کشور انگلستان یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در زمینه تولید و صنعت محسوب می‌شود. این کشور دارای فضای خدماتی مدرنی است. انگلستان دارای 23.829  کیلومتر مربع وسعت است. این کشور رتبه پنجم در زمینه تولید ناخالص در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داد به طوری که در سال ۲۰۱۸ این رتبه به سوم رسید. در حدود ۹۸ درصد از مردم کشور انگلستان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در این کشور برخی از افراد به زبان لهستانی صحبت کرده و برخی نیز به زبان عربی، چینی و پرتغالی با هم ارتباط می‌گیرند. تورم در انگلستان در وضعیت کنترل شده قرار دارد و در رشد اقتصادی این کشور تأثیر منفی نمی‌گذارد.

گونه‌های گیاهی در فصل تابستان بیشتر در این کشور دیده می‌شود و جانوران درنده در جنگل‌های دورافتاده کشور انگلستان زیستگاه مشخصی دارد.

کشور انگلستان پیشرفت روز افزونی در زمینه صنایع مهم و بزرگ دنیا به خود اختصاص داده است. این کشور شاخصه‌های اقتصادی خود را در وضعیت نرمال و ثابت حفظ می‌کند و افت شدید بسیار کم در آن دیده می‌شود.

واحد پول در کشور انگلستان پوند استرلینگ است و اگر به سکه‌های این کشور دقت نمایید همه به شکل واحد و یک دست هستند. پوند انگلستان سومین ارز جهان پس از دلار محسوب می‌شود و ارزش بسیار بالایی دارد.

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای توسعه یافته اقتصادی در جهان است که در قرن نوزدهم جز اولین کشورهای صنعتی نیز نام گرفت. در این کشور با سیاست‌های تجاری مکتب لیبرالیسم اداره می شود که به نوبه خود توانست با پیشرفت زیادی همراه باشد. کشور انگلستان از صنایع و تولیدات داخلی پس از انقلاب صنعتی حمایت کرد. به این ترتیب این کشور قدرت اول در زمینه صنعتی را به دست آورده است. در این کشور صنایع آهن و فولاد از ارزش بالایی برخوردار است. منسوجات و کشاورزی در این کشور نیز رتبه بالایی دارد و توانسته بهترین شرایط محسوب شود.

هواپیماسازی در کشور انگلستان در سال‌های ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۷ با رشد ۵۱ درصدی همراه بود و این کشور در رتبه اول در این زمینه قرار داشت امروزه این سازه کمرنگ‌تر از قبل شده است اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در سال آینده کشتی‌سازی کشور انگلستان اولین رتبه جهانی را داشته باشد این کشور متخصصان کاربلد و فرهیخته‌ای را در این زمینه استخدام کرده است و می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی باشد. اقتصاد کشور انگلستان به صورتی است که مردم این کشور را از فقر نجات دهد و این روند به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

کشور انگلستان پیشرفت روز افزونی در زمینه صنایع مهم و بزرگ دنیا به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۶ بریتانیا و آلمان سریع‌ترین اقتصادهای رشد یافته در دنیا به حساب آمدند. نرخ رشد تولید ناخالص در سال ۲۰۱۶ به رقم بیش از ۲.۶۱۹ تریلیون دلار رسید که رقم قابل قبولی است.

در سال ۲۰۱۸ این کشور تورم بالایی را پذیرفت و روال اقتصادی آن تا حد زیادی تغییر کرد. رشد اقتصادی کشور انگلستان به صورتی بود که بتواند شرایط کاری و مالی صحیحی برای مردم خود ایجاد نماید. این کشور در زمینه گردش مالی برون مرزی نیز به رشد خوبی دست یافت. بخش خدمات در کشور انگلستان قسمت اصلی اقتصاد یعنی ۷۸ درصد را به خود اختصاص داده است.

 

رتبه بندی جهانی در کلیه زمینه ها در انگلستان

ارائه خدمات در کشور انگلستان بسیار قدرتمند پیش رفته است به طوری که خدمات مالی و شغل‌هایی که در زمینه بانکی هستند در این کشور در وضعیت بسیار معتبر دیده می‌شود و در طول دو سال متوالی رتبه این کشور بسیار بالا اعلام شده است.

کشاورزی و تولیدات حاصل از آن در این کشور در وضعیت بالایی قرار دارد. کشور انگلیسی در زمینه تولید نفت و گاز نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد. اولین نیروگاه برق اتمی در کشور انگلستان دیده شد و این روند سبب شهرت بالای این کشور شده است. این کشور در زمینه تولید برق برای کشورهای همسایه نیز رشد خوبی دارد.

تولیدات کشاورزی در کشور انگلستان در زمینه چغندر قند در سال‌های اخیر در وضعیت سوددهی بالایی اعلام شده و برخی از سبزیجات نیز در این کشور با روش‌های پیشرفته روز دنیا تهیه می شوند. در کشور انگلستان صنایع ماشین سازی از جدیدترین مکانیزم‌های ساخت و پرداخت استفاده می‌کند و راه سازی در این کشور به رتبه خوبی رسیده است. انگلستان در سال‌های اخیر توانسته به وضعیت دو رقمی در زمینه صادرات برسد که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

 

نوع حکومت و ساختار سیاسی در انگلستان

پادشاهی متحد در وضعیت دموکراسی و در چهارچوب مشروطه قرار دارد. در واقع در این کشور پادشاه یا ملکه رئیس حکومت دوم نامیده می‌شود. به این ترتیب نخست وزیر ارشدترین عضو در پارلمان است و رئیس دولت محسوب می‌شود. در این کشور قوه مقننه از دو مجلس تشکیل شده است، مجلس عوام و مجلس اعیان. این وضعیت برای یک سری از کشورهای دیگر مانند ایرلند نیز وجود دارد.

قانون اساسی پادشاهی متحد دارای یک سری مجموعه قوانین است که بر اساس آن حکمرانی صورت می‌گیرد. در پادشاهی متحد یک سری قوانین نانوشته وجود دارد. در قانون اساسی چندین سند مکتوب و نامکتوب به صورت غیر مدون وجود دارد. طبق این فرآیند هر دولتی که به کار آید و پارلمان را به همراه خود داشت باشد می‌تواند در قانون اساسی و قواعد عرصه سیاسی نقش داشته باشد. اسناد مکتوب رسمی در این کشور برای اجرا یک روش و یا برای ممانعت از یک روش صورت می‌گیرد. میثاق‌ها در این کشور قواعدی هستند که از نظر قانونی دارای ضمانت‌های اجرایی هستند. میثاق‌ها نیز به عنوان قوانین شناخته می‌شوند اما از تعهد کمتری برخوردار است.

در طول تاریخ بلند مدت در این کشور یک سری سنت‌ها وجود دارد که ماهیت قانونی ندارد اما به کار گرفته شده و در فضای شهری استفاده می شود. یک سری قوانین عرفی در این کشور است که از سوی دادگاه وضع می‌شود که برخلاف میثاق‌ها است. قدرت و اختیاراتی در این مسیر وجود دارد که باید به طور دقیق رعایت شود. در زیر پرچم انگلستان فضای استقلال به وضوح دیده می‌شود.
حاکمیت در قدرت‌های سیاسی در این کشور در حیطه اختیارات پارلمان است و دولت قدرت خود را از پارلمان می‌گیرد.

 

درباره کشور انگلستان

 

پایتخت و 9 شهر بزرگ و مهم انگلستان

پایتخت زیبای کشور انگلستان، “لندن” است. این شهر به نوبه خود یکی از مهمترین شهرهای انگلستان محسوب می‌شود و در آن مراکز مالی و تجاری گسترده‌ای دیده می‌شود. میزان درآمد سالانه در این شهر ۳۵۰۰ پوند است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار زیاد است واما از نظر امنیت در وضعیت خوبی قرار دارد. این شهر به نوبه خود یکی از بهترین شهرها برای زندگی در انگلستان محسوب می‌شود. در ادامه با سایر شهرهای کشور انگلستان آشنا می‌شویم.

“منچستر” نام شهر دیگری در کشور انگلستان است که در بخش شمال غربی این کشور قرار دارد. این شهر به میزان 3 میلیون جمعیت دارد.

“لیورپول” در بخش شمال غربی انگلستان قرار دارد. این شهر از نظر جمعیت رتبه چهارم را دارد. این شهر به نوبه خود دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است و جشنواره و فستیوال‌های زیادی در شهر برگزار می‌شود.

شهر “شفیلد” در شمال کشور انگلستان قرار دارد و قدمت این شهر به قرن هشتم میلادی می‌رسد. این شهر یکی از بهترین‌ها برای زندگی در کشور انگلستان است.

“آکسفورد” یک شهر بسیار زیبا در کشور انگلستان است که در بخش شمال غربی قرار دارد این شهر از دسته شهرهای گران قیمت در این کشور محسوب می‌شود.

“بیرمنگام” از شهرهای ثروتمند در انگلستان است. آب و هوای این شهر اقیانوسی است و برف بیشتر در آن دیده می‌شود. این شهر دارای محل‌های توریستی بسیار زیبایی است.

“گلاسگو” پایتخت فرهنگی در کشور انگلستان محسوب شده و در کل اروپا شهرت بالایی دارد. سبک معماری در این شهر بسیار جالب است. مردم این شهر به زبان گالیک صحبت می‌کنند و بسیار خونگرم هستند.

“کمبریج” به نسبت شهر آکسفورد وسعت کمتری دارد اما مردم این شهر بسیار پر انرژی هستند و خبری از غم و غصه در این شهر دیده نمی‌شود. این شهر یکی از مناطق توریستی در کشور انگلستان محسوب می‌شود.

شهر “کاردیف” مرکز استان “ولز” است و به شهر لندن بسیار نزدیک است. هزینه زندگی در این شهر ارزان‌تر از سایر شهرها است و امکانات رفاهی خوبی دارد.

“برایتون” از دیگر شهرهای عالی برای کسانی است که قصد دارند در زمینه هنر فعالیت کنند. این شهر به نوبه خود از دسته شهرهای بسیار عالی محسوب می‌شود.

 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در انگلستان

در کشور انگلستان در حدود ۳ الی ۵ درصد جمعیت ایرانی وجود دارد و شرکت‌های ایرانی در زمینه خدمات‌رسانی روز به روز در حال پیشرفت هستند. این کشور به تمامی ایده‌های سودآور احترام می‌گذارد. منطقه‌ای در کشور انگلستان مشهور به منطقه ایرانی‌نشین است که البته شرکت‌های ایرانی زیادی در آن بخش دیده می‌شود. اسامی که بر روی شرکت‌های ایرانی گذاشته می‌شود می‌بایست به صورتی باشد که مشخص شود این شرکت ایرانی است و تا حدودی نوع فعالیت آن نیز معلوم باشد. استقلال در کشور انگلستان بسیار زیاد است به طوری که افراد در این کشور می‌توانند به درآمدزایی مستقل دست یابند.

 

عجایب انگلستان

درد و دل داور یکی از جاذبه‌های طبیعی در کشور انگلستان است. در این کشور یک طاق طبیعی وجود دارد که بازدید از آن بسیار ارزشمند است. این جاذبه دقیقاً در ساحل ژوراسیک در بخش‌های دوردست قرار دارد. این ساحل به رنگ صورتی و قرمز آتشین است که می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های سفر به انگلستان محسوب شود.

گپینگ گیل یکی از معروف‌ترین غارهای ترسناک در کشور انگلستان است. این غار به میزان ۱۰۰ متر عمق دارد و تنهایی نمی‌توانید از آن بازدید نمایید، نیاز است که یک راهنما با شما باشد و از لباس‌های ایمن استفاده کنید. اگر به سمت ولز حرکت می‌کنید از این منطقه زیبا دیدن نمایید.

چدار جرج از دیگر عجایب انگلستان محسوب می‌شود. چدار جرج یک صخره دراماتیک است که ارتفاع بسیار بلندی دارد و دقیقاً در منطق سومرست قرار گرفته است. صخره‌ها در وضعیت دره شکل قرار دارند و بسیار خوف انگیز هستند. بازدید از این مکان ترسناک است و پیشنهاد می‌شود فرزندان خود را به این منطقه نبرید.

نیدلز در ساحل سرزمین‌های اصلی کشور انگلستان قرار دارد. دریای این بخش بسیار آرام است و دارای موج‌های بسیار خاص می‌باشد. جاذبه‌های طبیعی این منطقه بسیار جالب هستند.

صخره‌های بیرهام در دشت‌های یورکشیر قرار دارد و زیبایی‌های آن ها در ذهن‌ها نقش می‌بندد. این صخره‌ها به صورت خاصی طراحی شده است و جاذبه‌های طبیعی دورتادور آن عجیب و غریب است. تخته سنگ‌های بزرگ بر رو یک سنگ بسیار کوچک قرار گرفته است اما قدرت زیادی دارد

سون سیسترز از دیگر جاذبه‌های دیدنی کشور انگلستان محسوب می‌شود. این جاذبه دارای صخره‌های گچی است و به نوبه خود دارای فضای کاربردی بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که صخره‌های این منطقه سفید رنگ هستند و دارای زیبایی‌های مخصوص به خود می‌باشند. این منطقه به نوبه خود بسیار زیبا و خاص است.

 

درباره کشور انگلستان

 

خلاصه ای از تاریخ انگلستان

تا پایان عصر یخبندان مهاجران زیادی به کشور انگلستان کوچ کردند. در همان دوره که در حدود ۱۲۰۰۰ سال پیش است مهاجران از دیگر سرزمین‌ها نیز به سراغ انگلستان می‌رفتند. آثار سنگی از آن دوره هنوز هم دیده می‌شود. عصر برنز در این کشور از شهرت زیادی برخوردار است. در سال ۴۳ پیش از میلاد کشور انگلیس به دست رومیان فتح شد و کنترل این کشور تا قرن پنجم پس از میلاد نیز به دست رومیان صورت گرفت. اسکان آنگلوساکسون‌ها در کشور انگلیس سبب شکل‌گیری این کشور شده و نژاد انگلیسی نیز به طور دقیق پیدا شد. در نظر داشته باشید که این کشور دارای نشانه‌های ظهور قدرت بسیار زیادی در طول تاریخ بوده است.

آنگلوساکسون‌ها در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کردند. از سال ۸۰۰ پس از میلاد تهاجمات بی‌وقفه وایکینگ‌ها در کشور انگلستان آغاز شد و این روند سبب شد که کنترل بخش‌های وسیعی از منطقه از دست آنگلوساکسون ها  خارج شود. در نیمه قرن ۱۱ میلادی نورمن‌ها به کشور انگلستان حمله کرد و توانستند این کشور را فتح نمایند. ویلیام فاتح سلسله‌های نورمنی را در کشور انگلیس بنیان نهاد که پایان دوره‌های بحران در این کشور بر سر پادشاه و جانشین آن بود. این دوره در کشور انگلیس دوره آنارشی نام داشت.

سلسلسه استورات در کشور انگلستان سبب شد که این کشور یک قدرت استعماری جهانی باشد. در نظر داشته باشید که درگیری‌های طولانی مدت نیز در این بین صورت گرفت و تاج و تخت‌نشینی زیر سوال رفت. با آغاز انقلاب صنعتی در این کشور یک امپراتوری جهانی صورت گرفت و کشور انگلستان بسیار شهرت یافت. هنوز هم کشور انگلستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی بوده و به نوبه خود قدرت زیادی را در بر گرفته است. زبان کشور انگلستان در دوره‌های تاریخ بسیار متنوع بوده است.

 

جغرافیا و آب و هوای انگلستان

آسمان کشور انگلستان در بیشتر اوقات ابری است شما باید در فصل بهار و پاییز احتمال بارش باران به صورت غیر منتظره را داشته باشید. ماه‌های دسامبر و فوریه در این کشور بسیار سرد است. بارش برف نیز دیده می‌شود و دمای کشور انگلستان زیر صفر خواهد بود. در مجموع این کشور دارای آب و هوای معتدل است. ماه‌های تابستان این کشور ملایم بوده و خبری از گرمای زیاد نیست.

فصل تابستان شلوغ‌ترین فصل در کشور انگلستان محسوب می‌شود. فصل تابستان این کشور بسیار زیبا است و به نوبه خود از نظر هزینه نیز در وضعیت ارزان‌تر قرار گرفته است.