تحصیل در آمریکا

نظام ارزیابی در آمریکا پیشینه ای یکصد ساله دارد. سالانه حدود 400 میلیون دلار صرف آموزش عالی آمریکا میشود. بر این اساس بخش آموزش عالی آمریکا یکی از مهمترین عرصه های رقابت پذیری و نو آوری است. چرا که سرمنشا رقابت و خلاقیت در سایر بخش های آمریکا از جمله نظامی، اقتصادی، علمی و فرهنگی آموزش عالی است. ایالات متحده آمریکا دارای 5800 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی است و از این رو معتبرترین دانشگاه های دنیا را داراست و امکان تحصیلات در سطوح مختلف آموزش عالی را برای تقریباً تمامی افراد جامعه خود فراهم نموده است. بیش از 17 میلیون نفر در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند و سالانه در حدود 800 هزار نفر از سراسر جهان برای تحصیل راهی آمریکا میشوند. طبق رتبه بندی های رسمی که هرسال از سوی معتبرترین نظام های رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه ها اعلام می شود، همواره دانشگاه های آمریکا در راس این رتبه بندی جای گرفته و بعنوان برترین دانشگاه های دنیا معرفی می شوند. در این بین دانشگاه هایی همچون ام آی تی و هاروارد در رتبه های اول و دوم قرار دارند. کمک هزینه و یا همان بورس تحصیلی در دانشگاه های آمریکا رواج داشته و دانشجویان بسیاری هر ساله در مقاطع مختلف تحصیلی از انواع بورس های تحصیلی استفاده می کنند. وام‌های کم‌بهره، کمک هزینه‌های بلاعوض، و انواع بورس‌های تحصیلی از دیگر راه‌هایی‌اند که دانشجویان اقدام به پرداخت شهریه‌های خود می‌کنند.

به دلیل محدودیت ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزشی، همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش از آمریکا نمی شوند. از مهمترین دلایل رد پرونده های دانشجویی، عدم آشنایی دانشجویان با سیستم اخذ پذیرش است که منجر به اشتباه در انتخاب دانشگاه محل تحصیل و عدم دقت در نحوه تکمیل و ارسال پرونده می باشد. به همین منظور نیز بسیاری از مراکز آموزشی در آمریکا دارای نماینده برای جذب دانشجوی بین المللی هستند که این نمایندگان با تسلط به سیستم پذیرش دانشجویی آمریکا از بروز این مشکلات جلوگیری میکند.

شرکت سفیران آتیه نگر شمال مفتخر است که با استفاده از مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ پذیرش و ویزای دانشجوئی در کشور آمریکا همراه شما باشد. علاقمندان به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.