چگونگی تحصیل و هزینه های آن در مقطع ابتدایی و متوسطه در کانادا

 

کانادا تقریبا همیشه یکی از بهترین کشورهای جهان بوده است و در حال حاضر بهترین کشور از نظر کیفیت زندگی است. شما یا فرزندتان می توانید در کانادا تحصیل کنید و از آموزش برخی از معلمان برتر و دانشگاهیان برتر جهان تحصیلات بین المللی برخوردار شوید.

مزایای دانشجو یا دانش آموز بین المللی بودن در کانادا چیست؟

شما این آزادی انتخاب را خواهید داشت که تحصیل در یکی از شهرهای بزرگ و پر جنب و جوش انتخاب کنید یا این که یک شهر کوچک در یک جامعه گرم از شما استقبال خواهد کرد. تجربه تحصیل و مهاجرت شما تجربه ای است که زندگی شما را شکل خواهد داد. این تجربه ممکن است به یک حرفه و آینده در کانادا منجر شود ، یا آینده شغلی بهتر در کشور خودتان. حداقل ، به شما امکان می دهد به چهار فصل زیبا ، فضاهای باز ، حیات وحش چشمگیر ، تنوع  فرهنگی ، محیط تمیز و کیفیت زندگی باورنکردنی دسترسی داشته باشید. تفاوت زندگی کانادایی را کشف کنید. دانشجویان یا دانش آموزان بین المللی از تحصیل در کانادا بسیار استقبال می کنند.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. درست است! در مورد تحصیلات تکمیلی ، ارزان تر از آن است که فکر می کنید. شهریه های  کالج ها و دانشگاه های کانادا به طور کلی کمتر از استرالیا ، انگلستان و ایالات متحده است.

این مقاله اطلاعاتی را که برای درک هزینه تحصیل در کانادا از دبستان تا دبیرستان ، کالج ، دانشگاه ، تحصیلات تکمیلی ، مدرسه زبان و غیره نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. اطلاعات ما به شما کمک می کند تا برای بودجه خود را برای هزینه های دیگر علاوه بر هزینه ی دانشگاه مانند هزینه های زندگی برنامه ریزی کنید.

مدرسه ی ابتدایی در کانادا

به همراه خانواده و فرزندان تان به کانادا مهاجرت می کنید؟ مدارس ابتدایی کانادا محیط آموزشی غنی و مفیدی را در اختیار کودک شما قرار می دهد و کودک شما از حمایت بهترین معلم های جهان برخوردار خواهد شد. کودکان در کانادا در 8 پایه اول مدرسه به دبستان یا ابتدایی می روند ، به جز استان کبک که فقط 6 پایه ابتدایی دارد. مدرسه با کودکستان در سن 4 یا 5 سالگی شروع می شود و کودکان پس از اتمام دوره ابتدایی به دبیرستان می روند.

معلمان دارای سواد و مهارت لازم ، آموزش با کیفیت بالا

کانادا از نظر کیفیت آموزش رتبه سوم را در بین ثروتمندترین کشورهای جهان دارد. بزرگترین نقاط قوت نظام آموزشی کانادا ارائه برنامه های یادگیری عالی در سطوح ابتدایی و راهنمایی در خواندن ، ریاضی و علوم است.

دانش آموزان ابتدایی در کانادا به لطف معلمان عالی پیشرفت های چشمگیری در زمینه ی یادگیری دارند. معلمان کانادایی علاقه زیادی به کار خود دارند. آنها محیط های آموزشی تعاملی و حمایتی را برای کودکان ایجاد می کنند و روش ها و فناوری های یادگیری نوآورانه را برای تقویت یادگیری ادغام می کنند.

معلمان کانادایی قبل از ورود به این حرفه دارای مدرک کارشناسی و آموزش عملی معلمی هستند. بسیاری از آن ها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. همه معلمان باید مهارت های خود را از طریق آموزش حرفه ای منظم حفظ و ارتقا دهند.

 

چگونگی تحصیل و هزینه های آن در مقطع ابتدایی و متوسطه در کانادا

 

استانداردها و تضمین کیفیت

10استان و 3 منطقه کانادا بر آموزش نظارت می کنند و هر یک از وزارتخانه های آموزش و پرورش آن ها اهمیت زیادی به حفظ استانداردهای بالا می دهند. آن ها از با شورای وزیران آموزش کانادا که یک سازمان ملی است ، برای اطمینان از کیفیت و ثبات در سیستم آموزشی همکاری می کنند.

تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا

مدرسه ابتدایی یا ابتدایی دولتی برای ساکنان کانادا رایگان است. اگر فرزند خود را برای تحصیل به کانادا می فرستید ، لطفاً با مدرسه مشورت کنید تا بدانید آیا هزینه ای برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد یا خیر.

هر استان و قلمرو زمانی برای شروع و پایان سال تحصیلی تصمیم می گیرد ، اگرچه معمولاً در ماه سپتامبر شروع می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. ساعات مدرسه به طور کلی از 8 صبح تا 3 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 4 بعد از ظهر از دوشنبه تا جمعه ادامه دارد.

آموزش برای همه دانش آموزان در سیستم مدارس دولتی کانادا رایگان است. بسته به استان یا قلمرو ، کودکان باید تا سن 16 یا 18 سالگی در مدرسه شرکت کنند.

مدارس ابتدایی دولتی

بسیاری از مدارس دولتی کانادا در حال حاضر دانش آموزان بین المللی را در برنامه های خود می پذیرند. مدارس ابتدایی با بودجه دولتی در سطح محلی توسط هیئت های مدارس منتخب اداره می شوند ، که برنامه درسی استاندارد یا برنامه تحصیلی را ارائه می دهند. تقریباً همه مدارس دولتی دارای دانش آموزان دختر و پسر در کلاس های یکسان هستند. آن ها فقط برنامه های روزانه ارائه می دهند.

در اکثر مناطق کانادا ، دانش آموزان بین المللی می توانند تحصیل به زبان انگلیسی ، فرانسوی یا هر دو زبان را انتخاب کنند. در کبک ، تحصیلات ابتدایی برای دانش آموزان بین المللی به زبان فرانسه انجام می شود ، مگر اینکه والدین برای تحصیل فرزند خود به زبان انگلیسی درخواست دهند.

برخی از استان ها یک سیستم مدرسه جداگانه ارائه می دهند که شامل کلاس های مذهبی می شود. این بخشی از سیستم مدارس دولتی است و برای همه آزاد است.

مدارس ابتدایی خصوصی

مدارس خصوصی در کانادا هزینه دریافت می کنند و باید برنامه درسی مشابه مدارس دولتی در آن منطقه یا ایالت ارائه دهند. این موضوع تضمین می کند که دانش آموزان همان دوره تحصیلی را بگذرانند که دانش آموزان در سیستم مدارس دولتی می گذرانند.

وضعیت حقوقی مدارس خصوصی در سراسر کانادا متفاوت است. اکثر استان ها و مناطق مستلزم ثبت مدارس خصوصی در وزارتخانه های آموزش و پرورش خود هستند. مدارس باید از برنامه درسی و سایر استانداردهای تعیین شده توسط آن استان پیروی کنند.

نحوه ارائه برنامه های مدارس خصوصی و مستقل ممکن است با سیستم مدارس دولتی متفاوت باشد. اندازه کلاس ها اغلب کوچکتر است و دانش آموزان ممکن است از برنامه تخصصی بهره مند شوند. برخی از مدارس خصوصی دارای برنامه مذهبی و همچنین دروس استاندارد مدرسه خواهند بود. گاهی اوقات ، مدارس خصوصی صرفا مختص پسران یا دختران است.

مدارس خصوصی شامل مدارس شبانه روزی (با امکانات رفاهی در محل) مانند ، مدارس مونته سوری/والدورف ، مدارس بین المللی کارشناسی و مدارس آرووسمیث برای دانش آموزان با ناتوانی یادگیری است.

هزینه تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا

مدرسه ابتدایی خصوصی یا ابتدایی دولتی برای ساکنان کانادا رایگان است. اگر فرزند خود را برای تحصیل به کانادا می فرستید ، لطفاً با مدرسه مشورت کنید تا بدانید آیا هزینه ای برای دانشجویان بین المللی وجود دارد یا خیر. گاهی اوقات ، مدارس برای شرکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا گردش های مدرسه ، هزینه های ناچیزی از فرزند شما می گیرند. اکثر کودکان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، برخی از مدارس کافه تریا یا برنامه های ناهار گرم را ارائه می دهند که در آن کودک شما می تواند وعده غذایی بخرد.

 

چگونگی تحصیل و هزینه های آن در مقطع ابتدایی و متوسطه در کانادا

 

الزامات آموزشی

برای ورود به یک مدرسه ابتدایی در کانادا ، کودکان ممکن است نیاز داشته باشند نشان دهند که دارای موارد زیر هستند:

  • نمرات خاصی را که مطابق با سطوح درجه در کانادا است به پایان رساند.
  • تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • نتایج مدرسه یا کارت های گزارش از کشور خود

از این فهرست ملی مدارس (دولتی و خصوصی) برای شناسایی یک مدرسه کانادایی و سپس تعیین الزامات مدرسه خود برای دانش آموزان بین المللی استفاده کنید.

نحوه ثبت نام

ممکن است مهلت هایی برای درخواست مدارس خاص وجود داشته باشد. این امر در مورد مدارس خصوصی نیز صدق می کند. اگر می خواهید فرزند خود را در یک مدرسه ابتدایی دولتی ثبت نام کنید با هیئت مدیره مدرسه محلی تماس بگیرید. اغلب دانش آموزان جدید را ارزیابی می کنند تا دانش آموزان بتوانند کلاس های خود را در سطح درست شروع کند. مدرسه ممکن است قبل از شروع کلاس های آموزشی فرزند شما ، کلاس های زبان انگلیسی یا فرانسوی رایگان ارائه دهد.

دبیرستان در کانادا

آیا با نوجوان خود به کانادا می آیید یا در فکر اعزام او به کانادا برای تحصیل در دبیرستان هستید؟هر دوی این ها فرصت هایی را برای نوجوان شما فراهم می کند که در محیطی امن و حمایتی رشد کند و در عین حال تحصیلات درجه یک را کسب کند. دبیرستان در اکثر استان ها و مناطق کانادا از پایه های 9 تا 12 شروع می شود ، به جز کبک ، که از کلاس 7 شروع می شود و در کلاس 11 پایان می یابد. دانش آموزان می توانند پس از اتمام موفقیت آمیز دبیرستان در 17 یا 18 سالگی ، تحصیلاتشان در کالج یا دانشگاه را ادامه دهند.

آموزش با کیفیت بالا ، موفقیت بالای دانش آموزان

کانادا دارای یکی از قوی ترین سوابق پیشرفت دانش آموزان در جهان است. به همین دلیل است که کانادا یک انتخاب عالی برای آموزش در مقطع دبیرستان است. در واقع ، فرستادن فرزند شما برای تحصیل در مقطع دبیرستان به کانادا یکی از بهترین راه ها برای آماده سازی او برای کالج یا دانشگاه است.

نوجوانان کانادایی از بهترین تحصیلکرده های جهان هستند. سازمان همکاری و توسعه اقتصادی سیستم های آموزشی در سراسر جهان را بررسی و رتبه بندی می کند. در جدیدترین ارزیابی خود ، کانادا در خواندن رتبه 6 ، در ریاضی 12 و در علوم رتبه 8 را کسب کرد. کانادا همچنین دومین نرخ پایان دوره دبیرستان در سراسر جهان را دارد.

از نظر برتری در آموزش ، کانادا در حال حاضر در بین 15 کشور ثروتمند ، رتبه سوم را دارد. کیفیت بالای سیستم آموزشی به عنوان یکی از بزرگترین نقاط قوت کانادا شناخته شده است. بسیاری از موفقیت های کانادا را می توان به معلمان استثنایی آن نسبت داد. معلمان کانادایی دارای حداقل مدرک کارشناسی و 1 سال آموزش عملی معلمی هستند. بسیاری از آن ها تا کسب مدرک کارشناسی ارشد به تحصیلات خود ادامه می دهند. معلمان موظفند به طور مرتب مهارت های خود را از طریق آموزش مداوم و توسعه حرفه ای ارتقا دهند.

استانداردها و تضمین کیفیت

10استان و 3 منطقه کانادا بر آموزش نظارت می کنند و هر یک از وزارتخانه های آموزش و پرورش آن ها اهمیت حفظ استانداردهای بالا را تشخیص می دهند. آن ها از طریق شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا ، یک سازمان ملی ، تصمیمات عمده ای را در زمینه سیاست اتخاذ می کنند و با استفاده از همتایان استانی و سرزمینی خود به عنوان معیار ، به ابتکاراتی در زمینه آموزش دست می یابند. این امر کیفیت و ثبات در سیستم آموزشی را تضمین می کند.

تحصیل در دبیرستان در کانادا

هر استان و منطقه زمانی را برای شروع و پایان سال تحصیلی تصمیم می گیرد ، اگرچه سال تحصیلی معمولاً در ماه سپتامبر شروع می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. ساعات مدرسه به طور کلی از 8 صبح تا 3 بعد از ظهر ادامه دارد. برخی از دانش آموزان در مدرسه تابستانی شرکت می کنند. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که آن ها نیاز به گذراندن دوره ای دارند که در طول سال تحصیلی به پایان نرسانده اند.

آموزش برای همه دانش آموزان در سیستم مدارس دولتی کانادا رایگان است. دانش آموزان دبیرستانی باید تا سن 16 یا 18 سالگی به مدرسه بروند. سن تمام کردن دبیرستان به استان یا منطقه بستگی دارد.

دبیرستان های دولتی

در حال حاضر بسیاری از دبیرستان های دولتی کانادا دانش آموزان بین المللی را در برنامه های خود می پذیرند. مدارس با بودجه عمومی در سطح محلی توسط هیئت های مدارس منتخب اداره می شوند ، که برنامه یا برنامه تحصیلی استاندارد را ارائه می دهند. تقریباً همه مدارس دولتی دارای دانش آموزان دختر و پسر در کلاس های یکسان هستند. مدارس فقط برنامه های روزانه ارائه می دهند.

در اکثر مناطق کانادا ، دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل به زبان انگلیسی ، فرانسوی یا هر دو را انتخاب کنند. برخی از استان ها یک سیستم مدرسه جداگانه ارائه می دهند که شامل کلاس های مذهبی می شود. این بخشی از سیستم مدارس دولتی است و برای همه آزاد است.

بسیاری از والدین نوجوانان خود را برای تحصیل در خارج از کشور به کانادا می فرستند. شما هم می توانید این کار را انجام دهید. دانش آموزان با خانواده های کانادایی زندگی می کنند ، با فرهنگ این کشور آشنا می شوند ، خاطرات خود را می سازند و یک عمر ماندگار می شوند و همزمان تحصیلات عالی را کسب می کنند.

 

چگونگی تحصیل و هزینه های آن در مقطع ابتدایی و متوسطه در کانادا

 

دبیرستان های خصوصی گزینه های جایگزین ارائه می دهند

کانادا دارای مدارس متوسطه خصوصی نیز می باشد. آن ها برای حضور دانش آموزان هزینه دریافت می کنند. مدارس خصوصی باید برنامه درسی مشابه مدارس دولتی در استان یا منطقه را ارائه دهند. این نوع دبیرستان تضمین می کند که دانش آموزان همان دوره تحصیلی را که در سیستم مدارس دولتی انجام می دهند ، گذرانده اند.

اندازه کلاس ها در مدارس خصوصی اغلب کوچکتر از مدارس دولتی است که در آن دانش آموزان ممکن است از برنامه تخصصی بهره مند شوند. برخی از مدارس خصوصی دارای برنامه مذهبی و همچنین دروس استاندارد مدارس دولتی خواهند بود. گاهی اوقات ، مدارس خصوصی فقط برای پسران یا دختران هستند.

دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی (با محل اقامت) ، مدارس جایگزین ، و برنامه های ورزشی تخصصی یا مدارس برای دانش آموزان با ناتوانی یادگیری است.

هزینه دبیرستان در کانادا

دبیرستان دولتی یا دبیرستان در کانادا برای ساکنان این کشور رایگان است. بسیاری از مدارس برای دانش آموزان بین المللی هزینه دریافت می کنند که می تواند بین 8000 تا 14000 کانادا در سال متغیر باشد. لطفاً با مدرسه ای که می خواهید نوجوان شما در آن تحصیل کند ، مشورت کنید تا در صورت وجود هزینه برای دانش آموزان بین المللی این موضوع تأیید شود.

گاهی اوقات ، مدارس برای شرکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا گردش های مدرسه ، هزینه های ناچیزی از فرزند شما می گیرند. در دبیرستان ، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، در برخی از مدارس کافه تریا یا برنامه ناهار گرم ارائه می شود که فرزند شما می تواند وعده غذایی را خریداری کند.

الزامات آموزشی

برای ورود به دبیرستان در کانادا ، فرزند شما ممکن است نیاز داشته باشد که نشان دهد که دارای موارد زیر است:

  • نمرات خاصی را که مطابق با سطوح درجه در کانادا است به پایان رسانده باشد.
  • تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • نتایج مدرسه یا کارت های گزارش از کشور خود

از این فهرست ملی مدارس (دولتی و خصوصی) برای شناسایی یک مدرسه کانادایی و سپس تعیین الزامات مدرسه خود برای دانش آموزان بین المللی استفاده کنید.

نحوه ثبت نام

اگر می خواهید فرزند خود را در یک دبیرستان دولتی ثبت نام کنید ، با هیئت مدیره مدرسه محلی تماس بگیرید. اغلب دانش آموزان جدید را ارزیابی می کنند ، بنابراین دانش آموز می تواند کلاس های خود را در سطح درست شروع کند. این مدرسه ممکن است قبل از شروع کلاس های آموزشی فرزند شما ، کلاس های زبان انگلیسی یا فرانسوی رایگان ارائه دهد. برای ثبت نام فرزند خود در یک دبیرستان خصوصی ، مستقیماً با مدرسه تماس بگیرید.

ممکن است مهلت هایی برای درخواست برخی از مدارس دولتی وجود داشته باشد. این امر در مورد مدارس خصوصی نیز صدق می کند.