کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد جهت کاروتحصیل است. در رتبه بندی سال 2021 دانشگاه های برتر جهان مطابق موسسه معتبر QS 90 دانشگاه از کشور انگلیس قرار دارد. نسبت به سال گذشته شش دانشگاه از این کشور به این لیست اضافه شده است. در این رتبه بندی چهار دانشگاه از این کشور درمیان ده دانشگاه برترو چهاردانشگاه دیگر باز هم از انگلیس در جمع دانشگاه های برتر قرار دارد. قطعا تحصیل وزندگی در کشور انگلستان مطلوب بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی عزیز است، مخصوصا اگر فرصت تحصیل در انگلستان را بدست آورند. بدون شک تحصیل در هریک از دانشگاه های برتر این کشور آینده ی شغلی درخشانی را برای این عزیزان به همراه خواهد داشت. در ادامه ما در این مقاله به ده دانشگاه برتر این کشور در سال 2021 مطابق موسسه QS وشرح مختصری در مورد هریک از این دانشگاه ها خواهیم پرداخت:

 

  1. دانشگاه واریک

دانشگاه وارویک در تمامی جداول رتبه بندی دانشگاه های انگلیس، همیشه جزء ۱۰ دانشگاه اول انگلستان بوده است و دارای تفاهمنامه معتبر مبادلات علمی با برخی از بهترین دانشگاه های جهان است. دانشگاه واریک امسال نیز مانند سال گذشته دهمین دانشگاه برتر انگلستان معرفی شده است و در رتبه 62 دانشگاه های برترجهان نیزقرار دارد. موفقیت آنها در رتبه بندی تا حد زیادی به دلیل چشم انداز جهانی دانشگاه است که در شاخص های رتبه بندی نسبت اساتید بین المللی و دانشجویان بین المللی نمره های کاملی را کسب کرده اند. این دانشگاه در شهر کاونتری قرار دارد. شامل چهار دانشکده هنر٬ علوم پزشکی، علوم و علوم اجتماعی می‌باشد. این دانشگاه  در سال ۱۹۶۵ تاسیس گردیده و دارای سه پردیس مجاور هم است که همه آنها در فاصله بسیار نزدیک به هم قرار دارند. این دانشگاه یک مجموعه در ولزبورن دارد که درسال 2004 هنگام ادغام آن با انجمن بین المللی تحقیقات باغبانی، مالک آن گردید. دانشگاه واریک از زمان تأسیس همواره جزو ده دانشگاه رده اول انگلستان در کنار آکسفورد و کمبریج بوده‌است. این دانشگاه برای تسهیل امور دانشجویان خارجی و بین المللی بورسیه هایی را اعطا می کند. دانشجویان بین المللی می توانند در زمان ارسال درخواست پذیرش، فرم درخواست بورسیه را نیز به دانشگاه ارسال کند. مسئولین بخش مالی و اعطای بورسیه های دانشگاه شرایط دانشجویان را می سنجند و در صورتی که دانشجوی نمونه شرایط مالی مناسبی نداشته باشد به او بورسیه اعطا می شود. این دانشگاه افرادی که درآمد خانوادگیشان کمتر از میزان خاصی که توسط مسئواین دانشگاه باشد می توانند برای اخذ بورسیه درخواست دهند. این دانشگاه بورسیه های مختلفی را به دانشجویان در مقاطع مختلف پرداخت می کند. این بورسیه ها برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویانی که قصد اقامت در انگلستان را دارند پرداخت می گردد.

 

ده دانشگاه برتر انگلستان

 

  1. دانشگاه بریستول

سال 1876 تأسیس شده است و یکی از 60 دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در قلب بریستول، یک شهر تاریخی و پرجنب‌و‌جوش قرار دارد.

امروز، این دانشگاه بیش از ۲۰۰ رشته را از جمله هنر، علوم پزشکی، علوم، مهندسی، علوم اجتماعی و قانون و علوم سلامتی را ارایه می دهد. این دانشگاه  به ۲۵ مرکز علمی و  به 6 دانشکده تقسیم شده است. بریستول محیطی دقیق و آکادمیک را ارائه می دهد که با رویکردی آینده نگر همراه است. شش دانشکده دانشگاه بریستول، طیف گسترده ای از موضوعات و مقاطع تحصیلی را شامل می شوند. این موسسه غالبا در رده بندی های جهانی رتبه های خوبی دارد. علاوه بر حفظ مشارکت های قوی با صنعت و تجارت، 13 برنده جایزه نوبل هم از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند. بیشترین کلاس ها در پردیس اصلی یعنی کلیفتون برگزار می شود. دانشگاه بریستول برای تحقیقات در رتبه پنجم انگلیس قرار دارد و بخاطر تأثیرگذاری آن در طیف گسترده ای از زمینه ها، از شهرت بین المللی برخوردار است. به عنوان عضو گروه راسل و شبکه جهانی دانشگاهها، بریستول به چشم انداز تحقیقات جهانی کمک چشمگیری می کند. دانشگاهیان پیشگام به مقابله با برخی از مسائل مهم و پراهمیت جهان، از تغییرات جوی و سیاست های اجتماعی گرفته تا بیماری های قلبی عروقی و طراحی واکسن کمک می کنند. بریستول دارای 4 مؤسسه تحقیقاتی  بین رشته ای و بین المللی و 7 موسسه تحقیقاتی تخصصی است.

  1. دانشکده اقتصاد وعلوم سیاسی لندن

مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن که در سال 1895 تاسیس شده است. یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های علوم اجتماعی در جهان است. نیمی از ۲۰ هزار دانشجو در حال حاضر به عنوان دانشجوی بین المللی ثبت نام کرده اند. این دانشگاه همچنین بخشی از گروه معتبر راسل است، سازمانی که ۲۴ دانشگاه برجسته انگلستان را نمایندگی می کند. میانگین کشوری فارغ التحصیلان دانشگاه نیز پس از فارغ التحصیلی از بهترین حقوق و نرخ اشتغال شروع به کار می کنند. شانزده برنده جایزه نوبل در دانشکده اقتصاد لندن کارمند بوده و یا تحصیل کرده اند و به طور مرتب در بالای جدول لیگ در سطح ملی و بین المللی حضور دارد. با تحصیل در این دانشگاه دانشجویان انتخاب گسترده موزه ها، گالری ها، پارک ها و سایر جاذبه های لندن، که بسیاری از آنها بصورت رایگان هستند. موقعیت دانشگاه همچنین فرصتی را برای کارآموزی و شبکه های شغلی در100سازمان با کلاس جهانی مستقر در این شهر فراهم می کند، و شهرت عالی دانشگاه و روابط دانشگاه با این شرکت ها فرصت های زیادی را برای جایگاه شغلی شما تضمین می کند. بیش از ٪۳۰ سیاستمداران انگلستان و جهان و ۱۶ برنده جایزه نوبل در اقتصاد و ادبیات در دانشگاه علوم سیاسی لندن تحصیل کرده اند.

  1. کینگز کالج لندن

این دانشگاه در سال 1829 به عنوان دانشگاه تحت حمایت کلیسای انگلستان تأسیس شد. این کالج در واقع یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه لندن است و 19700 دانشجو را که 6200 تن از آنها در مقطع تکمیلی در حال تحصیل هستند را در خود جای داده است. این دانشکده در لندن قرار دارد، جایی که 4 پردیس دیگر این دانشگاه نیز حضور دارند. این کالج 9 آموزشکده دارد که شامل هنر و علوم انسانی، بهداشت و درمان، دندان پزشکی، حقوق، پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم فیزیکی و مهندسی، روانشناسی و علوم اجتماعی است.

کینگز کالج لندن یکی از 25 دانشگاه برتر جهان است. یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین کالج های انگلستان به حساب می آید. این کالج به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو، شهرت برجسته ای در تدریس در سطح جهانی و تحقیقات پیشرفته دارد. با پنج پردیس در قلب لندن، دانشجویان یک محیط جهانشمول را با دسترسی عالی به ارزش های دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی شهر در اختیار دارند. تمام پردیس‌های کینگز کالج لندن دارای کتابخانه و خدمات کتابخانه‌ای هستند. فرصت‌های شغلی و مشاغل کینگز کالج لندن پشتیبانی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فعلی، سازماندهی رویدادها، کارگاه‌ها و برنامه‌های توسعه‌ی مهارت‌های حرفه‌ای، و نیز ارائه‌‌ی مشاوره‌های فردی را به آسانی برای دانشجویان فراهم می‌آورد. دوره‌های کارآموزی و رویدادهایی در سراسر جهان نیز ارائه می‌شود و اطلاعاتِ به‌روز در مورد کار در خارج از کشور، کمک به دانشجویان برای پیدا کردن کار بین‌المللی و غیره را در برنامه‌ی خدمات‌رسانی قرار دارد. مشاوران کالج برای ایجاد مجموعه‌ای از ایده ها و برنامه‌هایی برای موفقیت شغلی به دانشجویان مشاوره می‌دهند. این مشاوره‌ها سطوح مختلفِ شرکت‌های بزرگ، بخش دولتی، سازمان‌های خیریه و یا دانشگاه را در بر می‌گیرد. این مرکز مشاوره در مورد تمام بخش‌ها در سطح انگلستان و در سطح بین‌المللی دانش و اطلاعات کافی در اختیار دارد.

 

ده دانشگاه برتر انگلستان

برای مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه NMBU نروژ اینجا کلیک کنید

  1. دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر در شمال انگلیس مستقر است و در میان بزرگترین دانشگاههای انگلستان قرار دارد و در حال حاضر حدود ۳۸۰۰۰ دانشجو (تقریباً ۹۰۰۰ بین المللی) در كنار ۱۰ هزار كارمند ثبت نام می كنند. این دانشگاه به خاطر برتری علمی و پژوهشی خود مشهور است. این دانشگاه در سال 1829 کار خود را شروع کرده است. گروهی متشکل از 20 دانشگاه در انگلیس وجود دارد که به گروه راسل معروف می باشد. این گروه بیش از دو سوم بودجه های پژوهشی را به خود اختصاص می دهد. جالب است بدانید دانشگاه منچستر یکی از پر طرفدارترین دانشگاه های عضو گروه راسل است. این دانشگاه متشکل ازدانشکده علوم انسانی، دانشکده مهندسی و ریاضی فیزیک، دانشکده علوم پزشکی ودانشکده علوم زیستی ست.

 

دانشگاه منچستر هم مانند بسیاری از دانشگاه های معتبر در اروپا اقدام به پرداخت کمک هزینه های تحصیلی می کند. این دانشگاه به دانشجویان مستعد و واجد شرایط کمک های 3000 پوندی و بالاتر را پرداخت می کند. این دانشجویان می توانند انتخاب کنند که این مبلغ را به صورت نقد دریافت کنند یا به صورت تخفیف در شهریه و هزینه مسکن از آن استفاده نمایند. اطلاعاتی که درباره درآمد خانواده افراد وجود دارد توسط دانشگاه بررسی می شود تا در نهایت دانشجویان واجد شرایط تشخیص داده شوند.
یک سری دوره های پیش دانشگاهی برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم زیستی، علوم و مهندسی وجود دارد که برای کسانی که داراری مدارک نامناسب هستند مفید می باشد. این دوره ها نیز شامل حمایت های 5000 پوندی می شود. بورسیه دانشگاه منچستر نوع دیگری هم دارد که با نام فرصت طلایی شناخته می شود. مبلغ این بورسیه 1000 پوند است. این بورسیه به افرادی داده می شود که زیر 25 سال دارند و در حال حاضر و یا حداقل به مدت سه ماه در خدمت دولتی می باشند. انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه کار تامین و حمایت از این بورسیه را انجام می دهد.

 

  1. دانشگاه ادینبورگ

این دانشگاه تاریخچه ای قوی و غنی دارد که آراسته به اسامی فارغ التحصیلان و دانشمندان برجسته ای است. از برندگان جایزه نوبل گرفته تا قهرمانان المپیک و کاشفان علوم فضایی از دانش آموختگان این دانشگاه بوده اند، مانند: چارلز داروین، الکساندر گراهام بل، جیمز کلرک ماکسول و ژولیوس نایرره. دانشگاه ادینبورگ انگلستان که یک دانشگاه دولتی است در سال 1583 میلادی برای اولین بار دروازه های خود را به روی مشتاقان علم و دانش گشود و از آن روز تا به حال خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است. بیش از 90 درصد دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شده اند و باقی به تحصیلات خود در مقاطع تکمیلی ادامه داده اند. بر همین اساس رتبه بندی کیو اس ین دانشگاه را در زمینه اشتغال در میان دانشگاه های انگلستان در مقام نهم قرار داده است و رتبه 60 جهان را به آن اختصاص داده است. بهتر است بدانید که فارغ التحصیلان دانشگاه ادینبورگ در بازار کار انگلستان بالاترین درآمدها را دارند. دانشگاه ادینبورگ با جذب دانشجو از دو سوم کشورهای جهان رتبه 13 امین دانشگاه بین المللی را کسب کرده و به آن مفتخر است. دانشگاه ادینبورگ انگلیس به گسترش فضای آموزشی اهمیت ویژه ای می دهد. ساختمان های دانشگاه در نقاط مختلف شهر ادینبورگ قرار دارند و بیشتر آن ها در حاشیه ادینبورگ، این شهر باستانی، واقع شده است. پردیس سنترال اریا قدیمی ترین پردیس دانشگاه ادینبورگ است و از چند ساختمان اصلی تشکیل شده است که به کالج های علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده های کامپیوتر و اطلاعات، دانشکده حقوق و کتابخانه اصلی اختصاص دارد. پردیس کینگز بیلدینگ در جنوب شهر ادینبورگ قرار دارد و بیشتر پژوهش های دانشگاهی و تدریس های دوره های کالج علوم مهندسی در مساحت 35 هکتاری این پردیس برگزارمی شود. کینگز بیلدینگ سه کتابخانه مجزا و مجهز دارد.

 

  1. دانشگاه کالج لندن

قدیمی ترین و بزرگترین کالج دانشگاه لندن است و به عنوان “دانشگاه جهانی لندن” شناخته می شود. دانشگاه در حال حاضر در رده دهم جهان قرار دارد. از نظر قدرت تحقیقاتی دارای رتبه برتر دانشگاه (انگلستان) است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ تاسیس شد و بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در حال حاضر در این موسسه ثبت نام می کنند که ۵۳٪ آنها بین المللی هستند. این دانشگاه عضوی از گروه نخبگان دانشگاه راسل دانشگاههای انگلستان است و همچنین بخشی از لیگ دانشگاههای تحقیقاتی اروپا، کنسرسیومی از دانشگاههای تحقیقاتی اروپا است که به دنبال تأثیرگذاری بر سیاست در اروپا و توسعه بهترین روشها از طریق تبادل تجربه متقابل است. کارمندان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در مجموع ۳۰ جایزه نوبل را از آن خود کرده اند و ۸۴۰ استاد و ۷۰۰۰ کارمند دانشگاهی به تحقیق و تدریس در ۱۱ دانشکده مشغول هستند. دانشجویان این دانشگاه از شانس ارتباط نزدیک با چندین بیمارستان آموزشی بزرگ مانند بیمارستان بزرگ خیابان اورموند برای کودکان، بیمارستان رویال فری و بیمارستان چشم مورفیلد برخوردار می شوند.

 

ده دانشگاه برتر انگلستان

 

برای مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه دلفت هلند اینجا کلیک کنید

 

  1. دانشگاه امپریال کالج لندن

کالج امپریال لندن همواره  بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و به عنوان بخشی از “مثلث طلایی” شش دانشگاه برتر بریتانیاست. امپریال به طور سنتی برای برنامه های علمی، مهندسی و پزشکی درجهان شناخته شده است، اما اخیرا بخش مدرسه کسب و کار و گروه علوم انسانی امپریال کالج لندن نیزمورد توجه قرار گرفته است. کالج امپریال لندن بخشی از  گروه معتبرراسل است و توسط آخرین راهنمای دانشگاه تایمز در رتبه چهارم بهترین دانشگاه انگلستان قرار دارد. این به طور مرتب به عنوان یکی از ده دانشگاه برتر جهان (رتبه بندی جهانی) رتبه بندی شده  و این دانشگاه با ۱۴ جایزه نوبل و ۸۱ مدرک علوم پزشکی که در گذشته اهدا شده، در لیست بهترین دانشگاه انگلستان و جهان قرار گرفته است.

محوطه اصلی کالج امپریال در جنوب کنسینگتون در مرکز لندن واقع شده است. مرکز خدمات شغلی کالج راهنمایی، اطلاعات و فرصت‌های شغلی موجود برای همه‌ی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کالج امپریال فراهم می‌کند.

مشاوران کاریابی جلسات مشاوره‌ی فردی به دانشجویان ارائه می‌دهند و در طول دوره‌‌های پاییز و بهار به برگزاری سمینارهای نحوه‌ی بهبود رزومه، ارتقاء سطح درخواست شغلی و مصاحبه‌ی شغلی می‌پردازند. ارائه‌های کارفرمایان، کارگاه‌های آموزشی و مذاکرات شغلی به دانشجویان فرصتی برای صحبت مستقیم با کارفرمایان و استخدام‌کنندگانِ فارغ‌التحصیلانِ دانشجویی فراهم می‌آورد. هر سال طیف گسترده‌ای از نمایشگاه‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود که شامل نمایشگاه‌های ویژه‌ای در حوزه‌ی مهندسی، علم، امور مالی و بانکی و سایر رویدادهای بخش‌محور و نمایشگاه دکترا می‌باشد.

 

  1. دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ تاسیس شده است.‌ این دانشگاه یک موسسه تحقیقاتی دولتی است که در کشور انگلستان قرار دارد.‌ به دلیل قدمت ۸۰۰ ساله، کمبریج به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در جهان شناخته می‌شود.‌ دانشگاه کمبریج‌ سطح علمی ‌بسیار بالایی دارد و برنامه‌های تحصیلی خود را با استانداردها‌ و کیفیت آموزشی بسیار عالی به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه کمبریج دومین دانشگاه قدیمی ‌در بین کشورهای انگلیسی زبان است و به عنوان یکی از ۵ دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود.‌ این دانشگاه‌ عضو بسیاری از شبکه‌های دانشگاهی مانند شبکه‌های دانشگاهی راسل،‌ گروه کویمبرا،‌ انجمن دانشگاه‌های برجسته اروپا‌، گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا‌ و اتحادیه ‌بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی است.‌ باید گفت که این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بسیار شناخته شده و معروف است که در رده برترین دانشگاه‌های جهانی قرار می‌گیرد.‌ بنابراین تحصیل در دانشگاه کمبریج موفقیت بسیار بزرگی برای هر دانشجوی به شمار می‌آید.‌ این دانشگاه دارای ۳۱ کالج خودگردان است.‌ هر کدام از این‌ کالج‌ها مستقل هستند و‌ در مورد جذب کادر آموزشی و اساتید‌ و همچنین دانشجویان‌ به صورت مستقل تصمیم می‌گیرند. همچنین هر کالج به صورت مستقل نظارت بر آموزش و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده و تامین رفاه دانشجویان و‌ کارکنان خود را به عهده دارد.

 

  1. دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد با داشتن 38 دانشکده مستقل و6سالن خصوصی دائمی قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است. این دانشگاه عضوی از گروه راسل دانشگاههای بریتانیا تحت هدایت، گروه کویمبرا (شبکه دانشگاههای برجسته اروپا) ، لیگ دانشگاههای تحقیقاتی اروپا است و همچنین یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا است. از نظر آکادمی ، آکسفورد به طور مداوم در پنج دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه آکسفورد در چارچوب تعالی تدریس به عنوان طلا رتبه بندی شده است و چشم انداز شغلی فارغ التحصیلان همچنان از بهترین ها در انگلستان است. پنج سال پس از فارغ التحصیلی حقوق فارغ التحصیلان آکسفورد تقریباً ۴۳۰۰۰ پوند است. دفتر بین المللی در آکسفورد خدمات گسترده ای را به متقاضیان و دانشجویان ارائه می دهد، از جمله مشاوره در مورد سوالات عمومی در مورد تحصیل در دانشگاه آکسفورد، ویزا و مهاجرت، برای زندگی در انگلستان. همچنین مسئول مصاحبه های انجام شده در سطح بین المللی است. با توجه به آن که دانشگاه آکسفورد جزو دانشگاه های تراز اول نه تنها در انگلستان بلکه در دنیا می باشد، تعداد متقاضیانی که برای پذیرش اقدام می کنند و رزومه ارسال می کنند بسیار است؛ لذا لازم است با رزومه ای مناسب برای پذیرش اقدام کنید. دانشگاه آکسفورد شرط سنی دارد و اغلب دانشجویان را با توجه به مقطع و سن آن ها پذیرش می کند و بین 18 تا 28 سال در صورت دارا بودن سایر شرایط اقدام به اخذ پذیرش کنند. این بورسیه یکی از جوایز و بورسیه های بین المللی قدیمی و معتبر است که هرساله به صد ها دانشجو از سراسر جهان اعطا می شود. این بورسیه درسال 1902 ایجاد شد و دانشگاه آکسفورد به مدت  2 تا 3 سال تمامی هزینه های دانشجو را تقبل می کند.