دوره های زبان انگلیسی در هلند و سوئد

دوره های زبان انگلیسی در هلند و سوئد

کشورهای هلند و سوئد برای آن دسته از دانشجویانی که قادر به اخذ آیلتس 6.5 نیستند اما مایل به ادامه تحصیل در اروپا هستند، می توانند برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی در هلند و سوئد اقدام کرده و با داشتن آیلتس 5.5 در این دوره ها شرکت نمایند.

دوره زبان انگلیسی در هلند

هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که تحصیلات عالی به زبان انگلیسی ارائه داد. دانش آموزان بین المللی ممکن است مجبور باشند به منظور کسب پیش نیازهای لازم برای ورود به دانشگاه دوره های آماده سازی خاصی را بگذرانند.

دوره پیش لیسانس (یا فوق دیپلم) مدرک پایه ای است که هدف آن دادن دانش عملی به دانشجویان آینده به منظور آماده سازی آنها برای تحصیل در  رشته دانشگاهی مورد نظرشان است.

دوره های فوق دیپلم به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهند که فرصتی برای دست یابی به پیش نیاز ورود به دانشگاه و تحصیل در مقطع کارشناسی داشته باشند. دانش آموزان تحت آموزش های فشرده مکالمه زبان، مهارت های دانشگاهی و همینطور مقدمه ای بر موضوع انتخابی شان در دانشگاه قرار می گیرند که هدفش برآورده کردن انتظارات دانشگاه از دانش آموز در مطقع لیسانس است.

مدرک پایه چیست؟

مدارک پایه که به نام برنامه های پایه، برنامه مسیر راه، مطالعات سال پایه و دوره های پیش دانشگاهی (شامل دوره قبل از لیسانس و قبل از ارشد) نیز شناخته می شوند با هدف دادن آموزش های لازم و دسترسی به دوره لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. دانشجویان بین المللی به منظور آموزش زبان، افزایش شانس تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه خوب و همینطور هماهنگی فرهنگی با کشور مقصد این دوره های را انتخاب می کنند.

ورود به بسیاری از دوره های مطالعات سالانه ی پایه در دانشگاه ها به معنی تضمین ورود دانشجو به همان دانشگاه برای مقطع لیسانس یا فوق لیسانس است. این دوره ها به دانشجویان کمک می کنند تا با زندگی دانشگاهی نیز راحت تر سازگار شوند، با دیگر دانشجویان ملاقات کنند و دوستان جدید بیابند. تجربه دوره های پیش لیسانس یا پیش ارشد به افراد در این تصمیم کمک می کند که آیا می خواهند رشته دانشگاهی خود را ادامه دهند یا این که دوست دارند به رشته یا دانشگاه دیگری بروند.

دوره های پیش دانشگاهی دامنه وسیعی دارند شامل دوره های پیش پزشکی، پرستاری، وکالت، پیش ارشد روانشناسی، اقتصاد، کسب و کار و بسیاری برنامه های پایه ی دانشگاهی دیگر.

شش عدد از دوره های آماده سازی در دانشگاه های مختلف هلند از این قرارند:

دوره سالانه پایه ی بین المللی، پیش لیسانس (آمستردام)

این دوره که توسط مرکز مطالعات بین المللی هلند (ISC) ارائه می شود به منظور کمک به شما در رسیدن به پیش نیاز های دانشگاهی و زبان انگلیسی لازم برای تحصیل در رشته مورد نظرتان ایجاد شده است.

طول دوره: 1 سال

هزینه: 17400 یورو

آمادگی برای: 19 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه تونتی (Twente)، تیلبورگ (Tilburg)، وریچ (Vrije)

دوره آماده سازی فشرده، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره آماده سازی فشرده در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 6 ماه

هزینه: 7375 یورو

آمادگی برای: 22 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

این دوره با برنامه زمانی فشرده فعالیت های متفاوتی مانند آموزش سخنرانی محور، جلسات تمرین، جلسات مهارت های کاربردی، پروژه ها، دوره های انتخابی و آموزش ها را شامل می شود.

به جای برگزاری یک امتحان در انتهای دوره آموزشی ما از سیستم ارزیابی مداوم استفاده می شود.

این دوره شامل 20 ساعت کلاس در هفته از دوشنبه تا جمعه می شود. از دانشجویان انتظار می رود به صورت خود خوان نیز 20 ساعت در هفته به مطالعه مشغول باشند.

 دوره آماده سازی کوتاه، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره آماده سازی کوتاه در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 6 هفته

هزینه: 2900 یورو

آمادگی برای: 23 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

ترم مقدماتی، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره ترم مقدماتی در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 5 ماه

هزینه: 4675 یورو

آمادگی برای: 23 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

 سال مقدماتی، پیش لیسانس (شهر دِوِنتِر)

دوره سال مقدماتی در دانشگاه علوم کاربردی ساکسون به شما در رشد مهارت های انگلیسی و مطلاعاتی که برای موفقیت در دانشگاه نیاز دارید کمک خواهد کرد. زبان دانشگاهی و مهارت های تحصیلی در برنامه ای گنجانده شده اند که به دانشجویان کمک می کند قدم به قدم پیش رفت کنند.

طول دوره: 1 سال

هزینه: 7800 یورو

آمادگی برای: 21 دانشجوی کارشناسی برای دانشگاه ساکسون

پایه زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی آگاهی فرهنگی و استقلال است. از طریق این دوره شما با زمینه فرهنگی جدید خود در دانشگاه و در هلند آشنا خواهید شد. به علاوه، با اندیشیدن به نیازهای آموزشی تان و شکل دادن به فرایند یادگیری شما شروع به در دست گرفتن فرایند یادگیری خود خواهید کرد.

این دوره با برنامه زمانی فشرده فعالیت های متفاوتی مانند آموزش سخنرانی محور، جلسات تمرین، جلسات مهارت های کاربردی، پروژه ها، دوره های انتخابی و آموزش ها را شامل می شود.

در آغاز دوره شما در کارگاهی در مورد آگاهی میان فرهنگی و فرهنگ هلندی شرکت خواهید کرد. با پیشرفت در درس به مرور کنترل بیشتر بر روش دروس خود خواهید داشت و به عنوان مثال امکان انتخاب موضوع برای تکالیف خود را خواهید داشت.

برنامه پیش ارشد (شهر لو واردن)

برنامه پیش ارشد به صورت ویژه برای دانشجویان بین المللی طراحی شده و  آموزش فشرده زبان انگلیسی دانشگاهی، مهارت های آموزشی و سخنرانی های دانشگاهی را با هم ترکیب می کند تا تضمینی برای برنامه های دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کاربردی استندن هلند (NHL Stenden) باشد.

هزینه: 5000 یورو

آمادگی برای: 1 دانشجوی ارشد برای دانشگاه ساکسون با تضمین قبولی درخواست دو رشته کارشناسی ارشد.

بیش از 2100 رشته در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد و دکترا در کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود.

در کشورهای سوئد و هلند دوره های زبان انگلیسی(کورس زبان در سوئدکورس زبان در هلند) قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ما تماس بگیرید.

دوره زبان در سوئد

دوره های زبان انگلیسی در هلند و سوئد

ادامه تحصیل در سوئد مستلزم گذراندن کورس زبان می باشد. به غیر از رشته های پزشکی و پرستاری، که به زبان سوئدی ارائه می شود، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی است.

همچنین در مقطع لیسانس تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای شرکت در دوره های فوق لیسانس داشتن مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ که هر مهارت آن حداقل ۶ باشد و در مقطع لیسانس آیلتس آکادمیک ۶ که هر مهارت آن حداقل ۵.۵ باشد الزامی است. برای مدارک تافل نمره های ۷۹ تا ۹۳ برای مقطع فوق لیسانس و ۶۰ تا ۷۸ برای مقطع لیسانس مورد نیاز است. از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا برای حل این مشکل برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است.

دوره های زبان در سوئد به شکل زیر می‌باشد:

شما برای ادامه تحصیل در سوئد می توانید در یکی از این برنامه ها شرکت داشته باشید:

دوره زبان انگلیسی در سوئد

  1. از دوره های دانشگاهی می باشد و موسسه یا کالج نیست.
  2. هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
  3. ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود.
  4. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی جزئیات این دوره به لینک زیر مراجعه کنید.

کورس زبان سوئدی در سوئد

کشور سوئد از جمله ده کشور برتر و مرفه (رتبه رفاه اجتماعی 6) دنیاست که دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اشتغال پزشکان، پرستاران و ماماها و گرایشات آن در سوئد نیاز به دانش زبان سوئدی جهت تحصیل و کار دارند. علیرغم اینکه سوئدی ها تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند اما زبان رسمی این کشور، زبان سوئدی است که تسلط به آن اهمیت زیادی برای زندگی و کار در کشور سوئد دارد.

از این رو برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در رشته های پرستاری و مامایی و پزشکی مشغول به کار شوند و یا به تحصیل بپردازند، دوره های زبان سوئدی یک ساله برگزار می شود.

دوره رایگان زبان سوئدی در سوئد

تحصیل در کشور سوئد تا سال 2011 رایگان بوده است. اما از این سال تا به امروز برای تحصیل در مقاطع و دوره های مختلف پرداخت شهریه الزامی گردیده است. دوره آموزش زبان سوئدی در سوئد نیز از این قانون مستثنی نخواهد بود. شما می توانید با پرداخت 5000 کرون در دوره های کوتاه مدت در سوئد شرکت کنید. این دوره های زبان سوئدی در سوئد در کنار آموزش برای شرکت کنندگانش بار فرهنگی نیز خواهد داشت. به این معنا که شما در طول این دوره با فرهنگ و رسوم مردم این کشور نیز پیش از ورود به محیط کار خود آشنا خواهید شد.

هزینه دوره های زبان سوئدی در سوئد

دوره ی آموزش زبان سوئدی در سوئد به مدت یکساله برگزار می شود. هزینه دوره های زبان سوئدی در سوئد برابر با 99000 هزار کرون سوئد یا 9900 یورو است. در پایان این دوره یکساله شما مدرک B2 دریافت خواهید کرد.

اقامت سوئد از طریق کورس زبان سوئدی

علیرغم افکار عموم چیزی با عنوان ویزای زبان وجود ندارد. با شرکت در دوره آموزش زبان سوئدی در سوئد، پزشکان و پرستاران و ماماها یک ویزای موقت از نوع ویزای متفرقه (Other type of visa) دریافت می کنند. این ویزا به مدت 6 تا یکسال بسته به زمان صدور ویزا اعتبار دارد.

پس از اتمام دوره این گروه می توانند وارد بازار کار شوند و با قرارداد دائمی کار فول تایم هفته ای ۳۶ الی ۳۸ ساعت کار در سه شیفت کار می کنند و شامل ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق هستند. به طور میانگین حقوق این قشر از ۲۰ هزار تا 35 هزار کرون بسته به تجربه ی کاری شخص می باشد. بعد از 4 سال کار در سوئد پزشکان و پرستاران و ماماها می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند.

از مزایای این دوره می توانید در لینک زیر بیشتر بخوانید:

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان یا حضوری با شماره 02144265587 تماس بگیرید