برترین دانشگاههای اسپانیا

 

تحصیل در اسپانیا به عنوان کشوری با فضایی دوستانه، مردمانی خون گرم و آب و هوایی مدیترانه ای تجربه ای به یاد ماندنی برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. در اسپانیا با توجه به تفاوت هایی که هر منطقه با دیگری دارد علاوه بر تحصیل آشنایی با یک سبک زندگی جدید و جالب نیز خواهد بود.اسپانیا در رده بندی جهانی تایمز 45 دانشگاه با رتبه های بالا دارد، که برترین ها در شهرهایی چون مادرید، بارسلونا، سویل و گراناردا هستند.از دلایل توجه دانشجویان بین المللی به تحصیل در اسپانیا معمولا ارزان بودن هزینه های زندگی است. هزینه های زندگی در اسپانیا پایین تر از میانگین هزینه ها در دیگر کشورهای اروپایی است.

دلیل دیگر انتخاب اسپانیا برای تحصیل یادگیری زبان اسپانیایی است زیرا دوره های آموزشی دانشگاههای اسپانیا به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی برگزار می شود.برای تحصیل در اسپانیا دانشجویان برای انتخاب رشته و مقطع تحصیلی محدودیتی ندارند. دانشگاههای اسپانیا به طور خاص برای رشته هایی چون حقوق، زبان اسپانیایی و علوم اجتماعی شناخته شده هستند.

 

برترین دانشگاههای  اسپانیا

 

برترین دانشگاههای اسپانیا:

  • دانشگاه پمپئو فابرا (UPF): دانشگاه پمپئو دانشگاهی جوان است که در سال1990 و در بارسلونا تأسیس شده است. این دانشگاه در علوم اجتماعی، علوم انسانی، پزشکی ، ارتباطات و ICT بسیار قوی است. این دانشگاه دارای سه پردیس در شهر بارسلونا است پردیس علوم انسانی و اجتماعی واقع در سیوتادلا، پردیس علوم پزشکی و زیستی در مار و پردیس علوم ارتباطات و ICT  در پوبلنو واقع شده اند.

در یک نگاه این دانشگاه را چنین می توان دید:

 

1 تعداد دانشجویان 11636
2 تعداد دانشجویان بین المللی 1476
3 رتبه ملی 1
4 رتبه جهانی 135

 

  • دانشگاه بارسلونا: این دانشگاه در شهر ویبرانت بارسلوا واقع شده است و در سال 1450 تأسیس شده است. این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه اسپانیا و از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان شناخته می شود که سالانه تعاد زیادی دانشجوی اسپانیایی و بین المللی می پذیرد. آموزش در این دانشگاه به طور کامل به زبان انگلیسی است.

این  دانشگاه دارای 16 دانشکده و 106 دپارتمان است. پردیس اصلی دانشگاه دانشکده علوم انسانی و واقع در مرکز شهر است. دیگر پردیس های دانشگاه شامل دانشکده علوم پزشکی بلویتگ و پردیس علوم تغذیه و غذای توریبرا است.

 

برترین دانشگاههای  اسپانیا

 

تقسیمات آکادمیک این دانشگاه شامل زیست شناسی، اقتصاد و بازرگانی، حقوق، دارو سازی و علوم پزشکی، فلسفه و روانشناسی می شود. علاوه بر این، دانشگاه بارسلونا از طریق توافق نامه همکاری با هشت مرکز از جمله دانشکده سینما و مطالعات صوتی و تصویری کاتالونیا، پژوهشگاه امنیت عمومی کاتالونیا و موسسه ملی تربیت بدنی وابسته است.

1 تعداد دانشجویان 46214
2 تعداد دانشجویان بین المللی 4771
3 رتبه ملی 3
4 رتبه جهانی 250-201

 

  • دانشگاه خودگردان مادرید (AUM): ای دانشگاه در سال 1968 توسط دولت اسپانیا به عنوان دانشگاه عمومی تأسیس شده است. این دانشگاه در یک محوطه روستایی قرار دارد و با قطار مسافرتی به مادرید متصل می شود. AUM اغلب یکی از مؤسسات آموزش عالی در اسپانیا محسوب می شود و در بین دانشگاه های برتر کشور در رتبه بندی قرار می گیرد و همچنین در اروپا رتبه خوبی دارد.

این دانشگاه دارای 8 دانشکده با 60 دپارتمان مختلف است. که در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می پذیرد. دانشکده مورد توجه و مهم این دانشگاه دانشکده حقوق است. این دانشگاه دارای سه پردیس است که پردیس اصلی در حاشیه شهر مادرید در منطقه  کانتوبلانکو واقع شده است.

1 تعداد دانشجویان 36000
2 تعداد دانشجویان بین المللی 4032
3 رتبه ملی 4
4 رتبه جهانی 351-192

 

  • دانشگاه خود گردان بارسلونا (UAB): دانشگاه خوگردان بارسلونا به خاطر برتری در تحقیقات و آموزش شایسته شناخته شده است. این دانشگاه یک موسسه عمومی است که در سال 1968 تاسیس شده است. پردیس اصلی دانشگاه در سروانیولای بارسلونا واقع شده است.

 

برترین دانشگاههای  اسپانیا

 

این دانشگاه 13 تقسیم آکادمیک دارد: علوم زیستی، علوم، ارتباطات، آموزش، علوم سیاسی و اجتماعی، حقوق، اقتصاد و بازرگانی، مهندسی، فلسفه و هنر، داروسازی، روانشناسی، ترجمه و دامپزشکی. مؤسسات و مراکز تحقیقاتی UAB شامل مرکز مطالعات میراث باستان شناسی ماقبل تاریخ، پژوهشگاه علوم آموزشی و انستیتوی علوم اعصاب می باشد.زبان آموزش در این دانشگاه اسپانیایی کاتالان و انگلیسی است.

1 تعداد دانشجویان 31877
2 تعداد دانشجویان بین المللی 5232
3 رتبه ملی 5
4 رتبه جهانی 218

 

  • دانشگاه والنسیا: دانشگاه والنسیا دانشگاهی است با 5 قرن قدمت،این دانشگاه در سال 1502 شروع به کار کرد. والنسیا در حوزه های دارو سازی، علوم انسانی، الهیات و حقوق به صورت کاملا تخصصی کار می کند. همچنین این دانشگاه اکنون دوره های در رشته های علوم پایه و تجربی، مهندسی، علوم پزشکی، علوم آموزشی، علوم اجتماعی، اقتصاد نیز ارائه می دهد که اکثرا به زبان کاتالان است. این دانشگاه سه پردیس دارد: دو پردس Blasco Ibanez و Tarongers در مرکز شهر و پردیس Burjassot Paterna در در شمال غربی شهر قرار دارند. این دانشگاه دارای 18 دانشکده و 19 موسسه تحقیقاتی در رشته های مختلف است.

تعداد دانشجویان 50311
تعداد دانشجویان بی المللی 5366
رتبه ملی 6
رتبه جهانی 500 – 401