همایش اعزام دانشجو موسسه سفیران آتیه نگر شمال با همکاری شرکت eustudy در تاریخ 5 آذر ماه 1394 ساعت 10 صبح در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با حضور تمامی مشاوران کشورها و مدعوین برگزار شد. در این همایش به شرایط اخذ پذیرش و ویزا و همچنین بررسی هزینه های تحصیلی و زندگی در اروپا پرداخته شد.

در ابتدای این همایش جناب آقای مهندس مرعشی (مدیریت موسسه) به معرفی کل برنامه ی همایش و سوابق موسسه پرداختند و مجوز وزارت علوم و تحقیقات و نمایندگی دانشگاه ها ارائه  گردید.

هزینه های تحصیل تمامی کشورها به صورت کلی و اجمالی توضیح و بررسی شد.همچنین به اطلاعات عمومی ویزای دانشجویی و انواع آن با نمایش چند نمونه از ویزاهای دانشجویانی که توسط موسسه اعزام گردیده بودند پرداخته شد.

1 همایش اعزام دانشجو

در ادامه از جناب آقای دکتر موسوی (مشاور دانمارک) دعوت شد که از تجربه زندگی دانشجویی در اروپا و چند تن ازدوستان دانشجوی خود که به خارج از ایران جهت ادامه تحصیل مهاجرت کرده اند، صحبت کنند.

بعد از این مباحث، مشاورین به ترتیب و به صورت تخصصی و مجزا در مورد هرکدام از کشورها (دانمارک-سوئد-اتریش-آلمان-نروژ-فنلاند) توضیح مفصلی دادند. موضوع هایی که برای کشورها مورد بررسی قرار گرفت شامل: اطلاعات عمومی، اسامی معروف ترین دانشگاه ها، لیست مقاطع، نمونه ویزا، هزینه های تحصیل و زندگی و نکات مثبت و منفی بود.

2 همایش اعزام دانشجو

درنهایت برای درک بهتر تفاوت ها و مزیت های کشورها و به عنوان جمع بندی اطلاعات جدول مقایسه ای از مقاطعی که امکان اخذ پذیرش دارند و هزینه ی تحصیل سالیانه ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

به علاوه در مورد تفاوت اقدام دانشجو به تنهایی و اقدام از طریق موسسات اعزام دانشجوی زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات صحبت شد.

سپس جلسه ی پرسش و پاسخ برگزار گردید.

3 همایش اعزام دانشجو

در پایان همایش از حضار پذیرایی و یک USB به عنوان هدیه و به رسم یادبود به آنها تقدیم شد. در USB ها اطلاعات کامل از آنچه در همایش گفته شد وجود داشت. در ضمن تمامی کسانی که در همایش شرکت داشتند میتوانند از یک جلسه مشاوره ی حضوری رایگان با گرفتن وقت قبلی بهره مند شوند.

4 همایش اعزام دانشجو

5 همایش اعزام دانشجو