. موسسات عالی آموزشی این کشور، از دانشگاه های کوچک با محیط های آموزشی صمیمی تا دانشگاه های بزرگ تحقیقاتی با شهرت جهانی متغیر است.

علاوه بر این ، دانشکده های آموزشی ما یک دیدگاه جهانی به کلاس درس ارائه می دهند، 40 درصد دانشجویان حداقل یک مدرک بین المللی دارند . فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا به دلیل تفکر انتقادی، مهارت های لازم در زمینه ی تحقیق و همچنین مهارت های رهبری در بسیاری از موقعیت های شغلی پذیرفته می شوند.

دانشگاه های کانادایی

دانشگاه های کانادا دارای کیفیت فوق العاده ای است وطیف گسترده ای از انتخاب ها در اختیار شما قرار می دهد: 96 دانشگاه دولتی و 15000 برنامه ی مختلف تحصیلی.

دانشجویان دانشگاه های کانادا در بین کشورهای انگلیسی زبان و فرانسوی زبان دارای رتبه برتر هستند.

تحصیلات دانشگاهی در کانادا از لحاظ مالی مقرون به صرفه است، هزینه های متوسط ​​برای مقطع کارشناسی 32.019 دلار کانادا است.

کانادا دارای 3 شهر از 20 شهر برتر دانشجویی جهان است: مونترال، ونکوور و تورنتو.

دانشجویان سراسر جهان کانادا را به عنوان دومین کشور مورد استقبال دانشجویان بین المللی رتبه بندی می کنند.

پیشرو در زمینه تحقیقات و نوآوری

به تحقیق علاقه مند هستید؟ در دانشگاه های کانادا، دانشجویان تحقیقات خود را با یکی از بالاترین استاندارد های جهان انجام می دهند. در راستای  دادن اطلاعات بیشتر در این زمینه باید گفت، دانشگاه های کانادا 14.3 میلیارد کانادا در تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه) انجام دادند که 40 درصد از کل تحقیق و توسعه کانادایی 2017 را تشکیل می داد. بسیاری از این تحقیقات به عنوان کاتالیزور برای نوآوری هایی از جمله فناوری صفحه تخت، تخته های هوشمند، بلک بری و فیلم ای مکس عمل کرده اند.

برنامه های آموزشی و تحقیقاتی کانادا به دانشجویان فرصت می دهد تا در آزمایشگاه های پیشرفته، فناوری و تحقیق یاد بگیرند.

برنامه هایی با امکانات بی پایان

در کانادا، بیش از 100 دانشگاه دولتی و خصوصی، بیش از 15000 برنامه در همه مقاطع ارائه می دهند و همه زمینه های تحصیلی را پوشش می دهند:

 • برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • دوره های حرفه ای
 • دوره های صدور گواهینامه و دیپلم
 • برنامه های کوتاه متمرکز بر حرفه
 • آموزش مشارکتی و کارآموزی

مدارک دانشگاهی در کانادا مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد که معادل مدرک ایالات متحده و سایر کشورهای مشترک المنافع، مانند استرالیا و انگلستان است.

در دانشگاه های کانادا می توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کنید. برخی از دانشگاه ها برنامه هایی را به هر دو زبان رسمی ارائه می دهند. همچنین می توانید تحصیل آنلاین یا از طریق آموزش از راه دور را انتخاب کنید.

کالج های حرفه ای و کالج های فنی در کانادا

برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد دارند در زمینه ای کاربردی و بسیار تخصصی آموزش ببینند، شرکت در کالج های حرفه ای و فنی کانادا انتخابی عالی است. در کانادا بیش از 1500 کالج حرفه ای و فنی وجود دارد و سرمایه گذاری های دولت کانادا به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان بین المللی را جذب کند.

این کالج ها مدارک و دیپلم هایی در زمینه های گوناگون نظیر کسب و کار، فناوری، حقوق و پزشکی ارائه می دهند، و اتمام دوره های تحصیلی در این کالج ها چیزی بین شش ماه تا دو سال به طول می انجامد.

دوره کاردانی در کانادا

دوره کاردانی در کانادا برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که درباره بعضی ابعاد و جنبه های رشته کاری یا تحصیلی آینده خود اطمینان کافی ندارند انتخابی مناسب است.

دوره کاردانی اغلب یک یا دو سال به طول می انجامد، و دانشجو می تواند با انتقال به دوره کارشناسی این دوره را سه یا چهار ساله کند، البته در صورتی که موسسه آموزش عالی مورد نظر وی این گزینه را داشته باشد. کار در بعضی صنایع تنها نیازمند مدرک کاردانی است، درحالیکه در جاهای دیگر دیپلم کامل از شما می خواهند.

دوره کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا معمولاً چهار سال به طول می انجامد. دلیل طولانی تر بودن این دوره در مقایسه با بعضی کشورهای دیگر این است که نظام آموزشی کانادا دانشجویان را موظف می کند که در کنار مدرک اصلی خود بعضی دروس عمومی نیز پاس کنند؛ با این وجود، در برخی دانشگاه های کانادا دروس عمومی الزامی نیست و از این رو طول دوره کارشناسی سه ساله است.

در پایان دوره کارشناسی، دانشجویان این گزینه را پیش رو دارند تا یک سال دیگر نیز به رشته شان اضافه کنند تا جایزه افتخاری (Honours award) دریافت کنند.

نیازمندی های تحصیل در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا

در کانادا دوره های تحصیلی لیسانس بسیاری وجود دارد و نیازمندی های هر رشته با رشته های دیگر فرق می کند. این نیازمندی ها معمولاً در قالب حداقل معدل دوره دبیرستان است، و بسیاری از کالج ها و دانشگاه در کانادا پس از تبدیل نمره معدل به نمره های مرسوم در کانادا پرونده را مورد بررسی قرار می دهند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود را دارند در بیشتر موارد لازم است که با ارائه مدرک زبان معتبر نظیر آیلتس یا تافل مهارت های زبانی خود را اثبات کنند. نمره آیلتس مورد نیاز برای مقطع کارشناسی در بیشتر دانشگاه های کانادا 6 است.

در نظر داشته باشید که لازم است مدرک آیلتس آکادمیک داشته باشید و نه آیلتس عمومی.

آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا را دارند لازم است که یکی از مدارک زبان DALF، DELF، TCF، یا TCFQ را به دانشگاه ارائه دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نیازمندی های تحصیل در کانادا، نگاهی به مقاله ادامه تحصیل در کانادا بیندازید.

دانشگاه های برتر مقطع کارشناسی

دانشگاه های زیر منحصراً دانشگاه های مقطع کارشناسی به شمار می روند، بدین معنی که تمرکز اصلی همه دانشگاه های لیست زیر بر رشته های کارشناسی است، و رشته ها و دانشجوهای مقاطع بالاتر کمتری در آن ها حضور دارند.

رتبه ی جهانی رتبه در کانادا نام دانشگاه
24 1 دانشگاه تورنتو
27 2 دانشگاه مک گیل
48 3 دانشگاه بریتیش کلمبیا
81 4 دانشگاه آلبرتا
120 5 دانشگاه مک مستر
164 6 دانشگاه وسترن
183 7 دانشگاه کلگری
190 8 دانشگاه واترلو
200 9 دانشگاه اتاوا
202 10 دانشگاه منیتوبا
274 11 دانشگاه لاوال
294 12 دانشگاه کویینز
315 13 دانشگاه دالهوزی
330 14 دانشگاه سایمون فریزر
339 15 دانشگاه ویکتوریا
385 16 دانشگاه ساسکاچوان
414 17 دانشگاه یورک
427 18 دانشگاه گولف
460 19 دانشگاه کارلتون
534 20 دانشگاه شربروک
564 21 دانشگاه کنکوردیا
586 22 دانشگاه کبک در مونترال
617 23 دانشگاه مموریال نیوفاندلند
639 24 دانشگاه ریرسون
829 25 انستیتوی ملی تحقیق علمی
910 26 دانشگاه وینزور
914 27 دانشگاه رجینا
951 28 دانشگاه نیوبرانزویک
1054 29 دانشگاه ویلفرد لوریر
1182 30

دانشگاه لیکهد

 

رشته های دوره کارشناسی در کانادا

 

Image result for study in canada

در کانادا هزاران رشته برای تحصیل کارشناسی در کانادا در ده ها دانشگاه این کشور به متقاضیان بین الملل ارائه می شود. شما می توانید در یکی از حوزه های علمی زیر در کانادا مشغول به تحصیل شوید.

 • امور اداری
 • معماری
 • هنر
 • کسب و کار
 • طراحی
 • اقتصاد
 • آموزش و پرورش
 • مهندسی
 • محیط زیست
 • مد و لباس
 • غذا و نوشیدنی
 • علوم انسانی
 • روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی
 • حقوق
 • علوم زیستی
 • مدیریت
 • بازاریابی
 • علوم طبیعی
 • هنرهای نمایشی
 • علوم اجتماعی
 • پایداری
 • فناوری
 • گردشگری و مهمان نوازی

هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا

اگر شما قصد تحصیل کارشناسی در کانادا را دارید، خبر خوب این است که معمولاً میزان شهریه های دریافتی در دانشگاه های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان نظیر آمریکا، انگلستان و استرالیا پایین تر است؛ البته در مقایسه با برخی کشورهای دیگر نظیر خیلی از کشورهای اروپایی، شهریه های دریافتی در کانادا نیز بسیار بالا به شمار می رود.

شما می توانید مدارس و شهرهای مختلف را مقایسه کنید. خواهید دید که هزینه ها از شهری به شهر دیگر و از استان به استان دیگر متفاوت است، هم برای شهریه و هم برای هزینه های زندگی شما. بنابراین، اگر بودجه کمی دارید، توصیه می کنیم طیف وسیعی از گزینه ها را برای پیدا کردن دانشگاه و جامعه مناسب برای خود جستجو کنید.

شهریه دانشگاه در کانادا می تواند از 1800 دلار کانادا در سال تا تقریبا 20000 دلار کانادا در سال برای مقطع کارشناسی متغیر باشد.

به طور مشابه، هزینه اقامت، غذا و حمل و نقل محلی در شهرهای مختلف متفاوت است. با این حال، به طور کلی هزینه های زندگی برای یک سال به طور متوسط ​​حدود 12000 دلار کانادا است.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در کانادا

ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیل در کانادا باشید. دولت کانادا ، استان ها و مناطق و بسیاری از موسسات عالی بودجه ی خوبی به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد.

هفت مرحله برای تحصیل در کانادا

 • برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • بورسیه های مناسب خود و شرایط تان را پیدا کرده و درخواست دهید.
 • برای دانشگاه های کانادایی که متناسب با شرایط شما هستند، درخواست دهید.
 • برنامه ی تحصیلی مدنظر خود را با متناسب با بودجه ای که دارید، انتخاب کنید.
 • برای زندگی جدید خود در کانادا برنامه ریزی کنید.
 • قبل از خروج از کشور خود ، چک لیست رفتن به کانادا را بررسی کنید.