مزایای تحصیل در کشور فنلاند

از مهمترین مزایای تحصیل در کشور فنلاند این است که در همان بدو اقدام برای گرفتن ویزا به فرد متقاضی کارت اقامت موقت  دانشجویی می دهند. مزیت این کارت های اقامت موقت دانشجویی نسبت به ویزای شینگن این است که شما دارای ID Number  خواهید بود. اعتبار این کارت های اقامت موقت دانشجویی یک ساله است.  پایان هر سال کارت اقامت شما با مراجعه به اداره ی مهاجرت قابل تمدید است. پس شما دوره ی تحصیل در فنلاند را با کارت اقامت موقت دانشجویی سپری خواهید کرد.

از دیگر مزایای تحصیل در کشور فنلاند رفاه اجتماعی بالای کشور فنلاند است که به این لحاظ جز 10 کشور برتر دنیاست. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از پاییز 2017 برای دانشجویان بین المللی رایگان نمی باشد. هزینه ی تحصیل در کشور فنلاند در این مقطع سالیانه 8 الی 12 هزار یورو است. اما سیستم آموزش و پرورش کشور فنلاند از نظر کیفیت رتبه ی اول را در بین کشورهای دنیا دارد.

از مزایای تحصیل در کشور فنلاند ادامه تحصیل در مقطع دکتراست. مقطع دکترا در کشور فنلاند مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی رایگان است و شغل محسوب می شود. بعد از اتمام دوره ی دکترا دانشجو در کشور فنلاند اقامت دائم می گیرد.

دانشجو در حین تحصیل در کشور فنلاند هفته ای 20 ساعت اجازه ی کار دانشجویی دارد.