جشن ها و تعطیلات رسمی سوئد

امروزه در بسیاری از کشورها به خصوص در کشورهای صنعتی و توسعه یافته، فرهنگ ها و سنت های قدیمی رو به فراموشی است. با این حال، در کشور سوئد نمادهایی از سنت های کهن مردمان این سرزمین هنوز در زندگی اجتماعی آنها قابل مشاهده است. سوئدی ها برای فصول چهارگانه سال رسوم سنتی زیبایی دارند.

 

جشن عید پاک

در فصل بهار، دختر بچه‌ها پنج شنبه قبل از عید پاک، صورت خود را رنگ آمیزی می کنند. روسری و دامن های بلند می پوشند و در هیبت جادوگران عید پاک به منازل مردم مراجعه می نمایند. با دادن کارت عید، شیرینی می گیرند. سمبل عید پاک در سوئد، شاخه کوچکی از درخت توس رنگ آمیزی شده همراه با تخم مرغ های پر از شکلات و شیرینی عید پاک است.

easter sunday in sweden

عید پاک در سوئد

 

شب والپورگیس

پس از عید پاک نیز شب والپورگیس، مناسبت دیگری است که ریشه در باورهای سنتی و دیرینه مردم دارد. طبق باورهای خرافی در این شب ساحره ها در کوه ” بروکن ” با هم جلسه دارند. درشب سی ام ماه آوریل، انبوه مردم به این مناسبت با پوشیدن لباس های سنتی بالای تپه ها رفته و با روشن نمودن آتش، سرود می خوانند و رسیدن بهار را جشن می گیرند.

 

جشن نیمه تابستان

جشن نیمه تابستان سوئدی ها نزدیکترین جمعه به ۲۴ ژوئن برگزار می شود. جشن با برافراشتن کیانی موسوم به می پول که با برگ درخت توس و گلهای وحشی و پرچم و پارچه های رنگارنگ تزئین شده است، شروع شده و مردم دور آن رقص و پایکوبی می نمایند.

midsummer

مراسم جشن نیمه تابستان در سوئد

 

مراسم خوردن گوشت غاز

مراسم خوردن گوشت غاز و سوپ مخصوص آن هم در دهم ماه نوامبر هم از سنت های پائیزی مردم سوئد است. عقیده بر این است که در این روز، غازها در فربه ترین روز عمر خود هستند. در برخی از مناطق سوئد این سنت برای خوردن میگو برگزار می شود.

 

عید سنت لویزا

در زمستان، مردم سوئد عید سنت لویزا را سیزدهم ماه دسامبر جشن می گیرند که طولانی ترین شب سال و معادل شب یلدای ایرانی است. بامداد سیزدهم دسامبر دوشیزه جوانی در منزل بیدار می شود و با پوشیدن لباس سفید و تاجی مزین به شمع های روشن، سرودهایی در مورد تاریکی زمستان و بازگشت روشنایی می سراید. پس از بیدار شدن اهالی منزل، با قهوه و شیرینی از آن ها پذیرایی می شود. این مراسم اوایل روز نیز در اماکن عمومی ادامه می یابد.

 

کریسمس نیز از اعیاد مشترک سوئدی ها و کشورهای مسیحی است که با اندک تفاوت هایی در سوئد نیز جشن گرفته می شود.

دوره زبان در هلند

دانشگاه های هلندی در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و می تواند با دانشگاه های معروف انگلیس و آمریکا رقابت کند. هلند یکی از کشورهای غیر انگلیسی زبان است که جز بهترین مقصدها برای ادامه تحصیل می باشد. کیفیت آموزشی بالا و ارائه ی رشته های زیادی به زبان انگلیسی ازجمله مزیت های تحصیل در هلندست. لازم به ذکرست که فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های هلند پله ی ترقی جهت کار در جامعه ی بین المللی ست. فارغ التحصیلان از دانشگاه های هلند همچنین می توانند در شرکت های انگلیسی زبان هلند کار پیدا کنند و این امر باعث وارد شدن شما به بازار کار جهانی ست. با داشتن آیلتس آکادمیک ۵ یا ۵.۵ می توانید برای کورس زبان انگلیسی در هلند اقدام کرد و سپس ادامه تحصیل دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره زبان در هلند با شماره های ما تماس بگیرید.

دوره زبان انگلیسی در سوئد برای کسانی که لیسانس ندارند

چنانچه شما دارای مقاطع زیر لیسانس هستید و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد دارید باید ابتدا برای دوره زبان انگلیسی در سوئد اقدام کنید. لازم به ذکر است که متقاضیانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند باید آیلتس آکادمیک ۶ و متقاضیانی که مدرک فوق دیپلم دارند باید آیلتس آکادمیک ۵.۵ برای این دوره زبان انگلیسی در سوئد ارائه دهند. بعد از اتمام این دوره زبان انگلیسی در سوئد دانشجو می تواند در رشته ی مورد نظر خود ادامه تحصیل دهد. این دوره ی زبان انگلیسی در سوئد ۶ ماهه است و هزینه ی این دوره حدودا ۴۶ هزار کرون است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید.

ویزای دانشجويي دانمارک براي ترم ژانویه ۲۰۱۷

ضمن تبريك به دوستاني كه ويزاي دانشجويي دانمارک را براي ترم ژانویه ۲۰۱۷دريافت نموده اند، مي توانيد نمونه اي از ويزاي دانمارک را مشاهده فرماييد. در کشور دانمارک امکان ادامه تحصیل بدون مدرک زبان حتی از مقطع دیپلم نیز مقدور است. مشروط به اینکه متقاضی دارای سطح زبان در حد روزمزه باشد. پس حداقل برای شروع تحصیل در دانشگاه های دانمارک و زندگی در این کشور قاعدتا سطح زبان شما باید در حدIntermediate باشد.

دانمارک یکی از بهترین کشورهای دنیا برای دختران

در کشور دانمارک فرصت های کاری و تحصیلی برای دختران به اندازه ی پسرهاست. بر طبق آمار جهانی معیارهای این گزارش موارد زیر است: ازدواج کودکان، بارداری نوجوانان، مرگ و میر مادران (کیفیت سلامت خانم ها)، نمایندگان مجلس خانم (حضور خانم ها در سیاست) و کیفیت تحصیل. در این آمارگیری ۶ کشور برتر دنیا به ترتیب رتبه سوئد، فنلاند، نروژ، هلند، بلژیک و دانمارک می باشند. انگلیس مقام پانزدهم، کانادا نوزدهم و آمریکا مقام سی و دوم را دارند. حدود ۳۷ درصد نمایندگان مجلس در دانمارک خانم هستند. در کشور انگلیس ۲۹ درصد، آمریکا ۱۹ درصد و بیشترین آمار کشور سوئد ۴۴ درصد خانم ها جز نمایندگان مجلس هستند و در سیاست حضور دارند.

فرصت ویژه تحصیل رایگان در دانمارک

دانمارک بهترین کشور برای تجارت

۲۰ کشور ایده آل برای تجارت در دنیا

اين آمارگيري مابين ١٤٦ كشور با در نظر گرفتن فاكتورهاي زير انجام شده است: حقوق مالك، نوآوري، ماليات، تكنولوژي، فساد مالي، آزادي، مقررات فرماليته ي اداري، حمايت از سرمايه گذار و عملكرد بازار سهام از جمله فاكتورهاي اين ارزيابي بود.٢٠ كشور برتر به ترتيب زير است:
٢٠-اسلووني
١٩-استوني(سه پله ارتقا نسبت به پارسال)
١٨-آلمان(دو پله ارتقا)
١٧-ليتواني
١٦-پرتقال
١٥-بلژيك
١٤-استراليا(دو پله ارتقا)
١٣-ايسلند
١٢-سوئيس
١١-هنگ كنگ
١٠-انگلستان
٩-هلند
٨-سنگاپور
٧-كانادا
٦-فنلاند
٥-سوئد( چند سال است كه در اين رتبه قرار دارد)
٤- ايرلند
٣-نروژ
٢-نيوزلند
١-دانمارك (دانمارك براي دومين سال متوالي و پنجمين بار در هشت سال اخير جز بهترين كشور در زمينه ي تجارت انتخاب شده است. طبق آمارگيري جهاني اعلام شده است كه دانمارك يكي از مهمترين كشورهاي جهان در امر كارآفريني ست و رتبه ي اول را براي آزادي فردي و مالي دارد. فساد در اين كشور در حد صفرست)

شادترین مردم دنیا در دانمارک

خوشحالترین کشور دنیا

 ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﻞ ﺑﺮاﻱ ﭼﻬﺎﺭﻣﻴﻦ ﺳﺎﻝ ﮔﺰاﺭﺵ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻮﺷﺤﺎلﺗﺮﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎي ﺩﻧﻴﺎ (Happiest Nation) ﺭا ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻛﺮﺩ. ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺒﺎﺯ ﺭﻭﺯ ﺑﻴﺴﺘﻢ ﻣﺎﺭﺱ ﻛﻪ اﺯ ﻃﺮﻑ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﻞ ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻲ ﻧﺎﻡ ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﺭﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪﻱ ۱۵۶ ﻛﺸﻮﺭ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻣﻴﺰاﻥ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻲ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪ اﻳﻦ ﺭﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪﻱ ﺑﺮ اﺳﺎﺱ ﻓﺎﻛﺘﻮﺭﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺩﺭاﻣﺪ ﺳﺮاﻧﻪ, ﻣﻴﺰاﻥ ﺳﻼﻣﺘﻲ و ﺩﺳﺘﺮﺳﻲ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ و ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ, ﺣﻤﺎﻳﺖ ﻫﺎﻱ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ, اﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺧﺎﻧﻮاﺩﮔﻲ, اﻣﻨﻴﺖ ﺷﻐﻠﻲ, آﺯاﺩﻱ اﻧﺘﺨﺎﺏ, و ﻣﻴﺰاﻥ ﻓﺴﺎﺩ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﻴﺸﻮﺩ.

✅ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻟﻴﺴﺖ ﻛﺸﻮﺭ ﺩاﻧﻤﺎﺭﻙ ﻋﻨﻮاﻥ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﺘﺮﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﺭا ﺑﻪ ﺧﻮﺩ اﺧﺘﺼﺎﺹ ﺩاﺩ و ﺑﻌﺪ اﺯ اﻥ ﺑﺘﺮﺗﻴﺐ ﻣﺮﺩﻡ ﻛﺸﻮﺭ ﺳﻮﻳﻴﺲ, اﻳﺴﻠﻨﺪ, ﻧﺮﻭﮊ, ﻓﻨﻼﻧﺪ, ﻛﺎﻧﺎﺩا, ﻫﻠﻨﺪ, ﻧﻴﻮﺯﻟﻨﺪ, اﺳﺘﺮاﻟﻴﺎ و ﺳﻮئد ﺑﻪ ﻋﻨﻮاﻥ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﺘﺮﻳﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﻧﻴﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ آﻧﻬﺎ ﺟﻨﮓ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﺩ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﻮﺭﻳﻪ, اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ, ﻳﻤﻦ, ﺭﻭاﻧﺪا, ﺗﺎﮔﻮ و ﮔﻴﻨﻪ ﺩﺭ اﻧﺘﻬﺎﻱ ﻟﻴﺴﺖ ﺑﻪ ﻋﻨﻮاﻥ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻱ ﻏﻤﮕﻴﻦ ﻗﺮاﺭ ﺩاﺭﻧﺪ. ﻣﺮﺩﻡ آﻣﺮﻳﻜﺎ ﺩﺭ ﺟﺎﻳﮕﺎﻩ ﺳﻴﺰﺩﻫﻢ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﺘﺮﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﻗﺮاﺭ ﺩاﺭﻧﺪ.

✅ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﺩﺭ ﮔﺰاﺭﺵ اﻣﺴﺎﻝ. ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮔﺰاﺭﺵ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ (۲۰۱۵) ﺑﺎ ﭘﻨﺞ ﭘﻠﻪ ﺻﻌﻮﺩ ﺭﺗﺒﻪ ۱۰۵ ﺭا ﺩﺭ ﺑﻴﻦ ۱۵۶ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ اﺧﺘﺼﺎﺹ ﺩاﺩﻧﺪ.