نکات جالب در مورد هلند

نکات جالب در مورد هلند

نکات جالب در مورد هلند

  1. هلند سالم ترین رژیم غذایی در جهان را دارد.

در بین 125 کشوری که در گزارش آکسفم (Oxfam) بررسی شدند کشور هلند بیشترین، مغذی ترین، سالم ترین و مقرون به صرفه ترین غذا را داشته (فرانسه و سوئيس در مقام های بعدی).

  1. اولین کشوری که ازدواج همجنسگرایان را آزاد کرد هلند بود.

از سال 2001 ازدواج همجنسگرایان در هلند آزاد است.

  1. مردان هلندی قد بلند ترین مردان جهان اند.

با میانگین قد 182.5 سانتی متر مردان هلند بلند قد ترین مردان و زنان هلندی نیز با 169 سانتی متر در رده دوم بلندترین زنان دنیا قرار دارند. طبق تحقیقات، علاوه بر دی ان ای، عوامل دیگری چون کم بودن نابرابری اجتماعی، بیمه سلامت عمومی و تغدیه (به خصوص مصرف فراوان محصولات لبنی) نقش مهمی در این اتفاق دارند

  1. هلند بالاترین نرخ مهارت در زبان انگلیسی را دارد.

در رقابت دائم با کشور هایی مانند دانمارک و سوئد برای مقام اول، هلند چند سال پیاپی مقام اول «EPI» را کسب کرد. در این کشور تقریبا از هر ده نفر نه نفر به زبان انگلیسی مسلط هستند.

  1. سالانه نزدیک به 6 میلیون کفش چوبی سوغاتی در هلند تولید می شود.
نکات جالب در مورد هلند

نکات جالب در مورد هلند

ریشه دقیق کفش های چوبی مشخص نیست و امروزه به ندرت از آنها استفاده می شود اما کفش های چوبی در تار و پود فرهنگ هلند وجود دارند و اصطلاحات هلندی فراوانی وجود داردکه از کفش چوبی در انها استفاده شده.

  1. تقریبا 80 درصد از پیاز گل های تمام دنیا از هلند تامین می شود.

با این که گل لاله اولین بار در قرن 16 از ترکیه به این کشور وارد شد و بومی هلند نیست اما تبدیل به بخش مهمی از صنعت هلند شد و امروزه گل لاله بیشتر سهم در صادرات گل را دارد. دشت های گل از جمله جاذبه های گردگشری هلند نیز به حساب می آیند.

  1. هلند پست ترین کشور اروپا است.

ارتفاع 26 درصد از مساحت هلند پایین تر از سطح دریا است و تقریبا 60 درصد از جمعیت هلند در ارتفاعی 5 متر پایین تر از سطح دریا زندگی می کنند. بلندترین نقطه هلند تپه والسربرگ (Vaalserberg) است که 322 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

  1. هلند متراکم ترین جمعیت اروپا را دارد.

جمعیت هلند نزدیک به 17 میلیون نفر و وسعت آن 41500 کیلومتر مربع است. طبق محاسبه بانک جهانی تراکم جمعیت هلند 500 نفر بر هر کیلومتر مربع است.

  1. دولت هلند برنامه دارد تا سال 2025 فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی را ممنوع کند.

در راستای ترویج انرژی پاک دولت برنامه دارد در آینده تنها خودرو های الکتریکی در جاده های هلند وجود داشته باشند

  1. تعداد دوچرخه ها در هلند از مردم بیشتر است.

در کشور هلند نزدیک به 18 میلیون دوچرخه وجود دارد، شامل دوچرخه های اتاقک دار که برای بردن کودکان به مدرسه مناسب است. هلندی ها به طور میانگین روزی 2.9 کیلومتر دوچرخه سواری می کنند و بیش از یک چهارم تمام مسافرت ها در هلند توسط دوچرخه انجام می شود.