تحصیل در دانشگاه لوند (لاند) سوئد

در سال های اخیر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کشور های اروپایی، کشور سوئد را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند. دانشگاه های این کشور جزو معتبرترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود و طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی در حوزه ی علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم انسانی و سایر رشته ها در جهان را دارا می باشند و فرصت مناسبی برای تحصیل در سوئد می باشد.

دانشگاه لاند یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است. این دانشگاه در سال 1666 در شهر لاند و استان اسکانیا تاسیس شد و در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه حدود 40000 دانشجو و 7600 کارمند دارد. دانشگاه لاندبه عنوان مرکز مطالعاتی پرطرفدار در میان دانشجویان محسوب می شود. بودجه ی این دانشگاه حدود 8.5 میلیارد کرون می باشد و لازم به ذکر است که دو سوم این مبلغ به تحقیق و پژوهش اختصاص داده می شود.

1 تحصیل در دانشگاه لاند سوئد

این دانشگاه امکانات بسیاری را برای دانشجویانش فراهم می کند برای مثال جابجایی دانشجو در سایر دانشگاه هایی که با دانشگاه لاند قرارداد همکاری دارند امکان پذیر می باشد. همچنین این دانشگاه امکان استفاده آنلاین را به صورت گزینشی برای داوطلبان در برخی رشته ها فراهم می کند. مثلا ریشه مذهب در اروپا و سیستم اطلاعات جغرافیایی از جمله برنامه های تحصیلی است که به صورت آنلاین برگزار می شود. کلاس های درسی و محیط آموزشی بین المللی در این دانشگاه موجب می شود تا دانشجویان با رویکرد های چند فرهنگی مردم از سراسر جهان آشنا شوند. ایجاد فضای دوستانه و خلاق یکی دیگر از مزایای تحصیل در این دانشگاه می باشد.

علیرغم قدمت 350 ساله این دانشگاه، کتابخانه ی مجهزی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان با استفاده از کتاب ها و مجلات علمی نیاز های علمی خود را برآورده می سازند. علاوه بر محیط پژوهشی و علمی، این دانشگاه به سبب زندگی دانشجویی منحصر بفردش نیز مشهور است. مجموعه ای منحصر بفرد از سازمان ها، انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی در این شهر وجود دارد و به همین علت بسیاری معتقدند که این شهر یکی از بهترین شهر های دانشجویی در کشور سوئد می باشد. در شهر لاند دانشجویان از یک سو با تاریخ غنی و میراث و فرهنگ ارزشمند قرون وسطایی آشنا می شوند و از سوی دیگر به عنوان یک عضو از محیط و اتمسفر پویا و بین المللی ایجاد شده توسط دانشجویان و کارکنان بهره مند می شوند. لازم به ذکر است که برای ساکنان شهر لاند امکان دسترسی به شهر مالمو و فرودگاه بین المللی کپنهاگ به سادگی امکان پذیر است.

از آنجایی که شهر لاند میزبان بسیاری از شرکت های معروف از جمله اریکسون می باشد و مراکز تحقیقاتی بزرگی در این شهر وجود دارد، امکان ارتباط دانشجویان این دانشگاه با شبکه شغلی و تحصیلی وجود دارد و فرصت های شغلی ارزشمندی در انتظار آن ها می باشد. بنابراین وجود این مراکز و شرکت های معروف سبب می شود که دانشجویان بتوانند در حین تحصیل و یا بعد از آن در این مراکز مشغول به کار شوند.

از دیگر مزایای دانشگاه لاند ارائه ی برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی می باشد. لازم به ذکر است که حدود 100 برنامه ی تحصیلی در مقطع فوق لیسانس، 9 برنامه ی تحصیلی در مقطع لیسانس و 1000 دوره در این دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می شود. این دانشگاه به عنوان گزینه ای برای دانشجویان بین المللی می باشد و حدود یک سوم دانشجویان بین المللی این دانشگاه را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. اخیرا این دانشگاه حدود 40000 دانشجو دارد که حدود 20 درصد از آن ها دانشجویان بین المللی می باشند.

تحصیل در دانشگاه لاند سوئد

دانشکده های دانشگاه لاند 

  • دانشگاه لاند دارای بسیاری از موسسات و مراکز پژوهشی می باشد. این دانشگاه نه دانشکده دارد:
  • دانشکده ی علوم انسانی و الهیات
  • دانشکده ی علوم اجتماعی
  • دانشکده ی فنی و مهندسی
  • دانشکده ی پزشکی
  • دانشکده ی هنر های زیبا و هنر های نمایشی
  • دانشکده ی حقوق
  • دانشکده ی اقتصاد و مدیریت
  • مهندسی و تکنولوژی
  • هنر های زیبا، موسیقی و تئاتر

تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

اکثر دوره های تحصیلی در مقطع لیسانس در سوئد به زبان سوئدی ارائه می شود. این دانشگاه 9 برنامه ی تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. فیزیک، هنر های زیبا، اقتصاد و جامعه، موسیقی، ریاضیات، فیزیک، تجارت بین الملل، جغرافیا و مطالعات محیط زیست از جمله برنامه های تحصیلی ارائه شده می باشد.

دانشگاه لاند مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی که خواهان پذیرش در مقطع فوق لیسانس هستند به شمار می رود به این سبب که حدود 100 برنامه ی تحصیلی دراین مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود. علوم فنی و مهندسی، اقتصاد، تجارت، معماری، علوم انسانی، حقوق، پزشکی و بهداشت، موسیقی، زبان شناسی و … از جمله برنامه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. لازم به ذکر است که حدود 60 درصد از دانشجویان در مقطع فوق لیسانس را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

بسیاری از دانشجویان خواهان تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه می باشند. لازم به ذکر است که این دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود وامکان دریافت بورسیه و تحصیل رایگان در این مقطع وجود دارد.