درباره کشور اسپانیا

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا در دورترین نقطه اروپا و در جنوب غربی آن واقع شده است. این کشور یکی از دو کشور واقع شده در جزایر ایبریا و با همسایه خود پرتغال سهیم است . اسپانیا 85 درصد از این جزیره را تحت تصرف خود دارد. اسپانیا از سمت شمال در کرانه اقیانوس آتلانتیک قرار دارد و از سمت جنوب شرقی در کرانه دریای مدیترانه قرار گرفته است. اسپانیا از شمال شرق با آندورا، از شمال با فرانسه، از شرق با پرتقال و از جنوب با مغرب هم مرز است.

ویدئو اختصاصی موسسه Eustudy جهت آشنایی مختصر با بارسلون اسپانیا

جغرافیای کشور اسپانیا: اسپانیا با داشتن 505،992 کیلومتر مربع مساحت، چهارمین کشور اروپایی از لحاظ وسعت است. این کشور دارای 46.4 میلیون جمعیت است و به ازای هر کیلومتر مربع 96 نفر جمعیت دارد. در واقع اسپانیا جدا کننه مرز بین اروپا و آفریقا است.

درباره کشور اسپانیا

 آب و هوای کشور اسپانیا

اسپانیا به عنوان سرزمینی بسیار وسیع و دارای مناطقی خارج از سرزمین اصلی اروپا شریط اقلیمی و آب و هوایی متفاوتی در بخش های مختلف اسپانیا به وجود دارد.
مناطق شمالی و شمال شرقی: این منطقه تحت تأثیر کاهش فشارآتلانتیک به ویژه در پاییز و زمستان قرار دارد. اما حتی در تابستان هوا می تواند متغیر باشد. این بخش از اسپانیا بیشترین میزان بارش و ابر را دارد. در فضای داخلی اسپانیا خورشید به طور متوسط روزانه 10 ساعت می درخشد، اما تا ساحل تنها 6 یا 7 ساعت در روز است. متوسط دما در ژانویه در ساحل شمال غربی حدود 10 درجه سانتی گراد است و این منطقه بندرت دارای یخبندان است.
ساحل شرقی مدیترانه: وجه تمایز آب و هوای مدیترانه ای زمستانهای معتدل، مرطوب و تابستان های طولانی، خشک است. سردترین ماه ژانویه است و میانگین دما در بارسلونا حدود 8 درجه سانتی گراد و در مالاگا حدود 13 درجه سانتی گراد است.

درباره کشور اسپانیا

اطلاعاتی مختصر درباره کشور اسپانیا

پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است. مردم این کشور همه به زبان اسپانیایی صحبت می کنند اما برخی از مناطق زبان محلی نیز دارند. درباره دین در این کشور 70 درصد از مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند.
حکومت کشور اسپانیا یک حکومت مشروط و وابسته به قانون اساسی است. پادشاه رئیس دولت و فرمانده کل نیروهای مسلح است. بالاترین نهاد قانونگذاری در اسپانیا پارلمان، کورتس ژنرال، متشکل از سنا (مجلس عالی) و کنگره نمایندگان است.

درباره کشور اسپانیا

اقتصاد کشور اسپانیا

اسپانیا به نسب دیگر کشورهای اروپایی از لحاظ اقتصادی و صنعت دیر امد تر بود. اما در اوایل قرن بیستم اسپانیا یک ترقی اقتصادی داشت اما در 1960 این روند یک سیر جدی تر به خود گرفت.
بنا بر ارقام و آمار خلاصه اقتصاد اسپانیا را می توان چنین دید:

  • درآمد ناخالص ملی: 646 میلیارد دلار
  • درآمد ناخالص ملی به ازای هر نفر: 16.500 دلار
  • رشد سالانه: 4 درصد
  • تورم: 2 درصد
  • صنایع عمده: پارچه و منسوجات، فلزات، مواد شیمیایی، کشتی سازی، گردشگری
  • همچنین مواردی همچون صنعت اتومبیل سازی، خدمات بانکی، تولید انرژی، جذب توریسم، مد و … نیز در رشد اقتصادی اسپانیا بسیار تأثیرگذار بوده است.

درباره کشور اسپانیا

جشن ها و تعطیلات رسمی اسپانیا

• Semana Santa (هفته مقدس): جشن هفته مقدس یک جشن مذهبی در اسپانیا است. این جشن یک هفته قبل از ایستر برگزار می شود. این جشن از روز یک شنبه شروع می شود و تا بعد از ظهر جمعه ادامه دارد. برگزاری این جشن چنین است که سراسر هفته مردم همراه با نواختن فلوت و حمل صلیب و شمع در خیابان قدم می زنند.

• جشن کارناوال: کارناوال جشنی رنگارنگ و ریتمیک عجیب ترین مراسم در تمام اسپانیا است. جزیره Tenerife مرکز این جشن است که سالانه هزاران توریست را جذب می کند.

ویدئو اختصاصی موسسه جهت Eustudy آشنایی مختصر با بارسلون اسپانیا

• جشن LA TOMATINA: این جشن در اخرین سه شنبه ماه آگوست برگزار می شود که طی برگزاری آن شهر Buñol با گوجه های له شده کاملا قرمز می شود. این یک جنگ است که همه جمع می شوند و طی یک ساعت با گوجه های له شده به یکدیگر حمله می کنند.

• جشن فالس والنسیا: در اواسط ماه مارس به مدت پنج شبانه روز برگزار می شود. مردم در طول این جشن در والنسیا و در بخش انتهایی خیابانی که جشن اتش شناخته می شود مشغول لذت بردن هستند. این جشن به مناسبت بزرگداشت جوزف مقدس برگزار می گردد.

ویدئو اختصاصی موسسه Eustudy جهت آشنایی مختصر با بارسلون اسپانیا

• فرمین مقدس و اجرای گاوها: این جشن در 6 ژویه شروع می شود و تا 9 روز ادامه می یابد. مهمترین واقعه این جشن اجرای گاوها است. از تشریفات این جشن رقص های سنتی و سر و صدای زیاد، خواندن آواز و آتش بازی است.

درباره کشور اسپانیا

شهرهای مهم کشور اسپانیا

• مادرید: مادرید سومین شهر بزرگ بعد از لندن و برلین است که در اتحادیه اروپا قرار گرفته است. حدود 3.1 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. این شهر به خاطر مخازن غنی هنرهای اروپایی مرکز هنر اسپانیا است. و از لحاظ مالی نیز برای اسپانیا بسیار مهم و محوری است.

• بارسلونا: بارسلونا شهری در شمال شرقی اسپانیا است که به واسطه نسیم های دریای مدیترانه دارای هوایی بسیار مطبوع است. این شهر از شهرهای بزرگ اسپانیا و دارای امنیت بالا است. شعار این شهر پایداری محیطی و اجتماعی است و یکی از مقاصد مهم دانشجویان جهت تحصیل در اسپانیا می باشد.

درباره کشور اسپانیا

• بیلبائو: بیلبائو کلان شهری با میلیون ها جمعیت مرکز توسعه های اقتصادی و اجتماعی اسپانیا است. موزه بیلبائو گوگنهایم، کنفرانس و مرکز موسیقی Euskalduna، زیرزمین نورمن فاستر و فرودگاه کالاتراوا همه نمونه هایی از پویایی است که در بیلبائو وجود دارد. این شهر در منطقه Bizkaia واقع شده است و با چشم اندازهای حاصلخیز با جنگل ها، کوه ها، سواحل و سواحل تند احاطه شده است. همه اینها بیلبائو را به مکانی ممتاز تبدیل کرده است.

• والنسیا: این شهر به عنوان پایتخت پادشاهی های اسپانیا شهری با قدمت تاریخی و قابل توجه است و در شرق اسپانیا قرار گرفته است. این شهر در ساحل دریای مدیترانه و حاشیه رودخانه توریا واقع شده است. والنسیا مرکز تجارت، فرهنگ، سینما، تئاتر، موزه ها و جادو است. این شهر یکی از فعال ترین شهرهای اروپا در مورد نمایشگاه ها و همایش ها است.