آیا شما یک کارآفرین هستید که دوست داشته باشید به کانادا بروید و یک کسب و کار راه اندازی کنید؟ پس ویزا استارت آپ کانادا راهی برای شماست که به این کشور بروید و شرکت خود را راه اندازی کنید. این برنامه به منظور جذب کارآفرینان پویا در سراسر جهان ، جذب آن ها به کانادا و پشتیبانی مورد نیاز آن ها (از جمله بودجه) برای ایجاد مشاغل قابل رقابت در مقیاس جهانی و تأمین شغل برای کانادایی ها طراحی شده است. کارآفرینانی که واجد شرایط ویزا استارت آپ می شوند به سرعت ویزا آن ها صادر می شود. هدف تایید صلاحیت متقاضیان و مهیا کردن شرایط برای ورود آن ها در مدت زمان کوتاهی ست. با ویزا استارت آپ کانادا به شما اقامت دائم داده می شود که در پی آن شما می توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید.

 

لایو ویزای استارت اپ کانادا با حضور آقای مرعشی و آقای عهدی از کانادا

درباره روند کار

برنامه ویزا استارت آپ کانادا، کارآفرینان مهاجر با مهارت و پتانسیل لازم برای ایجاد مشاغل در کانادا را هدف قرار می دهد. شرکت هایی که نوآوری ویژه ای می توانند ارائه کنند ، می توانند برای کانادایی ها ایجاد اشتغال کنند یا می توانند با بقیه شرکت ها در مقیاس جهانی رقابت کنند ؛ می توانند جهت اخذ ویزا استارت آپ اقدام کنند.

آیا ایده خلاقانه تجاری دارید؟ اگر بتوانید برای ایده خود از یکی از سازمان های تعیین شده پشتیبانی بگیرید، ممکن است بتوانید به کانادا مهاجرت کنید.

شرایط دریافت ویزا استارت آپ کانادا برای متقاضیان عبارت است از:

 1. کسب و کار واجد شرایط
 2. از یک سازمان مشخص نامه پشتیبانی دریافت کنید
 3. نیازهای زبانی را برآورده کنید
 4. تمکن مالی

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

کسب و کار واجد شرایط

مشاغل واجد شرایط به معنای ایجاد مشاغلی است که شرایط زیر را داشته باشد:

 • در آن زمان که شما از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت می کنید:
 • هر متقاضی باید دارای 10٪ یا بیشتر حق رأی متصل به کلیه سهام شرکت موجود در آن زمان باشد.( حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک درخواست دهند.)
 • متقاضیان و سازمان تعیین شده باید بیش از 50٪ از کل حق رأی متصل به کلیه سهام شرکت موجود در آن زمان را به طور مشترک در اختیار داشته باشند.
 • در زمان دریافت اقامت دائم:
 • مدیریت فعال این تجارت باید در خود کشور کانادا انجام بشود.
 • یک قسمت اساسی از فعالیت های تجاری این شرکت باید در کانادا اتفاق بیفتد.
 • این تجارت باید در کانادا ثبت شده باشد.

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

از یک سازمان مشخص نامه پشتیبانی دریافت کنید

شما باید یک نامه پشتیبانی از یک سازمان مشخص دریافت کنید. (یک گروه تجاری که برای سرمایه گذاری یا حمایت از شرکت های احتمالی تأیید شده است.)

برای دریافت پشتیبانی از این سازمان ها شما باید:

 • برای اطلاع از چگونگی جلب حمایت از خود، با سازمان های تعیین شده تماس بگیرید.
 • سازمان را متقاعد کنید که یک ایده تجاری دارید که ارزش پشتیبانی دارد.
 • از سازمان تعیین شده نامه پشتیبانی دریافت کنید.

فرآیند طرح ایده شما برای هر سازمان متفاوت است و هر سازمانی الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود که مفهوم تجارت خود را شخصاً ارائه دهید یا یک برنامه تجاری دقیق ارائه دهید. اگر با یکی از سازمان های تعیین شده به توافق برسید ، این شرکت نامه پشتیبانی شما را ارسال می کند. هنگام ارسال درخواست خود به ما ، باید این نامه را همراه باقی مدارک خود ارسال کنید. این مدرکی است که اثبات می کند صندوق سرمایه گذاری یا گروه سرمایه گذاری از ایده تجاری شما پشتیبانی می کنند. این سازمان همچنین یک گواهی تعهد مستقیماً برای اداره مهاجرت ارسال می کند و آن ها برای ارزیابی درخواست شما از نامه پشتیبانی و گواهی تعهد سازمان استفاده خواهند کرد. لطفا توجه داشته باشید ، برای تصمیم گیری نهایی در مورد برنامه شما ، ممکن است از شما برای کسب و کار اطلاعات بیشتری بخواهند. اگر نامه پشتیبانی را به باقی مدارک خود اضافه نکنید یا شرایط دیگری را که مورد نیاز است را نداشته باشید ، آن ها درخواست شما را رد خواهند کرد. در یافتن سرمایه گذار برای طرح های خود بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

مهارت های زبانی مورد نیاز را دارا باشید

توانایی برقراری ارتباط و کار به زبان انگلیسی ، فرانسوی یا هر دو زبان به موفقیت تجارت شما در کانادا کمک شایانی خواهد کرد. شما باید یک آزمون زبان از یک سازمان تأیید شده انجام دهید و نتایج را با درخواست خود همراه کنید ، در غیر این صورت آن ها درخواست شما را بررسی نمی کنند. شما باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB 5 ) را به هر دو زبان انگلیسی یا فرانسوی در هر چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و شنیدن داشته باشید. اگر حداقل مهارت های زبانی را نداشته باشید ، آن ها درخواست شما را رد خواهند کرد.

برای آگاهی از شرایط آزمون دولینگو بر روی این لینک کلیک کنید

تمکن مالی

دولت کانادا از مهاجران جدید با ویزا کاری حمایت مالی نمی کند. پس از ورود به کانادا ، باید اثبات کنید که پول لازم برای تأمین هزینه زندگی خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. به یاد داشته باشید که نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض بگیرید. مقدار مورد نیاز شما به تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. سازمان مهاجرت کانادا مقادیر ذکر شده در جدول پایین را هر ساله به روز می کند.

 

 

                  بودجه مورد نیاز

  (هزینه های درج شده به دلار کانادا هست)

                تعداد اعضای خانواده
                       $12,960                          1
                       $16,135                          2
                       $19,836                          3
                       $24,083                          4
                       $27,315                          5
                       $30,806                          6
                       $34,299                          7
                        $3,492              برای هر عضو اضافه

 

چگونه برای ویزا درخواست کنیم؟

شما باید عکس و اثر انگشت خود را ارائه دهید

در اکثر موارد ، در این مرحله باید اثر انگشت و عکس (بیومتریک) خود را همراه باقی مدارک خود ارائه دهید.

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

فرم درخواست را پر کنید

فرم عمومی درخواست ویزا کانادا را به صورت آنلاین کامل کنید. بعد از تأیید فرم ، صفحه بارکد ظاهر می شود. فرم درخواست تایید شده را چاپ کنید و اطمینان حاصل کنید که همه صفحات فرم  و صفحه بارکد را چاپ کرده اید. اگر بیش از یک بسته ایده پیشنهادی دارید ، یک صفحه بارکد جداگانه روی هر یک قرار دهید.

مدارک خواسته شده را تکمیل کنید

تمام اسناد و اطلاعات پشتیبانی را به ترتیب مشخص شده در چک لیست اسناد ، تهیه کنید. تمام مدارک شناسایی و پشتیبانی را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دهید. شما باید تمام فرم ها ، اسناد پشتیبانی، امضا ها، نتایج آزمون زبان و مدرک پرداخت هزینه روند دریافت ویزا را تهیه کنید. اگر موردی از مدارک خواسته شده وجود نداشته باشد ، مدارک شما ناقص است و اداره مهاجرت کانادا بدون بررسی آن را به شما برخواهد گرداند. تمام پاسخ های شما باید کامل و درست باشد. اگر متوجه شوند که اطلاعات غلطی به آن ها داده اید یا جزئیات مهم را تعمدا ً بیان نکرده اید ، شرایط زیر برای شما پیش خواهد آمد:

 • درخواست شما ممکن است رد شود.
 • شایستگی شما می تواند زیر سوال برود و
 • ممکن است درخواست های بعدی شما برای هر نوع ویزا رد بشود.

هزینه های درخواست خود را پرداخت کنید

در بیشتر موارد هزینه های شما شامل موارد زیر است:

 • هزینه بررسی درخواست ویزا برای شما و هر کسی که در برنامه خود قرار داده اید.
 • حق اقامت دائم (RPRF)
 • بیومتریک
 • هزینه های ثانویه

هزینه بیومتریک

در بیشتر موارد ، هنگام ارائه درخواست خود، باید هزینه بیومتریک را پرداخت کنید. در غیر این صورت ممکن است فرآیند دریافت ویزا برای شما با تاخیر مواجه شود. هزینه بیومتریک شامل هزینه ثبت اثر انگشت و عکس دیجیتالی می شود. پس از پرداخت هزینه بیومتریک اداره مهاجرت کانادا به شما نامه ای ارسال می کند که شما می تواند اقدام به انجام فرآیند بیومتریک کنید. در این نامه به شما گفته می شود برای انجام این فرآیند و تحویل آن به کجا می توانید مراجعه کنید. هنگام اقدام برای انجام روند بیومتریک باید این نامه را نشان دهید. شما باید بیومتریک خود را به صورت حضوری تحویل بدهید.

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

سایر هزینه

بسته به شرایط ممکن است مجبور شوید هزینه های دیگری انجام بدهید. هزینه های دیگر شامل: آزمایشات پزشکی ، تاییدیه های پلیس و تست زبان است. در صورتی که هر کدام از این موارد در مورد شما صدق کند ، باید این هزینه را همراه با باقی هزینه ها پرداخت نمایید.

درخواست خود را ثبت کنید

در این مرحله شما باید درخواست خود را در اداره مهاجرت ثبت نمایید. به یاد داشته باشید که اگر چندین نفر به عنوان شریک در یک کسب و کار واجد شرایط برای اقامت دائم (PR) درخواست کنند ، تا زمانی که همه آن ها درخواست خود را ثبت نکرده اند و مدارک خود را ارائه نداده اند ، در خواست هیچ کدام از آن ها بررسی نمی شود.

مراحل بررسی درخواست شما توسط اداره مهاجرت کانادا

بعد از اینکه درخواست خود را ثبت کردید ، اداره مهاجرت کانادا اطلاعات درون فرم های درخواست شما ، مدرک پرداخت هزینه های درخواست شده و تمام مدارک الصاقی را بررسی و صحت آن ها را تایید می کند.

زمان بررسی درخواست

شما با رعایت بعضی موارد می توانید از تاخیر در روند بررسی درخواست خود جلوگیری کنید.

 • هرگونه تغییر در اطلاعات شخصی شما مانند: آدرس ، شماره تلفن یا ایمیل ، یا تولد کودک و … را سریعا ً به اداره ویزا اطلاع دهید.
 • درباره یک موضوع بیش از یک بار با اداره مهاجرت ارتباط برقرار نکنید.

 

در چه مواردی ممکن است درخواست شما با تاخیر مواجه شود

 • در صورتی که مشکلات کیفری یا امنیتی در رابطه با شما وجود داشته باشد یا اداره مهاجرت تشخیص دهد که باید بررسی های بیشتری درباره سوابق شما انجام دهد.
 • وضعیت خانوادگی شما روشن نباشد. موارد آن می تواند شامل طلاق یا پروسه فرزندخواندگی باشد که هنوز کامل نشده باشد یا مسائل مربوط به حضانت فرزند که حل نشده است.
 • دفتر ویزا برای تأیید داده های شما باید با سایر دفاتر ویزا در کانادا یا خارج از کشور تماس بگیرد.

معاینات پزشکی

قبل از آمدن به کانادا باید یک دوره معاینات پزشکی داشته باشید. اعضای خانواده شما نیز باید تحت معاینه قرار بگیرند ، حتی اگر قصد سفر به کانادا همزمان با شما را نداشته باشند.

در صورت تشخیص پزشک مبنی بر اینکه وضعیت سلامتی شما تهدیدی برای سلامت عمومی یا ایمنی کانادا است یا وضعیت شما احتیاج به خدمات بهداشتی عمومی زیادی داشته باشد ، درخواست ویزا شما رد خواهد شد.

تاییدیه های پلیس

اگر سابقه کیفری دارید، ممکن است اجازه ورود به کانادا را نداشته باشید. افرادی که تشخیص داده شود که خطری برای امنیت کانادا دارند نیز مجاز به ورود به کانادا نیستند. برای مهاجرت به کانادا ، شما و اعضای خانواده شما که 18 سال به بالا هستند ، باید در صورت درخواست ، تاییدیه های پلیس را به اداره ویزا ارائه دهید. شما باید از هر کشور یا منطقه ای که از 18 سالگی به مدت 6 ماه متوالی در آن زندگی کرده اید ، گواهی پلیس دریافت کنید.

 

ویزا استارت آپ کانادا

 

تصمیم گیری راجع به ویزا شما

در صورتی که واجد شرایط باشید ، در هنگام ورود به کانادا به اندازه کافی پول برای تأمین هزینه زندگی خود و خانواده خود داشته باشید ، در معاینات پزشکی شما مشکلی دیده نشود و تاییدیه های پلیس را داشته باشید ؛ روند تصمیم گیری راجع به ویزا شما شروع می شود. در صورتی که اداره ویزا احتیاجی به مدارک دیگری داشته باشد ، به شما اطلاع می دهد تا آن ها را فراهم کنید. اگر درخواست شما تأیید شود ، از شما خواسته خواهد شد که پاسپورت خود را به اداره ویزا ارسال کنید تا بتوانند ویزا اقامت دائم شما را صادر کنند.

تأیید اقامت دائم

اگر درخواست شما تایید شود ، برای شما ویزا اقامت دائم صادر خواهد شد. این ویزا شامل تأیید اقامت دائم (COPR) و ویزا ورود شما به این کشور می باشد. در COPR شما اطلاعاتی درمورد اینکه چه کسی هستید و همچنین عکس شما در اختیار قرار خواهد گرفت. برای اطمینان از صحت اطلاعات ویزا خود را  بررسی کنید.  اطلاعات درون آن باید همان اطلاعات پاسپورت شما باشد. در صورتی که در COPR شما اشتباهی رخ داده است با اداره ویزا تماس بگیرید و آن ها را مطلع کنید. هنگام ورود به کانادا باید COPR و ویزا خود را به همراه داشته باشید. COPR شما تمدید نخواهد شد پس اطمینان حاصل کنید که قبل از پایان تاریخ انقضاء آن ، از آن استفاده کنید.