ویزای توریستی کانادا و اطلاعاتی پیرامون مهاجرت به کانادا

 

از زمانی که همه گیری کرونا در سراسر دنیا شایع شده است، خیلی از کشورها ازجمله کانادا مرزهایشان را بستند و پروازها به این کشورها متوقف شدند. البته پروسه ی مهاجرت متوقف نشده، نمی شود و نخواهد شد. افسران اداره ی مهاجرت کانادا به علت شرایط پیش آمده دورکاری می کردند. کارهای مربوط به مهاجرت به دلیل شرایط پیش آمده کند تر شده بود ولی انجام می شد. پرونده های مربوط به اقامت دائم هیچ وقت به طور کلی متوقف نشد. ولی کار های مربوط به ویزای توریستی بطور کلی انجام نمی شد. دلیل این امر همه گیری کرونا بود که در چنین شرایطی توجیهی برای دادن ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. از دیگر دلایل این موضوع شرایط بحرانی کرونا و بسته بودن مرزها در سراسر دنیا بود. در چنین شرایطی بحث ویزای توریستی موضوعیتی نداشت. با تمام مشکلاتی که وجود داشت اداره ی مهاجرت کانادا شرایطی را فراهم کرد که اعضای خانواده هایی که دور از یکدیگر زندگی می کردند بتواند با یکدیگر دیدار کنند و کنار هم باشند و این مشکل از این طریق حل شد.

 

لایو اخد ویزای توریستی کانادا و باز شدن مرز ها

 

از ژانویه سال 2020 تا سپتامبر 2020 به خاطر محدودیت های کرونا اشخاصی که ویزای تحصیلی کانادا داشتند، نمی توانستند وارد این کشور شوند. البته اشخاص در بعضی موسسات آموزشی کانادا می توانستند تحصیل کنند چون این موسسات دارای امکانات لازم برای مقابله با کرونا هستند. بطور مثال در سلیپا کالج اشخاص می توانستند تحصیل کنند چون این کالج تسهیلاتی را فراهم کرده بود که پذیرفته شدگان از راه دور و به صورت آن لاین درس بخوانند. این پذیرفته شدگان می توانند پس از فارغ التحصیلی از ورک پرمیت (مجوز کار در کانادا ) استفاده کنند.

80 تا 85 درصد توریست هایی که به کانادا می آیند، از طریق مرز آمریکا وارد می شوند. کانادا سالانه شاید سه میلیون توریست از سراسر دنیا داشته باشد ولی 35 میلیون توریست از مرز آمریکا به این کشور وارد می شوند.

تغییری که اخیرا بوجود آمده است، برای افرادی که از طریق ویزای توریستی می خواهند وارد خاک کانادا شوند و می تواند بسیار موثر باشد. تغییر این است که نرم افزاری برای افرادی که خواهان ویزای توریستی هستند طراحی شده است. این افراد باید مدارک لازم را در این نرم افزار بارگذاری کرده و همچنین دلایل ورود خود به کانادا را بطور واضح در این نرم افزار بیان کنند. افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی دارند باید حتما اعلام کنند قصد قرنطینه شدن در خاک کانادا را دارند و به مدت سه روز اتاق هتلی را که مورد تایید گمرک کانادا ست رزرو کنند تا به محض ورود به خاک کانادا قرنطینه شوند. در فرودگاه کانادا از اشخاصی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده اند تست PCR گرفته می شود. پس از سه روز قرنطینه شدن در هتلی که مورد تایید گمرک کاناداست مجددا ازآنها تست PCR  گرفته می شود. در صورت منفی بودن تست PCR، آنها اجازه دارند به محل مورد نظر خود بروند. ولی در روز هشتم ورود آنها به کانادا از آن اشخاص مجددا تست PCR از آنها گرفته می شود. اشخاصی که قصد گرفتن ویزای توریستی را دارند باید نشان دهند رزرو هتل صورت گرفته و همچنین این هتل کجاست و به چه مدت هتل رزرو شده است. از تاریخ نه آگوست مرز کانادا و آمریکا باز می شود. آمریکایی ها برای ورود به گرفتن هر دو دوز واکسن نیازی به قرنطینه شدن ندارند.

اگر کسی دلیل موجهی برای ورود به کانادا نداشته باشد نمی تواند وارد کانادا شود، حتی اگر آمریکایی باشد. برای مثال شخص برای دیدن بازی خاصی یا دیدن مناطق زیبا و دیدنی کانادا بخواهد به این کشور بیاید. دلیل شخص برای ورود به خاک کانادا و گرفتن ویزای توریستی باید موجه باشد. مثلا یکی از اعضای درجه ی یک خانواده اش در این کشور باشد و او بخواهد برای دیدار آن عضو خانواده و بودن با او برای مدت کوتاهی به این کشور بیاید.

زمانی که شخص وارد کانادا می شود نباید هیچ کدام ازعلایم کرونا را داشته باشد. اگر شخصی هر دو دوز واکسن را گرفته باشد نیازی به قرنطینه شدن نیست، البته باید چهارده روز از تزریق دوز دوم واکسن گذشته باشد. همچنین شخص متقاضی ورود به کانادا با ویزای توریستی باید مدارکی از وزارت بهداشت کشورش مبنی بر زدن هر دو دوز واکسن داشته باشد و این مدرک را در نرم افزار بارگذاری کند. واکسنی که شخص متقاضی ویزای توریستی کانادا زده است باید مورد تایید وزارت بهداشت کانادا باشد این واکسن ها عبارتند از:

 • فایزر
 • مدرنا
 • آسترازنکا
 • جانسون

 

ویزای توریستی کانادا و اطلاعاتی پیرامون مهاجرت به کانادا

برای مطالعه درباره کشور کانادا اینجا کلیک کنید

 

نداشتن قرنطینه از9 آگوست برای آمریکایی هایی که دو دوز واکسن را دریافت کرده اند لحاظ خواهد شد و از 7 سپتامبر برای کلیه اشخاص ( با ملیت های مختلف) که وارد خاک کانادا می شوند. ( آن دسته اشخاصی که هر دو دوز یکی از واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت کانادا را دریافت کرده اند. البته بطور کلی ویزای توریستی صادر نمی شود مگر شخصی در داخل خاک کانادا برای عضوی از خانواده اش دعوتنامه بفرستد.)

 • اشخاصی که در کانادا دانشجوی بین الملل یا نیروی کار خارجی هستند می توانند اعضای خانواده ی خود را به کانادا بیاورند. (همسر و فرزندان زیر 21 سال) همسر این اشخاص در کانادا اجازه ی کار یا ادامه تحصیل را دارند، ولی شرایط کار یا ادامه تحصیل وابسته به متقاضی اصلی است. به طور مثال، اگر مهندسی به کانادا جهت کار روی یک پروژه ی دوساله بیاید، همسرش می تواند تقاضای کار یا ادامه تحصیل کند ولی فقط به مدت دو سال. این زمان نمی تواند از زمان مجوز کار(ورک پرمیت) متقاضی اصلی بیشتر شود و نیازی به مشخص کردن کارفرما نیست.
 • ویزای تحصیلی کانادا در شرایط فعلی نیز داده می شود البته در صورتی که شخص متقاضی واجد شرایط لازم باشد. شخصی که برای ویزای تحصیلی اقدام می کند بهتر است برای انجام درست روند گرفتن ویزا از یک وکیل رسمی مهاجرتی کانادا کمک بگیرد.
 • در صورتی که شخصی ایرانی دارای گرین کارت آمریکا ست، در صورت ورود به کانادا از مرزی به غیر از مرز آمریکا نیازی به قرنطینه شدن ندارد.
 • شخص با ویزای کار کانادا می تواند وارد کانادا وارد شود، مشروط به اینکه به اداره مهاجرت نشان دهد همین کار را از راه دور و از ایران نمی تواند انجام دهد.
 • در صورتی که افسر پرونده در خصوص صادر نکردن ویزای تحصیلی اشتباهات فاحشی کرده باشد، می توان در این خصوص با دفتر ویزا مکاتبه کرد. احتمال کمی وجود دارد که پرونده مجددا بررسی شود چون معمولا مدارک و شواهد کافی مبنی بر اشتباه افسر پرونده وجود ندارد. همچنین می توان پرونده را به دادگاه فدرال کانادا فرستاد.
 • ایرانیانی که شهروندی آلمان را داشته باشند، نیازی به گرفتن ویزای توریستی کانادا ندارند.
 • در صورت اقدام برای کالج والدین شخص نمی توانند به عنوان همراه با او بیایند. آنها فقط می توانند با استفاده از ویزای توریستی به فرزندشان سر بزنند.

سوالاتی پیرامون ویزای توریستی

چگونه می توانم به یکی از اعضای خانواده یا دوست خود برای درخواست بازدید از کانادا کمک کنم؟

هرکسی که از یک کشور دارای ویزای اقامت موقت به کانادا سفر می کند، ابتدا باید از خارج از کشور درخواست دهد. دوست یا اعضای خانواده شما باید به دفتر ویزای کانادا که مسئول کشور یا منطقه خود است، مراجعه کنند. یک افسر ویزا درخواست را بررسی کرده و در مورد صدور ویزا تصمیم می گیرد.

شما می توانید به اعضای خانواده یا دوستان خود نامه ای برای حمایت از درخواست آنها ارائه دهید. باید توضیح دهد که چگونه به فرد کمک می کنید. به عنوان مثال، ممکن است هزینه ای را برای بلیط هواپیما یا محل اقامت پیشنهاد دهید. یک نامه دعوت می تواند کمک کننده باشد، اما تضمین نمی کند که ویزا برای فرد دریافت می شود.

اگر درخواست ویزای من رد شود چگونه می توانم کمک بگیرم؟

متأسفانه، اگر درخواست شما برای ویزای اقامت موقت رد شود، هیچ فرایند تجدید نظر رسمی وجود ندارد. با این حال، شما همیشه می توانید مجدداً درخواست دهید و دلایل امتناع را در نظر بگیرید. اگر بتوانید به آنها بپردازید و مورد قوی تری را جمع آوری کنید، می توانید شانس خود را برای موفقیت افزایش دهید.

ویزا دارم. وقتی وارد کانادا می شوم چه انتظاری می توان داشت؟

هنگام ورود به بندر ورودی در کانادا، افسر خدمات مرزی اطمینان حاصل می کند که شرایط ورود به کانادا را برآورده کرده اید.

افسر با مهر گذرنامه و/یا صدور سند دیگری اجازه اقامت شما را می دهد. اگر مهر، تاریخ یا سند دست نویس در گذرنامه شما وجود نداشته باشد، وضعیت اقامت موقت شما از زمان ورود شما به کانادا شش ماه به پایان می رسد.

در صورت دریافت سابقه بازدید، مجوز کار یا ویزای دانشجویی، تاریخ انقضا روی آن مشخص شده است.

چه مدت کانادا ویزای توریستی می دهد؟

شش ماه. ویزای مهاجرتی کانادا به مدت شش ماه اعطا می شود و ویزای یکبار ورود یا چندبار ورود است.

 چقدر پول برای ویزای توریستی کانادا لازم است؟

جزئیات هزینه ویزای توریستی کانادا : کارمزد نوع ویزا به دلار کانادا

 • (مجوز سفر الکترونیکی) 7 دلار برای هر نفر
 • ویزای توریستی (یکبار یا چندبار ورود) 100 دلار برای هر نفر
 • ویزای توریستی (ورودی یک یا چند نفره) – خانواده (5+) 500 دلار

آیا ویزای توریستی کانادا مصاحبه ای دارد؟

پس از پرداخت هزینه ویزا، درخواست متقاضیان را ملزم به مصاحبه با سفارت/کنسولگری کانادا می کند. مصاحبه ویزا آخرین مرحله از فرایند درخواست است که تعیین می کند که آیا ویزا تایید یا رد می شود یا خیر.

اگر با ویزای توریستی کانادا بیش از 6 ماه در کانادا بمانم چه اتفاقی می افتد؟

مجوز سفر الکترونیکی کانادا: بیش از محدودیت شش ماهه شما

اگر بیش از 6 ماه تحت این برنامه در کانادا بمانید و اقامت شما توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا تمدید نشده باشد (فقط در شرایط اضطراری)، مجوز سفر خود را از دست می دهید و نمی توانید از این برنامه برای سفرهای آینده استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا چیست؟

 • گذرنامه ی شما
 • فرم درخواست ویزای کانادا
 • اثبات نداشتن سابقه ی کیفری
 • اثبات سلامت کامل از طریق معاینه پزشکی
 • عکس های مطابق با شرایط عکس برای ویزای کانادا
 • اثبات امکانات مالی
 • اثبات اینکه پس از اتمام ویزای کانادا به کشور خود باز خواهید گشت.
 • اسناد هویت و وضعیت مدنی
 • نامه ای که هدف سفر شما به کانادا را توضیح می دهد.
 • نامه پشتیبانی/دعوت به کانادا

تفاوت بین ویزای گردشگری و ویزای توریستی در کانادا چیست؟

مهمترین تفاوت در مورد ویزای توریستی کانادا و ویزای گردشگری کانادا، نوع ورود است که هر دو ویزا ارائه می دهند. در مورد ویزای توریستی، ماهیت ورود یکبار ورود است که در آن ویزا برای مدتی که به کانادا سفر می کند مجاز است.

 

ویزای توریستی کانادا و اطلاعاتی پیرامون مهاجرت به کانادا

برای مطالعه دانشگاه های برتر کانادا اینجا کلیک کنید

 

آیا ارایه ی گواهی ازدواج برای ویزای توریستی کانادا اجباری است؟

اگر دارای شریک زندگی هستید، باید فرم اعلامیه قانونی اتحادیه حقوق عمومی را نیز پر کرده و آن را با درخواست خود درج کنید.

اگر متاهل هستید، باید فتوکپی مجوز ازدواج یا گواهی نامه خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.

آیا می توانم ویزای توریستی کانادا را به ویزای کار تغییر دهم؟

نه، به هیچ وجه ارتقاء ویزای مسافرتی فعلی کانادا به ویزای کار کانادا امکان پذیر نیست. این دو نوع ویزا کاملاً متفاوت هستند و هیچ فرایند خودکار برای تغییر ویزای بازدیدکنندگان به ویزای کار وجود ندارد.

آیا کانادا ویزای نامزدی 90 روزه دارد؟

از این نظر، کانادا دارای گروه ویزای نامزدی نیست و همچنین گروه شریک به عنوان یک نوع ویزای نامزدی در نظر گرفته نشده است. برای ازدواج در کانادا نیازی به اقامت کانادا نیست. آیا مجوز ازدواج خود را ارائه کردید، باید ظرف 90 روز ازدواج کنید، در غیر این صورت منقضی می شود.

آیا ویزای کانادا رد می شود؟

بله

دلایل رد ویزای کانادا:

 • عدم ارائه مدارک حمایتی مناسب و دقیق
 • عدم نشان دادن منابع مالی مناسب برای تأمین هزینه سفر و اقامت شما در کانادا
 • عدم رعایت استانداردهای بین المللی امنیت ، مانند مواردی که متقاضی سابقه کیفری دارد