کشور سوئد برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های پرستاری را دارند، موقیعت مناسبی را ایجاد کرده است. دلیل اعطای امتیاز تحصیل در رشته های پرستاری در دولت سوئد، نیاز مبرم بخش های درمانی این کشور به نیروی تحصیل کرده در رشته های پرستاری است.

دوره ی پرستاری در سوئد

تحصیل در سوئد در رشته پرستاری یک دوره ۳ ساله، معادل ۱۸۰ واحد است. سال اول به یک دوره مقدماتی در پرستاری، از جمله زیست شناسی انسان (میکروب شناسی، آناتومی فارماکولوژی، فیزیولوژی) و علائم بیماری اختصاص داده شده است. سال دوم به طور عمده به دوره های پرستاری در سلامت و بیماری و تأثیر محیط زیست بر سلامت و روش های علمی اختصاص یافته است در حالی که سال سوم و نهایی، بینش های رهبری را فراهم می کنند.در سال آخر، دانشجویان آماده انجام پایان نامه در زمینه رشته پرستاری می شوند. بخش بزرگی از آموزش و پرورش در محل مراقبت های بهداشتی شهری، مراقبت های اولیه و مراقبت های بیمارستان است.

پرستارانی که مسئول مراقبت های عمومی هستند به یک لقب حرفه ای تنظیم شده است. اگر شما آموزش خود را از کشور دیگری که جزو شهروندی اتحادیه اروپا می باشد دریافت کرده اید، قبل از شروع قرارداد کار در سوئد نیازمند به رسمیت شناختن مدارک حرفه ای خود هستید. شما همچنین باید برای یادگیری زبان سوئدی آماده و دارای انگیزه باشید.در گوتنبرگ در هر ترم پاییز و بهار، حدود ۱۲۰ دانشجو برای برنامه تحصیلی پرستاری پذیرفته می شوند. این برنامه به زبان سوئدی برگزار می شود.

حقوق و مزایای پرستاری در سوئد

میانگین حقوق یک ماهه این افراد بعد از طی دوره، بسته به توانایی و میزان تسلط به زبان و کار دارد. همچنین در ادامه افراد بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند و از تمامی مزیت های شهروندان کشور سوئد بهرمند شوند.

قابل توجه پرستاران فارغ التحصیل در مقطع لیسانس و علاقه مند به اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس از کشور سوئد، می توانند با داشتن مدرک زبان تافل ۹۲ یا آیلتس آکادمیک ۶.۵ جهت کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف پرستاری اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.