به عنوان یک دانشجوی بین المللی، یکی از مواردی که ممکن است در مورد آن تعجب کنید هزینه زندگی در انگلستان است. البته، شما باید نگران هزینه دانشگاه باشید، اما مواردی مانند اجاره، آب و برق، غذا و تفریح ​​نیز به کل هزینه اضافه می شود. در این مقاله، ما میانگین هزینه های روزمره در انگلیس را که برای یک زندگی راحت ضروری است جمع آوری کرده ایم. بیایید نگاهی به هزینه ها بیندازیم و دریابیم که بودجه شما چگونه تحت تأثیر قرار می گیرد و برای مدیریت صحیح امور مالی خود باید چه کاری انجام دهید.

 

هزینه های زندگی در انگلیس

 

هزینه زندگی در انگلیس به محل زندگی شما بستگی دارد

اگر به عنوان یک دانشجو تصمیم بگیرید در لندن زندگی کنید، هزینه های بسیار بیشتری نسبت به سایر مناطق کشور پرداخت خواهید کرد. در سال 2020، لندن در میان 10 شهر گران قیمت برای زندگی در اروپا قرار گرفت. البته، راه هایی برای خلاص شدن از شر برخی از هزینه ها وجود دارد، اما زندگی در این شهر همچنان گران خواهد بود.

به عنوان مثال، شما می توانید به جای اجاره خانه در جنوب انگلیس که در واقع گران تر است، در شمال انگلیس زندگی کنید. به طور کلی، هزینه ها در کل انگلیس بسیار متفاوت است، که تعیین قطعی هزینه زندگی را دشوار می کند.

درست مثل هر کشور دیگر در جهان، حتی انگلیس نیز گرانترین مناطق و همچنین مقرون به صرفه ترین مناطق را دارد. بنابراین، به هر کجا که بروید، درست مثل انگلستان، تفاوت های قابل توجهی در هزینه های زندگی در مناطق مختلف کشور پیدا خواهید کرد.

به عنوان یک دانشجوی مجرد ساکن انگلستان، متوسط ​​بودجه هفتگی با احتساب اجاره باید تقریباً 240.89 پوند (317.92 دلار آمریکا) باشد. بسته به آپارتمانی که اجاره می کنید مطمئناً می توانید کم و بیش با متوسط 12000 پوند (15000 دلار آمریکا) در سال (به استثنای شهریه) زندگی کنید.

 

هزینه های زندگی در انگلیس

 

این محاسبه از کجا آمده است؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم

 • اجاره: متوسط ​​اجاره ای که در انگلیس پرداخت خواهید کرد بسته به محل زندگی و نوع اقامت گاه شما متفاوت است. اگر در شهر باشید، یک آپارتمان یک خوابه به طور متوسط ​​در هر ماه 758 پوند (1000 دلار آمریکا) هزینه دارد؛ اگر خارج از شهر هستید 614 پوند (810 دلار آمریکا) هزینه اقامت گاه شما خواهد بود. اگر هزینه های متعلق به انرژی نیز برروی اجاره باشد، ممکن است مبلغ اجاره شما بیشتر شود. همچنین، اگر تصمیم دارید آپارتمان خود را با کسی شریک شوید، هزینه اقامت و آب و برق به نصف کاهش می یابد.
 • مالیات شورا: اگر در انگلستان زندگی می کنید، باید مالیات شورا را پرداخت کنید. آن ها مبلغ پرداختی شما را با توجه به محل زندگی شما و تعداد افرادی که با شما زندگی می کنند، محاسبه می کنند. این مالیات به پرداخت هزینه های جمع آوری زباله، نیروهای پلیس و نگهداری خیابان کمک می کند. این مالیات به طور متوسط ​​هر هفته ​​حدود 25 پوند (40 دلار آمریکا) است.
 • تسهیلات: اگر این موارد در اجاره گنجانده نشده باشد، گاز، برق و آب در هر ماه حدود 155 پوند (204 دلار آمریکا) است. اگر تنها زندگی می کنید یا اغلب به دلیل گشت و گذار، معاشرت یا تحصیل در خانه نیستید، هزینه های شما می تواند کمتر باشد. گرما و سرما در مناطق مختلف همچنین ممکن است باعث شود خدمات آب و هوایی متفاوت باشد، اما این برآورد حداقل باید به شما کمک کند تا در طول سال بودجه کافی را داشته باشید.
 • حساب بانکی: اگر قصد انتقال به انگلستان را دارید، برای پرداخت هزینه ها و صورت حساب ها و همچنین ارسال و دریافت پول، باید حساب بانکی جدیدی باز کنید.
 • مجوز تلویزیون: در انگلیس، حتی اگر در رایانه یا تبلت باشد، باید هزینه مجوز تلویزیون را پرداخت كنید. هزینه مجوز 157.50 پوند (207 دلار آمریکا) در سال برای یک تلویزیون رنگی (53 £ / 70 دلار برای تلویزیون های سیاه و سفید) است. خوشبختانه این هزینه به ازای هر خانه است و به ازای هر نفر نیست، بنابراین اگر هم اتاقی دارید فقط این هزینه را تقسیم می کنید.
 • هزینه های سفر: بسیاری از افراد در انگلیس به جای داشتن وسیله نقلیه، کارت حمل و نقل دریافت می کنند. این کار رفت و آمد را سریعتر می کند و شما می توانید با هزینه بسیار کمتری مسافت بیشتری را طی کنید. هزینه کمتر برای خدمات بیشتر. هزینه این خدمات به طور متوسط ​​55 پوند است، اما دانش آموزان می توانند تخفیف های خوبی بگیرند.
 • برنامه تلفن همراه: در حالی که در انگلستان هستید، احتمالاً برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و افراد دیگر شماره تلفن محلی برای خود خواهید گرفت. شبکه های تلفن همراه زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. بسته به خدماتی که به شما ارائه می دهند، برخی ارزان تر و برخی گران تر هستند.
 • سایر هزینه های متفرقه: مواردی از قبیل غذا، اینترنت، کتاب، لوازم بهداشتی، تلفن و سایر موارد و خدمات مورد نیاز شما شامل این مورد می شود. مطمئن شوید که برای مشکلات احتمالی مراقبت های بهداشتی، هزینه های اضافی تحصیل که انتظارش را ندارید و موارد اضطراری عمومی، مقدار مشخصی پول نقد نیز پس انداز کرده اید.

 

می خواهید بدانید که هزینه های خاص در انگلیس چقدر است؟

بخش عمده ای از هزینه های شما نیز به سایر موارد خاص اختصاص می یابد که ممکن است به تنهایی زیاد به نظر نرسد اما به هزینه های ماهانه شما اضافه می شود. در اینجا چند مورد خاص آورده شده است که باید برای بودجه خود حساب کنید:

 • یک وعده غذایی در یک میخانه یا رستوران: 12 پوند (15.50 دلار آمریکا).
 • وعده غذایی کوچک دریک فست فود: 6 پوند (8 دلار آمریکا)
 • لیتر شیر: 1 پوند (1.32 دلار آمریکا)
 • 1 کیلوگرم (2.2 پوند) سینه مرغ: 6 پوند (8 دلار آمریکا)
 • یک شلوار جین: 59.18 پوند (78.10 دلار آمریکا)
 • نیمی از لیتر آبجو 1.72 (2.27 دلار آمریکا)
 • بطری 5 لیتری آب 0.95 پوند (1.25 دلار آمریکا)

همانطور که مشاهده می کنید، قیمت ها در انگلیس بسیار شبیه به خرید اکثر موارد مشابه در ایالات متحده یا استرالیا است حتی برخی از آن ها بسیار ارزان تر هستند.

این امر عمدتا به دلیل آب و هوا و در دسترس بودن بسیاری از این محصولات در انگلیس در مقایسه با در دسترس بودن آن ها در طول سال در سایر کشورهاست. به طور کلی، هزینه های زندگی در انگلستان نسبتاً متوسط ​​است و برای زندگی و رونق در آن، تعدیل زیادی در بودجه فعلی شما لازم نیست.

اگر هنگام تحصیل در انگلستان تصمیم به کار بگیرید، می توانید درامد بیشتری داشته باشید. بسیاری از دانشجویان هنگام تحصیل در دانشگاه تصمیم به کار در انگلستان می گیرند. اکثر کارفرمایان با برنامه دانشگاه شما نیز انعطاف پذیر خواهند بود.

 

متوسط ​​هزینه زندگی در لندن

هزینه زندگی در لندن زیاد است، اما در مقایسه با بزرگترین شهرهای جهان، پایتخت انگلیس شهری کاملا ارزان برای زندگی است. علاوه بر این، لندن کیفیت زندگی یکسانی را با همان شهرها تضمین می کند، در حالی که مطلوبیت یکسانی را در بین افرادی که به دنبال تبدیل لندن به خانه آینده خود هستند، داراست.

با این حال، برای یک مهاجر که در یک محیط کاملاً متفاوت و ناشناخته قرار است ساکن شود (و این تنها در مورد لندن نیست)، تحقق ثبات مالی دشوار است. شما باید برخی از برآوردها را انجام دهید که به نوبه خود به شما کمک می کند تا هنگام برنامه زندگی روزمره خود انتخاب درستی داشته باشید مانند یافتن یک آپارتمان ارزان تر برای اجاره، یک رستوران ارزان قیمت برای خوردن، یک مکان خرید، یک گزینه مناسب برای رفت و آمد و غیره.

اولین و مهمترین دغدغه ای که هنگام ورود به لندن خواهید داشت اجاره آپارتمان است. به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای جهان، معمولاً قیمت اجاره بالاتر از مناطق اطراف است. شکاف قیمت اجاره بین مرکز شهر و مناطق پیرامونی در لندن به اندازه ای نیست که در بزرگترین شهرهای جهان معمول است.

به زبان ساده، قیمت اجاره در لندن بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنید، بالاتر است.

 

متوسط ​​هزینه اجاره در لندن

در حال حاضر، اجاره آپارتمان در لندن به طور متوسط ​​بیش از هزار پوند در ماه برای شما هزینه دارد. تخمین زده می شود که اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​1740 پوند هزینه دارد. اجاره آپارتمان مشابه در محله های حومه به طور متوسط ​​ماهانه 1231 پوند هزینه دارد. به طور کلی، هزینه ماهانه اجاره چنین آپارتمانی در منطقه مرکز شهر بین 1200 تا 2200 پوند است، در حالی که در مناطق پیرامونی از 900 تا 1500 پوند است.

اگر به دنبال یک آپارتمان بزرگتر هستید، اجاره بها ممکن است به راحتی بیش از 3000 پوند باشد. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان سه خوابه واقع در مرکز شهر، به طور متوسط ​​3141 پوند برای شما هزینه دارد. اگر در زمان حضور خود تحقیق دقیق تری انجام دهید می توانید چنین آپارتمانی را با اجاره ماهانه بین 2،250 تا 5000 پوند پیدا کنید. در خارج از مرکز، می توانید چنین آپارتمانی را پیدا کنید که قیمت آن از 1700 تا 2800 پوند (به طور متوسط ​​2،055 پوند) باشد.

اجاره آپارتمان مسئولیت های دیگری مانند رسیدگی به قبوض آب و برق را به همراه دارد. به طور متوسط ​​برای یک آپارتمان با مساحت 85 متر مربع، شما باید هر ماه 170 پوند برای برق، گرمایش، سرمایش ، آب و زباله بپردازید. در حالی که برای یک آپارتمان 45 متر مربعی به طور متوسط ​​باید 120 پوند بپردازید. در این موارد همیشه خوب است کسی را پیدا کنید که بتوانید آپارتمان را با او تقسیم کنید و در نتیجه هزینه کمتری را برای اجاره پرداخت کنید. این همان کاری است که اکثر دانشجویان بین المللی در لندن انجام می دهند.

 

متوسط ​​هزینه غذا در هر ماه در لندن

هزینه زندگی در لندن به این بستگی دارد که چه قدر هزینه های غذا را به خوبی مدیریت کنید. قیمت برخی از اقلام ابتدایی در لندن بالاتر از سایر مناطق است. خوشبختانه دانشگاه های انگلستان در محوطه دانشگاه خود سالن غذاخوری دارند که دانشجویان می توانند کارت عضویت خریداری کرده و به طور منظم غذا بخورند.

این سالن های غذاخوری بسیار متعهد هستند که به دانشجویان انواع منو ها از جمله طیف گسترده ای از وعده های غذایی با قیمت پایین را به دانشجویان ارائه دهند. به این ترتیب می توانید آزادانه آنچه با بودجه شما مطابقت دارد و مناسب ذائقه شماست را انتخاب کنید. قیمت وعده های غذایی در این سالن های غذاخوری بین 5 تا 10 پوند متغیر است.

از طرف دیگر ، غذا خوردن در رستوران های لندن برای دانشجویان گزینه مناسبی نیست. به طور متوسط ​​یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 15 پوند با دامنه 10 تا 30 پوند است.   در یک رستوران کمی گران قیمت، قیمت یک وعده غذایی برای دو نفر از 44 تا 100 پوند یا به طور متوسط ​​60 پوند است.

 

هزینه های زندگی در انگلیس

 

به عبارت دیگر، اگر شما هر روز یک مرتبه در یک رستوران غذا بخورید ، حداقل 450 پوند هزینه دارد. اگر هزینه های زندگی اجتناب ناپذیر دیگری نیز به این مقدار پول اضافه کنید، در این صورت هزینه زندگی در لندن می تواند بسیار گران قیمت باشد.

به طور خلاصه

 • هزینه متوسط ​​غذا در لندن 5٪ بیشتر از لیورپول است
 • هزینه متوسط ​​غذا در لندن 7٪ بیشتر از منچستر است
 • متوسط ​​هزینه غذا در لندن 13٪ بیشتر از گلاسکو است
 • متوسط ​​هزینه غذا در لندن 3٪ بیشتر از کاردیف است

 

 

جدول هزینه های زندگی در انگلیس

قیمت محصول یا سرویس
12 پوند غذا ، رستوران ارزان قیمت
50 پوند غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده ، سه دوره
6 پوند یک وعده غذای کامل در فست فودها
2.76 پوند کاپوچینو
1.33 پوند کوکا کولا یا پپسی
0.97 پوند یک بطری آب
0.91 پوند شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
0.98 پوند قرص نان تازه سفید (500 گرم)
1.10 پوند برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
1.94 پوند تخم مرغ (منظم) (12)
5.59 پوند پنیر محلی (1 کیلوگرم)
5.55 پوند فیله مرغ (1 کیلوگرم)
8.02 پوند گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)
1.83 پوند سیب (1 کیلوگرم)
1.09 پوند موز (1 کیلوگرم)
1.70 پوند پرتقال (1 کیلوگرم)
1.82 پوند گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)
1.12 پوند سیب زمینی (1 کیلوگرم)
0.98 پوند پیاز (1 کیلوگرم)
0.95 پوند آب (بطری یک ونیم لیتری)
0.71 پوند کاهو(1کیلوگرم)
1.73پوند بطری مشروب ( متوسط)
11.36پوند یک بسته سیگارمارلبرو
2.80پوند کرایه تاکسی
2.50پوند بلیط یک طرفه
 1.26پوند بنزین (یک لیتر)
31.06پوند سرویس اینترنت
153.53پوند هزینه ی برق سیستم سرمازا گرما زا آب وآشغال
  0.10 پوند سرویس موبایل
30.71پوند باشگاه ماهانه
10.23پوند اجاره زمین تنیس(یک ساعت درپایان هفته ها)
10پوند بلیط سینما(یک نفر)
932.08پوند مهد کودک خصوص کل روز (برای یک ماه)
13,191.81پوند مدرسه ابتدایی بین المللی (سالانه)برای یک بچه
58.16پوند شلوارجین
29.22پوند پیراهن تابستانی
751.22پوند آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)
614.44پوند آپارتمان یک خوابه (اطراف شهر)
1,966.17  پوند حقوق ماهانه شخص به طور متوسط