برنامه های سرمایه گذاری ( کار آفرینی ) در کشور کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا به دو گروه تقسیم می شوند: گروه اول اسکیلد ورکر که شامل کسانی می شود که نیروی کار متخصص هستند. این اشخاص جوان و دارای تحصیلات بالا هستند و تسلط بسیار خوبی به زبان انگلیسی دارند. آنها به دلیل داشتن این ویژگی های مثبت در صورت ورود به کانادا جذب بازار کار و سازمان ها و شرکت های مختلف می شوند و چون جوان هستند می توانند سال های سال در این کشور کار کنند و مفید باشند.

لایو سرمایه گذاری در کشور کانادا

دسته دوم برنامه های مهاجرتی شامل افرادی می شود که مسن و دارای تجربه ی بالا هستند. سطح زبان این گروه ممکن است در سطح بالایی نباشد البته این گروه باید حداقلی از زبان را بدانند. همچنین این اشخاص دارای تجربه ی بسیار با ارزش کار آفرینی هستند. هرچند از این دسته از برنامه های مهاجرتی تحت عنوان سرمایه گذاری یاد می شود ولی در واقع تجربه ی پشت این سرمایه گذاری است که اهمیت دارد. سرمایه گذاری باید سرمایه گذاری فعال باشد نه سرمایه گذاری راکد. یعنی شخص کسب و کاری را راه اندازی کند خودش بر آن نظارت داشته باشد و از این طریق اشتغال زایی کند (بیکاری در کانادا کم می شود). فروشندگان کانادایی جایی را دارند که خدماتشان را ارایه دهند یا محصولات شان را بفروشند. کارهای انجام شده در این زمینه در اقتصاد کانادا ارزش افزوده ای را ایجاد می کند. و بازهم بازاری برای محصولات یا خدمات پایین دستی ایجاد می شود. در گذشته سرمایه گذاری راکد برای برنامه های مهاجرتی کانادا متداول بود ولی این نوع سرمایه گذاری پاسخ گوی نیازهای مهاجرتی این کشور نبود. در حال حاضر تنها یک برنامه ی مهاجرتی شامل این نوع سرمایه گذاری می شود. (برنامه ی KRRP) در این نوع سرمایه گذاری 400هزار دلار را برای سرمایه گذاری می دهید ( پس نمی گیرید) یا 800 هزار دلار به مدت پنج سال برای شرکت در این برنامه ی مهاجرتی می دهید.

در حال حاضر برنامه ی فدرالی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. در برنامه های استانی سرمایه گذاری شخص متقاضی باید ابتدا نشان دهد دارایی خالص لازم برای شرکت در برنامه ی سرمایه گذاری مد نظرش را دارد. این سرمایه باید توسط شرکت های ممیزی کانادایی ارزیابی شود. ارزیابی از آن جهت انجام می شد که اطمینان حاصل گردد که همچین سرمایه ای وجود دارد و حاصل پولشویی نیست. سختگیری های خاصی در این باره وجود دارد. سپس شخص متقاضی باید نشان دهد که چگونه می خواهد این کسب و کار را راه اندازی کند و چطور می خواهد اشتغال زایی کند و… (به همراه ارقام و اعداد مربوطه) ( ارایه دادن بیزینس پلن)

استان انتاریو برای مثال از شروط بیشتری برخوردار است. برای برنامه ی مهاجرتی مثلا کسب و کار باید از تکنولوژی بالایی برخوردار باشید. ولی در برنامه های مهاجرتی اخیر مربوط به سرمایه گذاری فرد متقاضی در صورت برآورده کردن تمامی شرایط لازم موفق به گرفتن مجوز کار دوساله می شود ونه اقامت دائم. در صورت عملی کردن مسایلی که در بیزینس پلن آورده شده از شخص متقاضی از طرف استان برای گرفتن اقامت دائم کانادا معرفی می شود. مهم ترین چیز در برنامه های سرمایه گذاری این است که شخص متقاضی دارای ذهنیت خاص یک کارآفرین باشد و همچنین سرمایه ی لازم برای شرکت در هریک از برنامه های سرمایه گذاریرا داشته باشد. اگر کسی دارای این ذهنیت خاص است ولی سرمایه لازم را ندارد بهتر است در برنامه ی استارت آپ شرکت کند.

در برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری استانی باید سرمایه ی لازم توسط خود متقاضی تامین شود، ولی در استارت آپ سرمایه ی لازم برای کسب و کار را می توانید بعد از آمدن به کانادا جمع کنید ( از طریق سرمایه گذاران). کانادا از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری ست. هر کسب و کاری سعی می کند با ارایه ی خدمات بهتر یا حتی ارزان تر گوی سبقت را از رقبایش برباید.

برنامه های سرمایه گذاری ( کار آفرینی ) در کشور کانادا

برای مطالعه اقامت در کانادا اینجا کلیک کنید

 • دلایل رد شدن ویزا را فقط از طریق وکیل رسمی مهاجرت می توان پیگیری کرد یا یک نفر در کانادا باید فرم ATI request پر شود.
 • تمامی برنامه های مهاجرتی به مدت پنج سال حالت پایلوت ( آزمایشی ) دارند. اگر برنامه با مشکل خاصی مواجه نشود و اهداف مهاجرتی مد نظر اداره مهاجرتی را محقق کند آن را به صورت دائم می گذارند. برای مثال بتازگی برنامه ی مهاجرتی بریتیش تک کلمبیا از حالت پایلوت در آمده است.
 • جهت گرفتن پذیرش دانشگاه معمولا مدرک اصلی را می خواهند و نه مدرک موقت. باید به سایت همان دانشگاه مراجعه شود.
 • کسی که مهندس موتور است و در زمینه ی صنایع دریایی مشغول به کار است می تواند بنا به شرایط خود در برنامه ی مهاجرتی فدرال یا استانی برای نیروی کار ماهر اقدام کند.
 • دوستانی که متاهل هستند شرایط هر دو نفر بررسی شود. هر کس شرایط بهتری داشت می تواند به عنوان متقاضی اصلی معرفی شود.
 • در برنامه ی استارت آپ محدودیت سنی وجود ندارد. مثل برنامه ی فدرال یا استانی نیست که سن دارای امتیاز خاصی باشد.
 • اگر شخصی بخواهد برای ادامه تحصیل در رشته هایی نظیر فقه و علوم اسلامی و امثالهم بخواهد به کانادا بیاید. برای افسر پرونده این موضوع مطرح می شود که چرا شخص در خاور میانه ادامه تحصیل نداده و ممکن است قصد اصلی اش ماندن در کانادا باشد و پرونده رد شود.
 • خریدن کسب و کار در کانادا سابقه کار کانادایی محسوب نمی شود.
 • در برنامه ی مهاجرتی اسکیلد ورکر بریتیش کلمبیا محدودیت خاصی برای رشته وجود ندارد، فقط باید دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این استان باشید.

اخیرا روش کارآفرینی (سرمایه گذاری) بسیار پر طرفدار شده است زیرا در شرایطی که بنا به دلایلی ویزای تحصیلی رد می شود این ویزا پذیرفته می شود. به نظر می رسد کانادا دارد به سمت پذیرش بیشتر این نوع ویزا حرکت می کند چون اشتغال زایی می شود، کسب و کاری به راه می افتد و نرخ بیکاری پایین می آید. به طور کلی این نوع ویزا مزایای زیادی برای کشور کانادا دارد. به همین علت برنامه های خوب استانی برای کارآفرینی (سرمایه گذاری) وجود دارد. در حالی که با ویزای تحصیلی شخص صرفا می تواند با پرداخت هزینه به کانادا بیاید و درس بخواند و تازه پس از فارغ التحصیلی دغدغه ی اشتغال را دارد. ولی شخص در روش سرمایه گذاری مبلغی را برای راه اندازی کسب و کار سرمایه گذاری می کند و پولش را از دست نمی دهد. البته این روش هم چالش های خاص خود را دارد. این روش دو نوع دارد: راه اندازی کسب و کار از ابتدا در کانادا و خرید کسب و کاری که از قبل در کانادا وجود داشته است. اشخاصی در کانادا کسب و کاری را راه اندازی می کنند و آن را به سطح بالایی می رسانند ( آن کسب و کار به درآمد زایی می رسد و مشتری های خاص خود را پیدا می کند.) و نهایتا با قیمت خوبی آن کسب و کار را به فروش می رسانند.

برای تخمین ارزش هر کسب و کار کارشناس های مخصوص وجود دارد که برای این کار با هم مذاکره و مکاتبه می کنند. آنها فاکتور هایی از قبیل سن، کسب، و کار دارایی اش، مشتری های خاص اش، ارزش افزوده اش و… را بررسی می کنند و نهایتا روی آن قیمت گذاری می شود. نهایتا کسی که می خواهد آن کسب و کار را خریداری کند فاکتور های آن کسب و کار را بررسی می کند و با توجه به اینکه آن کسب و کار در حال سود دهی ست یا خیر تصمیم نهایی را می گیرد.

برای خرید یا راه اندازی کسب و کار اولین فاکتوری که مهم است سابقه کار لازم است: شخص باید دارای سه سال مالکیت کسب و کار خاصی یا چهار سال مدیریت آن کسب و کار باشد. فاکتور بعدی دارایی آن شخص است و بسته به قوانین مهاجرتی هر استان کانادا متفاوت است. میزان این دارایی بین 500 هزار دلار تا 800 هزار دلار باید باشد. این دارایی می تواند به صورت پول در حساب شخص باشد یا ارزش ملک یا سهام اش به این میزان باشد. ارزیاب رسمی دادگستری ارزش اموال شخص متقاضی را تعیین کرده و از دارایی ها و ارزش آن گزارش تهیه می کند که باید مثلا در مجموع در استان بریتیش کلمبیا معادل 600 هزار دلار کانادا باشد. میزان این دارایی به نرخ دلار دولتی مشخص می شود. شخص متقاضی حدودا نصف ارزش دارایی هایش را باید سرمایه گذاری کند. شخص متقاضی باید دارای حداقل آیلتس پنج جنرال باشد. البته نیازی نیست شخص متقاضی در ابتدا با سایر مدارک این مدرک را هم ارایه دهد. با طی شدن موفقیت آمیز همه ی این مراحل شخص مجوز کار دوساله ی کانادا را دریافت می کند. چون این مجوز اپن ورک پرمیت است همسر شخص متقاضی هم می تواند کار کند. البته بهتر است همسر هم در همان کسب و کار مشغول به کار شود. از این طریق علاوه بر کمک به پیشرفت آن کسب و کار همسر شخص متقاضی نیز دارای شرایط اقامتی می شود. (از طریق کندین اکسپرینس)

بیزینس پلن بسیار فاکتور مهمی است و توسط حسابداران نوشته می شود. این بیزینس پلن باید دارای ویژگی های خاصی باشد مثلا در آن حداقل یک نفر کانادایی مشغول به کار شده باشد. شخص متقاضی باید سالیانه یا شش ماه یا چهار ماه یک بار( بسته به نوع کسب و کار و تمایل شخصی) صورت حساب های کسب و کار خود را برای اداره ی مالیات بفرستد. فرضا اگر شخصی ظرف مدت شش ماه شرایط بیزینس پلن ش را محقق کند و بتواند با ارایه ی صورتحساب هایی که این موضوع را ثابت کند این امکان هست که تاییدیه لازم را از اداره ی مهاجرت استان بگیرد تا برای اقامت دائم کانادا کاندید شود. (سیستم فدرال)

اگر محقق شدن بیزینس پلن بیشتر از دوسال طول بکشد شخص می تواند مجوز کارش را تمدید کند تا کسب و کارش به شرایط لازم برسد و در نهایت به اقامت دائم کانادا برسد. شخص تا زمانی که با ویزای کاری کانادا ست، از حقوق شهروندی برخوردار است.

در صورتی که بیزینس پلن شخص متقاضی محقق نشود، این امکان وجود دارد که شخص بیزینس پلن ش را تغییر دهد.

در صورت شکست خوردن بیزینس پلن شخص متقاضی، اگر همسر این فرد درآن دو سال کار کرده باشد، باز هم امکان گرفتن اقامت برای شخص از طریق همسرش وجود دارد. این بار شخص اصلی متقاضی همسر است.

در صورت کسب اقامت دائم کانادا شخصی که کسب و کار داشت می تواند آن کسب و کار را بفروشد. ( با ارایه مدارک و مستندات لازم و کافی)

این امکان وجود دارد که با نصف مبالغ ذکر شده در برنامه ی مهاجرتی در حومه ی شهرهای کانادا سرمایه گذاری کرد. البته این برنامه ی مهاجرتی شرایط و محدودیت های خاص خود را دارد، مثلا شخص فقط در حومه ی شهرها یا شهرهای کوچک این اجازه را دارد که کسب و کار مد نظر خود را راه بیندازد و آن کسب و کار باید در زمینه ای که مورد نیاز استان است راه بیفتد. با چنین محدودیت هایی کمتر این شانس وجود دارد که این کسب و کار موفق و پررونق شود.

دو سه نفر می توانند یک کسب و کار را راه اندازی کنند به شرط اینکه هرکدام شان واجد شرایط لازم باشند.

برنامه های سرمایه گذاری ( کار آفرینی ) در کشور کانادا

سوال و جواب هایی در زمینه ی مهاجرت به کانادا

 • آیا کانادا کشور مناسبی برای کارآفرینی ست؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کانادا بهترین مکان برای ایجاد کسب و کار شما است.

 • رشد اقتصادی عالی: مجله فوربس کانادا را به عنوان بهترین کشور در گروه 20 برای انجام تجارت معرفی کرده است.
 • مالیات کم و هزینه های تجاری پایین: کانادا محیطی کم هزینه و کم مالیات را ارائه می دهد تا تجارت شما پیشرفت کند.
 • چرا کارآفرینی برای کانادا اهمیت دارد؟

نظرسنجی اسپاتیفای نشان داد که کانادایی ها کارآفرینان را به عنوان مشارکت کنندگان اصلی در اقتصاد کشور می دانند و از قوی ترین تأثیر در ایجاد مشاغل جدید (73٪)، نوآوری از طریق محصولات یا خدمات جدید (67٪)، افزودن به درآمد ملی (45٪)، ایجاد تغییرات اجتماعی (35%)

 • آیا در حال حاضر با خرید ملک در کانادا می توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

در حال حاضر خیر، هیچ گزینه مهاجرتی برای خرید ملک در کانادا وجود ندارد. در نتیجه، شما نمی توانید تنها با خرید ملک مسکونی، تجاری یا صنعتی به کانادا مهاجرت کنید.

 • برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین چقدر پول لازم است؟

برای واجد شرایط بودن در این برنامه ها به عنوان کارآفرین، متقاضی باید دارایی خالص حداقل 500،000 دلار داشته باشد و باید مایل باشد و بتواند در کانادا کسب و کاری ایجاد، سرمایه گذاری یا کسب کند که باعث ایجاد یا حفظ شغل در کانادا می شود.

 • در حال حاضر چند نفر کارآفرین در کانادا وجود دارد؟

در این زمینه نکات جالبی وجود دارد. در سال 2018، حدود 44،700 کانادایی یک کسب و کار راه اندازی کردند که بیشترین تعداد در یک دهه گذشته است. این نشان دهنده احیای فعالیت های کارآفرینانه جدید است که در سه سال از چهار سال گذشته افزایش یافته است.

 • چه مشاغلی در کانادا برای مهاجران مورد نیاز است؟

مشاغل مورد نیاز در کانادا برای موارد مهم مهاجرتی

 • نماینده فروش
 • حسابدار
 • مدیر پروژه مهندسی
 • تحلیلگر کسب و کار
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • مدیر حسابداری
 • مهندس نرم افزار
 • متخصص جذب نیروی انسانی

چه مشاغلی در کانادا درآمد خوبی دارند؟

ده شغل برتر در کانادا ( درآمد به دلار کانادا)

 • پزشک پرستار – 104،000
 • دندانپزشک – 93،600
 • مدیر خدمات – 114،000
 • برقکار سیستم های قدرت – 86000
 • سرپرست معدن و حفاری – 83،200
 • ناظر لوله کشی – 81000
 • مدیر مهندسی – 106،000
 • حقوق خوب و مناسب در کانادا چقدر است؟

متوسط ​​حقوق خوب در کانادا 77،772 دلار در سال یا 39.88 دلار در ساعت است. حقوق خوب برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند از 33،210 دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 120،000 دلار در سال درآمد دارند

 • ساده ترین مشاغل پردرآمد در کانادا چیست؟
 • مربی شخصی
 • بینایی سنج
 • مهماندار هواپیما
 • داگ واکر
 • متصدی غرفه عوارض.
 • ماساژور
 • کتابدار

برنامه های سرمایه گذاری ( کار آفرینی ) در کشور کانادا

 برای مطالعه ویزا تحصیلی کانادا اینجا کلیک کنید

 • پردرآمدترین کار ها در کانادا کدام است؟
 • پرستار دارای مجوز کار میانگین دستمزد ملی: 25.18 دلار در ساعت
 • تکنسین تهویه متوسط ​​دستمزد ملی: 23.25 دلار در ساعت
 • بازرس خانه. میانگین دستمزد ملی: 52،066 دلار در سال
 • لوله کش. میانگین دستمزد ملی: 24.58 دلار در ساعت
 • متخصص برق
 • طراح فضای سبز
 • در 6 ماه چه حرفه ای را در کانادا می توان یاد گرفت؟

برنامه های دارای گواهینامه شش ماهه با درآمد بالا

 • تکنسین فوریتهای پزشکی. میانگین دستمزد ملی: 14.65 دلار در ساعت
 • مدیر تشییع جنازه. متوسط ​​دستمزد ملی: 18.90 دلار در ساعت
 • مربی شخصی
 • رمزگذار پزشکی
 • آتش نشان
 • کنترل کننده ی ترافیک هوایی
 • مدیر ایستگاه خدمات خودرو
 • بیشترین تقاضا برای نیروی کار ماهر در چه زمینه ای است؟

بخش تولید دومین صنعتی است که به شدت به نیروهای متخصص نیاز دارد.

پیش بینی می شود که تا سال 2028 ، 2.4 میلیون شغل نیروی کار تولیدی خالی بماند.

فرصت های شغلی و چشم انداز در زمینه ی تولید، آن را به یکی از متقاضی ترین بخش های تجارت تبدیل کرده است.