تحصیل رشته های پزشکی در اسپانیا

در اسپانیا و احتمالاً در سراسر جهان، رشته پزشکی یکی از زمینه‌های مورد علاقه دانشجویان است. نه تنها تأثیر آینده شغلی، بهتر از سایر مشاغل دانشگاه است، بلکه مطالعه یک حرفه علمی با بسیاری از زمینه‌های تخصصی و شادی که پزشکان هنگام نجات جان یک انسان تجربه می‌کنند از دلایل محبوبیت این شغل است.

1 تحصیل رشته های پزشکی در اسپانیا

دلایل زیادی برای تحصیل پزشکی در اسپانیا وجود دارد. کیفیت زندگی و آموزش کامل مهمترین آنهاست. دانشجویان در یک پایگاه دانش گسترده تحصیل می‌کنند و یاد می‌گیرند چگونه کیفیت زندگی بیماران خود را ارتقا دهند. به آنها ارزش‌های اخلاقی، مسئولیت‌پذیری و شایستگی حرفه‌ای آموزش داده می‌شود. كليه مؤسسات آموزشي، دانشجويان را بين‌المللي ملزم به داشتن مدرک تسلط به زبان انگليسي هستند و زبان در اسپانیا مشکلی ایجاد نمی‌کند، و این موضوع زندگی در اسپانیا را راحت‌تر می‌کند.شهریه و همچنین هزینه‌های زندگی در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، کانادا و استرالیا در اسپانیا بسیار کم است.

علاوه بر این، این کشور دارای بیش از ده‌ها دانشگاه در سطح جهانی است که آموزش پزشکی ارائه می‌دهند.مانند سایر کشورها، آموزش پزشکی در اسپانیا در سه مرحله مجزا ساختار یافته است: تحصیلات پزشکی کارشناسی یا پایه، آموزش تخصصی و فوق تخصص (تحصیل در اسپانیا)

معرفی چند دانشگاه پزشکی در اسپانیا‌

اسپانیا 37 دانشگاه در زمینه پزشکی دارد که برترین آنها به شرح زیر است:

  • دانشگاه کاردنال هرا

دانشگاه کاردنال هرا تنها دانشگاهی در اسپانیا است که رشته پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. مدرک پزشکی در CEU پس از یک برنامه مطالعاتی نوآورانه طراحی شده است، جایی که دانشجویان نقش فعال و پیشرو را ایفا می کند

رشته‌هایی که این دانشگاه تدریس می‌شود: شامل پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی است.

در طی مطالعات دندانپزشکی درCEU ، دانشجویان ابتدا دانش کلی در مورد فرآیندهای بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی و آسیب‌شناختی کسب می‌کنند. در مراحل بعدی به آنها اصول آناتومیک آموزش داده می‌شود که باید در مرحله بالینی اعمال شود. تجربه عملی نه تنها از آزمایشگاه، بلکه از کار در کلینیک‌ها حاصل می‌شود. در کلینیک‌های دندانپزشکی، دانشجویان می‌توانند از تجهیزات خوب و دسترسی به فناوری پیشرفته استفاده کنند. دانشگاه برای دستیابی به اثربخشی تدریس، بر اهمیت گروه‌های کوچک نیز تأکید دارد.

تحصیل رشته های پزشکی در اسپانیا

دوره‌های پزشکی عمومی 6 سال و دوره‌های دندانپزشکی و دامپزشکی و داروسازی 5 ساله است.

برای تحصیل پزشکی در CEU، شما باید 60 دقیقه کنکور کتبی را به زبان انگلیسی بگذرانید. این آزمون شامل سوالات چند گزینه‌ای در زمینه‌ی علوم، به طور دقیق‌تر: ریاضیات، زیست‌شناسی، علم شیمی، فیزیک و دانش عمومی (مانند تاریخ).

پس از امتحان کتبی، 10 تا 15 دقیقه مصاحبه به زبان اسپانیایی برگزار می‌شود. با این کار مهارت‌ها‌ی زبان اسپانیایی دانشجو مورد آزمایش قرار می‌گیرد. مصاحبه عمدتاً در مورد مباحث عمومی بحث می‌شود و لزوماً نیازی به سوالات تخصصی در زمینه پزشکی ندارد.

  • دندانپزشکی/ دامپزشکی و داروسازی: برای پذیرفته شدن در دوره‌های دندانپزشکی و دامپزشکی و داروسازی باید پس از بررسی مدارک درخواست، مصاحبه شخصی انجام گیرد. که در آن انگیزه و مهارت انگلیسی دانشجو بررسی می‌شود.
  • دانشگاه اروپایی مادرید و والنسیا:در این دانشگاه دو رشته دندانپزشکی و روانشناسی تدریس می‌شود.

از دلایلی که تحصیل در این دانشگاه را جذاب می‌‌کند: آموزش کامل و بین‌المللی دانشجویان را قادر می‌سازند که به بازار کار معرفی شود و پیشرفت شخصی آنها را ارتقا بخشد. ارائه دروس عملی با استفاده از فناوری‌های نوین از اصول مهم تدریس نوآورانه این دانشگاه است. از نخستین دانشگاه‌های اسپانیاست که برنامه‌های درسی خود را با برنامه‌های درسی آموزش عالی اروپا تطبیق داده است. کادر آموزشی بسیار ماهر و دارای دانش گسترده در زمینه‌ی تدریس، تحقیقاتی باعث می‌شود که در آموزش نظری و عملی دانشجویان نقش اساسی دارند. گروه‌های مطالعه کوچک امکان برقراری ارتباط مداوم و مستقیم با مدرس و همچنین استفاده بهینه از امکانات و وجود محیط‌‌هایی برای تمرین‌های عملی در زمینه‌های مختلف موضوع را فراهم می‌کنند.

تحصیل رشته های پزشکی در اسپانیا

  • دانشگاه بین‌المللی کاتالونیا: تحصیل در این دانشگاه در رشته دندانپزشکی 5 سال طول می‌‌کشد که از سال سوم آموزش‌‌های بالینی نیز شروع می‌شود.

به عنوان بخشی از روند پذیرش، دانشگاه ابتدا درخواست دانشجو را بررسی می‌کند. سپس امتحان ورودی کتبی از دانشجو گرفته می‌شود. آزمون ورودی کتبی برای دوره‌ی دندانپزشکی شامل سه بخش است: ضریب هوشی یا تست هوش، یک آزمون اطلاعات عمومی و یک تست انگلیسی. زبان تدریس در دوره انگلیسی است. پس از امتحان ورودی کتبی دانشجو به یک مصاحبه کوتاه دعوت می‌شود که در آن مهارت‌های زبان انگلیسی او در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد و سؤالاتی در مورد انگیزه دانشجو پرسیده می‌شود.

تحصیل رشته های پزشکی در اسپانیا

  • دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو د مورسیا: مطالعه دندانپزشکی در 5 سال طول می‌کشد. این دوره به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. برای تحصیل در این دانشگاه دانشجو باید با موفقیت یک مصاحبه را به زبان انگلیسی و یک تست انگلیسی انجام دهید.

کلاس‌های کوچک و آزمایشگاه‌های مجهز،  آموزش دانشجویان را با کیفیت بالا در پیشرفته‌ترین سطح تضمین می‌کند. هر دانشجو بطور جداگانه توسط یک مدرس پشتیبانی می‌شود تا بتواند به صورت حرفه‌ای این رشته را بیاموزد.