تحصیل دکتری در کشور سوئد

گرفتن دکترا در سوئد از موارد محبوب تحصیل در سوئد به شمار میاید. در این مقاله قصد داریم تا شرایط تحصیل دکترا در کشور سوئد را برای شما توضیح دهیم. اگر به دنبال بورس دکترا در سوئد یا پست دکترا در سوئد هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل دکترا در سوئد رایگان است!

تحصیل در کشور سوئد تا سال ۲۰۰۹ در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی رایگان بود. اما بعد از این سال، تحصیل رایگان لغو شد و فقط در مقطع دکترا تحصیل رایگان است.

مزایای تحصیل در سوئد این است که دکترا شغل محسوب می شود. در نتیجه در ازای تحصیل در این مقطع دانشجو حقوق دریافت می کند. لازم به ذکر است به علت شرایط عالی که در مقطع دکترا به دانشجو اهدا می شود ، پذیرش دکتری در کشور سوئد بصورت مستقیم امکان پذیر نیست. پس دانشجو باید ابتدا برای ارشد مجدد اقدام کند و دانشجوی اروپایی یا به اصطلاح Local Student محسوب شود تا اساتید دانشجو را بشناسند سپس اجازه ی تحصیل در مقطع دکترا را بدهند.

بیشتر در مورد تحصیل دکترا بخوانید.

این مقطع  ۳ الی ۵ ساله است و دانشجو بعد از اتمام دوره ی دکترا  اقامت دائم می گیرد.

تحصیل دکترا در سوئد

تحصیل دکترا در سوئد

شرایط تحصیل دکتری در سوئد

شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا درتمامی کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی به همین صورت که در فوق ذکر شد می باشد. در نتیجه یکی از راه های گرفتن اقامت دائم در کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی تحصیل و فارغ التحصیلی در مقطع دکترا می باشد.

یکی از اصلی ترین روشها جهت مهاجرت به سوئد از طریق ادامه تحصیل در سوئد می باشد که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس امکان پذیر می باشد ، ولی در مقطع دکترا با توجه به شرایط جدید کشورهای اسکاندیناوی تنها برای دانشجویانی که درحوزه اروپا تحصیل کرده باشند امکان اخذ پذیرش مقدور می باشد.

در مورد سیستم آموزشی سوئد بیشتر بخوانید.

تحصیل دکترا در سوئد

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سوئد

مقطع دکترا کماکان رایگان میباشد و دانشجویان دکترا به ازای کار تحقیقاتی‌ و یا تدریس حقوق دریافت میکنند و طول دوره دکترا از نظر اداره مهاجرت سابقه محسوب میگردد و چنانچه طول دوره چهار سال باشد پس از این مدت به دانشجو و خانواده اقامت دائم میدهند.

مقاله مرتبط : هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئد

اکثر دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به سوئد رفتند و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را داشتند در مقطع دکترا پذیرفته شدند و در بدو ورود به این مقطع با حقوق های بالا که تا ٣ برابر مخارج ماهانه دانشجو هست به استخدام دانشگاه و یا شرکتها در آمدند. در طول تحصیل هم مبلغی حدود ۲۰ هزار کرون به دانشجو پرداخت می گردد.

بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در سوئد

همانطور ک گفتیم حقوق این مقطع رقم قابل توجهی میباشد. شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی باید رزومه بسیار قویی برای پذیرش داشته باشید. سوابق تحصیلی، مدرک زبان، مدارک بین المللی، استاد مشاور  از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار هستند.

جزییات بیشتر در مورد بورسیه دکتری در سوئد را در اینجا بخوانید.

"تحصیل

برای مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

شما همچنین میتوانید ویدیو های دانشجویان اعزام شده به سوئد را در گالری ویدیوی کشور سوئد ببینید.